» »

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi

1
2
3

Relanium ::

Webasto ni samo za odmrzovanje ampak ga zdaj vsako jutro lavfam ene 10 minut, zato da se z že ogretim motorjem odpeljem.
Porabo ma itak zelo malo, tak da ni panike.

driver_x ::

Jaz ga laufam tudi kadar imam avto v garaži.

bosmla ::

driver_x je izjavil:

Jaz ga laufam tudi kadar imam avto v garaži.

To ni dobro (celo po navodilih prepovedano), ker nekaj izpuha je...

Djz3l3 ::

Kako imate pri webastu ogrete motorje? kaj ni to ena svoja enota? oz motor ki dela sam zase?

St235 ::

webasto, če se ne motim segreva vodo, ki je v osnovi namenjena hlajenju motorja. Tako, ko ti prižgeš avto je hladilna tekočina že segreta na delovno temperaturo.

Relanium ::

Tako je.
Je samostojna pečka s svojo črpalko za vodo, svojim dovodom goriva in komplet zadeva za sebe, je pa priklopljena na hladilno tekočino motorja v avtu, na rezervoar v avtu in na akumulator v avtu.
Ko topla voda kroži skozi motor se zaradi tega motor segreje, kroži pa tudi čez pečko za gretje kabine, zato če ti ima avto sposobnost vklopa ventilacije skupaj z webastom, ti tud zraven že piha topel zrak v kabino in po šipi.
In vse preden si sploh obrnil ključ.
Seveda maš pa več načinov kako boš webasto vklapljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

korenje3 ::

driver_x je izjavil:

Kupi si Webasto s programsko uro ali dalincem. Prižgeš 10 minut preden se odpraviš iz stanovanja in se usedeš v topel avto z odtajanimi šipami. Definitivno vreden svojega denarja.


baje to sranje pokuri preveč bencina in ni vredno svojega denarja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Relanium ::

korenje3 je izjavil:

driver_x je izjavil:

Kupi si Webasto s programsko uro ali dalincem. Prižgeš 10 minut preden se odpraviš iz stanovanja in se usedeš v topel avto z odtajanimi šipami. Definitivno vreden svojega denarja.


baje to sranje pokuri preveč bencina in ni vredno svojega denarja.

0.5kg/h goriva pri max obremenitvi
0.24kg/h v varčnem načinu.

Govorim seveda za dizel, za eno gretje pa rabiš....5, 10 do 20 minut največ.

Bencin nimam pojma, vsekakor ga vrjetno pokuri malo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

korenje3 ::

torej cca 15€ na mesec, samo zato da si segreješ šipe?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bosmla ::

korenje3 je izjavil:

torej cca 15EUR na mesec, samo zato da si segreješ šipe?

5-10EUR na mesec, da si segrejes cel avto!
Pa se avto v startu porabi malo manj zaradi (delno) ogretega motorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Djz3l3 ::

Torej motor ni segret, segreta je samo voda od motorja, kar je pa velika razlika!!! Motor je segret ko je šele olje na delovni temparaturi! :).

Korenje3 ne samo šipe ampak komplet avto!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djz3l3 ()

gruntfürmich ::

korenje3 je izjavil:

torej cca 15€ na mesec, samo zato da si segreješ šipe?

15€/mesec za luxuz da se vsedeš v topel avto. 3 mesece na leto: 50€.
nepredstavljivo veliko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

driver_x ::

Djz3l3 je izjavil:

Torej motor ni segret, segreta je samo voda od motorja, kar je pa velika razlika!!! Motor je segret ko je šele olje na delovni temparaturi! :).

Korenje3 ne samo šipe ampak komplet avto!


Ogret je cel motor, saj nekateri proizvajalci vgrajujejo Webasto predvsem zaradi tega. Vsaj nekatere dizl Mazde so ga včasih imele. Grelec se je prižgal vedno ob vklopu motorja in je deloval, dokler se motor ni segrel. Programske ure ali dalinca serijsko sploh ni bilo zraven.

korenje3 ::

gruntfürmich je izjavil:

korenje3 je izjavil:

torej cca 15€ na mesec, samo zato da si segreješ šipe?

