» »

Guma na brisalcu

Guma na brisalcu

lenovo2 ::

Glede na to, da levi brisalec med močnejšim dežjem ne briše najbolje, razmišljam o zamenjavi. Autodoc ima ceno 2€ https://www.autodoc.si/oximo/14313940 v lokalnih trgovinah pa 12€. Zakaj taka razlika? Sicer rabim samo gumo menjat.

sandmat ::

kupi in poročaj koliko dni bo dobro brisal. Pomojm se ti ne splača kupovat poceni, ker boš kupoval pogosto.

Jaz dajem gor Bosch in jih menjam na vsakih par let. Pred tem sem kupoval razne poceni čungalunga in jih menjaval mesečno.

starfotr ::

Mah jaz ne kupim več nič drugega kot kakovostno robo.

Dr_M ::

Jest menjam gumo samo na zadnjem brisalcu, pa se to komaj zdrzi 1 leto, pa uporabljam samo ce je res nujno. Na sprednjih vprasanje ce bi zdrzalo 2 meseca.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

buttcrack ::

sandmat je izjavil:

kupi in poročaj koliko dni bo dobro brisal. Pomojm se ti ne splača kupovat poceni, ker boš kupoval pogosto.

Jaz dajem gor Bosch in jih menjam na vsakih par let. Pred tem sem kupoval razne poceni čungalunga in jih menjaval mesečno.

sem kupil bosch in že novi škripajo :(

Ganon ::

sandmat je izjavil:

kupi in poročaj koliko dni bo dobro brisal. Pomojm se ti ne splača kupovat poceni, ker boš kupoval pogosto.

Jaz dajem gor Bosch in jih menjam na vsakih par let. Pred tem sem kupoval razne poceni čungalunga in jih menjaval mesečno.


Iz ene skrajnosti v drugo. Precenjeni Bosch in "čungalunga". Še sam prodajalec v trgovini z avto deli mi je rekel, da naj ne plačam več za Bosch. Sem ga poslušal in mi služijo že nekaj let.

Je pa na autodoc mnogo cenejše. Tudi, ko prišteješ poštnino, si še vedno v plusu. Če naročiš več stvari in se ji izogneš, pa sploh.

Dr_M ::

Je treba definirat, kateri bosch brisalci, ne pa da kar nekaj pljuvate, ker niso vsi enaki. Prosim ne sirite krive vere.

AeroTwin so odlicni in vredni vsakega centa, medtem ko AeroEco so sranje in jih nebi vec dal na avto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SambaShare ::

Če misliš on the cheap potem raje tole:
https://www.ebay.de/itm/2-X-Universal-Y...

Menjaš 1x letno, ko postanejo preglasni (pred zimo).

Utk ::

Aerotwin z ebaya, pri nas so predragi, so dost poceni in tako dobri, da ne vem zakaj bi kupoval neko sranje. Dopuščam možnost seveda, da so tudi od drugih proizvajalcev podobni za podoben denar. Ampak to kar se pri nas prodaja po trgovinah, za 5 evrov ali 25, je vse sranje.

zmaugy ::

Enkrat na par let rečeš na servisu (ko imajo kakšno akcijo), da ti zamenjajo vse gumice in prideš skozi z enih 30 EUR komplet z montažo.
In mir naslednjih nekaj let.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Ja, če so ti všeč najdražje in najslabše opcije.

IL_DIAVOLO ::

Aero twin brisalci ne pasejo na stara vozila oz. se ne vsedejo tako kot bi se morali.

Dr_M ::

Aerotwin z ebaya, pri nas so predragi,


Na ebayu so isto, kot pri nasem lokalnem prodajalcu rezervnih delov. Nedolgo nazaj sem spraseval, hocejo dobrih 30e za par 650mm.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Scorpy84 ::

Tudi sam priporocam aerotwin, kupujem odkrar so ven prisli ze vsaj 12 let se mi zdi. Drzijo tudi 3 leta, skripljejo mi pa nikoli, prej zacnejo slabo brisati. Ce pa skripljejo, je to res minimum da se slisi ce ni tolk dezja, pa vrzem gor na steklo vosek pa je en cas mir.

lenovo2 ::

SambaShare je izjavil:

Če misliš on the cheap potem raje tole:
https://www.ebay.de/itm/2-X-Universal-Y...

Menjaš 1x letno, ko postanejo preglasni (pred zimo).


Torej ti so univerzalni in grejo na vsak avto?

zk_eu ::

A je kdo drugače preizkusil Siluxove brisalce, ki jih zadnje čase oglašujejo?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Machete ::

Jaz sem nenormalno zadovoljen s SWF aftermarket brisalci. Res se držijo dobro, dejansko bolje od originalov. (Zadnjega so imeli edini enako dolgega kot org, boš in ta jajca so bili vsi 2 cm krajši, ampak hvalnice nisem oddal zaradi tega).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Scorpy84 ::

zk_eu je izjavil:

A je kdo drugače preizkusil Siluxove brisalce, ki jih zadnje čase oglašujejo?


