» »

Brisalci na vozilu

Brisalci na vozilu

turist1 ::

Mi lahko nekdo pove kakšna je standardna velikost brisalcev na VW Polo Clasicc ?
namreč ko so se brisalci uničili smo kupili nove, pri nakupu "nismo" bili pozorni na velikost, tako da smo kupili prve ki so bili na petrolu, sedaj so tudi ti zanič pa bi tokrat rad kupil prave brisalce... koliko cm??)

na internetu sem iskal kakšna dolžina brisalcev mora biti pa nikjer ne najdem... levi in desni sta različno velika.... mogoče kdo ve?

HVALAAA :)

http://www.google.si/imgres?q=volkswage...

RejZoR ::

Greš do prodajalca avtodelov in rečeš da nimaš pojma kakšni gor pašejo, pa ti bo prodajalec dal prave.
Drugače pa je važen tud letnik avta če hočeš izvedit tukaj, ker včasih pri istih modelih kaj spremnijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

duque ::

Polo Classic ima širšo šipo kot navaden polo (classica sem lastil 4 leta)
530mm in 475mm (480mm). Navaden polo ima oba brisalca 475mm. Najboljše rezultate boš našel, če boš iskal pod seat cordoba (identičen avto) - http://www.wiperblades.co.uk/seat-cordo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duque ()

biorudi ::

Na vsaki škatli brisalcev, ki jih prodajajo na pumpah, piše za katere avte je primerna. Znamka, model, letnik. Bosch, Champion, Valeo.

GrimReaper ::

Takole zgleda:


Samo model in letnik avta morš vedt.
Na Petrolu ponavad nimajo velike izbire, sam sem šel v Euroton, kjer so mi jih naročili.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

theBill ::

Na večini črpalk imajo Bosch/Valeo/Champion ogromen plakat z avtomobili zadnjih 20 let (ali še starejši) in dolžinami njihovih brisalcev. Samo ni nujno, da je vidno obešen, sploh če je malo prostora.

Sicer pa - kupi v Motomatu/Adel, te bo prišlo ceneje + popust na gotovino dobiš. Tudi pri njih imajo mere brisalcev za različne modele avtomobilov, katere jim da proizvajalec brisalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

turist1 ::

letnik je 2000. Mora pa biti rgovina v Sloveniji, da ne naročam po pošti...

@duque:
torej mera je 530mm in 475mm (480mm).???? ne gledam oba brisalca 47??nisem te razumel...
na eurostron strani ne najdem...

Petrol bo verjetno ok? da ne iscem trgovin in po možnosti ne bodo imeli mer, ali bodo drage itd...

Vikking ::

Za Vw Polo letnik 2000:
Bosch AR19U (475mm)
Bosch AR480S (480mm)
Valeo R48 (480mm)
Valeo UM604 (475mm)

duque ::

turist1 je izjavil:

letnik je 2000. Mora pa biti rgovina v Sloveniji, da ne naročam po pošti...

@duque:
torej mera je 530mm in 475mm (480mm).???? ne gledam oba brisalca 47??nisem te razumel...
na eurostron strani ne najdem...

Petrol bo verjetno ok? da ne iscem trgovin in po možnosti ne bodo imeli mer, ali bodo drage itd...


Polo Classic ima širšo šipo od navadnega Pola, zato sta brisalca različnih velikost: 53 cm in 48 cm.

kamuee ::

Predlagam da greš na bosch service, kater ti je najbližji in naročiš aerotwin brisalce, kiu veljajo za najboljše, poveš letnik in tip avta trgovcu in ti jih bo dal, če jih nima jih bo naroču, jest sm jih dubu za cca 35 eur, za svojga karavana in so top roba, jih imam že 2 leta in še zmer brišejo ko novi, sm meu že vse živo in je blo vse ostalo jajc. Pa ne kupuj na pumpi tega in ne splača se šparat na brisalcih. To moj sodelavc dela kr mu je škoda dat distih 40 eur za aerotwin bosch brisalce za enoprostorca, pač kmečki podgurc, kaj naj rečem, pol pa jamra da mu nč ne brišejo, ko dež pada..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

black ice ::

Boschovi Aerotwin so zakon. Za Valeo in podobne na koncu zmečeš več denarja kot za en paket prej omenjenih Aerotwin.

kamuee ::

Jest sm meu od vleota in so mi sred avtoceste dol popadal, morš mislt. Pol sm pa reku nikol več, Sam še BOSCH in to je to, zdej pa nimam več problemov z brisalci odkar mam BOSCH.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

matej_jack ::

Ve kdo kje imajo kakšne poceni brisalce? Rabim za zadnjo šipo, zato ne rabijo biti ravno aerotwin.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

matej_jack je izjavil:

Ve kdo kje imajo kakšne poceni brisalce? Rabim za zadnjo šipo, zato ne rabijo biti ravno aerotwin.

