» »

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi

«
1
2 3

gruntfürmich ::

torej, zanima me kaj uporabljate in kaj je uporabno za proti ledu zjutraj. do sedaj sem imel peno za na plaži, ampak je tečno za pospravljat.
zdi se mi pa praktična notranja zaščita, ki se pripne z vakumskimi čepki, da bi jo dal kar na zunaj.
karton in ostale zadeve ki jih je potrebno puščati zunaj na parkirišču mi niso ušeč; torej gledam za takimi ki se izredno enostavno pospravijo.
ali obstajajo še kakšne bolj praktične rešitve, ker izbira po bencinskih servisih je takšna, da ni kaj za uzet...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Hayabusa ::

Če nimaš 10 sekund časa da odstraniš karton/brisačo iz prvega stekla se preseli v Kalifornijo.

gruntfürmich ::

karton ni uredu ker ne morem svinjat pred blokom, brisača je zanimiva ampak ni nujno da bo še zjutraj na steklu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dzinks63 ::

Pred blokom je problem, karton ti ni všeč, pa je še najboljša varianta, mogoče tudi pvc folija katero daš čez šipo, zaganeš med vrata in zapreš. Obstaja tudi kaj bolj specialnega, vendar je tako kot si napisal, vprašanje če bo zjutraj še na avtomobilu.

GrimReaper ::

http://www.conrad.si/ALU-pokrivalo-za-s...
To je povsem ok. Ta ima še malo boljše oblike zavihke kot moj, ki ima samo na špico, tko da mal več časa porabim da jih zabašem za vrata.
V najbolj mrzlih dneh letos mogoče da je blo še mal za posprejat/podrgnit, ker je pač malenkost rebrast.

Prejšnje leta sem imel pa čez cel avto pokrivalo, ampak je preveč dela, pa še zadnjega stekla mi ne pokrije. Zarad tistih stranskih stekel se pa ne splača, raje reskiram za 2 spreja al kolk jih rabiš na sezono.
Če si pameten, greš iskat vsaj 2 spreja, ko imajo v Hoferju akcijo po 2€. Petrolov je drugače 5,5€, pa še 500ml namesto 750ml je. Še huje je pa Sonax, ki je 5€ za samo 300ml.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Djz3l3 ::

Pejt v kik mas za 1e folijo al kako bi reku, k jo stisnes med vrata in napnes cez steklo, zdrzi tut sneg, testirano, sam ob veliki kolicini snega in vlecenja se zna strgat. Pa lepo se zrola in z prisito elastiko zategne. Fuknes za zic in je to to

GrimReaper je izjavil:

http://www.conrad.si/ALU-pokrivalo-za-s...
To je povsem ok. Ta ima še malo boljše oblike zavihke kot moj, ki ima samo na špico, tko da mal več časa porabim da jih zabašem za vrata.
V najbolj mrzlih dneh letos mogoče da je blo še mal za posprejat/podrgnit, ker je pač malenkost rebrast.

Prejšnje leta sem imel pa čez cel avto pokrivalo, ampak je preveč dela, pa še zadnjega stekla mi ne pokrije. Zarad tistih stranskih stekel se pa ne splača, raje reskiram za 2 spreja al kolk jih rabiš na sezono.
Če si pameten, greš iskat vsaj 2 spreja, ko imajo v Hoferju akcijo po 2€. Petrolov je drugače 5,5€, pa še 500ml namesto 750ml je. Še huje je pa Sonax, ki je 5€ za samo 300ml.



Ubistvu je to to, torej kik rudnik 1e!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djz3l3 ()

fosil ::

Zakaj bi pa s kartonom svinjal?
Vržeš ga v prtljažnik in drug dan ponovno uporabiš.
Pa še sekiraš se ne, če ti ga ukradejo.
Tako je!

RejZoR ::

Uporabiš sprej za taljenje ledu (v plastenkah kot je stelex). Stekel nisem strgal že več let, gotov pa si enako hitro kot če imaš čez neko zaščito in jo moraš dol vlečt. Cenovno je sicer dražje ampak hej, luksuz se plača...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ProGo ::

Staro alu pokrivalo, po možnosti mal raztrgano. Niti ne rabiš zatikat za vrata, samo dvigneš brisalce in daš spodaj
Ga ne vzame noben, dela pa 100%. Pospraviš v 4 sekundah.

