» »

Brisalci

Brisalci

«
1
2

kuglvinkl ::

Zamenat moram brisalce (Mondeo IV). Imate kakšne preference? Bosch? al vzamem te zelene na pumpi in to je to? K se mi da stegnt mal več, da bodo držalji dlje.

Napište še, kje jih kupte, če ne na pumpi.

thnx
Your focus determines your reallity

trololo2 ::

Če imaš že zdaj Bosch briscalce je mogoče menjati samo gumo, cena je odvisna od kvalitete, definitivno pa bo dirt cheap proti nakupu celotnih brisalcev. Išči wischergummi na nemškem ebay-u.

kixs ::

Kupujem v Leclercu tiste za 6€ (brez kovinskega ogrodja). Brisejo vec kot dobro. Drzijo pa cca 2 leti. Ceprav sem jih zdaj zamenjal po skoraj treh letih.

RejZoR ::

Bosch AeroTwin Flat
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Saj je vseeno, po enem letu so vsi za v smeti. Tako tisti za 5€ kot tisti za 60€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vesoljc ::

jest imam slabe izkusnje z neojacanimi brisalci. na AC mi zacnejo puscati "luknjo" ali pa preskakovati. trenutno imam boschove pa so kr ok.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vikking ::

Original Bosch Aerotwin, mislim da ima tudi Valeo ene dobre variante z kovinskim trakom.
Ebay, če je potrebno v štartu za aerotwin kupit tudi z novimi rokami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

kuglvinkl ::

Ok, kaj pa štacune pri nas?
Your focus determines your reallity

Olórin ::

bosch aerotwin

po vseh izkušnjah in po vseh testih ki so se pojavili po netu so najboljši.

kuglvinkl je izjavil:

Ok, kaj pa štacune pri nas?


lokalna trgovina z avtodeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

darkolord ::

po vseh izkušnjah in po vseh testih ki so se pojavili po netu so najboljši.
Pri meni so po 10 mesecih aerotwin že skoraj zanič, pa jih uporabljam precej malo.

shadeX ::

Sm jih kupil v Eurospinu 1 leto nazaj za 5€. No, letos so za v smeti. oz desni briše odlično ampak voznikov pušča za sabo slabo spucano šipo.

kixs ::

Kot receno, kupi najcenejse in jih po potrebi magari 2x letno menjaj. Samo enkrat sem dal za renome brisalce cca 60€ in se niso nic posebej izkazali. Z Leclercovimi sem zadovoljen. Pred dobrimi tremi leti sem kupil 4 komade, ker so imeli 50% popusta, 12€ za 4 kose. Menjal pred cca 3 leti in spet letos. Ko bo spet kaksna akcija, si naredim zalogo ;)

darkolord ::

darkolord je izjavil:

po vseh izkušnjah in po vseh testih ki so se pojavili po netu so najboljši.
Pri meni so po 10 mesecih aerotwin že skoraj zanič, pa jih uporabljam precej malo.

Moram pa še dodat, da na drugem avtu delajo aerotwin perfektno že več let...

TheJack ::

Jaz imam Bosch Aero Twin. Ampak ni vse odvisno od brisalcev.

Kupil sem dva para Bosch AT za dva avtomobila. En je letnik 1998, drug pa letnik 2008 (dve različni znamki sicer). Začuda tisti na l. 2008 brišejo neprimerljivo bolje do tistih na l. 1998. Razlika je kot noč in dan.

Izgleda da ni fora le v brisalcih, ampak so tu še drugi dejavniki. Recimo izrabljenost fedrov, ki držijo brisalce ob šipo.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Olórin ::

darkolord je izjavil:

po vseh izkušnjah in po vseh testih ki so se pojavili po netu so najboljši.
Pri meni so po 10 mesecih aerotwin že skoraj zanič, pa jih uporabljam precej malo.


preveč mučiš brisalce po suhi šipi. Šipe ne očistiš ustrezno, tako da brisalci režejo čez mrtve žužke, zmrznjen led na šipi itd.. na drugem vozilu tega pač nisi počel in so ti zdržali dlje očitno.

darkolord ::

Ne brišem nič po suhi šipi (če dežuje premalo, mu zmeraj dodam en špric), nimam prav dosti žužkov, zamrznjenega ledu pa sploh ne.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

trditev da si uničil brisalce v 10 mesecih pravi da se lažeš.