Za zadnjo šipo sem sam kar vzel gumo od starih sprednjih brisalcev, jo skrajšal, ter dal nazaj na zadnji brisalec.

matej_jack ::

Dobra ideja! :D Če bi le imel kakšne stare brisalce kje, sprednji so še pre dobri za zamenjavo :8)

Buggy ::

brislace dost poceni dobite v Motomatu oz. Anet-u, je pa tako da bo vsak nov brisalec postal kmalu neuporaben, ce imate "speskano" vetrobransko steklo. Pri meni je ze tako, saj je razno kamenje od spredaj vozecih vozil pozimi naredilo ze kar lep darmar na sipi in brisalec kmalu zacne puscati sledi, saj se na poskodovanih mestih "raztrga".

kamuee ::

matej_jack je izjavil:

Ve kdo kje imajo kakšne poceni brisalce? Rabim za zadnjo šipo, zato ne rabijo biti ravno aerotwin.

Bosch tazadn ti pride cca 12 eur ampak navadn ne aerotwin. Mogoč bi za ta dna dubu tut aerotwina.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

matej_jack ::

Še to se mi zdi preveč, vem da sem jih pred leti kupil v šparu za smešen denar (manj kot 5EUR) - ampak so bili res zanič za vetrobransko steklo... Za zadaj bi bili OK :)

GrimReaper ::

Jest imam pa drugo vprašanje, za zunanjo stran šipe ni problema, mi lepo pobrišejo brisalci, ampak mi to ne pomaga velik, ker se mi znotraj rosi, oz. niti ni mokro če grem s prstom čez, tko pocasto, da niti ne morem lepo obrisat, pomaga samo ventilacija.
Ene 5 minut se tako vozim na pol na slepo. Sem probal s cunjo pobrisat od znotraj pa je še slabše.
Obstaja kakšna zadeva s katero bi lahko očistil šipo, da se bo zjutraj videlo ven?
Pri prejšnjem avtu je blo isto, sam da je bla še znotraj šipa povsem mokra. Zdej imam pa vsaj gretje ogledal, če že ne vetrobranskega stekla.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

btree ::

brisalce se da "obnoviti": alkohol + krpa, brišeš dokler na krpi ostaja črna sled, veliko dela potem pa brišejo kot novi, tudi zmehčajo se. ponavljaš lahko dokler se ne strgajo.

Matej_K ::

Jaz sem jih nazadnje tu kupil, takrat so bili najcenejši.
Samo iskalnik je malo za pogruntat, ampak vsaj veš da boš dobil prave za tvoj avto.

Brisalci
... .. .

amigo_no1 ::

GR
Kateri avto ?
Odpravi vzroke, ne posledic.

Nekje imaš v kabini "lužo".

Furbo ::

GrimReaper je izjavil:

Jest imam pa drugo vprašanje, za zunanjo stran šipe ni problema, mi lepo pobrišejo brisalci, ampak mi to ne pomaga velik, ker se mi znotraj rosi, oz. niti ni mokro če grem s prstom čez, tko pocasto, da niti ne morem lepo obrisat, pomaga samo ventilacija.
Ene 5 minut se tako vozim na pol na slepo. Sem probal s cunjo pobrisat od znotraj pa je še slabše.
Obstaja kakšna zadeva s katero bi lahko očistil šipo, da se bo zjutraj videlo ven?
Pri prejšnjem avtu je blo isto, sam da je bla še znotraj šipa povsem mokra. Zdej imam pa vsaj gretje ogledal, če že ne vetrobranskega stekla.


Vklopiš klimo, izgine instantno. Nekatere klime imajo še poseben način delovanja za sušenje prednjega stekla.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GrimReaper ::

Na klimo pa res vedno pozabljam v zimskem času, bom probal.
Tkole zgleda:


Prva tipka na desni je za stekla, druga pa za ogledala.

