» »

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

1
2
3 4

Jerry000 ::

Naj da HL3 ven za 30EUR pa je, ne pa da je treba še VR kupvat (kar ne na wishlisti, ne želja ne denarja za to)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

opeter ::

Bomo videli, kako uspešen bo. Namreč toliko zanimivih drugih iger je (in še bo), da dandanes Half Life ni neka velika zadeva. Ampak, dajmo se presenetit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

kitl76 ::

Valve je s HL1 premaknil mejnik v FPS-jih zdaj ga bo pa še v VR-ju.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

ahac ::

Jim Sterling pove približno to kar sem tudi sam razmišljal:
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

opeter ::

Ahac, ali morda veš, katero igro igra na posnetku? Izgleda zanimivo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

ahac ::

Ne vem. Izgleda kot neke custom mape za Half-Life.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

opeter ::

ahac je izjavil:

Ne vem. Izgleda kot neke custom mape za Half-Life.

Škoda. :( Hvala ti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ang3lo ::

Lol, ne morem verjeti da berem tu bolj zagrenjene in nenavdihnjene komentarje, kot na redditu (ki ni ravno cvet inteligence).

Half Life 1.5 izgleda kot da bi znala biti dobra igra, ne pa ravno svet-spreminjajoča VR izkušnja. Po prikazanem sodeč izgleda enako kot HL2, z nekaj lišpa in dodanimi cirkuškimi triki - ne ravno nekaj zaradi česar bi ljudje drli v trgovine po svoja VR očala. Lebdeče roke vsaj mene ne prepričajo.

Sicer WMR za okrog 200€ že zdaj ni slaba izbira za dirkačine, vesoljščine, Skyrim VR, itd., tako da si bom omislil en set ampak verjetno ne pred marcem, da vidim kako bojo delovali z novo igro.

Zakaj HL3 trenutno ne morejo narediti so Valve sami povedali v zadnjem intervjuju - nimajo scenarija in razvoj nečesa tako glomaznega je duhamorna izkušnja. Mogoče se bo nekega dne našel poseben človek, ki bo tak projekt speljal, ampak zdaj ne. Z Alyx so se kar dobro znašli, ker je priljubljen lik in okoli njene preteklosti lahko napletejo še veliko štorije, brez da bi morali izumljati nove svetove. Omenili pa so tudi možnosti razvoja novih HL iger, če jim bo Alyx dala krila:

oo7 ::

MINIMUM:

OS: Windows 10
Processor: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
Memory: 12 GB RAM
Graphics: GTX 1060 / RX 580 - 6GB VRAM

Fritz ::

opeter je izjavil:


Prosim poročaj, ko boš testiral ostale igre. :)

Delno preizkusil Skyrim in pri običajnem premikanju (ne teleportiranju), je bilo ponovno opaziti podobne simptome kot pri Vive.

Mimogrede, v Library se mi je pojavila HL3 Alyx - dobil brezplačno kot kupec Index VR očal. Seveda bo igra sama na razpolago, ko izide.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

louser ::

Ang3lo je izjavil:

ne ravno nekaj zaradi česar bi ljudje drli v trgovine po svoja VR očala. Lebdeče roke vsaj mene ne prepričajo.

...
si bom omislil en set ampak verjetno ne pred marcem, da vidim kako bojo delovali z novo igro.


Tovariš, nasprotujete si.

svecka ::

Fritz je izjavil:


Delno preizkusil Skyrim in pri običajnem premikanju (ne teleportiranju), je bilo ponovno opaziti podobne simptome kot pri Vive.


Lahko prosim podrobneje obrazložiš, kakšni simptomi? slabost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Fritz ::

svecka je izjavil:

Fritz je izjavil:


Delno preizkusil Skyrim in pri običajnem premikanju (ne teleportiranju), je bilo ponovno opaziti podobne simptome kot pri Vive.


Lahko prosim podrobneje obrazložiš, kakšni simptomi? slabost?

Ja. Preberi prejšnje komentarje, je bilo opisano.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kitl76 ::

Fritz je izjavil:

opeter je izjavil:

Fritz je izjavil:

Je pa zelo dober občutek, ko si po kakšni igri dobro oznojen in se zaveš, da si se ob igranju tudi malo razgibal.