Trditev, da imaš na drugem vozilu brisalce že nekaj let in so še vedno brezhibni pravi da imam prav.

Odvisno je seveda tudi od trdote vzmeti, ki brisalce tišči ob šipo, od tega kako parkiraš vozilo...če so brisalci ves čas na žgočem soncu, zvečer pa izpostavljeni naravnim elementom jih bo pač narava uničila :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

darkolord ::

Zakaj hudiča bi se lagal?

Prejšnji poceni brisalci (klon aerotwina) so mi v eno smer "preskakovali" (TRKTRKTRKTKR in puščali črtasto sled) od prve minute dalje. Šipa izgleda normalna, vzmet je pa pač taka, kot je.

m0LN4r ::

Jst sm pred 3 leti kupil najcenejše v GMT. Po tej zimi pa definitivno potrebna menjava.
Znamko nevem kaka je bila.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kuglvinkl ::

vidim pa, da nihče ne kupi brisalcev na pumpi :)
Your focus determines your reallity

Roadkill ::

Tisti, ki jih kupimo na pumpi, ne komentiramo, ker nismo zanimivi. :)

Klasičen slo-tech silent majority problem.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

šernk ::

trditev da si uničil brisalce v 10 mesecih pravi da se lažeš.


praktično ne uporabljam brisalcev pa so po enem letu gumice fuč. Postanejo trde, začnejo škripat in slabše brisat. Pa večji del leta je avto še pod streho stran od sonca in dežja.

edit: še to kje jih kupim: nazadje sem jih v prvi odprti avtotrgovini, ker mi je brisalec odletel med vožnjo in je bilo samo čimprej dobiti novega. sem sedaj spet v nakupu novega pa nimam ideje kje. http://www.avtobrisalci.com/ ima dokaj ugodno ceno, ne vem pa kako se obnesejo?

drugače razmišljam o valeu, ker jih dobim za cca 18EUR par.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Vikking ::

kuglvinkl je izjavil:

vidim pa, da nihče ne kupi brisalcev na pumpi :)


Za jugeca nekoč, pred davnimi davnimi leti, champion se je kupovalo. Sedaj imaš polno štacuna ki so cenejše od petrola za iste brisalce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

m0LN4r ::

Tudi sonce, vroče steklo in UV žarki naredijo svoje. Na maminem avtu je blo to krivo. 8ur pekočega direktnega sonca. Pa so se zalimali gor in to orginal.
Tako da jaz verjamem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

radmannsdorf ::

Jaz sem dal za Bosch Aerotwin za Ford Galaxy(ki ima širši del za vprenjanje in so ponavadi še dražji), 34€ v GMT.
Pazite se, ker eni jih znajo prodat tudi po 50-60€ :) Greš v GMT in rečeš za popust. GMT v Lescah je zakon :)

theBill ::

Po lastnih izkušnjah priporočam Denso, po možnosti klasični z ogrodjem. Za razliko od cheap Leclerc variant brisalcev imajo Denso na ogrodju 8 pritrdilnih točk gumice in res dobro brišejo. Sprobal sem že Bosch Aerotwin, kopijo Aerotwin flat, 2 različni no-name flat firmi varianta Leclerc, Valeo Silencio klasični, Valeo compact klasični, pa so Denso daleč najboljši, tudi na AC lepo brišejo.

Imajo jih v Eurotonu
http://www.euroton.si/avtodeli/iskanje-...


Flat brisalci izgledajo lepo na avtu, ampak problem vseh, tudi Bosch Aerotwin in ne samo cheap variant, je tole

Vesoljc je izjavil:

jest imam slabe izkusnje z neojacanimi brisalci. na AC mi zacnejo puscati "luknjo" ali pa preskakovati.