gruntfürmich ::

zatikanje ali za vrata ali za brisalce mi je postalo bedno in odveč, zato sem si nagledal nekaj takega:
http://www.avtotrgovina.com/notranja-av...
http://www.avtotrgovina.com/notranja-av...
to bi moralo biti še najenostavneje.
če pa ne bo ok pa samo čepke dol poberem in si sam skrojim pokrivalo za čim lažje zlaganje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

torej, zanima me kaj uporabljate in kaj je uporabno za proti ledu zjutraj


karkoli takšnega: De-ice @ Wikipedia

v povezavi s tem:


1. hitro je
2. s tem še stekla očistiš, tako da greš lahko z varnim vozilom na cesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gruntfürmich ::

slab pristop. nevredno tvojega nicka. no, pa smo že itq ugotavljali da tvoj nick ni odraz izobrazbe...

sem pa razmišljal o kakšnem plexi steklu čez sprednjo šipo, in ker imam strešne nosilce, bi jih dal na pante.
in ko bi se želel zjutraj odpeljati bi samo dvignil plexi na streho.
+ zaščito pred točo bi imel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Djz3l3 ::

Mislim je bolje da nic ne dajes gor potem, ali pa kar odstranis vetrobransko steklo pa bo...ker ce se ti se brisalce ne da przdignt pol pa nevem.

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

slab pristop. nevredno tvojega nicka. no, pa smo že itq ugotavljali da tvoj nick ni odraz izobrazbe...

sem pa razmišljal o kakšnem plexi steklu čez sprednjo šipo, in ker imam strešne nosilce, bi jih dal na pante.
in ko bi se želel zjutraj odpeljati bi samo dvignil plexi na streho.
+ zaščito pred točo bi imel.


daj rajši začni snemat risanko A JE TO.

Daleč najboljši pristop. Steklo očistiš takoj + kristalno čisto je ko odpelješ. Bolje kot 99% ljudi, ki vozijo z zasvinjano šipo ki jo očistijo 1x letno.


Če daš bilokakšno sranje gor in nato ponoči pade malce dežja/snega in daš to sranje potem v avto se ti v vozilu začne nabirat vlaga...ergo imaš problem rošenja šip. Če pa samo zmrzuje ponoči pa je ok če daš neko zaščitno plast čez ja.

Ni boljšega kot ročno čiščenje stekel. Je veliko hitreje malo pošpricat in zdrgnit kot odpirat obojna vrata in zlagat tisto odejico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

zuz3k ::

s strgalom rabiš kar nekaj časa...


sam prakticiram, kot večina tu, z to ALU zaščito
samo snamem dol, otresem in dam v prtlažnik. šipa je takoj čista


lp
Life is a psychological game.

Engineer_ ::

izključnmo samo strgalo je bedasto ja. če pa dodaš de-icer sredstvo pa se stopi takoj.

Lahko seveda narediš svojega, domačega.

recept:

preventiva: 3x kis, 1x voda. To bo preprečilo zmrzovanje.
če že zmrzne:

70% isopropil alhokol + 30% voda. Dodamo še nekaj čistila za posodo, da bo lepo dišalo.


Če že hočete inženirsko rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Hayabusa ::

Še vedno je dela najbolj črnogorska in poceni rešitev (brez kemije).
Nevem kaj komplicirate v nedogled.

Engineer_ ::

ker ni bolj tečne reči kot imet moker prtljažnik.

gruntfürmich ::

jst te zadeve dam na tla za sovoznika. prtljažnik ni praktično odpirat in zapirat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Engineer_ ::

ideja za kickstarter: naj nekdo izumi ogrevano prednje steklo..kot zadnje steklo samo brez nitk.

protif $$$$$

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

M-XXXX ::

Engineer_ je izjavil:

ideja za kickstarter: naj nekdo izumi ogrevano prednje steklo..kot zadnje steklo samo brez nitk.

protif $$$$$

Ogrevano prednje steklo obstaja že leta, bolj verjetno desetletja. Hint: ford

Engineer_ ::

hint: rekel sem brez nitk



čeprav novejše verzije naj bi imele že zelo kvalitetno narejeno ja. Škoda ker ford ne slovi po zanesljivih avtih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ProGo ::

Subaru...
še link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Engineer_ ::

ProGo je izjavil:

Subaru...


ima ogrevan predel z brisalci, če prav vem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ProGo ::

Tako je, kar v kombinaciji z pršilom proti ledu pomeni da 6x pošpricaš in se usedeš v avto in odpelješ.

Engineer_ ::

sj to pa že jaz delam :D

torej nismo odkrili nič.