To je omogočal že Wii, brez da bi rabil očala ;)

A glavobol, slabost ipd. se ne pojavi po določeni uporabi?

Sorry za pozen odgovor. Ja, se je pojavila pri Falloutu 4 VR na HTC Vive. Pri H3VR npr. pa ne oz. ne v tej meri. Index je pri hiši precej na novo in z njim še nisem preizkusil Fallout 4 ali Skyrim VR sem pa Beat Saber in Vanishing Realms, pri katerih nisem imel težav. Morda višja frekvenca osveževanja pomaga a bom vedel več povedati, ko preizkusim Bethesdine igre.

Sicer gre predvsem za problem vezan na delovanje naših možganov, ko pride do konfliktnega zaznavanja gibanja pri očeh in mirovanja pri ostalih čutilih. Baje se da reč olajšati tako, da vase usmeriš piš zraka (iz npr. ventilatorja) ali pa s povečanim uživanjem ingverja. Sčasoma pa bi se naj organizem privadil na to. Je pa reč, vsaj pri meni, bila podobna morski bolezni :P



Jaz ingver pa res vsak dan jem morda mi pa zato na VR ni slabo :)

HALF-LIFE: ALYX SPROŽIL TOLIKO NAROČIL VR SISTEMOV INDEX, DA JE VALVU ZMANJKALO ZALOG

vir:https://hop.si/2019/11/29/half-life-aly...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

Fritz ::

kitl76 je izjavil:


HALF-LIFE: ALYX SPROŽIL TOLIKO NAROČIL VR SISTEMOV INDEX, DA JE VALVU ZMANJKALO ZALOG

To seveda ni res. Od izida Indexa je povpraševanje višje kot so zaloge ali proizvodne zmogljivosti pri Valve in še septembra bilo treba rezervirati izdelek in potem čakati, dokler nisi prišel na vrsto.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kitl76 ::

Pa si zadovoljen? Glede na ceno bi moralo to biti raketa.

Fritz ::

Zadeva je itaq precenjena a je preveč nova, da bi kje našel ugodno rabljeno. Je pa boljša od Vive-ja, predvsem je neke vrste posodobitev Vive VR. Drugače pa tudi HTC prodaja prenovljen Vive (Vive Cosmos) za nekaj manj denarja kot Valve svoj Index a ne vem kako dober je.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dolenc ::

A piksli so še vidni?

PARTyZAN ::

Vive Cosmos uporablja inside-out tracking, in je po reviewih slab.

Kayzon ::

Meni se tudi zdi tole brca v temo,glede na to kako se je epizoda dve koncala pa to da cakamo na novi Half Life ze od leta 2007..Si drznejo najaviti tole skorpucalo.

AtaStrumf ::

No končno se zacenja novo odboje Half Life-a. Pisuka smo se pa nacakali. V kinu sami remake-i vključno s Top Gun-om in zdaj končno tudi Half-Life.

Sem imel Valve na sumu da sparajo HL za nekaj res novega, ker tako je bilo tudi s prvima dvema deloma, saj sta bila oba prelomna. Me veseli da smo ga končno dočakali.

Brez skrbi, zdaj bo verjetno prislo par delov ven, razen ce bo totalno flopala tale Alyx, ampak to mocno dvomim kljub mlačnemu odzivu na tem forumu.

Je pa zanimivo da ta novica ni prišla na prvo stran tega portala. Valje je morda res ujel se zadnji vlak, saj smo originalni HL navdušenci iz leta 1998/2004 ze kar fajn prerasli racunalniske igrice. Po svoje pa je to dobro da imamo zdaj vsi dovolj spodobne sluzbe da bomo lahko zapravili te velike denarje za opremo potrebno za igrat to igro, he, he.

jype ::

kitl76 je izjavil:

Pa si zadovoljen? Glede na ceno bi moralo to biti raketa.
To je rob trenutno javno dostopne tehnike. 1440x1600 po očesu, enako kot Vive Pro. Že v Vive Pro, ki ima ožji FOV, je to premalo, Index pa ima večjega (kar je samo po sebi super, samo ločljivost bi morala biti višja).

