» »

Kako močan PC za gledanje 4K na TV

Kako močan PC za gledanje 4K na TV

TOP ::

Pozdravljeni.Namen imam sestavit PC za gledanje 4K filmov na TV.Imam doma,kar nekaj komponent in me zanima kako močan PC rabim,mislim d aje največji problem v grafiki.Gre se samo za gledanje filmov in ne igranja iger.
Hvala.
  • spremenil: TOP ()

hojnikb ::

android tv za 20$ je sposoben tega.
#brezpodpisa

TOP ::

Vem ja sam doma se mi valja nekaj komponent,kaj recimo Intelova integrirana grafa 4400 piše da podpira 4K,ki je recimo na procesorju I3 4 generacje.

hojnikb ::

z cim tako lahko kamot poganjas 4k
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Jaz nekaj povem, sem sam malo testiral zadevo. Za 4K je potrebna novejsa generacija in dual channel ram, ker drugace se nekateri 4K posnetki zatikajo. Ne vsi, ampak nekatere cudne kombinacije iz travnika ali na netu so se zatikale ali pa je zvok zatrokiral tu pa tam.
Ko sem dal notr se eno palcko rama, so tezave cudezno izginile.

PS:
Sem preveril to je bila Intel HD 520 v i3.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

dual channel rabis, ce mas preko iGPUja in furas 4k60fps
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Evo, ce pa bi se rad HEVC z 10bit future proof:
Version 7 (Ice Lake)
The Ice Lake (microarchitecture) adds VP9 4:4:4 decoding, VP9 encoding (up to 10-bit and 4:4:4), HEVC 4:2:2 and 4:4:4 decoding and encoding,[15] HDR10 Tone Mapping[16] and Open Source Media Shaders.[17]

hojnikb je izjavil:

dual channel rabis, ce mas preko iGPUja in furas 4k60fps
HD 4400 je Haswell ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

haswell, ja. Afaik ma zadeva ze hibridno dekodiranje za h265
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Ja bo delalo za 8bit low bitrate
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Han ::

Za 4K vsaj Kaby Lake ali Ryzen G.

hojnikb ::

4k@60fps leti tudi na skylake
#brezpodpisa

TOP ::

Okej sepravi bi moralo predvaja BP,zanima me še kako zvok pripeljat preko AV mislim.

pegasus ::

hojnikb je izjavil:

4k@60fps leti tudi na skylake

In tudi na n3450 s hd500 integrirano grafiko. @5W :)

TOP ::

Kako pa bi bilo,če priklopim prenosnik ki je HD na TV,kaj bi lahko gledal 4K ali ne,ker na prenosniku lahko nastavim največjo resolucjo 1920X1080.

Han ::

hojnikb je izjavil:

4k@60fps leti tudi na skylake
Niti pod razno, tudi i5 počepne.

mtosev ::

vidim, da se je razvila debata pa bi nekaj vprašal.
če i7 6500u bp predvaja 4k/60frames. vem, da prek hdmi 1.4 katerega ima ta prenosnik ne bo šlo. za moj prenosnik v podpisu je na voljo tudi dock, ki ima primeren output. zdaj pa jaz predvidevam, da bi rabilo delat. je pa v tem notebooku samo single channel ram, samo en dimm slot ima na žalost. je mogoče na voljo tudi kakšen program s katerim bi lahko testiral delovanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

seminal ::

Han ma pomoje kar prav razen če nimam jaz kaj prav nastavljeno. Meni na i7 6820HQ ne dela 4k 60fps... pa je zraven še Nvidia M2000M 4gb.

hojnikb ::

Han je izjavil:

hojnikb je izjavil:

4k@60fps leti tudi na skylake
Niti pod razno, tudi i5 počepne.