špricanje ali pa dekca za sprednjo šipo. to bo to, druge izbire nimaš, avtor teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

gruntfürmich ::

senčnik bo. le da ga je težje dobiti pozimi, oz. ga baje kar zavarovalnice talajo, zato ga nobeden ne kupuje več...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Engineer_ ::

gruntfürmich je izjavil:

senčnik bo. le da ga je težje dobiti pozimi, oz. ga baje kar zavarovalnice talajo, zato ga nobeden ne kupuje več...


potem vzemi vsaj takšno s stilom

Engineer_ ::

http://www.ebay.com/itm/Auto-Expression...

morda kaj takšnega na magnet. Da se ne zajebavaš še z zatikanjem v vrata + nimaš od priseskov svinjske prednje šipe.

clothes ::

Vroča voda.
K zamrznjenemu avtu se navadno odpravim od doma ali iz službe, zato imam vedno možnost natočiti si 0,5L plastenko vroče vode, ki jo polijem po šipi in lahko takoj odpeljem.
To počnem že več kot 10 let na različnih avtomobilih pri različnih temperaturah in steklo mi ni še nikoli počilo.

Druga možnost pa je z alu. senčilom zataknjenim za brisalce. Senčilo pospravim za sprednje sedeže, kjer ga vetilacija hitro posuši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()

Duhec ::

Malo bolj trši karton. Zatakneš za brisalce in tjt.
Vroča voda je mojmu sodelavcu lepo naredila belo šipo in je samo debelo zjal. :)

bosmla ::

Sami amaterji... >:D
Webasto!

menjalnik ::

Jaz uporabljam karton, razmišljam pa tudi o uporabi spreja, sam dele že dolgo ni konkretno zmrzovalo

jurre ::

ce res zmrzuje vrzem eno staro rjuho cez sipo in jo zaprem z obojnimi sprednjimi vrati (da kaj ne izgine izpred bloka). Zjutraj rjuho parkrat prepognem in vrzem v prtljaznik ali pa za sedez, da jo gretje v noge malo odtaja.
Navadil sem se pa uporabljati sprej za odmrzovanje, odkar sem z navadnim plasticnim naredil ene 2 praski po sipi. 8-O
Je pa res da malo traja, ce celo sipo posprejam, ker se potem zarosi od znotraj, dam pac ventilacijo na sipo in pocakam minutko, 2...

boljsi filing pa je gledat koga ki praska k norec, jaz pa s sprejom ps ps ps... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Er333 ::

Komplikatorji. Se vidi, da imate preveč časa viset na forumu :)
Kombinacija Alu fleha ki se zatakne za vrata in ogrevanje avta je najbolj simpl in najbolj poceni. Odkleneš avto, ga vžgeš, daš gretje na max temp in max ventilacijo, odstraniš tisto zaščito s šipe, vržeš v prtljažnik, ko se vsedeš nazaj v avto je avto že topel.
Jeseni pa z glicerinom preventivno namažeš tesnila na vratih, da v mrazu ne primrznejo skupaj.

Še nasvet: Zvečer ko parkiraš dvigni brisalce, zjutraj ko greš, gumo na brisalcu obriši z robcem. Tako brisalci ponoči ne primrznejo na šipo, brisanje gume z robcem pa povzroči da odpade led ki se je ponoči nabral, tako da imaš mehko gumo ki v nulo pobriše in ne dela risov čez celo šipo.
Če komu celoten postopek vzame več kot 2min je retardiran in ni sposoben za vožnjo.

GrimReaper ::

daš gretje na max temp in max ventilacijo

Tega ne priporočam, če imaš elektronsko klimo.
Meni je šel regulator po komaj sezoni in pol, ko sem fural na max.
Sicer pa itak ni nekaj hitreje če imaš na 3 ali 7. Oz. res max kar zdej upam dat je 4/7 za kratek čas, ker me je pač koštalo skoraj 400EUR.

Brisalci pa men še nikol niso primrznili, pa jih nič ne dvigujem, pač Bosch Aero. Ravno tako tesnila.

No pa ko je res tako da nič ne vidiš skozi šipo, rabiš tut 5min da se posuši, vsa čast tistemu ki se v 2 minutah že odpelje. Lahko znotraj sproti brišeš kot hočeš, pa bo še kar motna.
Zjutraj ponavadi niti ni problem, ampak zadnjič ob osmih zvečer pa vem da sem gledal v šipo vsaj 5 min, pa je bila komaj na tretjino posušena.
Sicer mi pa 5min ni tak problem, res pa da imam raje da se samo vsedem v avto.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Er333 ::

GrimReaper je izjavil:

daš gretje na max temp in max ventilacijo

Tega ne priporočam, če imaš elektronsko klimo.
Meni je šel regulator po komaj sezoni in pol, ko sem fural na max.
Sicer pa itak ni nekaj hitreje če imaš na 3 ali 7. Oz. res max kar zdej upam dat je 4/7 za kratek čas, ker me je pač koštalo skoraj 400EUR.