15€/mesec za luxuz da se vsedeš v topel avto. 3 mesece na leto: 50€.
nepredstavljivo veliko...


lansko leto je imelo 5 mesecev s temperaturami pod 0.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

driver_x ::

Zato smo bili latniki Webastov še bolj zadovoljni, da ga imamo.

Djz3l3 ::

driver_x je izjavil:

Djz3l3 je izjavil:

Torej motor ni segret, segreta je samo voda od motorja, kar je pa velika razlika!!! Motor je segret ko je šele olje na delovni temparaturi! :).

Korenje3 ne samo šipe ampak komplet avto!


Ogret je cel motor, saj nekateri proizvajalci vgrajujejo Webasto predvsem zaradi tega. Vsaj nekatere dizl Mazde so ga včasih imele. Grelec se je prižgal vedno ob vklopu motorja in je deloval, dokler se motor ni segrel. Programske ure ali dalinca serijsko sploh ni bilo zraven.



Menjalnik? in ostali pogonski sklopi niso ogreti...

Relanium ::

Djz3l3 je izjavil:

Torej motor ni segret, segreta je samo voda od motorja, kar je pa velika razlika!!! Motor je segret ko je šele olje na delovni temparaturi! :).

Korenje3 ne samo šipe ampak komplet avto!

Nekateri avti (BMW 5 vem da ma) izmenjevalec toplote voda-olje.
Torej ja, tud olje zelo hitro.

In če je voda segreta, segreje motor, vsaj v tistem delu kjer je drugače hlajen.
Normalno še mal po pameti furaš, ampak avto porabi manj, tud obrati so kot pri toplem motorju, torej ni avtomatskega zauga - po domače povedano.

Ja za ves ta luksuz, in da se odpelješ ko gledaš soseda ko strga šipe....... 10-15EUR na mesec.... res nezaslišano ja!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Djz3l3 ::

Ja vrjamem da je že čuda stvari v avtih, ki pa jo marsi kdo nepozna :D, sicer nism ljubitelj elektornike v avtu! :D Kolikor vem imajo nekateri tudi ogrevane strehe, da se ne nabira sneg itd... Ja sej itak če ni zauga je pol tut dejnsko tut pri voznji poraba manjša! Je za razmislit o tej zadevi ja :D sploh pa ker lahko daš dol z avta in spet na drugega..

Engineer_ ::

Relanium je izjavil:

[
Ja za ves ta luksuz, in da se odpelješ ko gledaš soseda ko strga šipe....... 10-15EUR na mesec.... res nezaslišano ja!!


kako če webasto stane tam od 700 EUR dalje?

aha, sem videl da je to mišljeno kot poraba goriva. 15 eur za gorivo, zato da se vsedeš v topel avto pa je res zastonj no.
Vseeno je letos povsem odveč saj temperatur pod 0 ni. Se vsak avto ogreje v nekaj minutah.

Relanium je izjavil:


Normalno še mal po pameti furaš, ampak avto porabi manj, tud obrati so kot pri toplem motorju, torej ni avtomatskega zauga - po domače povedano.


se pozna pri hudi zimi. Pri trenutnih temperaturah se sigurno ne. Razen če ti upoštevaš 0.1 liter/100km kot omembe vredno manjšo porabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Djz3l3 ::

govorimo o zimi zimi sej ti tut vrjetno zdej ne praskas stekel?

Engineer_ ::

čez noč je včasih megleno zaradi česar občasno ponoči zmrznejo stekla pri meni. (na vozilih ki niso v garaži).


Ko pa se začne prava zima pa je webasto res zakon za ljudi brez garaže ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Djz3l3 ::

To zimo sm samo enkrat drgnu sipo, pa se to sam zato da ne uničujem brisalcev in da se malo avto segreje ker imam kratko relacijo...

Engineer_ ::

seveda, če bi živel v mestu na 500 metrih (slovensko povprečje), tudi meni ne bi bilo treba drgnit šipe.

Pa ne živim tam. In vseeno ne vidim nobene potrebe po biločem drugem razen lopatici za drgnenje in sredstvu za odrmzovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Djz3l3 ::

 Dela čudeže ;)

Dela čudeže ;)



Kdo je pa reku da sm iz mesta? ;D avto stisnem bolj ob hiso pa se zelo pozna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djz3l3 ()

Engineer_ ::

word.

ali samo kaj takega:


pošpricaš, počakaš par sekund nato pa brisalci pobrišejo vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

BigWhale ::

Letos je blo ene trikrat res ledeno. Takrat sem sel 10min pred odhodom ven in vzgal avto. Ko sem potem prisel nazaj v avto je bilo vse odtajano in avto segret.

