» »

4G router

4G router

Vedran ::

Ali mogoče kdo ima kakšne izkušnje z TP-Link MR400?

beta1 ::

Hudo nestabilni. Vrnil nazaj po 2 dneh.

4g enota temelji na nekem androidu in se tak zabase, da samo reset pomaga.

Svetujem huaweija b525 ali b315

Spock83 ::

Imaš tudi D-Link DWR serijo. Samo ni poceni.

starfotr ::

Inhand so tudi dobri.

BlaY0 ::

GL-iNet škatlica pa en 4G USB dongle gor in si zmagal...

beta1 ::

Pusti usb dongle. Bos hotel zunanjo anteno priklopit, pa bos v temi


Fritz LTE routerji so prva klasa!

Huawei je OK.

ZTE pogojno.

Vse ostalo ki sem probal, je bilo nestabilno.

Javi se mi cez dva tedna, bom mel nekaj huaweijckov viska.

masevc ::

Pa je to uporabno za primarni internet signal? Recimo Huawei 315

msjr ::

beta1 je izjavil:

Hudo nestabilni. Vrnil nazaj po 2 dneh.


TP-linkov 4G router dela dosti bolje, če je fiksiran na 4G only (oz. 3G only, kjer je samo 3G), če je nastavljen na 3G/4G se usuva na približno 20ur (odvisno od omrežja), če pa je fiksiran ne dela problemov.

D-link je buhpomagi, včasih mu sim-ka ne paše (7dnevna turistička od Hrvaškega T-Coma je lep primer) in ga moraš lepo prosit, da dela. Po milih prošnjah in 10 restartih je stabilen in dela lepo do nove sim-ke.

Med neproblematičnimi naj omenim še Huawei b593s ali pa ZTE MF283.

BlaY0 ::

beta1 je izjavil:

Pusti usb dongle. Bos hotel zunanjo anteno priklopit, pa bos v temi

Sem imel priklopljeno 3 leta. V bistvu celo dve. Nobenih problemov...

Vedran ::

Fritz 6820 LTE stane okrog 140€ v Avstriji, Huawei B525 ima podobno ceno tudi v Avstriji in Sloveniji.
Ali pa bi priporočili kaj drugega?

l0wc4 ::

Imam D-Link DWR-921 4G LTE že dve leti. Dela, stabilen 4G signal, priklopljene zunanje antene in Hofer HOT kartica za 200 GB/mesec.

Scorpy84 ::

l0wc4 je izjavil:

Imam D-Link DWR-921 4G LTE že dve leti. Dela, stabilen 4G signal, priklopljene zunanje antene in Hofer HOT kartica za 200 GB/mesec.


Imel tega pri telekomu, pa je zelo vredu delal. Edino vcasih se je internet obesil, pa sem nastimal, da ponoci restarta povezavo, kar je resilo problem. Na morju imam en zte router, dela na tele2, telekom, a1 vse prebavi, ne obesi se ob normalni uporabi. Edino enkrat ko sem spustil odklenjenega, da vidim koliko prenese, se je 13 folka povezalo, in se je po parih urah obesil. Ni svoh glede na to da sem ga za 30eur dobil.

Vedran ::

Napravo bi uporabljal v Sloveniji in na Hrvaškem.

Ali mogoče kdo ima kakšne izkušnje z Fritz 6820 LTE? Pač berem na internetu da so njihove naprave odlične. Mal me skrbi Huawei zaradi podpore v bodoče in sankcij ZDA.

Scorpy84 ::

Zakaj rabis podporo? Ko naprava pride ven, je mogoce delezna kake posodobitve, drugace je to to...

Vedran ::

Ja saj, narobe sem napisal, mislil sem na posodobitve naprave v bodoče.

Baja ::

jaz mam tole in dela BP že skoraj leto dni.

https://mikrotik.com/product/wap_lte_kit

BlaY0 ::

Za €120 bi pa tudi jaz pričakoval, da dela in to brez problemov...

Baja ::

v bistvu me je stal 100e (v sloveniji). zgoraj omenja tudi fritza za 140e, tako da cena verjetno igra sekundarno vlogo.

zraven tega je namenjen za zunanjo uporabo, tako da ne bo panike, ko ga bo na hrvaškem dobil kakšen dež al pa pivo. ;)

Vedran ::

Vem da je MikroTik best buy (največ za najugodnejšo ceno) toda ne upam se uporabljati njihovih proizvodov ker iskreno meni zelo težko gre nastaviti kaj v njihovem interface-u. Kupil sem za učenje ko se je pojavil na tržišču MikroTik hAP lite TC in mi ni šlo.

Baja ::

kateri interface pa si uporabljal?

če rabiš samo lte in wifi, lahko nastaviš vse na prvi strani webfiga.

BlaY0 ::

Baja, preberi zgoraj kaj sem jaz 3 leta furl na podstrešju od -10 do +50 s tem da v tem času nisem šel enkrat samkrat gor. Cena takšne postavitve z dvema P-54 antenama me je takrat koštala dobrih €100. Najdražji je bil se mi zdi da LTE dongle (takrat je bila to še eksotika). Če rabiš za ven daš pa v pleksi ali alu škatlic in je to to...

Vedran ::

Prek WinBox-a sem nastavljal. Tisto najbolj osnovno gre prek 'quick set' toda če je potrebno še kaj nastavit pa mi ne gre.

ScSIII ::

Mogoče kdo ve če se da mikrotik wAP LTE nastavit kot wireless client in da ima 4G za backup?

boolsheat ::

Zgodovina sprememb…

xandros ::

ScSIII je izjavil:

Mogoče kdo ve če se da mikrotik wAP LTE nastavit kot wireless client in da ima 4G za backup?

1. Wifi client interface vAp
2. Lte interface
3. Second vAp za Cliente
4. Lan interface za lan cliente
5a wan1 1.vAp in wan2 failover lte
5b opcijsko load balancing med wan1 in wan2 lte

Kdo sem ::

BlaY0 je izjavil:

GL-iNet škatlica pa en 4G USB dongle gor in si zmagal...


Kje bi pa lahko te dve zadevi dobil v sloveniji? Ebaya ali aliexpressa ne uporabljam.

BlaY0 ::

To je samo primer. Gre za to, da imaš en relativno "neumen" modem, ki ga priklopiš na zmogljiv routerček, ta pa ti omogoča dobro zaščito. Sam se pri tem zanašam na routerje, ki so podprti oziroma na njih lahko teče OpenWrt. Ni pa to nujen pogoj. Obstajajo routerji, ki imajo soliden sistem/firmware.

Kar se tiče GL.iNet... ne vem, če se kje dobi v SLO.

Invictus ::

Zna biti dostikrat dovolj že Pi-Hole

Blokira cel kup domen, ki so škodljive. Ni treba blazno komplicirati doma, razen če nisi totalen kreten id odpreš vsak EXE...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Enako počne adblock na OpenWrt...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LTE backup internet

Oddelek: Omrežja in internet
5805 (715) tomazic89
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013405 (5601) crypto0
»

LTE router z DMZ na glavni Mikrotik router?

Oddelek: Omrežja in internet
242228 (1423) brez-imenko
»

Iščem LTE router.

Oddelek: Kaj kupiti
233646 (3200) SeMiNeSanja
»

Kateri mobilni modem izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
91293 (1171) marko20

Več podobnih tem