Obstaja zanimiva varianta Hybrid, flat brisalci z ogrodjem, imajo jih recimo novi Opli, v prosti prodaji pa jih pri nas nisem našel.
http://www.tricoproducts.com/Drivers/Wi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Blazz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BorutK-73 ::

kuglvinkl je izjavil:

vidim pa, da nihče ne kupi brisalcev na pumpi :)

Jaz vedno kupim na bencinski brisalce, da bi se peljal v avto trgovino bi pa razliko v ceni dal za bencin.
Drugače pa priporočam Bosh, Champion brisalci so se poslabšali.

Zgodovina sprememb…

Cifix63 ::

Jaz jim imam gor še iz leta 99 in to ta prve. Pa še kar delajo, delajo..

Martin Krpan ::

Brisalci (vsaki) zdržijo dolgo če šipo stalno čistiš , če pa žuželke , led in prah odstranjuješ samo z brisalci pa bodo tudi superduper Bosch Aerotwin hin v enem letu.

menjalnik ::

Jaz pozimi mažem brisalce z glicerinom zmešanim z vodo, poleti jih pa umijem z navadnim šamponom. Zdaj te dni, ko stalno dežuje in pri gumi stari dve leti brišejo solidno tok tok. Kupil sem jih pri Potokarju

oracle ::

Jaz mam original brisalce, pa sem naredil z avtom 80.000 km (2,5 let). Ali so bili pred tem menjani ne vem (še dodatnih 80.000 in 2,5 let), jaz jih bom menjal spomnladi (opazno slabijo, ni pa še panike). In bom kupil kar original (Honda), pa čeravno stanejo 2× od najdražjih boschevih.

RejZoR ::

Če brisalce vsake tolk časa očistiš z detergentom za pomivanje posode (po možnosti takim, ki vsebuje glicerin za roke), bojo bistveno lepše brisali in istočasno zdržali precej dlje. Pa sem in tja očistit šipe s Stelexom. Boste presenečeni kakšna svinjarija bo šla stran od navidezno čistih brisalcev in navidezno čiste šipe. In kako dobro bojo potem brisal stari brisalci, ki bi jih večina vrgla v smeti. Na brisalcih se nabere mešanica obrabljene gume, prahu, maščobe in ostale svinjarije iz ceste in nato brisalci samo mažejo po šipi. Speaking of which, si moram svoje spet spucat, ker jih že nekaj časa nisem. Če pa bojo še vedno mazal tud po takem postopku čiščenja, potem pa jih le zamenjajte.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Olórin ::

zaradi tistih 20 eur na leto nevem če se splača raketno znanost izumljat in iskat načine da bodo brisalci zdrali nekaj mesecev dlje.

Martin Krpan ::

oracle je izjavil:

Jaz mam original brisalce, pa sem naredil z avtom 80.000 km (2,5 let). Ali so bili pred tem menjani ne vem (še dodatnih 80.000 in 2,5 let), jaz jih bom menjal spomnladi (opazno slabijo, ni pa še panike). In bom kupil kar original (Honda), pa čeravno stanejo 2× od najdražjih boschevih.


Honda ne proizvaja brisalcev.
Brisalce za OEM vgradnjo in rezervne dele kupi od firme ki dejansko proizvaja brisalce (bosch , champion...)
Jih pa Honda (tako kot tudi vsi drugi) potem v svojih salonih in servisih prodaja po 2x ceni v škatlici z svojim znakom.

Raje kupi 2 kompleta najdražjih boschevih boš naredil boljši biznis.

menjalnik ::

RejZoR je izjavil:

Če brisalce vsake tolk časa očistiš z detergentom za pomivanje posode (po možnosti takim, ki vsebuje glicerin za roke), bojo bistveno lepše brisali in istočasno zdržali precej dlje. Pa sem in tja očistit šipe s Stelexom. Boste presenečeni kakšna svinjarija bo šla stran od navidezno čistih brisalcev in navidezno čiste šipe. In kako dobro bojo potem brisal stari brisalci, ki bi jih večina vrgla v smeti. Na brisalcih se nabere mešanica obrabljene gume, prahu, maščobe in ostale svinjarije iz ceste in nato brisalci samo mažejo po šipi. Speaking of which, si moram svoje spet spucat, ker jih že nekaj časa nisem. Če pa bojo še vedno mazal tud po takem postopku čiščenja, potem pa jih le zamenjajte.