4k@60fps na skylake 6100u preverjetno leti z hevc@10bit

v bistvo lahko imas 1ghz arm drekec, pa bo letel, ce mas hw dekoder
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

seminal ::

Lahko kaki link do kje da malo sprobam. Sem malo brskal po spletu. recimo en je na enem forumu rekel da mu i7 6700 ne predvaja tega tekoče. meni na 6820hq, je cpu na 90%...

hojnikb ::

če je cpu na 90%, potem ne uporablja hardwareskega dekodiranja
#brezpodpisa

borut_p ::

Na streaming daj in ne kot screen mirror in bo delalo dosti bolje/hitreje. Razen ce imas starejsi tv, ki nima mreze oz wifi.

m0LN4r ::

Prvo kot prvo za 10bit oz. HDR Youtube je potreben najnovejsi intelov driver za grafiko, Edge browser in vklopljen HDR v Winsih in na youtube mora pisat tocno tako:

Ce se vam to ne prikaze gledate obicn video.


Za MPC naprimer pa mora biti madVR Renderer, ker z ostlaimi HDR sploh ne predvaja v HDR nacinu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Han ::

hojnikb je izjavil:

Han je izjavil:

hojnikb je izjavil:

4k@60fps leti tudi na skylake
Niti pod razno, tudi i5 počepne.

4k@60fps na skylake 6100u preverjetno leti z hevc@10bit

v bistvo lahko imas 1ghz arm drekec, pa bo letel, ce mas hw dekoder
Sem večkrat testiral na G4400 in i5-6500T z VLC in MPC + madVR, pa sem videl le 4K diapozitive...

http://jell.yfish.us/

i5-9600K te posnetke prebavi brez težav, še z manj napora jih pohrusta AMD Polaris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

nisi mel hw pospesevanja. men leti preverjeno na 60fps, tako kot mora.
#brezpodpisa

Han ::

In kje to vklopim?

Han ::

@hojnikb: Močno dvomim, da ti tekoče predvaja 10 biten HEVC jellyfish 4K, sploh pa na 60 fps.

http://jell.yfish.us/media/jellyfish-40...

Tudi na H.264 jellyfish 4K bo Skylake švical na polno in kazal le diapozitive...

pegasus ::

Vsaj v n3450 hw dekoder ne podpira 10bit barv, kar pomeni diapozitive. 8bit dela bp.

Han ::

Kaby Lake vs Skylake vs Broadwell

https://www.anandtech.com/show/10959/in...

Invictus ::

Zgleda je video standard prehitel CPUje ;)

kaj ti potem pomaga 4K OLED TV ;(
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Han ::

Zato ti bodo pa prodali 8K OLED, da boš lahko tekoče predvajal 4K vsebine... :P

m0LN4r ::

4K OLED predvaja take stvari sam od sebe, brez PCja. Za tiste jelifishe pa glede na to kako je posneto bi lahko bil bitrate 10x manjsi. Na youtube HDR channelu so konkretno boljsi posnetki pa laufajo med 40-65mbs
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Han je izjavil:

@hojnikb: Močno dvomim, da ti tekoče predvaja 10 biten HEVC jellyfish 4K, sploh pa na 60 fps.

http://jell.yfish.us/media/jellyfish-40...

Tudi na H.264 jellyfish 4K bo Skylake švical na polno in kazal le diapozitive...

prosim pokaži mi en praktičn video content, ki ima takšen bitrate.
#brezpodpisa

Han ::

Dejstvo je, da Skylake ne dekodira nobenega polnega 10 bitnega 4K HEVC videa.

hojnikb ::

seveda ga, ker ima hybrid dekodiranje za 10 bit (8 bit podpira nativno)
#brezpodpisa

Han ::

Pa ne @60 fps, še 30 ne gre...

hojnikb ::

gre, sam ne pr 400Mbps bitrejta..
#brezpodpisa

Han ::

Tudi na 3× nižjem ne gre.

hojnikb ::

za 60fps rabiš pri skylake dual channel, če je v igri 10bit.
#brezpodpisa

Han ::

Kakorkoli obračaš polne HW podpore za 10 bit 4K HEVC Skylake nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

ne, to je vsekakor res. Ampak je pa vseen good enough tudi za 10 bit content, jasno ne z nekimi nerealističnimi bitrejti (pokaži mi en AAA relis z 400MBPS?!)
#brezpodpisa

Han ::

Sem poskusil kar nekaj 4K torrentov, dveurnih filmov (20GB MKV), pa je bil Skylake procesor ves čas na 100%, predvajanje pa negledljivo.