Imam 18 let star renault pa ni problemov z regulatorjem. Sicer pa jaz samo nastavim temperaturo na max, za ventilacijo mi pa avtomatika poskrbi, tako da nič ne nastavljam.

Brisalci pa men še nikol niso primrznili, pa jih nič ne dvigujem, pač Bosch Aero. Ravno tako tesnila.

Meni to zimo niso še nikoli, lansko zimo pa ene parkrat. Imam pa ene navadne za 10€, ker sem ugotovil da isto dobro brišejo kot bosch.
Glede tesnil na vratih je pa odvisno od starosti avta in od tega kako pogosto jih pucaš. Na spodnjem delu, tam kjer čez njih dviguješ noge ko se usedeš v avto, se ponavadi nabere blato in druga svinjarija in ko to drgeš dol, sploh s kakšnim čistilom, osušiš tesnila, ki z leti začnejo preperevat in nastanejo mikro razpoke, kjer se pojavi nabiranje vlage, ki pozimi zmrzne.

korenje3 ::

mene kar smeši ko vidim s čem se ljudje ukvarjajo. z nekimi cunjami ipd. si je danes ljudem res težko vzeti 1 minuto časa da se zdrgne led na steklu? brisalce se itak menja na 1 sezono takoj po zimi. ker če jih zmrzal ne uniči, jih bo pa pesek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GrimReaper ::

Če imaš gor ornk debel led boš prekleto težko zdrgnil, to rabiš 10min ne pa 1min. Pri takem morš vsaj začet s sprejem, potem pa naprej drgnit kar je ostalo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kixs ::

Dandanes je res velik problem z ledom - temperature se vsaj cel teden ne bodo pod 0.

Daliborg ::

A teli spreji ne uničujejo tesnil?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

gruntfürmich ::

korenje3 je izjavil:

mene kar smeši ko vidim s čem se ljudje ukvarjajo. z nekimi cunjami ipd. si je danes ljudem res težko vzeti 1 minuto časa da se zdrgne led na steklu?

ja, res je smešno. da se ne ukvarjamo s tem kako čim enostavneje priti na šiht, namesto da bi si vzeli lepo cajt za drgnenje avta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

brisalce se itak menja na 1 sezono takoj po zimi. ker če jih zmrzal ne uniči, jih bo pa pesek.
Kak pesek? Jaz jih menjam na 100,000 km, ne da jih bi kaj posebej šparal. Ne drgnem pa na suho peska z njimi, ker niti ne vem zakaj bi kdo to delal, šipe na ta način sigurno ne boš očistil.

driver_x ::

Kupi si Webasto s programsko uro ali dalincem. Prižgeš 10 minut preden se odpraviš iz stanovanja in se usedeš v topel avto z odtajanimi šipami. Definitivno vreden svojega denarja.

fikus_ ::

Če imaš namen imeti avto še nekaj let se splača Webasto ali Eberspacher ali kateri drugi grelec. (so že predlagali zgoraj). Sicer ni poceni, od cca. 700€ na ročni vklop pa do nekje 1,5 k€ z daljincem oz. timerjem z montažo. Odvisno od modela, moči, . . .. Poraba goriva je minimalna (pri dizlu okrog 0,37 l/h). Imaš pa že nekoliko ogret motor in potniško kabino ter najpomembneje odtaljena stekla, ki se ne rosijo.

Lep dan

Relanium ::

bosmla je izjavil:

Sami amaterji... >:D
Webasto!

Nisi edini,
tud js ga z veseljem uporabljam :D
Luksuz^2

driver_x ::

Je Webasto, razna praskanja, kartoni in podbno so pa jebasto.

Engineer_ ::

glede na trenutno "zimo"..oziroma naj raje rečem zelo toplo jesen ni prav nobene potrebe po webastotu no. Če že malo zmrzne si vzameš minuto in očistiš, ker je plast ledu debela max 1 mikromilimeter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

driver_x ::

Odločitev je tvoja.

Blazz ::

za ta dnar si lohk tud garažo postavi.. oz nadstrešek :) res pa je, da bo to malo težje, če gre za blokovsko naselje hehe
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri zamrznjenih vratih avta

Oddelek: Na cesti
314875 (3508) Stari maček
»

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506795 (5104) MostWanted
»

Kako posušit avto??

Oddelek: Loža
183405 (2383) Relanium
»

Kaj daste čez avtomiblska stekla (sneg)?

Oddelek: Na cesti
293818 (3034) GrimReaper
»

nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659405 (7309) ;-)

Več podobnih tem