» »

Youtube 1080p 60fps strojno pospeševanje - katera grafična

Youtube 1080p 60fps strojno pospeševanje - katera grafična

MihaK3 ::

Pozdravljeni, torej imam en problem - v računalniku, ki ga imam več ali manj samo za brskanje po spletu, nikakor ne morem normalno predvajati 1080p 60fps YouTube videov. Vse ostale resolucije (tudi 720p 60 fps in navaden 1080p) delajo povsem normalno in tekoče bodisi s procesorskim dekodiranjem (Mozilla, Chrome) ali strojno pospešenim (Edge), omenjena pa ne tako, ne drugače; procesor je namreč prešvoh (dvojedrnik, imam tudi štirijedrnika, ampak je prevroč za pasivni hladilnik - namen je povsem tiha mašina), na HW dekodiranju pa nekaj časa dela uredu, potem pa se pojavijo razne kocke in napake na sliki za več sekund, preden je spet za nekaj časa dobro in tako naprej. Kakšen video dela pa cel normalno. Situacija je enaka na večih starejših grafičnih (od HD 4600 do 6770), na internetu pa kljub vsem prizadevanjem ne morem odkriti, katera generacija grafičnih bi zadevo že morala normalno poganjati (najde se katere podpirajo HEVC/H265, ampak to naj ne bi bilo isto, oz naj bi prišlo v poštev šele pri 4k resoluciji). Torej, če kdo ve (najbolje iz lastnih izkušenj), od katere generacije grafičnih naprej (AMD, NVidia, nima veze) oz še bolje točnega modela bi zadeva delovala, kot je treba, bi bil res hvaležen. Zdaj če ne bo druge, sem recimo za ta namen še pripravljen kupit 1030gt za dobrih 70EUR, ampak če bi ustrezalo tudi kaj še cenejšega (rabljenega), toliko bolje.
  • spremenilo: MihaK3 ()

Jst ::

>pripravljen kupit 1030gt za dobrih 70EUR

Vsak AMD Radeon 450 ali kateri je najnižji in sem prepričan, da tudi vsaka najcenejša nvidia.

Skylake accelerated 1080p HEVC encoding and decoding natively in hardware, but it lacked dedicated support for 4K HEVC encoding/decoding at 10-bit depths, or VP9 decoding--two things that Kaby Lake does natively in hardware.


Intel Kaby Lake Y (in naprej verjetno) komot fura 4K in 10bit video. Ima nov dedicated engine, tako da ne "bruteforcaš" predvajanje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ST-777 ::

MihaK3 je izjavil:

...če ne bo druge, sem recimo za ta namen še pripravljen kupit 1030gt ...
Imam Gigabyte GeForce GT 1030 s pasivnim hladilnikom in predvaja 1080p 60fps YouTube filme brez zatikanja. Na primer tega:

Priporočam nakup Gigabyte GeForce GT 1030 s pasivnim hladilnikom.

MihaK3 ::

Ja, očitno 1030 res izgleda kot najboljša izbira. Sem šel malo čez Bolho in vse kar je novejše od HD 6000 oz 400 serije, so cene v oblakih - 50, 60, celo 80 EUR za 7750, 550 in 650 je pač tu mač... Že za gaming te kartice niso boljše od 1030, za dekodiranje pa še toliko manj, glede na to da so več generacij starejše. 6770 sem recimo dobil za 15EUR in jo vzel, ker sem upal, da bo že dovolj nova, da bo delovalo (kar kot sem rekel na žalost ne), ampak za ta denar ni panike. Ko je pa razlike med neko rabljeno zadevo, pri kateri še ne moreš biti ziher ali bo to to ali ne in pa novo, pri kateri potrjeno deluje, samo 10-20 EUR pa pač ni dileme, kaj vzeti. Edino malo bedno, da bo kartica potem vredna več od celega ostalega računalnika in še to samo zaradi tako ozke namembnosti, ampak jebat ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

vres.ales ::

Core 2 predvidevam. Ti so enostavno prešvoh, da bi sami furali takšne posnetke in pač rabijo zraven grafiko

MihaK3 ::

E8400, ja. Za software decode 1080p 60fps je res prešvoh, za vse ostalo, čemur je namenjen ta komp, pa čisto dovolj dober (skupaj z 8gb rama in ssd-jem). Imam tudi Q9450, ki pa zadevo shandla, samo se ravno nekoliko preveč greje, da bi ga lahko hladil čisto pasivno (Scythe Ninja). Je pa zanimivo da je cpu load pri 1080p 60 bistveno večji kot pri navadnem 1080 ali 720p 60 in ne samo 2-krat večji, kot bi človek pričakoval. Seveda govorim za software decode. Pri hardware decodu je cpu load praktično enak povsod (pod 10%), samo tam pa video dekoder na grafični ni dovolj dober.

Jst ::

>1080p 60 bistveno večji kot pri navadnem 1080 ali 720p 60 in ne samo 2-krat večji, kot bi človek pričakoval.

What? Kakšna razlika je pa pri navadnem 1080 in 1080p (razen če misliš 1080i (interlaced), ki je namenjen TVju))?

Drugače pa je logično, da več FPS ne porabi "samo" linearno povečanje porabe CPUja, če se vsaj malo spoznaš na kodiranje videa. Za 60FPS pride od "odzipanja" kodeka dosti več podatkov, ki jih moraš prikazati, kot pa samo pri 30FPS.