Nekje imaš v kabini "lužo".

V tem avtu 100% ni luže, sej tut šipe znotraj niso nič mokre. V Puntu sem pa res imel v prtljažniku vodo, in sem moral še od znotraj drgnit šipe, ampak sem potem puščal priprto šipo za 1cm pa je blo dobro.
Da so šipe zarošene pa mislim da je normalno.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

GrimReaper je izjavil:

Jest imam pa drugo vprašanje, za zunanjo stran šipe ni problema, mi lepo pobrišejo brisalci, ampak mi to ne pomaga velik, ker se mi znotraj rosi, oz. niti ni mokro če grem s prstom čez, tko pocasto, da niti ne morem lepo obrisat, pomaga samo ventilacija.
Ene 5 minut se tako vozim na pol na slepo. Sem probal s cunjo pobrisat od znotraj pa je še slabše.
Obstaja kakšna zadeva s katero bi lahko očistil šipo, da se bo zjutraj videlo ven?
Pri prejšnjem avtu je blo isto, sam da je bla še znotraj šipa povsem mokra. Zdej imam pa vsaj gretje ogledal, če že ne vetrobranskega stekla.


Tud iz notranje strani je treba šipo kdaj očistit. Vzemi stelex in očisti iz notranje strani. Mora pa bit čistilo, ki razmasti, drugače ne boš nič naredil in boš samo spacal vse skupaj. Sam imam mešanico stelex-a, alkoholnega kisa in špirita. Eni tud prisegajo samo na voda + alkoholni kis ampak tud samo Stelex bi moral bit dost.

Potem se ti bo tud manj rosilo in s klimo + gretje na polno v šipo ti jo bo hitro očistilo kondenza.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

black ice ::

Na bencinski črpalki se dobijo kupiti razni preparati (jaz sem recimo vzel Sonaxovega) s katerim namažeš steklo. Seveda je pred tem potrebno očistiti s Stelexom oz. alternativo.

Cena je cca 4€, enkratno čiščenje pa drži nekaj tednov.

GrimReaper ::

black ice je izjavil:

Boschovi Aerotwin so zakon. Za Valeo in podobne na koncu zmečeš več denarja kot za en paket prej omenjenih Aerotwin.

Z SWF (Valeo) Visioflex dons nisem videl skoraj nič ven. Za po dežju so še ok, pri snegu mi je pa puščalo dva 5cm pasova na levi strani, tko da sem moral dvignit glavo kolker se je dal. Še prejšnji 7 let stari originalni (pomoje Bosch Aerotwin) so bolje brisali.
Bom probal izbrskat Boscheve, zadnjič sem jih na OMV videl, samo vprašanje kako je z zalogo za konkreten model avtomobila.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

black ice ::

Poskusi brisalce namazati s Prilom (oz. ekvivalentnim čistilom za pranje posode). Včasih pomaga.

edit: Je že btree ponudil podoben odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Janac ::

Na pooblaščenem servisu pride menjava obeh sprednjih brisalcev okoli 30EUR...

RejZoR ::

Vsa fora je da se na brisalcih nabere vsa svinjarija, ki ti prileti na šipo. Torej ves cvetni prah, ki ga imate gor še od poletja, maščoba iz ceste, ki jo namečejo na šipo avti, ki se vozijo pred vami do majhnih delcev brisalca, ko guma drsa po steklu itd itd...

Torej najbolj idealen je kakšen pril z dodanim glicerinom. V osnovi je sredstvo za razmaščevanje, glicerin pa bo ščitil gumo brisalca. Cheapo in učinkovito. Narediš mešanico, namočiš krpo in jo potem s prsti stisneš na obe strani "rezila" brisalca in drgneš gor in dol dokler guma ne neha puščat velike svinjarije na krpi.

Druga opcija pa je mešanica čistila za okna in alkoholnega kisa zmešanega z nekaj vode. In isti postopek.
Preverjeno deluje.

Sem imel brisalce že v takem stanju, da sem jih hotel menjat, pa sem jih očistil z drugo verzijo in mi od takrat že kakšno leto služijo kot novi, s tem da sem jih vmes enkrat ponovno očistil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

black ice ::

Kje dobiti glicerin?

Martin Krpan ::

V lekarni.

