» »

Amis Trio

Amis Trio

jurehaup ::

Imam amis trio, pa me zanima če lahko kako še poleg na televiziji gledam
televizijo na računalniku?

Grega_K ::

jurehaup je izjavil:

Imam amis trio, pa me zanima če lahko kako še poleg na televiziji gledam
televizijo na računalniku?


Jaz imam tudi Amis Trio (al trojka, ali kar pač je) in bi bil zelo hvaležen, če bi kdo podal rešitev, saj SiOLov način gledanja televizije na računalniku pri Amisu ne deluje.
Lp

Ted ::

Poskusita spoofat mac naslov STB-ja na mrežno kartico računalnika.
Mah...

Grega_K ::

Ted je izjavil:

Poskusita spoofat mac naslov STB-ja na mrežno kartico računalnika.

To možnost sem že poskusil, ampak v primeru, da sta hkrati prižgana STB in računalnik, je slika na obeh zmazek (govorim o poskusu s Sagemom), pri novem ni menija za hitro pomoč, ko sem poskusil z macom napisanim na zadnji strani TV komunikatorja pa ni bilo nič.

Pride pa tukaj v poštev Amisova neumna politika, v kateri je tudi: Če se ne bo plačevalo 4€(ali več)/mesec za drug TV komunikator (plačuje se tudi v primeru, da ima uporabnik že svoj dodaten komunikator) tudi kanala ne bo.
Pri SiOlu je drugi kanal brezplačen.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Tilen ::

Zmazek je zato, ker ni dovolj pasovne širine.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Grega_K ::

Tilen je izjavil:

Zmazek je zato, ker ni dovolj pasovne širine.

Ja, saj je prav to problem, dve napravi si delita en TV kanal, torej je (bil) rezultat zmazek.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Tilen ::

Ne. Kanalov je dovolj, le pasovne širine za vsak kanal ni dovolj. Če bi na obeh napravah nastavil enak TV kanal (stream), bi v teoriji moralo delovati. (IGMP) Kanalov je pa dovolj zato, ker si očitno lahko joinal 2 različna streama hkrati, ker vidiš zmazek.

Internet Group Management Protocol.

Glede na omenjene težave predvidevam :

- priklopljen si na Amis preko Telekomovega DSLAM-a
- priklopljen si na Amis direktno preko Amis(KOL) vendar je tvoja skupna pasovna širina prenizka za uporabo 2x IPTV
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Grega_K ::

Tilen je izjavil:

Ne. Kanalov je dovolj, le pasovne širine za vsak kanal ni dovolj. Če bi na obeh napravah nastavil enak TV kanal (stream), bi v teoriji moralo delovati. (IGMP) Kanalov je pa dovolj zato, ker si očitno lahko joinal 2 različna streama hkrati, ker vidiš zmazek.

Internet Group Management Protocol.

Kako je pa to situacijo možno rešiti oz. zakaj ni dovolj pasovne širine? (pa ne govorim o tisti do hiše, ker mi je Amisov svetovalec že nudil dodatni (plačljivi) kanal ter najem dodatnega TV komunikatorja)

Po moji logiki je tukaj neka blokada s strani Amisa, ki omeji ves video stream na 3-4 Mb/s. S plačilom (dodatno naročnino) pa le tega zvišajo.


EDIT: Ja, sem priklopljen na Telekomovo centralo.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Tilen ::

Pasovne širine je trenutno dovolj za en IPTV in Telekom ti nastavi točno to, kar plačuješ.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Grega_K ::

Če prav razumem kar ste rekli, velja naslednje: tudi v primeru, da imam variabilno do 10 Mb/s (ki se porablja tudi za TV) Telekom/Amis omejuje TV pasovno širino, torej
Po moji logiki je tukaj neka blokada s strani Amisa, ki omeji ves video stream na 3-4 Mb/s. S plačilom (dodatno naročnino) pa le tega zvišajo.
Lp

Tilen ::

Omejena je na število naročenih vmesnikov. Torej, če imaš naočen en vmesnik boš najverjetneje imel odprtega 3 Mbit prometa za IPTV. Ob izklopljenem IpTV pa seveda lahko izkoristiš vseh 10, če bi tvoja skupna maksimalna sinhronizacija bila 10 Mbit. Tako bi vsaj moralo delovati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitrost internetne povezave za 4k na TV

Oddelek: Zvok in slika
258064 (7341) ...:TOMI:...
»

TV prepolovi hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
254464 (3735) xda develope
»

Izbira ponudnika

Oddelek: Omrežja in internet
171742 (1499) mojca
»

Amis tv na PC ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7036825 (20281) dunda
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635350 (30445) M-XXXX

Več podobnih tem