» »

Caching browserji

Caching browserji

detroit ::

Živjo
Zanima me (brskam po spominu) če se html vsakič zahteva s serverja in v primeru da je isti server vrne 304.
Meni se je v primeru ko sem delal builde z angularjem in je bil vsakič drugačen filename resoursov (js, css) dogajalo tudi da je še vedno iz cacha bral stare datoteke. Kakšne so prakse okoli tega? Cache busting? Še kaj
Skero
  • spremenil: detroit ()

WhiteAngel ::

Shift + gumbek za reload? To ti ponovno naloži vse resurse od strani in osveži cache.

Sorry, narobe prebral. Torej client itak pošlje not-modified-after in timestamp. Če se content ni spremenil, strežnik odgovori z 304 in je to vse. Ne bere in pošilja htmlja.

Zgodovina sprememb…

detroit ::

Recimo da uporabniki niso navajeni ctrl+f5 ali f12 pa držanje gumba za reload in iz context menija izbrati reload without cache ALI pa seveda shift + reload:)

Torej v mojem primeru, spremenilo se je ime resourca torej tudi v htmlju pa še vedno je folk dobival stare iz cacha, a ni to čisti primer ko bi moral cache busting delat?
Skero

WhiteAngel ::

Odvisno, kako imaš na strežniku time to live nastavljen za posamezen resurs (expires direktiva na nginx).

Odealno naataviš monitoring z inotify nad datotekami in ob spremembi se cache spuca. Manj idealna je cron skripta.

detroit ::

hmm možno je tudi meta v html nastavljat potem
http://cristian.sulea.net/blog/disable-...

hvala za enkrat
Skero

Spura ::

spremenilo se je ime resourca torej tudi v htmlju pa še vedno je folk dobival stare iz cacha


To je nemogoce. Drugi nimajo prav, nima veze to z obnasanjem serverja.

Torej se enkrat poglej ce je res drug resource in ce je res stara kopija. Ker 100% se motis.

MrStein ::

detroit je izjavil:

Recimo da uporabniki niso navajeni ctrl+f5 ali f12 pa držanje gumba za reload in iz context menija izbrati reload without cache ALI pa seveda shift + reload:)

To je itak katastrofalen UX. (skupaj z "pobrišite kukije")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

win64 ::

MrStein je izjavil:

detroit je izjavil:

Recimo da uporabniki niso navajeni ctrl+f5 ali f12 pa držanje gumba za reload in iz context menija izbrati reload without cache ALI pa seveda shift + reload:)

To je itak katastrofalen UX. (skupaj z "pobrišite kukije")

Tako je.
Na strežniku je potrebno nastaviti, da se HTML stran ne predpomni na strani uporabnika - nikoli.
Slike, skripte, CSS lahko osvežiš na strani uporabnika s tem, da dodaš nek random querystring na koncu poti: recimo slika.png?x=4444.

smacker ::

+1 za dodaten parameter v URL-ju. Jaz dodajam verzijo vsam includom (css, js, slike,...) in jo ob vsakem popravku samo inkrementiram. Caching je koristna stvar, zakaj bi jo preprečeval po nepotrebnem. Nekateri frameworki znajo to tud sami avtomatsko shandlat (ko kompajlajo TS v JS in SASS v CSS).
<script src="script.js?v=1"></script>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JS] Event, ko se stran naloži po "back" gumbu?

Oddelek: Programiranje
292282 (1550) Spura
»

Chrome: nova beta, hitrejši pogon za Java Script, napoved nove podobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7823730 (21094) MrStein
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220648 (17339) Jst
»

Nova spletna stran se ne prikaže

Oddelek: Izdelava spletišč
161614 (1123) PIK@LO
»

nedelovanje izbire stila

Oddelek: Slo-Tech
11967 (803) Primoz

Več podobnih tem