RejZoR ::

black ice je izjavil:

Kje dobiti glicerin?


Govoril sem o Prilu, ki že vsebuje dodan glicerin. Ne da ga greš ekstra kupit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fulgur ::

Iščem takšne brisalce za mojega Polota IV, 1.2 mašina, 47 kW, 2003:

 Prva

Prva


 Druga

Druga


 Tretja

Tretja



Nikjer ne najdem. Prosim za pomoč - kam se obrniti? našel sem le tole:
http://www.wiperblades.co.uk/vw-polo-ye...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

menjalnik ::

Pri Potokarju imajo

nejodagreat ::

A kdo ve kaj bi lahko naredu, da brisalci ne bi škripali? Brišejo še dovolj dobro (vsaj zame), me pa živcira to škripanje.

fulgur ::

menjalnik je izjavil:

Pri Potokarju imajo


tenks, povprašam pri potokarju :)

francek1 ::

nejodagreat je izjavil:

A kdo ve kaj bi lahko naredu, da brisalci ne bi škripali? Brišejo še dovolj dobro (vsaj zame), me pa živcira to škripanje.

Škripajo zato, ker so otrdeli. Glicerin pomaga. Sam ga mešam z vodo 1:3. Odlična mešanica za vsa tesnila vrat, da ne zamrznejo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

...:TOMI:... ::

Glicerin iz lekarne je predrag, dobi se ga poceni v tehničnih trgovinah, pa tudi v trgovinah z barvami, laki...
Tomi

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Jest jih čistim z alkoholom in kasneje premažem z glicerinom pa brišejo že več kot eno leto.

Olórin ::

glicerin je zakon za take reči.

Pomaga tudi če jih očistiš s kisom.

Kak glicerin kupujete? Kar tistega iz Merkurja, Obija? Verjetno se z glicerinom lahko premaže tudi pnevmatike, da se malo zaščiti gumo?
(vprašam, ker nism prepričan, da gume potem ne postanejo slučajno premastne)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

...:TOMI:... ::

Gum se ne maže!
Tomi

Invictus ::

Zamenjaš metlice, pa je ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

menjalnik ::

...:TOMI:... je izjavil:

Gum se ne maže!


Poznam par ljudi, ki jih namažejo preden jih spravijo v garažo na zimsko&poletno spanje. Še nihče ni imel problemov:)

...:TOMI:... ::

S tem ni nič narobe, narobe je, da ljudje mažejo gume, da se svetijo.

Neke posebne potrebe po mazanju gum pa ni, bolj je pomembno shranjevanje na optimalni temperaturi in vlagi ter brez prisotnosti svetlobe. Pa treba jih je tako postaviti, da niso ena na drugi (mora bit vmes zrak) pa poskrbeti da niso jajčaste, ko jih je treba splet spraviti v uporabo.
Tomi

Olórin ::

...:TOMI:... je izjavil:

Gum se ne maže!


saj ne mažeš površine ki ima stik s tlemi. Mažeš stranico.

In vedno namažem celotno gumo preden jo shranim za čez sezono.

Tomi-> stranice mažem ker naravnost sovražim zjeban izgled pnevmatike. Ampak iščem kaj boljšega od Turtlewax produktov, kar glicerin verjetno je. Do zdaj sem imel nek produtk od turtlwaxa, ki je deloval tako, da se guma nikoli ni svetila, je pa voda stekla dol iz gume enako kot na spoliranem vozilu. Pač je ščitilo, tako da je bila guma pri 50.000 km videti kot nova. Popolnoma nič razpokana.

Za mazanje metlic brisalca, ki so grozovito dragi, če kupiš original (zdržijo pa vsaj zelo dolgo), se obnese dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

...:TOMI:... ::

Seveda je narobe, glicerin in razne spreje sila zmeče s pnevmatike.

Če mažeš samo zunanji rob je potem različno mehka oziroma trda guma v primerjavi z notranjim robom.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Guma na brisalcu

Oddelek: Na cesti
395513 (4304) Gambino
»

Brisalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6215192 (13250) GrimReaper
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11526302 (23429) driver_x
»

avtobrisalci: super dobri, tihi in ne predragi ?

Oddelek: Na cesti
134199 (3567) RejZoR
»

Brisalci (metlice) za Megane 1 - Problem

Oddelek: Loža
51070 (909) Krusell

Več podobnih tem