» »

Primerjava: Kaj je boljše? Radeon 9200 (128mb) ali GF Fx 5200 (128mb)

Primerjava: Kaj je boljše? Radeon 9200 (128mb) ali GF Fx 5200 (128mb)

1
2
»

Tilen ::

ti si napisal v stilu:

Ojej vrata od sobe so odklenjena, MAMAAAAAAAA KLJUČEEEEE mi daj da pridem nottttt ! >:D >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

podtalje ::

Mislim, da je tema popolnoma zašla.

Večina predlaga nakup GF Ti4200, samo problem je, ker se jo težko dobi,
stanejo isto kot 9600 PRO, tiste rabljene, ki so na voljo, pa so od Inno, kar njihov nakup
postavlja pod vprašaj.

AngelEyes ::

Ko sem še imel Radeona 9100 sem dobil z nenavitim procesorjem (1700+/1.45Ghz) in grafično na default frekvencah (250/200 , 5ns rami) pri 3dMark 01 okoli 7300 točk, pri 3dMark 03 pa 1066 točk, tko da se mi zdi, da so tvoje številke res prenizke.

Lahko da imaš kartico s 64-bitnim vodilom (preveriš lahko z RivaTuner ali kakšnim podobnim programom) ali pa imaš kak problem z driverji za grafično ali plato.

Caligula ::

Kolega je mel innotovo in se je vredu navijala. Mislim, da je malo pretiravanja okoli tega. Rabljene so med 15 in 20.000 SIT
Na Bolhi je vedno kaka.

Sicer pa vedno lahko graficno pri prodajalcu sprobas in probas tudi navit malo,..
Skratka sej se da vse probat.

Zdej je clo ena VIVO za okol 20 jurjev na bolhi.

Dr_M ::

Kolega je mel innotovo in se je vredu navijala.

ni problem, da se neb dobr navijale, ampak v tem, da poznam ogromno folka, ki je mel probleme s samim delovanjem, da ne recem da je kvaliteta slike porazna (v 2D seveda). prov zarad takih je nvidia pri tem na slabem glasu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

To za 2D sicer ne vem, je pa treba res na hladilnik pazit oz kar takoj drugega gor dat, ker je originalen nagnjen h crkanju.

Je pa zdej kolega ponosen lastnik Radeona 9800 PRO in je nekak nehal govorit, da mu je prej na 4200 vse povsod lepo tekoce delalo :D

Dr_M ::

no ja, mors uporstevat, da je nv25 ene 2 leti starejsi od r350.pa takrat ko je nv25 prsu vn, je vse lepo in tekoce delal.
ampak useen mislm, da bo meu nv25 daljso zivljensko dobo, kot r350 (glede na njegov izid), ker bodo vedno bolj zahtevni spili prhajal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rekec ::

zdaj se ravno z enim menim da bi od njega kupo WinFast geforce ti 4200 128 mb ddr My vivo, njemu pa dal radeona 9100 in zraven še 7000.
Bi bla to vrei poteza?
Samo hudič je ker je oni v lj jaz pa v mb :-(

Rekec ::

ZDAJ sem prevero da mi to ven: (očitno je res 64 bitno vodilo)

Drugače mam pa zaj še malo bol navit proc.
in sicer na 2125 mhz(efektivno) (13+166)Athlon xp1800+, pa 512 dd ram, ko sem proc navil iz 1533 mhz na 2125 se je pr 3d mark 01 poznalo le za 300 pik, ko sn benchmarkal proc pa je bla razlika v 40% pohitritvi, tak da je res grafična kriva, ker bi mogo dobit v 3d mark 01 se več kot 7625 pik!

Caligula ::

Meni se to zdi OK.
Probaj mu rect, da naj ti za 5 jurjev doplacila (ker moras se za prevoz ti placat) pa se lepo spravi na vlak in gres malo na obisk v LJ :D
Si se malo ogledas velemesto,... :D

Ne bit zalosten. Je pac tako, da ima on sreco, ker je v LJ in ti nasploh smolo, ker si v MB :D
Tako je tivljenje >:D

Malo sale ne skodi 0:)

Rekec ::

Eh jebiga caligula, mb je lep lj pa tui.
Razlika med ljubljančani in mariborčani je samo ta da ste vi ljubljančani bolj trezni,
pa bol dolgočasni (ne vsi), sn že bil kr nekajkrat v lj tak da vem.
Mariborčani smo čagatori!