Nevem, ce se splaca kupovat napravo za 700 EUR, ki prav tako porablja gorivo. Razen, ce mi kdo ne dokaze, da bo zaradi tega moj avto pet let prej crknil, ker ga 'gonim v prazno'. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Relanium ::

BigWhale je izjavil:


Nevem, ce se splaca kupovat napravo za 700 EUR, ki prav tako porablja gorivo. Razen, ce mi kdo ne dokaze, da bo zaradi tega moj avto pet let prej crknil, ker ga 'gonim v prazno'. :)

Moj je prišel s tem že serijsko vgrajenim, res pa da ga sam nebi dajal notri razen če ga dobim poceni.
Eden viška mi še leži doma, samo je brez elektronike, mogoče bo pa še imel prihodnost v kakem avtu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

driver_x ::

BigWhale je izjavil:

Nevem, ce se splaca kupovat napravo za 700 EUR, ki prav tako porablja gorivo. Razen, ce mi kdo ne dokaze, da bo zaradi tega moj avto pet let prej crknil, ker ga 'gonim v prazno'. :)


Itak da je to odločitev vsakega posameznika, saj enim udobje, ki ga nudi, pomeni več, drugim manj, tretjim nič. Poleg tega ni poceni in krajša dobo akumulatorja. Prednost udobja pa spoznaš šele, ko ga začneš tak grelec uporabljati. Jaz sem ga v enem izmed preteklih avtov imel serijsko. Pred tem za take grelce nisem vedel, sedaj je to obvezna oprema, četudi imam avto v garaži.

fikus_ ::

Jaz sem se odločil za Eberspacher-ja zaradi tega, ker imam dizla in ko zjutraj grem v službo vozim navzdol ~ 6 km! Še po ravnem sem moral voziti nekaj km, da je začelo toplo pihati v avtu, ko je bilo zunaj -15 stopinj.
V mojem primeru dizel grelec segreva vodo v predvsem glavi motorja (grelec vezan na ta vodni krog), od tam pa gre topla voda v grelec potniške kabine, kjer kroži zrak. Motor segreje, kolikor se vidi na števcu temperature motorja, na približno 60 stopinj. Ko je motor segret in ko začnem voziti ter ugasnem grelec, pade temperatura motorja!
Grelec sem kupil za podaljšanje življenske dobe motorja in za ogrevanje potniške kabine. Nekajkrat sem talil tudi sneg z vozila (ob koncu službe, ko je snežilo), ampak to ni učinkovito! Odtali ja, za sneg taliti pa potrebuje veliko časa.

Vse je odvosno koliko je kdo pripravljen dati za udobje in varnost! Za odstranjevanje ledu so dokaj učinkovita razna strgala in spreji za odledenitev.

Lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

gruntfürmich ::

BigWhale je izjavil:

Letos je blo ene trikrat res ledeno. Takrat sem sel 10min pred odhodom ven in vzgal avto. Ko sem potem prisel nazaj v avto je bilo vse odtajano in avto segret.

pred blokom je takšna zadeva težje izvedljiva.


BigWhale je izjavil:

Nevem, ce se splaca kupovat napravo za 700 EUR, ki prav tako porablja gorivo. Razen, ce mi kdo ne dokaze, da bo zaradi tega moj avto pet let prej crknil, ker ga 'gonim v prazno'. :)

meni se večji nesmisel zdi zaradi takih zadev iti postavljat garažo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigWhale ::

gruntfürmich je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Nevem, ce se splaca kupovat napravo za 700 EUR, ki prav tako porablja gorivo. Razen, ce mi kdo ne dokaze, da bo zaradi tega moj avto pet let prej crknil, ker ga 'gonim v prazno'. :)

meni se večji nesmisel zdi zaradi takih zadev iti postavljat garažo...