Kot dolgotrajni redni uporabnih HTC Vive (tudi Vive Pro) lahko povem, da se meni jurja ne zdi preveč za cel kit. Preden bom spet kaj kupoval bom seveda počakal na resnejšo ločljivost, ker je trenutno to, da v igrah ne vidim dobro na daleč, ker so piksli preveliki za tak FOV, vsaj zame največji problem.

To ne pomeni, da so posamezni piksli vidni direktno, so pa reči v daljavi zmazane, predvsem je to problem pri cockpitih, kjer so pod stikali majhni napisi, ki so zaradi prenizke ločljivosti neberljivi, ter pri open world igrah, kjer vidiš premikanje, ne moreš pa razločiti stoječih reči, dokler ne pogledaš skozi daljnogled (ja, še vedno odlično vidim).

Med Cosmosom in Indexom bi vsekakor priporočal Index, čeprav ga nisem še preizkusil, ali pa Vive Pro, ki pa je ob trenutni ponudbi bržkone predrag.

Ko bo vsaj 3000x3000 na oko, bo pa reč precej drugačna. To ne pomeni, da so zdaj reči švoh, vsekakor se da marsikaj početi že s tem, ljudem običajno glava eksplodira zaradi zelo natančnega trackinga. "Immersion" je izjemen, se pa ljudje običajno nekaj časa lovijo s kontrolami, razen pri res trivialnih aplikacijah in igrah.

Da so reči drage, se običajno zdi ljudem, ki stresejo petkratnik za kanto pleha, ki potem 23 ur in štirideset minut dnevno gnije neuporabljena.

Šmorn ::

Ko bo vsaj 3000x3000 na oko, bo pa reč precej drugačna.

Pimax 8K X je prestavljen na april 2020.

A ima kdo katero od obstoječih verzij Pimaxa? Me mika, da bi kupil.

kitl76 ::

@jype no ta isti problem imam jaz pri ps4 VR. Ko vozim dirkačino me moti ko še proge ne poznam in gledam daleč naprej vidim vse megleno in se slabo razloči, še slabše pa, če je med dirko tema. Se pravi problem je enak tudi pri dražjih setih. Glede na VR set od PS4 ima tole dosti boljšo resolucijo, ker PS4 ima samo 960x1080.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

dolenc ::

Oculus je boljši, Vive Pro je še malj boljši(tudi kontrast) itd...

Noben pa zaenkrat še ni na ločljivosti, ki jo imaš trenutno s 1080p monitorjem.

oo7 ::

ALL Half-Life Alyx Gameplay Footage From 'Tested' - Stabilized

jype ::

dolenc je izjavil:

Noben pa zaenkrat še ni na ločljivosti, ki jo imaš trenutno s 1080p monitorjem.
Ja, predvsem zato, ker je to v praksi običajno 30 stopinj zornega kota, tam je pa prek 90. Skratka, enako, kot če bi imel okoli 1500 pikslov širine na tistih curved ultra wide monitorjih.

ahac ::

Igra izide 23. marca.

https://twitter.com/valvesoftware/statu...
Half-Life: Alyx, available March 23, 2020

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

scipascapa ::

če bi hoteli res prodajo, bi morali navadno izdati ne pa vr.

dolenc ::

Res se borijo za preživetje.

Prov je, da so šli v nekaj takega, ker lahko spet naredijo nekaj inovativnega. Half-life formula špila, kateri sledi 99% fps že dobrih 20 let, je že precej prežvečena.

PARTyZAN ::

Jaz upam, da bo Alyx čim več ljudi prepričala v nakup kateregakoli headseta, in da bo to tudi kakšen drug AAA studio zmotiviralo k produkciji non-flat igre.

kitl76 ::

Bo bo to je začetek nove dobe. VR ima ogromen potencjal.

dolenc ::



Ko sem tole pogledal, sem tkoj šel poguglat, da nima slučajno sam telefortov in ima smooth locomotion. Tko da dober bo tole :)

kitl76 ::

Mene pa pri teh VR igrah moti tale teleport hoja se je ne morem navadit. Drugače pa zgleda odlično.

dolenc ::

Smooth locomotion je hoja na "thumbstick", kar bo imela.
Moraš pa za to že mal navajen bit, s prve te zna mal zagiftat.

