» »

LTE router z DMZ na glavni Mikrotik router?

LTE router z DMZ na glavni Mikrotik router?

chavlji ::

Pri A1 mislim vzet LTE router Huawei B525.
Imeti ga želim zgolj kot modem za LTE del, medtem ko mi bo za dejanski routing skrbel zmogljiv Mikrotikov router.
Žal pa Huawei B525 ne podpira Bridge načina ;(
Podpira zgolj DMZ.
A bo to vseeno ok? Kje točno se lahko zaplete?
Hvala!

Fsegula62 ::

Prepričan, da ga ne podpira? Imam omenjen modem kot bakcup v trgovini pa ima to funkcijo, je pa res da nisem bral če pomeni kaj tretjega :D.

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

chavlji ::

Nisem prepričan, ker ga sam še nimam. Klical sem na A1 in en tehnik mi je potrdil, da ga nima. Da ima samo dmz.
Sem bral malo po netu, pa zgleda da večina operaterjev s firmwareom to onemogoči :( Kao da je samo potential security issue, za večino uporabnikov.

Fsegula62 ::

Tudi sam sem pri A1, lahko da oni tega ne dovoljujejo, sam modem funkcijo ima, lahko pa da je kaj pogojeno s staičnim IP-jem in poslovnim paketom, samo dvomim. Lahko pa ti ju3 stestiram kako deluje.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

chavlji ::

Aha. Pol mogoče celo dela. Bi lepo prosil za en test ja, če bi šlo! Hvala!

Fsegula62 ::

Jutri ti javim
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

SeMiNeSanja ::

DMZ varianta bi tudi morala delovati za večino potreb....v smeri interneta.

V obratni smeri pa takointako nimaš kaj, če ti ne dodelijo javnega IP naslova.
Bi se pa moralo dati uporabljati tudi Lan-Lan VPN, če ga inicira tvoj Mikrotik.

Uporaba DMZ je drugače dokaj standarden način, če ISP ne omogoča bridge mode-a.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

beta1 ::

Ne kupuj pri A1 b525 routerja.

Kupi raje na amazonu B525s-65a. !!! Official firwmari, ki jih je kar nekaj.

Pri A1 boš dobil modem s prvim firmwarom, ki ima težave z agregattion oz. chanell bondingom.

Bridge mode ne deluje na A1 B525 routerju. Ga boš moral preflashat na stock firmware.

Imel iste probleme. Sem sicer rešil težavo z drugim firmwarom (nekim norveškim).

Drugače pa bejži od A1, BOB IN HOT. Ponoči od 1-6h ugasnjeno LTE1800 oz chanell B3.

Ravno danes grem sklenit k konkurenci.

Bakunin ::

beta1 je izjavil:

Pri A1 boš dobil modem s prvim firmwarom, ki ima težave z agregattion oz. chanell bondingom.


Kaj je to ? A LTE CA ali kaj drugega ?

beta1 je izjavil:

Drugače pa bejži od A1, BOB IN HOT. Ponoči od 1-6h ugasnjeno LTE1800 oz chanell B3.


power saving mode.

A ima kdo info, če to dela tudi konkurenca ?

beta1 ::

Official odgovor od Huawei SLO:

Spoštovani,

Hvala, da ste se obrnili na Huawei službo za pomoč uporabnikom. Vaš primer vodimo pod številko #

Svetujemo Vam, da poskusite ponastaviti router preko spleta v kolikor ima to možnost. To naredite tako, da v brskalnik vpišete 192.168.8.1 ter se vpišete na spletno stran. Nato grete pod more functions>manage updates ter kliknite Update now. Sistem se bo posodobil, če je na voljo update.
V kolikor nimate možnosti posodobiti sistema preko interneta Vam svetujemo, da se obrnete na mobilnega operaterja, saj ima router njihovo prilagojeno programsko opremo.

BLA BLA BLA ITD....


Vglavnem, če kupiš pri nas LTE routerje pri operaterju (tudi brez vezave), dobiš prilagojen FW (prva verzija). Zdaj govorim za A1. Ker sem spraševal za A1 in teh firmwarov oni nimajo in so rekli naj vprašam na Huawei. Oni pa tudi nimajo. Imel sem pred 2 letoma tudi Telekom B525 in je bilo isto.