Saj garazo postavis se zaradi cesa drugega ne samo zato, da ti pozimi sipe ne zmrznejo.

gruntfürmich ::

morda zato da je pleh malce lepši čez 15 let in ga za 500EUR bolje prodaš?
sj 'garaža' je fina stvar še za marsikaj. ampak ve večino površine zavzema avto je to garaža za avto...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Djz3l3 ::

Fantje upam da veste da je topla garaža plus zima, smrt za pleh! (če z avta prej ne spreš sol)

Engineer_ ::

Djz3l3 je izjavil:

Fantje upam da veste da je topla garaža plus zima, smrt za pleh! (če z avta prej ne spreš sol)


povej to vsakomur, ki ima avto garažiran in je po 15 letih videti kot nov.
Nato to povej še nekomu ki ima avto 10 let pred blokom in je barva na avtu povsem uničena. (če ga primerjamo z novim vozilom).

Je pa res treba pazit na sol, o tem ni dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

driver_x ::

Dokler nisem primerno uredil zračenja je bil avto po enem tednu v garaži še vedno moker, po stenah pa je pognala plesen.

Engineer_ ::

driver_x je izjavil:

Dokler nisem primerno uredil zračenja je bil avto po enem tednu v garaži še vedno moker, po stenah pa je pognala plesen.


zračenje seveda mora nujno biti urejeno. Kar je še vedno bolje kot če je avto parkiran sredi luže pred blokom. Tam se namreč začne nabirat rja, ne samo plesen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Utk ::

Hi-tech prezračevalnemu sistemu v garaži se strokovno reče okno odprto na kip.

gruntfürmich ::

Engineer_ je izjavil:

povej to vsakomur, ki ima avto garažiran in je po 15 letih videti kot nov.
Nato to povej še nekomu ki ima avto 10 let pred blokom in je barva na avtu povsem uničena.

in profitiral si natančno koliko?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

povej to vsakomur, ki ima avto garažiran in je po 15 letih videti kot nov.
Nato to povej še nekomu ki ima avto 10 let pred blokom in je barva na avtu povsem uničena.

in profitiral si natančno koliko?


Toliko, da je avto vedno v perfektnem stanju. In ne rabim webasta. In imam na vozilu prvo barvo, ki je takšna kot je bila prvi dan.


Torej barvanje avta = 2000 eur minimalno, če hočeš lepo narejeno. Webasto je od 700 eur.

Torej privarčeval sem vsaj 3000 eur. Če ne upoštevamo kakšne toče, ki bi mi lahko razbila avto če ga ne bi imel v garaži.

Dodatno je avto vreden več ob prodaji saj je neprimerljivo lepše ohranjen. Kar je meni nepomembno, saj ga bom imel do njegovega bridkega konca, vendar če že vprašaš...

Še malce dodatno: gume so bolje ohranjene, saj niso nonstop izpostavljene hudim vremenskim spremembam.
naj še nadaljujem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gruntfürmich ::

ni treba nadaljevati, smo že zaključili. gledam samo iz vidika smoternosti garaže.

Dodatno je avto vreden več ob prodaji saj je neprimerljivo lepše ohranjen. Kar je meni nepomembno, saj ga bom imel do njegovega bridkega konca, vendar če že vprašaš...

profit je torej 500-1000EUR /10-15 let. nevredno garaže...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

ni treba nadaljevati, smo že zaključili. gledam samo iz vidika smoternosti garaže.

Dodatno je avto vreden več ob prodaji saj je neprimerljivo lepše ohranjen. Kar je meni nepomembno, saj ga bom imel do njegovega bridkega konca, vendar če že vprašaš...

profit je torej 500-1000EUR /10-15 let. nevredno garaže...


ostalo pa ne boš prebral a?

pa prodaj avto in se vozi z avtobusom. avta namreč nisi vreden.

BigWhale ::

Garazo imas zato, da ti sosedje ne opraskajo BWMja, ker ti skoz stoji pred bajto. Pa da mas zimske gume not. Tudi zato, da gres direkt iz avta v hiso in ne rabis pozdravljat sosedov k pred bajto okopavajo gredice. In zato, da lahko pospravljas po avtomobilu medtem k scije. Pa zato, da ne rabis marele, da prides do avta.

Tko k se men zdi nesmiselen grelec za 700 EUR se teb zdi nesmiselna garaza. Zdej pa nehi trolat.

Engineer_ ::

BigWhale je izjavil:

Tko k se men zdi nesmiselen grelec za 700 EUR se teb zdi nesmiselna garaza. Zdej pa nehi trolat.


meni? kako, če imam garažo. In če sem pred 4 posti zagovarjal zakaj imeti garažo?