In itak, jebeš teleport :)

motoroil ::

Pa se že dobi pri nas kakšna spodobna očala za kakih 300eur?

PARTyZAN ::

Pri nas je verjetno najcenejši komplet Oculus Quest 64gb (~450EUR) v kombinaciji z USB3 kablom in po potrebi aktivnim podaljškom (googlaj Oculus Quest Link). Če naročaš online čez lužo se zna zgodit, da dobiš HP Mixed Reality headset za 250-300USD + davek obviously.

Druga opcija pa je, da najdeš nekoga, ki prodaja kakšen rabljen komplet. Pred nakupom se pozanimaj kakšne so prednosti in slabosti headseta, da ne bo kakšnih presenečenj.

dolenc ::

Novega ne boš dobil nič uporabnega, kot je zgoraj napisal pri 450eur nekje se začne, občasno je iz sosednje države ene 400eur Oculus riftS, samo trenutno je kar pomanjkanje.

Rabljen se najde kak Htc Vive, kar je kar solidno, rabiš pa placa da senzorje postaviš po sobi.
Prvega oculusa dobiš še cenej, sam men ni bil neki všeč, senzorji mal bolj fleksibilni(k so pač na stojalu), kontrolerji tud super, sama slika pa ni neki.

Quest je super sicer, ampak če misliš bit samo na PC povezan, je riftS boljša izbira.

Gagatronix ::

kitl76 je izjavil:

Bo bo to je začetek nove dobe. VR ima ogromen potencjal.


To trdijo vsakih 10 let.

dolenc ::

To je čist vseen, VR je tukaj.

kitl76 ::

Še hojo, da uredijo pa bo to to. Ravno ta teleporting me je odvrnil od te igre. Tako, da bom z nakupom seta še počakal. A pri riftS ni potrebno nobenih senzorjev postavljati po sobi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

svecka ::

Hojo so vgradil, samo lavfanja pa ne vidim :( Boneworks je fenomenalna VR igra.

kitl76 ::

Itak sem pa zdele malo gledal riftS set pa ga nikjer ni na voljo :| Vse razprodano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

dolenc ::

Ne ni potrebno met senzorjev, sam tracka iz headseta. Rabiš pa svetlobo, da delajo, tako da ponoč luč prižgat. Pa ene polnilne baterije za kontrolerje, ker jih kar žre :)

Pred novim letom so vse razprodali, potem je pa še ta virus usekal, tako da pomojem nekaj časa jih ne bo, tisti, ki pa so, pa pomanjkanju primerna cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

kitl76 ::

Še eno vprašanje vozim Euro truck simulator 2 pa sem na youtube opazil, da je tudi VR a je to mod oziroma a je celo potprto v igri, če kdo slučajno kaj ve.

oo7 ::

V petek se začne pre-load za igro HL Alyx


Half-Life: Alyx unlock times
Pacific Daylight Time - March 23, 10AM
Eastern Daylight Time - March 23, 1PM
GMT (London, United Kingdom) - March 23, 5PM
Australian Eastern Daylight Time - March 24, 4AM

scipascapa ::

ok kaj se rabi za igranje, kok stane.

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

ok kaj se rabi za igranje, kok stane.


Dober PC in VR očala.

scipascapa ::

za vr očala vem, samo to je 500e+
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half Life 3 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18836127 (827) D3m
»

Oktobra prispejo VR naočniki Oculus Quest 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5910839 (1829) karafeka
»

Virtual Reality igre (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20731157 (12135) Truga
»

Facebook bo upokojil VR naočnike Oculus Go

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
286405 (4601) marS
»

Epic Games razkrili Unreal Engine 5

Oddelek: Novice / Igre
215968 (2791) Ajnstajn`

Več podobnih tem