Če pa kupiš retail Huaweijčka iz npr. amazona. Dobiš pa stock. Firmwarov za B525 je malo morje. Na poljskem, češkem in rusiji, so še cele skupine, ko moddajo firmware. Ogromno je tega.

Jaz sem se dokopal od 60 verzij FWjev, da sem potem celo enega dobil, ki je prijel na A1 B525. Ni najnovejši, je pa nekje na zlati sredini.

Opazna razlika pri delovanju LTEja. Večja pasovna širina pri 4G+, sploh ko je omrežje obremenjeno. Hitreje preklaplja med mobilnimi celicami, če je gužva.

A1 uporablja več LTE frekvenc (B3, B20 itd...), ampak za splošno rajo je to LTE1800, LTE800 in LTE2600.

LTE1800 ponovem ponoči vgasnejo (takoj 2/3 manj hitrosti LTEja)
LTE800 tudi nekatere oddajnike vgasnejo (že tak je manjša brzina, pol pa se še vsi ostali nagužvajo na oddajnike ki delujejo)
LTE2600 pa je samo za A1 Kombi Lite M (se lahko povežes, samo ni prenosa ničesar)
Je potem še nekaj vmesnih frekvenc, ki se poveže, samo ni data prenosa.

Koliko sem se informiral konkurenca zaenkrat še ne izklaplja oddajnikov ponoči.

Fsegula62 ::

@chavlji zadeva ne deluje, ko obkljukas bridge se ne naredi ubistvu enako kot bi izbral DMZ.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

chavlji ::

Kul! Najlepša hvala vsem za pojasnila!

@beta1: Žal sem prepozno videl tvoj post in danes zjutraj že naročil vezavo za 2 leti in router B525 :(
Bom probal kako se bo obnesel, pa če ne bo v redu, ga bom probal pa flešnit.

@Fsegula62: Ok. Ful hvala za test! Najprej bom itak probal samo s tem Huaweiem shajati. Če se ne bo obnesel, bom pa razmišljal dalje.

To da nižajo hitrost ponoči me nič ne moti. Zvečer mi je malo problem, ker včasih laufata 2 fullHD tvja, pa še kak youtube, tako da je hitro premalo.
Res kritično pa mi je dopoldan, ko rabim net za šiht in takrat ponavadi dela.

Parkrat sem ob popoldnevih težil supportu na A1 in so mi prijazno razložili, da je bazna postaja pač zasedena 8-O

Fsegula62 ::

Ja ima pa ta modem čudno lastnost, da bo na LTE+ (Cat6) preklopil le, ko bo dlje časa zaznal povišan promet (Glej video) https://drive.google.com/file/d/1Mdwdns...
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

chavlji ::

Koliko pa je to okvirno dalj časa? Tako po občutku... 1 min, 10 min, ura?

Aha saj vidim v videu ja. Hitro preklopi. Mogoče kaka finta A1 spet :(

Hvala za video drugače!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chavlji ()

beta1 ::

Lahko forcaš 4G+ z LTE Inšpektorjem. Dobiš free na internetu.

V novejšem firmwaru hitreje preklopi na 4G+. To je bug v prvih verzijah. 11.170. in 11.190.

Fsegula62 ::

Preklopi v 2-3 sekundah, kor je pa zadnji, ki ga najde in sicer 11.190.61.00.965.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

brez-imenko ::

beta1 je izjavil:

Ne kupuj pri A1 b525 routerja.

Kupi raje na amazonu B525s-65a. !!! Official firwmari, ki jih je kar nekaj.

Pri A1 boš dobil modem s prvim firmwarom, ki ima težave z agregattion oz. chanell bondingom.

Bridge mode ne deluje na A1 B525 routerju. Ga boš moral preflashat na stock firmware.

Imel iste probleme. Sem sicer rešil težavo z drugim firmwarom (nekim norveškim).

Drugače pa bejži od A1, BOB IN HOT. Ponoči od 1-6h ugasnjeno LTE1800 oz chanell B3.

Ravno danes grem sklenit k konkurenci.