Sklepam da je letelo na grunta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gruntfürmich ::

BigWhale je izjavil:

Zdej pa nehi trolat.

ni trolanje če finančno ovrednotim korist garaže za avto.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zdej pa nehi trolat.

ni trolanje če finančno ovrednotim korist garaže za avto.


garaža stane recimo okoli 5000EUR. Imaš pa jo doživljenjsko, oziroma dokler se je ne odločiš porušiti. Avto varuje pred vremenskimi neprilikami, daje ti prostor kjer lahko mirno delaš kar hočeš...od popravljanja vozila do kakšnega dela v zaščitenem prostoru (medtem ko je avto parkiran pred garažo)...v dežju in soncu. Zato da ti ni treba za vsako sranje prosit očeta da ti posodi svojo garažo (razn če je še on nima haha). Lahko izrežeš omaro, naslikaš sliko, pobarvaš otrokovo igračo.


TO boš zelo težko "ocenil".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Invictus ::

Vsi bi imeli garažo za avto, samo kaj ko so dražje od stanovanj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Engineer_ je izjavil:

garaža stane recimo okoli 5000EUR.

5k pride samo lesen kozolček namesto garaže. če pa je v sklopu hiše ali samostojna je to × faktor vsaj 2, če ne 3-4.

je pa res da je za druga dela subjektivno 'neprecenljiva'. objektivno pa zelo malo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigWhale ::

Ce delas garazo skupaj s hiso, je cena zanemarljiva. Edini konkretni strosek so vrata. Je pa res, da je vse skupaj odvisno tudi od hise, lokacije gradnje in tako naprej.

V vsakem primeru, je avto v garazi bolj varen, kot avto pred hiso. Ce ne zaradi drugega, pa zaradi pijanega mulca, ki gre v petek zjutraj domov iz zabave in se mu zdi blazno zabavno, da vsake tolk casa odlomi ogledalo kaksnemu avtomobilu.

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

garaža stane recimo okoli 5000EUR.

5k pride samo lesen kozolček namesto garaže. če pa je v sklopu hiše ali samostojna je to × faktor vsaj 2, če ne 3-4.


če si na kratkem z denarjem lahko postaviš leseno uto z betonskimi tlemi. cena bo okoli 2000 eur max

http://www.bolha.com/dom/oprema-za-vrt/...


vidim pa da ti nimaš prav nobene predstave o stroških gradnje stavbe tako da prosim..ne komentiraj preden se ne prepričaš koliko dejansko nekaj stane.

Če imaš avto manjši od 5 metrov: 2250 eur
http://www.brunarice-lv.si/izdelki/lese...

Če imaš 2 avta do 6 metrov: 3750 eur in sta oba pod streho
http://www.brunarice-lv.si/izdelki/lese...



Če hočeš luksus se to ne začne pri 700 eurih za en grelnik vode ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Engineer_ ::

Invictus je izjavil:

Vsi bi imeli garažo za avto, samo kaj ko so dražje od stanovanj ...



mislim da moja prejšna linka tole trapasto izjavo enostavno demantirata. 2500 eur za leseno garažo lahko plača vsak, ki si lahko privošči avto. Pri nakupu avta upoštevaš 2500 eur še za garažo in vzameš 1 paket opreme manj ali 1 malenkost šibkejši motor in imaš garažo plačano.

Ali pa si malo manj trapast in si namesto iphona za 700 eur kupiš telefon za 200 eur, namesto maca za 2500 eur pa kupiš windows računalnik za 650 eur, preostanek pa nameniš garaži. Na trapasto tablico pa pozabiš. Pa je garaža prav tako plačana. Lahko tudi samo 1 leto ne greš na počitnice, pa je garaža plačana.

samo možgane moraš vklopit, pa se vse da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri zamrznjenih vratih avta

Oddelek: Na cesti
314835 (3468) Stari maček
»

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506743 (5052) MostWanted
»

Kako posušit avto??

Oddelek: Loža
183388 (2366) Relanium
»

Kaj daste čez avtomiblska stekla (sneg)?

Oddelek: Na cesti
293797 (3013) GrimReaper
»

nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659334 (7238) ;-)

Več podobnih tem