» »

Bass kitara na komp

Bass kitara na komp

1
2
»

dottor ::

Se pravi ko se snema, bi lahko jaz mel na slušalkah komp in brat da bi igral "na suho". To se nisem spovnu, ampak vi verjetno delovalo :)

Bor H ::

Tako je, oz. ima brat v slušalkah/zvočnikih samo metronom/matrico, on igra pa na suho. V tem primeru je sicer bolš če vmes daš kak ojačevalc da ni čist na suho. Pol pa upaš da je latenca konstantna in premakneš vseskupej na pravo mesto ;)

dottor ::

Reduktor iz enega 3,5mm na 2 in pol enega vezat na ojačevalec in drugega na komp. Imam pa slabe izkušnje stemi razdelilci...

Bor H ::

Pa sej ma ojačevalec kak headphone izhod al pa line out?

JanK ::

@Zvezdica: Verjetno je slo za direktno routanje zvoka iz vhoda na izhod, ne pa instrument->AD->comp->DA->slusalke.

@dj_dottor: Audacity nima ASIO podpore, v kolikor ga sam ne prevedes: http://wiki.audacityteam.org/index.php?...

Sam sem se ravno pred kratkim ukvarjal s tocno istim problemom: Kako v zivo igrati kitaro priklopljeno na Focusrite Saffire 6 USB brez delaya.

Koncna resitev zame je ASIO driver proizvajalca, namesto Audacity pa KRISTAL Audio Engine - relativno preprosta zastonj aplikacija, ki podpira ASIO. Trenutno je to vse, kar potrebujem.

Za malo bolj resen SW lahko probas tudi zastonj varianto Studio One. Tudi podpira ASIO, samo za moje potrebe je prekompliciran.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

dottor ::

Hvala za Kristal. Samo da se brat zbudi bomo provali kako pa kaj. Že sam izgled programa mi je dosti bolj ušeč. Se da s tem programom poslušat ko igra al morem kot v Audacityu dal snemanje da se sliši?

dottor ::

Stvar je super. Nastaviš INPUT in OUTPUT in nastaviš isto latenco v ASIO in v nastavitvah. Žal v programu je 4ms najmanj kar gre, ampak bo treba malo dvignit, ker začne pokat. Program je res 1A tako da hvala JanK.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitarski efekti na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
92276 (1762) RazzorX
»

Kaj je ASIO in kako se uporablja?

Oddelek: Zvok in slika
72354 (2213) neres
»

Katero zvočno kartico kupiti za snemanje glasbe

Oddelek: Kaj kupiti
113541 (3352) Volta
»

Pc za demo posnetke..cubase

Oddelek: Kaj kupiti
342763 (2389) Axis69
»

zvočna kartica in kitara

Oddelek: Zvok in slika
334215 (3801) DOOM_er

Več podobnih tem