Ali se pri huawei b315 in še starejšemu tudi pojavljajo podobne hibe?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Tomay ::

Če bo zadaj mikrotik zakaj ne kaj od mikrotika npr https://mikrotik.com/product/wap_lte_kit

Vem, da ni LTE cat6. Mi jih sicer uporabljamo za datalogerje in za kak backup.
Voodoo 4Ever

beta1 ::

Enake hibe.

Huawei B315s-22 od A1 ne najde firmware updajtov.

Sem pa ga zdaj prefleshal z nekim tujim firmwarom od Telia operaterja. Na srečo se še da menija dat v angleščino. Dela pa bolje. Nove funkcije v meniju. Sploh Wi-Fi auto chanell je sedaj bolj robusten na 40Mhz.

Telekomov Huawei B315s mi je pa enkrat še celo našel avtomatski update, samo ni bil niti takrat tazadnje verzije.

Treba bo kupovat modeme retail iz Amazona, če ne zaradi supporta in firmware updati.

chavlji ::

Samo za info. Zdaj imam en teden Huawei b525, ki sem ga dobil za 1€ od A1 za vezavo dveh let.

Zaenkrat sem zadovoljen. Dela veliko boljše od starega routerja - wifi je malenkost boljši in mi pokriva oba štuka, podpira 4G+ ki se v praksi precej pozna. Hitrost v svet je konstantnih 20 MBps, medtem ko je prej včasih padla na 10 MBps.

Tega, da ni na zadnjem firmwareu, ne občutim. Valda se A1 ne bo šel obrukat do te mere, da bo shippal routerje z nekim bogim fwjem, kjer bo ful napak in jim bodo potem userji nonstop klicarili na support? Razmišljam, da so ga ravno zato zaklenili - shippajo z nekim stable fwjem, ki preverjeno deluje v njihovem omrežju in preprečujejo updatanje na nepreverjene fwje... kar je pa v bistvu to kar rabim.

beta1 ::

Če ti dela super, ne spreminjaj.

A1 nič ne zaklepa in ne pošilja z stable fwjem. Oni nabavijo in pošljejo to kar najceneje dobijo (odrezan support>tak so mi rekli na huawei slovenija)

Nepreverjene firmware? Zakaj bi huawei izdajal firmware? Zakaj bi se branil fix-ov in improvmentov?

To je tako, kot da bi se branil Android updatov. Ali pa novih BIOSov za motherboarde. Fwjev za TVje, routerje itd itd...

brez-imenko ::

Se pravi je v bistvu podpora zatajila že pri Huaweiu in se moraš sam jajcat?

Se ne čudim, imam v dar prejetega Huawei telefončka, ki sam ne zna sformatirati kartice in raje napiše, da je kartica skoruptana. S kartico pa ni nič narobe, ker jo ostali telefoni ali pa računalniki lepo sformatirajo. Ko dam iskanje za posodobitvami je prazno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

brez-imenko ::

beta1, imaš slučajno izkušnje tudi z ZTE LTE routerji? Imajo tudi tile kakšne čudne napake?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

ZTE 283+ občasno prekine povezavo. Ali se ročno resetira ali pa da se logira na weblogin in se da connect. Drugače je delalo. Je pa Huawei b315 bolši v vsem napram 283+.

ZTE 286 je slabši v vsem napram Huawei B525.

Priporočam novega Huawei B535. B618 je pa top!

Fritzi so top, samo so fejst dragi.

Vse ostalo je pa tak-tak. Ne dela vredu, sploh če se veliko dela po netu.

brez-imenko ::

Glede na to kakšne so cene, bi se potem kar strinjal, da bi bil Mikrotikov LTE modem še ugoden in kvaliteten napram konkurenci. Je pa zahteven za se ga naučit uporabljati.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583657 (29421) simnov
»

4G router

Oddelek: Mobilne tehnologije
283677 (2354) BlaY0
»

Ali ima Huawei B525 (v vezavi A1) bridge mode?

Oddelek: Omrežja in internet
101199 (1020) chavlji
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052269 (27608) brez-imenko
»

LTE Router

Oddelek: Omrežja in internet
91977 (1245) chort

Več podobnih tem