hojnikb ::

ja, ker nimaš pravilnih nastavitev v media playju. Vsaj v MPC je treba nastavit DXVA2 Native, pa obkjukat HEVC10. Potem 10bit deluje, jasno pa ne z visokimi bitrejti, sploh v kombinaciji z 60fps, ker si omejen z performancom gpuja
#brezpodpisa

Han ::

Skratka, neuporabno. Kaby Lake ni tako omejen.

hojnikb ::

Ja absolutno. Kaby lake je v tem respectu precej boljši. Kot tudi random 20$ tv box.

opažam pa, da so v teh ~3 letih, od kar sn se igral z 4k sempli, precej nerfali 10 bit podporo. Sicer ne najdem konkretnega sample, ki sem ga takrat testiral, ampak v 2016 je 4k@60fps na 10 bitih po nadgradnji na dual channel letel bp.
Sneaky sneaky intel.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

kodi podpira hw acceleration ane? ma kdo kakšen sample, ker tisti od hana je malo velik file.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

borut_p ::

zdajle zalaufal od Han Jellys na Ryzen 5 1600x - obremenitev do 7% na VLC, GPU na 30% (gtx 1070ti)

TOP ::

Evo zdej sem jaz testiral 4K film in I5 4460 proc je prov na meji obremenitev tam 85% povprečno.

vaščan ::

HEVC 4k HDR do 60fps mi šiba brez problema po drugi strani yotube 4k še gre 4 HDR mi šteka podpora za yotube vp9 ni najboljša precej višja poraba cpuja kot naprimer pri HEVCU. Moraš imet precej nov hardware, da lepo dela.
Za vse filme gledat tudi 4k 10bit HDR do 60fps. Če imaš v lasti 4k tv je brez veze preko pcja gledat bolje, da ga imaš samo za dol vlečt in na njem furaš plex server kateri je zastonj. Na tv naložiš plex aplikacijo in stvar šiba kot kakšen netflix še podnapise ti poišče če imaš account na opesubtitles. Posortira ti filme naredi ti slikice opise lahko narediš acount za otroke, da lahko gledajo samo njihovim letom primerne zadeve app naredi vse avtomatsko zapomne se kje si nazadnje nehal gledat tudi trailerje ti lahko vrti pred filmom in tako dalje. Predvaja vse perfektno lahko gledaš istočasno na več tvjih ali telefonih pcjih v domači mreži. Do sedaj sem idino pomanjklivost zasledil v filmih vdelani PGS podnapisi v tem primeru mi hoče convertat film. Če imaš namen gledat kakšne 50-80Gb velike filme je fino, da imaš televizijo vštekano na kabel ker preko wifija znajo tako veliki filmi malo nagajat.
Ubistvu je ratal HTPC usless za filme gledat je pa dober za server.

sennheiser ::

Plex fura ja... nikakor pa ne 4k HDR 60fps, sploh pa ne filme preko 25gb... pa ni problem v PCju ali PLEX kot tak... v večini primerov bo omejitev mreža na TVju. Žal nimajo giga lan portov da se na tem delu nebi zatikalo.
Medtem ko preko kakšnega nvidia shield teh problemov ni.

vaščan ::

Meni delajo 4k HDR remuxi na plexu. Sicer se najde kakšen kjer je bitrate preko zmožnosti mrežne ampak večina dela. 75Megabit bitrate mora jit skozi lan 100/10. Tko da naprej je pa odvisno od tvojega 4k tvja kolk je zmogljiv, če dela preko usb ključka mora tudi preko plexa ker omejitev je samo brzina mreže. Do sedaj obstaja en film 4k hdr 60fps Gemini Man in tega sem čisto lepo gledal preko plexa. Je pa sigurno veliko lažje za predvajalnik in mrežo če si pridobiš 4k hdr ripe kateri so več kot dovolj dobri za gledanje iz kavča in vsi delaj bp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Ryzen 3400G za gledanje 4K

Oddelek: Pomoč in nasveti
362322 (1435) D3m
»

Youtube 1080p 60fps strojno pospeševanje - katera grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
192561 (2024) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232477 (21842) sasoe
»

1080p film ne predvaja na PCju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
414974 (4244) smacker
»

Intel NUC SKULL CANYON ali MINI ITX PC ?

Oddelek: Kaj kupiti
203845 (3525) robertus23

Več podobnih tem