» »

izklop naprav in procesov pri bootu

izklop naprav in procesov pri bootu

dustphoenix ::

Zdravo,
Ker nisem prepričan, kam naj uvrstim moj problem, sem ga dal sem.
zadeva je sledeča:
uporabljam Toshibin prenosnik z Win7 HP 64bit za audio obdelavo in vrtenje glasbe.
Na tem prenosniku imam ustvarjena 2 ločena usera (oba admina), za lažje razumevanje ju bom imenova user1 in user2.
Moj problem je:
če jaz na user1 izklopim v upravitelju naprav strojno opremo (npr.: integrirana zvočna, wlan, bt, lan, webcam...) in killam procese ko mi jejo resource v ozadju, se po resetu PCja in prijavi v account user2 te naprave in procesi ne vklopijo/zaženejo in jih morem ročno nazaj vključit v upravitelju naprav, ter procese ročno nazaj zagnat.

Moja želja:
- ko se prijavim v user1, da je vse izklopljeno in procesi killani tako kot želim
- ko se prijavim v user2, da je vse vklopljeno, za normalno vsakdanjo uporabo

Gre se pa zato, ker uporabljam Traktor Audio 6 na USBju, da če vsega ne izklopim, mi nabija latence ter polni buffer od zvočne, in začne med delom naenkrat (po random času) vse hreščat.

Prosim za ideje in nasvete kako ločit in dopovedat Win7 kaj zagnat pri katerem useru in kaj ne (msconfig in podobno deluje na principu - ena nastavitev za vse userje - če pri user1 izklopim zagon taska, ga tudi pri user2 izklopi).

Hvala.

amigo_no1 ::

dustphoenix ::

Hvala za odgovor, vendar je ta funkcija bila odstranjena že v Visti in v 7ki je niso nazaj dali...
http://www.sevenforums.com/hardware-dev...

Tak da žal z tem ne bo šlo... :(

Duhec ::

Zdaj ne vem ali moraš res izklopiti HW napravo v Device Managerju in pobiti procese dotične USB naprave ali bi bilo dovolj, da ubiješ nek servis v ozadju (ali nek.exe fajl, ki štarta ob zagonu), ki futra to USB napravo da deluje ?
Če slednje, potem enostavno naredi nek batch fajl ( npr. on.bat ali off.bat) in ga porineš v Startup mapo posameznega userja.
Vsebina je stop ali start imena servisa, ki je zadolžen za USB napravo.

Vsebina batch datotekce on.bat :
net start "ime servisa za to usb napravo"

ali za off.bat :
net stop "ime servisa za to usb napravo"

amigo_no1 ::

Neverjetno kaj MS počne.

Duhec me je prehitel v času pisanja ;)

za servise si lahko pomagaš z enostavno bat skripto:
start net start wuauserv
start net start Bits


tole npr. zažene servisa "Automatic Updates" in "Background Intelligent Transfer Service".

za ustavitev:
start net stop wuauserv
start net stop Bits



Se spomnem da je imel še nekdo 1x letos težave z audio obdelavo (latenco), je moral v biosu nekaj izklopiti.
(pre)visok latency

dpc latency checker (in kako najdeš krivca)
Hreščanje v zvočnikih - WINDOWS 7

Analysing drop-out problems with DPC Latency Checker
http://www.thesycon.de/deu/latency_chec...

Še eno orodje:
LatencyMon
http://www.resplendence.com/latencymon

Edit
tole našel za Visto/w7:
http://www.lockergnome.com/windows/2006...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Spajky ::

Mislim, da boš moral napravit DVE "oskubljeni"-različni instalaciji Win7 na disku (mogoče na dveh različnih particijah za različne potrebe) in nato preko dodatnega boot managerja preklapljat med eno in drugo, odvisno od potreb.

Druga varianta pa je ročno čaranje po registru (disablanje funkcij), kar pa ni glih milo rečeno enostavno in vedno varno ter ne priporočam in potem za vsako varianto uvoz/izvoz registra (HKLM del ali del njega) pred željeno spremembo ter restart kompa. Pri tem bi lahko malo avtomatizacije s kakih batch file pospešilo zadeve. Namreč vse kar se nalaga in njihovo funkcioniranje je v bistvu določeno v registru Win..

Jest bi na tvojem mestu probal prvo varianto ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 10 vedno update-a in fail-a ob restartu

Oddelek: Pomoč in nasveti
72188 (2019) crniangeo
»

Win7 update blem

Oddelek: Operacijski sistemi
162275 (1918) Boomer1911
»

vista: 2 userja - en domenski, drugi brez

Oddelek: Operacijski sistemi
6947 (826) krneki0001
»

Proces svchost ki mi CPU nabije na 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
142581 (1983) alesp56
»

windows messagi

Oddelek: Operacijski sistemi
5723 (701) NoUse4AName

Več podobnih tem