Viole!
Hhehheh

Joke!
(sn itaq na koroškem rojen :) )

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Tisto o treznosti si cisto napacnemu ocital >:D
Je pa v MB kdaj res zabavno-se strinjam.

bajro ::

odg. gf fx 5200 je boljsa

lp

Rekec ::

ice killer:
pri vseh testih Geforce 4 ti 4200 povozi fx 5200 in radeona 9200 pa še mnoge druge!

Zheegec ::

TI4200 je boljša od R9100, FX5200(Ultra) in R9200 sta slabši grafični od R9100.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zhupa ::

jest bom reku sam to: rabljeni gejforce 4200 ne hvala. To pa zato ker v danasnjem casu so zadeve narejene da delajo sam tok casa kokr majo garancijo pa mogoce se mal, sploh pa nebi kupval rabljenga 4200 pa se pomoznosti da naletis na tako od kakega slo-techovca k jo je naviju do amena ala morphling.

Tako je moje mnenje glede racunalniskih komponent, ki imajo na sebi kondenzatorje, ki se zelo radi napihujejo ob nepravem hlajenju notranjosti ohisja.

Dr_M ::

mIhaz: se cutis tako nesposobnega, da niti ne znas poskrbet za svoje komponente?? zal mi je zate...

ampak na graficni pa res se nism vidu napihnjenih kondenzatorjev...sam na parih abitovih platah....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zhupa ::

jao model pa nism jest govoru o seb. Mam kolega Swar, ki je tudi clan slo-techa pa je mel gigabytovega 8500 ne LE verzije nenavitega, z palominitom 1800+ na maticni k se mu greje do 55C pa so se mu kondiji na grafi razcvetel pri pol leta stari kartici. Hotu sm sam rect da je lahko se nevem kok dobr proizvajalec pa se mu lahk zgodi da da ven kako bad serijo, kot recimo pred kratkim problem z asusovimi K8 platami.

Pa se to, vecino folka si se zmer kupuje sestavljene konfiguracije, pri katerih je znano da se skrtar z 500sit vrednimi venti. Lahko pa bi kle na slo-techu naredil 1x anketo koliko folka rado kupuje rablene racunalniske komponente, pa bomo vidl statistiko, ne pa da se bomo kle pregovarjal do amena.

Caligula ::

Jz s tem nimam tezav. Sam je te dni ze novo dostkrat cnej,..

Bi pa sam ce bi kupoval definitivno vzel 4200, ce bi bil financn tko omejen.

JustVi ::

Moj voltmodan ASUS je preverjeno iz dobrih komponet, drugace bi ze poginu.

;)

Rekec ::

zdaj bi blo dobro da se konča ta tema ker se razpravlja že o čisto drugih temah.

Hvala vsem za odgovore!

Tilen ::

za katero si se odločil še nam povej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dead_Eye ::

Da povem še jaz svoje: Sem imel r9100 in bartona@2000Mhz in sem imel v 3dmarku 01 okoli 8500-9k pik (250/250) - Zdej imam ti4200 nenavito in pride nekaj čez 13k pik.

Ne pozna se ne vem koliko v hitrosti, je pa ti4200 boljša v kompatibilnosti (z radeonom se imel kar nekaj problemov z nekaterimi igrami...)

Zanima me pa kako/s čim hladite ti4200 (zanima me zračno ne vodno hlajenje:D ), ker orig. hladilnik je zelo majhen in se kar precej greje.....
The one and only

Rekec ::

rade 9100 bom verjetno menjal za innovision ti 4200 64 mb in zraven doplačal 5 jurijev!

SavoKovac ::

Za overclockarje, ki majo manj denarja in prisegajo na ATI-ja je po moje best-buy navadni radeon 9600 128MB. Da se ga lepo naviti do skoraj deklarirane PRO hitrosti (400/250) brez dodatnih posegov v drobovje. Zadeva je hitra tudi, ko vključiš 4x FSAA, 8xAF (izguba hitrosti caa. 30%).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019601 (12666) Janac
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564486 (3651) Jaffa
»

Ati radeon 9200 - tak nateg da ni res...

Oddelek: Strojna oprema
272083 (1219) cpu
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397928 (6170) js
»

Pomoč pri sestavi novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191416 (1160) boštjan

Več podobnih tem