» »

Instalacija programov v Mandraku

Instalacija programov v Mandraku

blazsm ::

Instaliral sem si mandraka 9.1. Zdownloadal sem si edonkey pa ga odpakiral, zdej ga pa ne znam instalirat. Kako naj to nardim?

blabla ::

Si prebral readme?

blazsm ::

Neki sem bral users menual sam nisem nc pametnega najdu. Najdu sem kako instaliras v ukazni vrstici sam tist je pa zame kot linux zacetnika se tok bolj kompliciran. Jaz bi namrec rad vedel kako naj instaliram v KDE.
Hvala.

blabla ::

Daj povej kje si dobil ta eDonkey.

A tole: http://www.edonkey2000.com/files/overne...

Ce ni, daj link na tisti file, ker tale se nic ne instalira, ampak samo extracta in pozene.

blazsm ::

tocn ta link je. Men extracta, pozene pa ne. Trije fajli so enden pise da je exutable.Kva nej nardim

Aspirinix ::

Za začetnika so mogoče bolj primerni RPM paketi. To so v bistvu binary datoteke, ki se same namestijo samo ustrezen ukaz za zagon maš za dati.
Al pa samo klikneš nanj in ga package manager namesti, seveda, če si ga med instalacijo izbral.
En naslov za rpmje: RPMseek.

blazsm ::

Program instaliral. Zdej pa ne vem kje je. To me zanima. Kam se programi instalirajo?

ank ::

Konqueror --> Tools -->Find File


Usually are in /usr/bin /usr/lib
_________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

blazsm ::

Se zmeri nisen nasel. Pa pise da je ze instaliran. Kje se pa lahko nastavi kam naj instalira?

blazsm ::

Aja pa se to. Doloceni programi se mi sploh nocjo odpret. Na primer, Licq se mi je na zacku odprl zdej se mi pa sploh vec noce. Spodaj mi kaze ikono da ga odpira poj pa kar zgine.
Taki primeri me odvracajo ud uporabe mandraka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755208 (3969) M.B.
»

Linux SUSE-9.1-personal-x86 pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
481578 (1086) Gandalfar
»

Pomoc pri linuxu

Oddelek: Programska oprema
131139 (979) Blazs
»

nOOb rabi pomoč pri redhat 9!

Oddelek: Operacijski sistemi
71238 (1129) dr.J
»

Router pod linux-om (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1275911 (4567) pro549

Več podobnih tem