» »

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi

1 2
3
»

clothes ::

Nekateri predlagate garažo, kar ni realno!
Po moji oceni živi v mestih (V bloku) vsaj 50% prebivalstva. Kje naj si človek, ki živi v mestu (v bloku) postavi garažo?

Boste rekli, naj si jo pa kupi. Toda, ali je smiselno kupovati garažo za 15k EUR, če imaš avto vreden 2-3kEUR? Pa si predstavljate koliko ozemlja bi morali pozidati če bi hoteli garažirati vse avtomobile?

Torej zaradi zaledenelih šip je nabava garaže za večino prebivalcev overkill.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()

Engineer_ ::

clothes je izjavil:

Nekateri predlagate garažo, kar ni realno!
Po moji oceni živi v mestih (V bloku) vsaj 50% prebivalstva. Kje naj si človek, ki živi v mestu (v bloku) postavi garažo?

Boste rekli, naj si jo pa kupi. Toda, ali je smiselno kupovati garažo za 15k EUR, če imaš avto vreden 2-3kEUR? Pa si predstavljate koliko ozemlja bi morali pozidati če bi hoteli garažirati vse avtomobile?

Torej zaradi zaledenelih šip je nabava garaže za večino prebivalcev overkill.


bi se vsi prebivalci bloka dobili na sestanku in bi se dogovorili za financiranje pokritja parkirnega prostora bloka. Tako da bi samo streho potegnili čez parkirišče.
Ampak v sloveniji je lažje jebat soseda v glavo namesto da bi se kaj dogovoril z njim. Morda ga celo tožiš ker je on dobil dobro idejo, ti pa ne.

aja in krompirjeve škatle postavljat na parkirišče, kot to počno žabarji.

Engineer_ je izjavil:

Boste rekli, naj si jo pa kupi. Toda, ali je smiselno kupovati garažo za 15k EUR, če imaš avto vreden 2-3kEUR?


Razmišljaš narobe. Kupuješ luksus, suh in relativno topel avto vsak dan (ali poleti hladen), prostor kjer lahko v dežju mirno raztovoriš vso vsebino, prostor kjer lahko po svoji želji delaš karkoli hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

clothes ::

Engineer_ je izjavil:


bi se vsi prebivalci bloka dobili na sestanku in bi se dogovorili za financiranje pokritja parkirnega prostora bloka.

Prostorski akti povečini ne dopuščajo, da bi kar nadstreške delali na javnih ali skupnih parkiriščih?



Engineer_ je izjavil:


Razmišljaš narobe. Kupuješ luksus, suh in relativno topel avto vsak dan....

Odgovoril si samo na en del moje trditve. Nisi pa odgovoril, kam postaviti vse te garaže, če bi se vsi lastniki avtomobilov res odločili zanje?

Tudi sam menim, da je garaža je super stvar, vendar predlagati in pričakovati, da si vsak lastnik avta lahko omisli garažo ni realno!

Utk ::

Ti razmišljaš narobe. Garažo lahko postaviš v dveh, treh, štirih nadstropjih, in to zasede dosti manj prostora kot parkirišča. Namesto parkirišč bi pa lahko imeli več zelenega. Če se bi malo zoorganizirali, en prostor v garaži sigurno ne bi stal več kot 10 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gruntfürmich ::

BigWhale je izjavil:

Ce delas garazo skupaj s hiso, je cena zanemarljiva. Edini konkretni strosek so vrata. Je pa res, da je vse skupaj odvisno tudi od hise, lokacije gradnje in tako naprej.

V vsakem primeru, je avto v garazi bolj varen, kot avto pred hiso. Ce ne zaradi drugega, pa zaradi pijanega mulca, ki gre v petek zjutraj domov iz zabave in se mu zdi blazno zabavno, da vsake tolk casa odlomi ogledalo kaksnemu avtomobilu.

se strinjam z vsem, le s tem ne da je cena zanemarljiva. jurji letijo kot zmešani, sploh če še velikost parcele prilagodiš temu. s 5k težko prideš skozi.

Engineer_ je izjavil:

vidim pa da ti nimaš prav nobene predstave o stroških gradnje stavbe tako da prosim..ne komentiraj preden se ne prepričaš koliko dejansko nekaj stane.

Če imaš avto manjši od 5 metrov: 2250 eur
http://www.brunarice-lv.si/izdelki/lese...

