» »

Pomoc pri linuxu

Pomoc pri linuxu

Blazs ::

Sem cisto nov pri linuxu in bi rabil mal pomoci. Ne vem kam se instalirajo rpmji.
A morda kdo ve za ksne rpm source(linke ki jih potem vpises v software sources manager)?Sem probal installirat bittorrenta pa ne vem kje ga zdej poiskat.Ce se enkrat kliknem na rpm mi napise "everything already installed" jaz pa ne vem kje to dobit.Pa tud za mulo napise to.

Blazs ::

A res noben ne ve?Sem ze ful iskal pa ne najdem:(

Daedalus ::

Daj napisat, katero distribucijo uporabljas. Pa ce sem prav razumel, ne znas zagnati programa?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Blazs ::

Hvala lepa da se je vsaj en oglasil. Uporabljam mandraka 9.1.
Prav si razumel.Napise da je instaliran("everything already installed") ne vem pa kje zagnat program pa kako se zagonski fajl imenuje pa vse. Vcerej sem instaliral Xfiga pa v terminalu sam xfig napisem pa mi ga odpre,pa sploh ni vazn v kermu direktoriju sem. V KDEju ga pa ne najdem. Problem je to da ne vem kam se aplikacije instalirajo.
Hvala za pomoc

moj_nick ::

Mula:
Najprej odpreš konzolo in probaš s tema ukazoma: amule ali xmule. Eden mora delati (če imaš res inštalirano). Potem odpreš menu editor in dodaš mulo, pod ukaz pa napišeš amule ali xmule.

Bittorrent:
Najlažje je tako: shraniš .torrent nekam na disk (npr. /home/tvoj_username/torrent), potem odpreš konzolo in napišeš cd /home/tvoj_username/torrent in vpišeš ukaz btdownloadgui.py --max_upload_rate XX tvojfile.torrent pri čemer je XX tvoj upload limit v KB/s. Če ti to ne paše, si lahko inštaliraš azureus clienta.

Kam se programi inštalirajo ti niti ni treba vedet (lahko poiščeš s programom za iskanje datotek), lahko ti pa povem, da so executabli, kateri ti zaženejo program (amule, btdownloadgui.py, ...) v direktorijih /usr/bin, /sbin, /bin, /usr/sbin in še mogoče kje v /opt
110111001001010001010000

Blazs ::

Potem pa zgleda nic ni instalirano.Nic od tega ne dela. Cudn da potem pise da je instalirano.Probal sem tud dat BT++ gor ki mi je ljubsi.Bil je .gz file in sem ga razpakiral in sledil navodilom. potem mi je pa v konzoli napisal tole "[blaz@localhost src]$ python "BT++.py"
Traceback (most recent call last):
File "BT++.py", line 7, in ?
from wxPython.wx import *
File "/usr/lib/python2.2/site-packages/wxPython/__init__.py", line 10, in ?
import _wx
File "/usr/lib/python2.2/site-packages/wxPython/_wx.py", line 3, in ?
from core import *
File "/usr/lib/python2.2/site-packages/wxPython/core.py", line 15, in ?
import wx.core
File "/usr/lib/python2.2/site-packages/wx/__init__.py", line 19, in ?
from wx.core import *
File "/usr/lib/python2.2/site-packages/wx/core.py", line 4, in ?
import _core
ImportError: /usr/lib/python2.2/site-packages/wx/_core.so: undefined symbol: PyUnicodeUCS4_AsWideChar"

JXS ::

Za začetek uporabi TOLE stran, izberi svojo verzijo in pritisni gumb, ki je poleg nato izbereš tistih 5 možnosti ki ti jih da ( izbereš serverje), ter stisneš na "proceed to step 3". za začetek kot root napiš "urpmi.removemedia -a" in vneseš v konzolo kar ti spodaj napiše, moraš biti root (ukaz "su") in stvar je nastavljena. Nato pa imaš 2 možnosti ena je da uporabiš Mandrake Control Center in možnost dodaj programe, druga pa da v konzoli napišeš (kot root): "urpmi (ter ime programa, ki ga želiš)". Vse ostalo se ti bo samo nastavilo.

POGOJ PA JE DA IMAŠ ADSL oz KABL. ker ti bo vse iz neta vlekl:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JXS ()

Blazs ::

evo to sem hotu.Najlepsa Ti hvala.Sam bittorrenta oa se zmerej ni gor. Mulo sem pa ze instaliral.A mi kej pomaga ce grem veckrat cez ta postopek samo da vsakic izberem druge serverje?

JXS ::

ne nič ti ne pomaga, sam sem najlažje usposobil AZUREUSa.

Blazs ::

Ze k sem instaliral amule mi je napisal da ma bad signature, zdej jo pa sploh ne morem normaln uporabljat,mi skoz ven mece.Kar zapre se mi program v konzoli mi pa napise aborted.Isto pr xmuli.Kaj nej naredim da mi bo mula dobr delala?
Pr azureusu pa mors tud javo instalirat,ta pa se ne da ce mas mandraka.

moj_nick ::

Pr azureusu pa mors tud javo instalirat,ta pa se ne da ce mas mandraka.

Vse se da ;)
110111001001010001010000

Blazs ::

No zdej sem si pa nalozu mandraka 10ko.Bittorrent dela, amula naj bi pa tud. Edin problem pr amule je da k zdownloadam eno stvar se mi ta stvar ne shrani v mapo ki sem jo dolocil ampak se preprosto izgubi:(.Sem ze iskal s opcijo find file ampak ne najde. Kaj bi lohk blo narobe?
Hvala.

moj_nick ::

/home/tvoj_username/.aMule/Incoming

Pazi na piko, ker ti skrije datoteko/direktorij
110111001001010001010000

Blazs ::

Fora je to da sem jaz izbral drug direktorij, ki sem ga sam ustvaril.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skripta za pošiljanje brezplačnih sms sporočil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
19542917 (8157) AštiriL
»

[Python] HTTPS na desktopu dela, na Arduinu ne

Oddelek: Programiranje
91299 (912) N4g4c3N
»

Bittorrent na linuxih - pomoč prosim

Oddelek: Programska oprema
91039 (897) Bakunin
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1455889 (4818) CCfly
»

linux in ...mule

Oddelek: Operacijski sistemi
231206 (966) MasterMind

Več podobnih tem