Analogija: Imaš 1 MB random podatkov in jih zazipaš. Zraven imaš pa razne omejitve, kot je bandwidth. Če imaš pa 100 MB, jih kljub enakem bandwidthu lahko teoretično bolje zazipaš. A pri odzipanju se bo CPU bolj namučil pri 100MB. (Prosim ne se zapičiti v to analogijo, ker vem, da sem izbral slabo - recimo 1MB jpg in 100 jpg.)


---

Prepričan sem, da vsaka najcenejša grafa iz Nvidije, AMDja in Intela iz zadnjih dveh let (AMD in nvidija vsaj 3-4 leta) podpira strojno dekodiranje HEVC. No, razen Intel ima čudne kombinacije, za katere ne veš, katero generacijo gledaš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MihaK3 ::

p manjka - navadni 1080p in 1080p 60 fps. In do 720p 60fps oz 1080p 30 fps se poraba CPU-ja pri software decodu povečuje bolj ali manj linearno, potem je pa ogromen skok pri 1080p 60fps

hojnikb ::

youtube uporablja vp9 kodek, ki ga vecina starih grafik ne prebavi, zato pride do fallbacka na software decoding.

za te namene obstaja tale dodatek
https://chrome.google.com/webstore/deta...

forsira h264 kodek namesto vp9, ki je hw podprt prakticno povsod. Give it a try.
#brezpodpisa

Jst ::

>navadni 1080p in 1080p 60 fps.

MihaK3: Sorry, saj je (vsaj meni sedaj) jasno kaj si mislil, ampak včasih imaš "brain exception interrupt" in sploh nisem razmišljal v tej smeri (ko je tako jasno kaj si mislil).

Ima pa hojnik prav. Včasih je kakšna napaka v konfiguraciji (browserja ali kakšnega drugega programa) in ne uporablja integriranega dekoderja (v CPU/GPU/SoundCard/xyProcessingUnit).


>1080p in 1080p 60 fps.

Moja analogija z zipanjem datotek vseeno "broadly" velja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MihaK3 ::

za te namene obstaja tale dodatek
https://chrome.google.com/webstore/deta...


Ja, tegale in še ene par drugih sem že nekaj časa nazaj testiral pa nikakor ni delovalo. Ali mi je onemogočilo 60fps variante alltogether ali pa celo sploh ni predvajalo videa. Res pa je, da je bilo to še na prejšnjem disku (preden sem not dal ssd in 10-ko), tako da bi mogoče veljalo še enkrat poizkusit...

hojnikb ::

ne, ce ne dela, potem ti dekoder ne podpira 60fps videa ali pa video sploh ni v 60fps in h264

katero grafiko sploh mas ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MihaK3 ::

Dekoder podpira 60fps, ker 720p 60 dela normalno, ne prebavi pa 1080p 60 (oz. kot že omenjeno kakšen video dela v celoti normalno, večina pa nekaj časa ja, nekaj ne). Sedaj je notri HD 6770, takrat ko sem probaval tele dodatke pa res mislim, da sem imel še eno drugo noter - 5450 ali 5570, nisem ziher (imam kar nekaj te stare šare, lol), tako da ko pridem do kompa, bom mogoče res še enkrat probal.
PS: A je možno, da so različni YouTube videi pri enakih resolucijah na voljo v različnih kodekih ali pa eni samo v enem, drugi samo v drugem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

hojnikb ::

to da podpira 720p 60fps, se ne pomeni da tudi v 1080p

testiraj z h264ify + 6770 ce bo kej bolje.

youtube praviloma forsira samo vp9 za vse.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

filip007 ::

Mogoče ti mreža ne dosega podatkov, to bi moralo delati na skoraj vsaki opremi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

MihaK3 ::

Ne, zbuffera mi tudi še 1440p 60, ni v povezavi problem, 1080p 60 in višje so tricky kar se tiče predvajanja na malo starejši opremi (in tudi nekateri novejši). Na netu je polno tega, samo konkretnih rešitev bolj malo.

Evolve ::

Glej da uporabljaš edge ali IE

google chrome, firefox ne predvajata več koz 720p (čeprav je video 1080 ali več)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

hojnikb ::

kje si to pobral. Meni chrome based opera predvaja tudi 8k@60fps
#brezpodpisa

Jst ::

Sigurno obstaja kakšen tool, ki ti pove, kaj zmore dekodirati tvoja konfiguracija. Trenutno se ne spomnim nobenega imena iz glave, but google is your friend.

Drugače pa tako kot hojnik, tudi jaz furam Opero in z 4K video (vimeo, youtube) na 4K zaslonu na nativni resoluciji, je CPU mrzel kot špricar. Tako na prenosniku z Intel Iris, kot na 1070.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Evolve je izjavil:


google chrome, firefox ne predvajata več koz 720p (čeprav je video 1080 ali več)


To si nekaj pomešal - verjetno si bral o Netflixu kjer zaradi DRMja ne pustijo več kot 720p na Chromeu/Firefoxu ?
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kaput - pomoč prosim

Oddelek: Kaj kupiti
282550 (2170) Gogo
»

youtube 1080p 60fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
444200 (2690) MrStein
»

Štekanje youtube full hd...pomoč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
364244 (3202) KTr1sk
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028455 (24921) m0LN4r

Več podobnih tem