» »

Virtual DJ - slab zvok

Virtual DJ - slab zvok

klemzy113 ::

Živjo!
Že nekaj časa uporabljam Virtual DJ Pro za mixanje... V zadnjem času pa se je pojavil problem, ki ga ne znam rešit (pregledal sem vse možne vodiče itd.). Namreč, če je kvaliteta pesmi nad 128kbps, ta, ko jo predvajam, rahlo hrešči.
V kratkem bom mixal na eni zabavi, kjer bo dokaj dobro ozvočenje in rabim dobro kvaliteto komadov.
Pri 128kbps se pa nekje zelo opazi, da je kvaliteta slaba in v bistvu ne slišiš "cele pesmi". :)

Hvala že vnaprej za odgovore!

Hayabusa ::

VDJ programje je oriđinal ?

SaXsIm ::

pomojem ni problem v progamu ampak v driverjih za zvočno. Možno, da imaš buffer previsoko nastavljen.
SaXsIm

klemzy113 ::

VDJ ni original... Ampak res dvomim da je to problem.
Sem pa mal spreminjal velikost bufferja v ASIO driverjih, ampak še vedno je isto.
Imam pa na računalnik priključeno še eno USB zvočno, če je mogoče tukaj kaj narobe?...

technolog ::

Več ko delaš transoformacij na zvoku (razni efekti, itd..), bolj se začne poznat nizka kvaliteta posnetka.

Podobna stvar je pri fotografiji. Če hočeš fotko obdelovat, potem moraš slikat v RAW formatu.

p.s.: Pošteno je, da softver plačaš.

klemzy113 ::

Ja ampak tudi brez efektov je kvaliteta slaba.
Vem da je pošteno, zato ga tudi bom, če se bom kdaj bolj resno ukvarjal s tem. :)

Scorpia ::

Itak bo tam pol folka pijanih, pa niti ne bojo opazili slabso kvaliteto zvoka :)

Drugace poglej v nastavitah zvocne, da nimas kaksne efekte nastavljene. V programu virtual pa poglej v nastavitvah otpout, ce je directsound(pa ime zvocne)... nastavljen.
////

SaXsIm ::

Kaj pa imaš zaen ASIO driver? Poiskusi še z asio4all, morda bo bolje.
SaXsIm

echo ::

Meni je tako znalo štekat pri določenih vzorčenjih (44khz,48khz).
Poglej v nastavitvah zvočne.
Poleg tudi upravitelja naprav med štekanjem, če ti kaj zabija (disk, procesor, ram).

klemzy113 ::

Mam ASIO4all v2...
RAM pa procesor ne bi smela bit problem, mogoče disk (sem mel že manjše težave), ampak ne vem če.
V Virtual DJ-ju bi mogl bit oz. je use v redu nastavljen.
Bom pa pogledal nastavitve zvočne.

Hvala vsem! :D

Zgodovina sprememb…

ghost13xc ::

Če imaš glasbo s spleta (P2P) potem to ni nič čudnega, da hrušči in po mojem ni nič narobe s tvojo opremo. Danes je na spletu 90% FAKE (zanič) glasbe.

klemzy113 ::

Ja, ampak tudi pri kupljeni glasbi je isto...
Zdaj bom kupil SSD, pa bom videl, če je bilo to narobe. :)
Hvala!

echo ::

Dej ga no srat, SSD je dober nakup, ampak ti ne bo pomagal pri slabem zvoku.

Raje posnemi, kako sploh zveni ta "slab zvok", pa ti bomo že povedali, kaj je narobe in kako to odpraviš.

klemzy113 ::

Ne saj SSD sem itak mislil kupit. :) Samo nekdo je omenil, da je lahko to narobe (tudi jaz dvomim, kot sem že napisal)...
Če mi uspe, posnamem in nalimam sem.

klemzy113 ::

Sem posnel (tukaj). Uskladil sem 320 kbps pesem in 192 kbps pesem in malo menjal vmes. Pri višji kvaliteti se sliši "hreščenje."

Klemzz ::

Am, sori, men nč ne hrešči.

klemzy113 ::

Mogoče bo takole lažje: 320 kbps (slabo), 128 kbps. (treba je prenesti datoteke, da se sliši)
Ni pa neko močno hreščanje, samo močno slabša kvaliteta - dobro se to opazi pri vokalu.

Zgodovina sprememb…

ghost13xc ::

Am, nisem nekak velik strokovnjak, vendar ce je to 320 kbps, potem sem jaz pecikel. Ce imas original cd bi morala biti kvaliteta boljsa. Tu lahko vidis PRAVI 320 kbps (slika 1) in ga primerjaj s tvojim 320 kbps (slika 2).

 Primerjava 320 kbps

Primerjava 320 kbps

Lukzii ::

Poskusi še s kakšnim programom, ki ti "izmeri" latenco (a la Latency Checker), če zadeva skače je problem, pa ne samo z driverji za zvočno...ponavadi se med takšnim početjem disabla vse naprave na kompu ki jih nujno ne potrebuješ (WiFi je velik problem, USB ravnotako...) poskusi še s tem in poročaj ;)

lp

klemzy113 ::

ghost13xc je izjavil:

Am, nisem nekak velik strokovnjak, vendar ce je to 320 kbps, potem sem jaz pecikel. Ce imas original cd bi morala biti kvaliteta boljsa. Tu lahko vidis PRAVI 320 kbps (slika 1) in ga primerjaj s tvojim 320 kbps (slika 2).


Ta "320 kbps" komad, ki sem ga naložil, je posnet iz Virtual dj-a. In seveda potem ni 320 kbps... Ker ga čisto pokvari, in to je problem.

Lukzii pogledam, poročam.

Hvala!

klemzy113 ::

Evo.
 Latency

Latency

echo ::

Preko česa pa to oddajaš? Kaj imaš zaeno zvočno kartico?

klemzy113 ::

Vse kar sem našel je, da je Realtek High Definition Audio...

echo ::

To so driverji.
Ti v glavnem oba kanala (levi in desni deck) vodiš na en jack izhod?
Po mojem bi se tu znal skrivati tvoj problem.

klemzy113 ::

Kanala vodim prek enega jacka, kamor vključim zvočnike, potem dam pa na zunanjo zvočno se slušalke za "predposlušanje."
Tudi, če imam samo zvočno od laptopa, je isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413955 (2659) XLapse
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459352 (3559) kuall
»

MP3 128 kbps in 320 kbps

Oddelek: Zvok in slika
485505 (3241) marS
»

youtube to mp3 tako da bo kvaliteta čimboljša

Oddelek: Zvok in slika
396013 (5483) AmokRun
»

Magnatune

Oddelek: Novice / Ostale najave
404150 (2929) gzibret

Več podobnih tem