Dobil jih na novem avtu, prenasal sem jih dva meseca, glede na to da je bilo poletje, so po enem mesecu ze slabo brisali scasoma pa samo se razmazali sipo. Skripali pa od samega zacetka, avto pa je bil direkt iz tovarne.

zk_eu ::

Silux brisalci so tovarniško nameščeni? Res zanimivo.

Dobro, potem bom pa set naročil Aerotwin :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

D3m ::

Kaj pa Valeo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

SambaShare ::

lenovo2 je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Če misliš on the cheap potem raje tole:
https://www.ebay.de/itm/2-X-Universal-Y...

Menjaš 1x letno, ko postanejo preglasni (pred zimo).


Torej ti so univerzalni in grejo na vsak avto?


Gume grejo na karkoli podobnega aerotwin ohišju pa tudi na starejše, take ki si jih linkal na autodoc.

Horas ::

ka vi delate z temi gumami za brisalce? meni jih do zdaj na 4 avtih ki sem si jih lastil ni blo treba menjat.

zk_eu ::

Pa saj se jih ne menja ravno pogosto, jaz jih po mojem ravno na 3-4 leta menjujem. :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Ja, če so ti všeč najdražje in najslabše opcije.


Kakšen je torej potencial za prihranek na cca tri leta za tri gumice, za katere plačam na servisu cca 30 EUR za vse tri skupaj?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

darkolord ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aero twin brisalci ne pasejo na stara vozila oz. se ne vsedejo tako kot bi se morali.
+1

Sem žal kupil kar nekaj aero twin in podobnih brisalcev (boljših znamk) in mi je vedno preskakovalo. Menjal sem celo roko brisalca, vmes je bilo menjano tudi vetrobransko steklo (zaradi druge reči), pa je bilo še vedno enake.

Potem sem kupil takega "klasične" oblike in dela spet super.

WizzardOfOZ ::

lenovo2 je izjavil:

Glede na to, da levi brisalec med močnejšim dežjem ne briše najbolje, razmišljam o zamenjavi. Autodoc ima ceno 2€ https://www.autodoc.si/oximo/14313940 v lokalnih trgovinah pa 12€. Zakaj taka razlika? Sicer rabim samo gumo menjat.


Za 12 evrov v lokalni trgovini dobiš oba prednja brisalca.

zk_eu ::

Drugače sem pa jaz enkrat kupil te čisto navadne nekaj let nazaj v Lidlu in so noro dobro brisali. Prav ne morem slabe reči reči. Imel sem jih gor okoli 3 leta, nato pa avta nisem imel več.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Scorpy84 ::

Horas je izjavil:

ka vi delate z temi gumami za brisalce? meni jih do zdaj na 4 avtih ki sem si jih lastil ni blo treba menjat.


Odvisno koliko se voziš, če ti večinoma stoji ali ga imaš celo pod strehp, se izogibas voznje v slabem vremenu, najbrz imas lahko dozivljensko brisalce. Kdo drug pa dela 40-60k letno, pa bo že v pol leta se toliko obrabile, sploh če imaš srečo, da je velikokrat slabo vreme.

Horas ::

Scorpy84 je izjavil:

Horas je izjavil:

ka vi delate z temi gumami za brisalce? meni jih do zdaj na 4 avtih ki sem si jih lastil ni blo treba menjat.


Odvisno koliko se voziš, če ti večinoma stoji ali ga imaš celo pod strehp, se izogibas voznje v slabem vremenu, najbrz imas lahko dozivljensko brisalce. Kdo drug pa dela 40-60k letno, pa bo že v pol leta se toliko obrabile, sploh če imaš srečo, da je velikokrat slabo vreme.


dnevno delam 50km, tako da.. pozimi pa tut ne šparam brisalcev, ko je primrznjena šipa pošpricam malo z vodo za šipo (iz avta) pa spučem.

Scorpy84 ::

Pa vseeno vse je odvisno vremenskih razmer, lep primer pri nas, mama ki se izogiba voznje v slabem vremenu sem lani zamenjal originalne brisalce, 11 let starem avtu, pa 160k prevozila. Na svojem osebnem menjam na 2-3 leta, naredim pa tja okol 20k. Nato dva sluzbena avta ki naredita 40-50k letno, se vozita vseh vremenskih pogojih pa menjam pred vsako zimo, sicer je ze poleti zrelo za menjavo, ampak takrat ni toliko dezja.

Ganon ::

Zakaj nimajo vsi avtomobili na sprednjem steklu, pod brisalci, grelne nitke? Enkrat sem to opazil na Hondi, če se ne motim. To bi morala biti serijska oprema.