Mi lahko poveš ime detergenta, ki vsebuhe glicernin? hvala ti

Martin Krpan ::

Piše na embalaži , drugače pa vsako tekoče milo.

Robi :P ::

hm tale tema mi je pa mal smešna js mam na avtu brisalce zdej že 5leto ( prvi originalni Kiini...) zdej je začel voznikov mal slabše brisat zato bom po koncu zime zamenjal in mislim da bom kupil originalne ker vsako leto ne mislim brisalcev menjat?

radmannsdorf ::

originalne kaj? kia brisalce? :)

Robi :P ::

radmannsdorf je izjavil:

originalne kaj? kia brisalce? :)

Da stare 5 let? in kaj te tu moti?

kira fabrika jih pa za kio proizvaja pa ne vem ker ne piše gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

radmannsdorf ::

Martin Krpan je izjavil:


Brisalce za OEM vgradnjo in rezervne dele kupi od firme ki dejansko proizvaja brisalce (bosch , champion...)
Jih pa Honda (tako kot tudi vsi drugi) potem v svojih salonih in servisih prodaja po 2x ceni v škatlici z svojim znakom.
Raje kupi 2 kompleta najdražjih boschevih boš naredil boljši biznis.

zato se ti tudi za kio verjetno bolj splača to narediti. pač, jaz ti dobr hočem, da bi pršel mal cenejš skozi za isto kvaliteto :)

Robi :P ::

radmannsdorf je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:


Brisalce za OEM vgradnjo in rezervne dele kupi od firme ki dejansko proizvaja brisalce (bosch , champion...)
Jih pa Honda (tako kot tudi vsi drugi) potem v svojih salonih in servisih prodaja po 2x ceni v škatlici z svojim znakom.
Raje kupi 2 kompleta najdražjih boschevih boš naredil boljši biznis.

zato se ti tudi za kio verjetno bolj splača to narediti. pač, jaz ti dobr hočem, da bi pršel mal cenejš skozi za isto kvaliteto :)

Pol sem pa mal narobe vzel :D ker nekateri so rekli da so boschove po 1letu menjal? dafaq 1 leto? js jih mam pa 5 leto OEM. Morem preverit model teh pa da točni iste dobim na servisu so okol 24€ komplet sprednjih zadaj pa nevem še dobro briše...

GrimReaper ::

Jest imam Bosch Aerotwin 2 leti, ampak že od novega ne brišejo najbolje, puščajo črte. Imam pa na rezervi še ene enake, ker sem pri teh že pri novih opazil, da so ble gumice zavihane in ne ravne.
Je pa tako da čez zimo mi je škoda novih dajat, ker se več poškodujejo kot poleti, res pa da so pozimi bolj pomembni. Nič, sem se kar zdej odločil, da jih jutri zamenjam.

Imam pa tudi sam najbolje izkušnje z originalnimi, ko sem kupil 6 leta star avto, so bili gor še prvi in so še povsem dobro brisali. Po pol leta sem jih zamenjal z SWF Visionext, in ne vem če so kaj bolje brisali. Pa po pol leta sem jih tudi zamenjal z Bosch.
Enako je z akumulatorjem, originalni je daleč najboljši, drži že 9 let.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

videc ::

Kupi originalne Fordove, bo še najbolje. Se boljše obnesejo tudi kot Bosch. Dobiš jih pri Avtosvet, po boljši ceni kot na Ford servisu. Fordove zadeve za prvo vgradnjo proizvaja Motorcraft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

kixs ::

Robi :P je izjavil:

hm tale tema mi je pa mal smešna js mam na avtu brisalce zdej že 5leto ( prvi originalni Kiini...) zdej je začel voznikov mal slabše brisat zato bom po koncu zime zamenjal in mislim da bom kupil originalne ker vsako leto ne mislim brisalcev menjat?