Če imaš 2 avta do 6 metrov: 3750 eur in sta oba pod streho
http://www.brunarice-lv.si/izdelki/lese...

ti daješ linke od naspol stoječih barak, jst pa sem omenjal fini lep kozolček.
od kot ti take neumne ideje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Živim v mestu in edina možnost za garažo je nakup ene ob obstoječih. Cene se gibljejo med 10.000 in 15.000 za večinoma okoli 30 in več let stare garaže, tako da se ne smešiti z omembami raznih barak, ker ne živimo vsi na kmetih.

menjalnik ::

No ker se približuje minus sem si tudi jaz danes omislil "talilec" ledu 0,5l flaška, kolikor sem bral se bo sedaj ko bom pošprical znotraj avta vse zarosilo in naj ventilacijo pojačam pred špricanjem do konca, počistil sem tudi vsa stekla od zunaj in noter, poročam kako zadeva deluje :)

Kolega mi je rekel, da pomaga tudi 50% šnopca in 50% vode zmešano skupaj za taljenje ledu, je že kdo stestiral?:D

driver_x ::

Šnopc daj v posodo s tekočino za pranje šipe. Boš vedno pihal, ko te bodo ustavili miličniki.

Engineer_ ::

menjalnik je izjavil:

No ker se približuje minus sem si tudi jaz danes omislil "talilec" ledu 0,5l flaška, kolikor sem bral se bo sedaj ko bom pošprical znotraj avta vse zarosilo in naj ventilacijo pojačam pred špricanjem do konca, počistil sem tudi vsa stekla od zunaj in noter, poročam kako zadeva deluje :)
:D


zakaj zaboga bi šprical ZNOTRAJ avta?!? Nisem še doživel da bi mi šipa zmrznila na notranji strani.

Od znotraj se šprica z rečmi proti rošenju. TO niti okvirno ni isto kot tekočina proti zmrzovanju!!!!

driver_x je izjavil:

Živim v mestu in edina možnost za garažo je nakup ene ob obstoječih. Cene se gibljejo med 10.000 in 15.000 za večinoma okoli 30 in več let stare garaže, tako da se ne smešiti z omembami raznih barak, ker ne živimo vsi na kmetih.


živite v gnoju očitno, ne morete niti garaže imet. Na to je treba mislit preden se kupi nepremičnino.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: driver_x ()

menjalnik ::

Ops haha hvala, ja malo sem čudno napisal, mislil sem to, da ko na zunanji strani vetrobranskega stekla pošpricaš se z notranje strani vse zarosi zaradi temperaturnih razlik

GrimReaper ::

Nisem še doživel da bi mi šipa zmrznila na notranji strani.

O pa zmrzne, če je hudo pod minusom. Letos pač še ni blo tako mraz, edino mokro je bilo na notranji strani v najmrzlejših dneh.
Pri prejšnjem Puntu je blo pa tut tolk hudo, da sem moral tut od znotrej našpricat, drugače bi pomoje čakal pol ure da se odtaja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Engineer_ ::

si mel preveč vlage v zraku v avtomobilu. morda moker tepih itd itd itd.

Zato sem malce proti ponjavam ki jih daš na vetrobransko šipo in potem pospraviš v avto..vsa ta vlaga potem mora nekaj it, right? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jaka89 ::

Saj ni tolk težko eno tako zaščito gor vržt in jo zjutraj pospravit.

http://www.kupci.com/zascita-za-vertobr...

spirit ::

Samo nekaj me zanima, ok dognali ste že da se pri blokih ne da garaže narest, ker to potegne za sabo preveč komplikacij, stroškov in še soglasja nešteto ljudi moraš dobit kar ne boš. Drugo kar je so cene garaž sploh v lj res da kar visoke in treji problem le-teh je da v večino ne spraviš avta oziroma če ga lahko prespiš not ker so preozke za današnje avtomobile. To je sam tko mal za nazaj...
Za une barake za 2-3K me pa zanima kok se loh to primerja s pravo garažo kar se tiče tega kok avto ni mrzu zu3? ok ni leden pa ni za strgat dol led. Aja pa gradbeno dovolenje? Ali mislite da lahko to kar postavite tako kot se vam zdi?

Engineer_ ::

http://gradovivoblakih.blogspot.com/201...

postaviš malo večjo pasjo uto lahko, pa je to nezahteven objekt.

objekti za lastne potrebe, torej garaža, spadajo med nezahtevne objekte.
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

spirit je izjavil:

Za une barake za 2-3K me pa zanima kok se loh to primerja s pravo garažo kar se tiče tega kok avto ni mrzu zu3? ok ni leden pa ni za strgat dol led.


avto bo mrzu tudi v betonski zidani garaži, razen če imaš notri ogrevanje. V obeh primerih pa ti avta ne bo treba zjutraj čistit + streho imaš da lahko delaš kaj tudi če dežuje/sneži/pripeka sonce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

driver_x ::

+ to, da je za avto verjetno bolje, če je dobro prezračen.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri zamrznjenih vratih avta

Oddelek: Na cesti
314865 (3498) Stari maček
»

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506788 (5097) MostWanted
»

Kako posušit avto??

Oddelek: Loža
183400 (2378) Relanium
»

Kaj daste čez avtomiblska stekla (sneg)?

Oddelek: Na cesti
293813 (3029) GrimReaper
»

nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659398 (7302) ;-)

Več podobnih tem