Utk ::

Horas je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Horas je izjavil:

ka vi delate z temi gumami za brisalce? meni jih do zdaj na 4 avtih ki sem si jih lastil ni blo treba menjat.


Odvisno koliko se voziš, če ti večinoma stoji ali ga imaš celo pod strehp, se izogibas voznje v slabem vremenu, najbrz imas lahko dozivljensko brisalce. Kdo drug pa dela 40-60k letno, pa bo že v pol leta se toliko obrabile, sploh če imaš srečo, da je velikokrat slabo vreme.


dnevno delam 50km, tako da.. pozimi pa tut ne šparam brisalcev, ko je primrznjena šipa pošpricam malo z vodo za šipo (iz avta) pa spučem.

A celih 18 letno? To pa je...
Novim avtom brisalci zdržijo 80 do 100,000 km zlahka, potem se šipa spraska in nobeni več ne zdržijo tolk. Razen če stalno menjaš avte ali šipe, je kasneje 50,000 že kar veliko.

m0LN4r ::

Ne puscajte avta poleti na soncu tako, da so brisalci obrnjeni proti soncu. Se vam zapece guma na sonce in jih lahko pred zimo sigurno menjas, ce hoces kvalitetno brisanje.
Pomaga pa se redno pucanje sipe in rahlo voskanje. Pa se na vsake tolko z krpo pobrisat brisalce, da niso mastni od raznih razmazanih zuzelk, ki delno s svojo kislino tudi poslabsajo delovanje brisalcev, zato uporabljajte tudi kvalitetno cistilo za steklo.
Drugace pa ja, treba si je najt prave brisalce. Pa se to ni garancija. Jaz sem imel DVAKRAT iste menjane in drugic so bli za drek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pac-Man ::

darkolord je izjavil:

Sem žal kupil kar nekaj aero twin in podobnih brisalcev (boljših znamk) in mi je vedno preskakovalo. Menjal sem celo roko brisalca, vmes je bilo menjano tudi vetrobransko steklo (zaradi druge reči), pa je bilo še vedno enake.


Tale je testiral, pri navadnih je problem, da ne tiščijo enakomerno in če je naliv voda uhaja skozi špranje.

Which Windshield Wiper Blade is Best? Let's find out!
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Utk ::

Ne puscajte avta poleti na soncu tako, da so brisalci obrnjeni proti soncu. Se vam zapece guma na sonce in jih lahko pred zimo sigurno menjas, ce hoces kvalitetno brisanje.

Imate gor ekstra močno sonce ali ekstra zanič brisalce?

starfotr ::

O fak, kere nebuloze. A zdaj bom pa še gledal, da bo avto "prav" pakiran? Pakiram ga tako, da je z zadnjim delom naprej v boxu, ne oziram se na brisalce in sonce.

Če se moraš ozirat na to, potem lastništvo avta ni zate. Hodi peš.

darkolord ::

Pac-Man je izjavil:

Tale je testiral, pri navadnih je problem, da ne tiščijo enakomerno in če je naliv voda uhaja skozi špranje.
Ja na mojem avtu pa "tanovi" ne tiščijo enakomerno. Zvok je približno tak, kot da bi na roke brisalcev dal zarjavelo lopato.

borisk ::

Ganon je izjavil:

Zakaj nimajo vsi avtomobili na sprednjem steklu, pod brisalci, grelne nitke? Enkrat sem to opazil na Hondi, če se ne motim. To bi morala biti serijska oprema.


to imajo fordi, je res super če imaš avto zunaj. drugače pa opažam da na življensko dobo precej vpliva tekočina za pratje, če imaš močno alkoholno mešanico izsuši gumo. lansko ali predlansko zimo sem kupil dve kangli v hoferju pa je imel raven keja takega kot glicerin, praktično se ni posušilo, ampak brisalci so leteli kot namazani, on takrat nisem našel več takšnega...

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Ne puscajte avta poleti na soncu tako, da so brisalci obrnjeni proti soncu. Se vam zapece guma na sonce in jih lahko pred zimo sigurno menjas, ce hoces kvalitetno brisanje.

Imate gor ekstra močno sonce ali ekstra zanič brisalce?
Zgodilo se mi je v MB na parkiriscu zgoraj v evroparku poleti. Brisalci so se ravno tolk zapekli, da se je unicil tisti vrhnji sloj gume oz. edini pomemben del brisalca. Bli so pa Bosch Aeroneki iz GMT.
Tam ca. 5 let nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gambino ::

Bosch AeroTwin so mi zdržali leto in pol, cca 20000km. Ne paš veliko za toliko denarja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6215073 (13131) GrimReaper
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469843 (7231) ...:TOMI:...
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11526112 (23239) driver_x
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928719 (27021) Engineer_
»

avtobrisalci: super dobri, tihi in ne predragi ?

Oddelek: Na cesti
134176 (3544) RejZoR

Več podobnih tem