Ko ti pa na servisu avtomaticno zamenjajo brisalce vsako leto, pa ni pomembno? In potem imas 5 let stare brisalce, ki brisejo kot novi 8-O

Robi :P ::

kixs je izjavil:

Robi :P je izjavil:

hm tale tema mi je pa mal smešna js mam na avtu brisalce zdej že 5leto ( prvi originalni Kiini...) zdej je začel voznikov mal slabše brisat zato bom po koncu zime zamenjal in mislim da bom kupil originalne ker vsako leto ne mislim brisalcev menjat?


Ko ti pa na servisu avtomaticno zamenjajo brisalce vsako leto, pa ni pomembno? In potem imas 5 let stare brisalce, ki brisejo kot novi 8-O

lol tale pa ne bo držala? na računu jih ni nobenem torej če so mi jih so mi jih zastojn? in vidi se da niso novi lol sej ne vem a se norca delaš ali ?

Olórin ::

brislci ne morejo zdržat 5 let no daj no.
Če drugega ne že samo guma brisalcev postane čisto trda in brisalec ne briše več dobro. Še več..namesto da bi brisal, začne brisalec skakat po šipi in postane glasen.

Da ne govorim o tem kako se brisalci spraskajo in puščajo črte.

Zagotovo so ti vsaj gumice brisalcev menjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Robi :P ::

Olórin je izjavil:

brislci ne morejo zdržat 5 let no daj no.
Če drugega ne že samo guma brisalcev postane čisto trda in brisalec ne briše več dobro. Še več..namesto da bi brisal, začne brisalec skakat po šipi in postane glasen.

Da ne govorim o tem kako se brisalci spraskajo in puščajo črte.

Zagotovo so ti vsaj gumice brisalcev menjali.

Dvomim da bi zastonj menjali in ne napisali na račun ? Prej bi napisali da so zamenjali pa verjetno nebi... Kot pa da ti bo kdo zastonj kaj menjal pa niti povedal da ti je? sicer se pa vidi na gumicah da so za menjat ker so splajhane brišejo pa tut mal slabše ampak je razumljivo za ta leta.

Še vprašanje za vas. A kdo teh, ki vsako leto menjujete brisalce živi v Londonu ker jaz ne? Ali pa perete šipo samo z brisalci?? Če je vaš odgovor da ste si odgovorili zakaj toliko krat menjujete...

Lep dan še naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

RejZoR ::

Olórin je izjavil:

zaradi tistih 20 eur na leto nevem če se splača raketno znanost izumljat in iskat načine da bodo brisalci zdrali nekaj mesecev dlje.


Sej ni raketna znanost. Vedro tople vode in detergent za posodo. Vsak ima to doma. S krpo zbrišeš rezila brisalca po dolžini in to je to. S stelexom očistiš še šipo in bo vse delovalo kot novo.
Sam imam že 4 leta stare, pa delajo ko novi, ko so tko očiščeni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robi :P ::

RejZoR je izjavil:

Olórin je izjavil:

zaradi tistih 20 eur na leto nevem če se splača raketno znanost izumljat in iskat načine da bodo brisalci zdrali nekaj mesecev dlje.


Sej ni raketna znanost. Vedro tople vode in detergent za posodo. Vsak ima to doma. S krpo zbrišeš rezila brisalca po dolžini in to je to. S stelexom očistiš še šipo in bo vse delovalo kot novo.
Sam imam že 4 leta stare, pa delajo ko novi, ko so tko očiščeni.

Pri vsakem pranju avta jih tut js dvignem našamponiram in sperem to je pa vsa extra nega ki jo posvečam brisalcem :D 20€ na leto avto maš npr 10 let to ti je 200€ zakaj jih ne bi dal v tank? in se vozu za ta dnar ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Guma na brisalcu

Oddelek: Na cesti
395410 (4201) Gambino
»

Vgradnja novih sedežov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5711901 (8975) mat xxl
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469843 (7231) ...:TOMI:...
»

avtobrisalci: super dobri, tihi in ne predragi ?

Oddelek: Na cesti
134176 (3544) RejZoR
»

Brisalci (metlice) za Megane 1 - Problem

Oddelek: Loža
51061 (900) Krusell

Več podobnih tem