» »

Prenosnik - ni slike

Prenosnik - ni slike

drzni86 ::

Na popravilu imam prenosnik HP Zbook G3 17... Težava je v tem, da ne da slike na vgrajenem zaslonu. Če priklopim zunanji monitor dobim sliko in vse izgleda ok, ampak sistem ne zazna vgrajenega zaslona.

Zaenkrat sem poskušal sledeče:
- kombinacije tipk za preklop zaslonov (fn+fx, win+p...)
- hard reset
- menjava vgrajenega zaslona
- ponovna namestitev sistema (sicer sem, glede na to, da na vgrajenem zaslonu ni slike niti post-om malo dvomil, da bo to pomagalo)
- flash biosa


Nič od tega na žalost ni pomagalo.... V planu imam še menjavo kabla (matična - zaslon) in se toplo priporočam, če ima kdo na voljo za prodat ali posodit tale Kabel. Zaslon je pa tale (FHD).

Če še menjava kabla ne pomaga?? Ostane samo še matična, ali imate še kakšno idejo kaj bi lahko delalo težave? V planu imam sicer še odklopit vse komponente, ki niso nujno potrebne za zagon računalnik...

Hvala!

ToniT ::

Očitno je šla osvetlitev ekrana. Se mogoče kaj vidi na ekranu, če dobro pogledaš?

drzni86 ::

ToniT je izjavil:

Očitno je šla osvetlitev ekrana. Se mogoče kaj vidi na ekranu, če dobro pogledaš?


Hm... ne vem če bo to problem, glede na to, da sem zamenjal zaslon z novim. Drugače pa ne, nič se ne vidi ne na starem zaslonu, ne na novem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

ToniT ::

Potem pa preveri kabel in konektorje....

drzni86 ::

ToniT je izjavil:

Potem pa preveri kabel in konektorje....


2x preverjeni, ko se je zamenjalo zaslon. Brez uspeha... :(

ToniT ::

Kaj pa napetost na osvetlitvi? Mogoče je tam kaj narobe....

DeeCoy ::

Verjetno grafična..

drzni86 ::

ToniT je izjavil:

Kaj pa napetost na osvetlitvi? Mogoče je tam kaj narobe....


To bi bilo možno... Bom izmeril, popoldne do pridem do prenosnika.

Vlayke ::

DeeCoy je izjavil:

Verjetno grafična..

Če bi to držalo, potem ne bi bilo slike na zunanjem zaslonu in bi zelo verjetno dobil zvočno opozorilo, ko bi prenosnik zagnal.

drzni86 ::

DeeCoy je izjavil:

Verjetno grafična..


Po čem to sklepaš? Prenosnika ima sicer integrirano in ločeno grafično kartico, ki obe kažeta normalno delovanje tako v windowsih kot v HP testu v biosu.

DeeCoy ::

Sklepam po prebranem. Torej LCD ni, backlight je ok, slike ni nobene, tudi če z lučko posvetiš v ekran, kar pomeni, da slike na ekranu ni.
Ali je ekran v windowsih zaznan? Ko imaš priklopljen eksterni monitor?
Verjetno je napaka v povezavi grafična kartica - konektor za LCD. Lahko je zanič tudi kabel, če še ni bil zamenjan.

Imam doma laptopa, na katerem vse normalno dela, vga izhod pa ne. Pa ni v samem izhodu problem.

drzni86 ::

Update...

Težava je tukaj... Gre za priklop zaslona na matično ploščo:

 težava

težava



Kam bi lahko peljal matično ploščo, da bi mi zamenjali okvarjen konektor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

DeeCoy ::

drzni86 je izjavil:

Update...

Težava je tukaj... Gre za priklop zaslona na matično ploščo:

 težava

težava



Kam bi lahko peljal matično ploščo, da bi mi zamenjali okvarjen konektor?

Verjetno stopljeni backlight pini, ni nujno da je samo to problem. Če se konektor dobi, se da menjat, je pa vprašanje, če se ekonomsko splača.

drzni86 ::

Gre za 3 leta starega hp zbooka g3 17, ki je nov stal 2000€ in je se vedno odlicen workstation. Nova plata je cca 400-500€ tako da je menjava konektorja verjetno cenejsa... Po moje se zadevo seveda splaca popravit. Zanima me ce ma kdo izkusnje kam naj se obrnem in kje bi staknil tak konektor?

DeeCoy ::

drzni86 je izjavil:

Gre za 3 leta starega hp zbooka g3 17, ki je nov stal 2000€ in je se vedno odlicen workstation. Nova plata je cca 400-500€ tako da je menjava konektorja verjetno cenejsa... Po moje se zadevo seveda splaca popravit. Zanima me ce ma kdo izkusnje kam naj se obrnem in kje bi staknil tak konektor?

Potem se to seveda splača popravit. Imam izkušnje s tem (bolj z iphoni in macbooki, ampak tu je še lažje), problem bo edino konektor dobit kje v bližini. Se pozanimam in javim.

solatko ::

Vprašanje je koliko slojna plošča je, pri tako skurjenem konektroju je potrebno najti vzrok kratkega stika in po navadi ni konektor tisti, ki bi povzročil težavo.
A slika na zunanjem monitorju se pojavi in prenosnik normalno dela?
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078670 (6580) Twixz
»

Prenosnik za resno delo - HP ZBook 15 vs Macbook Pro 13

Oddelek: Kaj kupiti
427858 (6484) DOOM_er
»

Prenosnik, crni zaslon. Kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
173771 (3117) SmeskoSnezak
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276634 (6066) lucky13
»

Samsung lcd - zamenjani kondenzatorji - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5114681 (13202) Pyr0Beast

Več podobnih tem