» »

Večina med gledanjem zaslona - pogleduje še na drugega

Večina med gledanjem zaslona - pogleduje še na drugega

Slo-Tech - Več raziskav se je že ukvarjalo z večopravilnostjo pri ljudeh in ugotovilo, da čeprav to poizkušamo in večkrat počnemo, v resnici nismo posebej uspešni ali učinkoviti pri tem. Toda to počnemo tudi pri gledanju televizije ali filmov, ugotavljajo raziskovalci. Med gledanjem televizije kar 88 odstotkov Američanov pogleduje še na pametni telefon ali drugo napravo z zaslonom, ugotavlja Mary Meeker v vsakoletnem poročilu Internet Trends.

Večina uporablja drugo napravo, da preverjajo dodatne informacije o vsebini, ki jo gledajo. Takšnih je kar 71 odstotkov. Velik delež, in sicer 41 odstotkov, pa ob tem še komunicira s prijatelji in sorodniki o tem, kaj gledajo. Znano je, da ljudje lahko več opravil hkrati opravljamo, ko jih avtomatiziramo in potisnemo v podzavest. To pomeni, da med pisanjem sporočil, v resnici ne spremljamo poglobljeno vsebine na televiziji. S tem seveda ni nič narobe, saj marsikdo tako ali tako večino časa televizijo gleda, da mine čas, ne da bi resnično nekaj razumel ali se naučil. Je pa to slaba novica za oglaševalce, saj je njihov oglasni prostor na televiziji torej še manj vreden, kot je bil pred prihodom pametnih naprav.

Celotna predstavitev Internet Trends ima sicer 333 prosojnic, na katerih najdemo kopico podatkov o uporabi interneta. Med drugim izvemo, da ima dostop do interneta 89 odstotkov Severnoameričanov, 78 odstotkov Evropejcev, a po drugi strani le 32 odstotkov Afričanov. Je pa vsak drugi uporabnik interneta iz Azije, ker je tam pač toliko ljudi.


12 komentarjev

ahac ::

Jaz na telefonu vedno odprem twitter, ko se na PCju loada igra... Tistih par sekund res ne bom metal stran!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ganon ::

Opažam, da imajo ljudje zadnja leta hude motnje pozornosti. Niso več sposobni sedeti uro in pol, dve in biti skoncentrirani med ogledom filma, ne da bi vmes pogledovali proti telefonu in ostalim napravam. Zelo zaskrbljujoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Cruz ::

Ganon je izjavil:

Opažam, da imajo ljudje zadnja leta hude motnje pozornosti. Niso več sposobni sedeti uro in pol, dve in biti skoncentrirani med ogledom filma, ne da bi vmes pogledovali proti telefonu in ostalih napravah. Zelo zaskrbljujoče.
Nekateri moji kolegi še v kinu spremljajo socialna omrežja. Potem pa na koncu filma, ko jih vprašam za mnenje, povejo: "Meh." ;((
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

jype ::

Jaz sem med ogledom novega Blade Runnerja čisto pozabil vsakih pet minut s telefonom fotografirat platno!

c3p0 ::

Ganon je izjavil:

Opažam, da imajo ljudje zadnja leta hude motnje pozornosti. Niso več sposobni sedeti uro in pol, dve in biti skoncentrirani med ogledom filma, ne da bi vmes pogledovali proti telefonu in ostalim napravam. Zelo zaskrbljujoče.


Kaj šele, da bi prebrali kako knjigo, misija nemogoče. Tudi pri sebi opažam, da se mi je fokus znižal, zato zdaj namerno za nek čas ignoriram vse te stimulacije.

rezator ::

Ganon je izjavil:

Opažam, da imajo ljudje zadnja leta hude motnje pozornosti. Niso več sposobni sedeti uro in pol, dve in biti skoncentrirani med ogledom filma, ne da bi vmes pogledovali proti telefonu in ostalim napravam. Zelo zaskrbljujoče.


Da, res je. Tudi med prijatelji na kavi brez tipkanja po telefonu “zdrzimo” samo 30+.
Some people feel the rain. Others just get wet.

b787 ::

Ne vem kako je to

S tem seveda ni nič narobe, saj marsikdo tako ali tako večino časa televizijo gleda, da mine čas, ne da bi resnično nekaj razumel ali se naučil.


konsistentno s tem:

Večina uporablja drugo napravo, da preverjajo dodatne informacije o vsebini, ki jo gledajo.


Če bi ljudje samo cakali da jim mine cas ne vem zakaj bi iskali dodatne informacije o tem kar gledajo. Nekako mi cela poved zveni nekako intelektualno elitisticno.

carota ::

Iz firbca, a je kakšna raziskava, koliko ljudi pogleduje na telefon med seksom?

Meiniken ::

carota je izjavil:

Iz firbca, a je kakšna raziskava, koliko ljudi pogleduje na telefon med seksom?


https://nypost.com/2018/06/07/one-in-10...

Če je za zaupat nevem, ampak da še med seksom ljudje ne morejo brez telefona? Svašta...
What's next? :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

jype ::

Kako pa veš, kolk korakov si že naredu, če ne gledaš na telefon?

wajdujc ::

jype je izjavil:

Kako pa veš, kolk korakov si že naredu, če ne gledaš na telefon?

Tako da pogledaš na pametno uro

jype ::

Prereven sem, zato moram potem med kopulacijo gledat na telefon.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija brez televizije, možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7116363 (14202) 34054
»

Jutri Wikipedija nedosegljiva v podporo protestu proti novi piratski zakonodaji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7216613 (13295) lebang1
»

V Južni Koreji mladoletnim prepovedano igranje spletnih iger ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9125806 (22855) [D]emon
»

Amis Trio

Oddelek: Pomoč in nasveti
102704 (2585) Tilen

Več podobnih tem