» »

Senzor tlaka pnevmatik - TPMS

Senzor tlaka pnevmatik - TPMS

«
1
2

lonewolf_ ::

Mene zanima, če je kdo naročal, oziroma, če se splača naročiti oem "original" senzorje, ker ne bi rad, da mi utripa lučka na zimskih pa kakšne zvoke spušča avto itd.

Gledam te, ki so za četrtino cene original oplovih https://www.ebay.com/itm/4-Stuck-Origin...

Rabim za Astro K ST.

Po teh avtodeli straneh pa je to najceneje. https://www.rezervniavtodeli24.si/14124...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

fikus_ ::

S temi senzorji zna biti sr*nje. Ne poznam Opla/Astro, ampak zna biti, da moraš uparit senzor in avto računalnik. Tu je pa potem na vrsti uradni servis ali dovolj sposoben popoldanc.

Pokliči na uraden servis in se pozanimaj prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

lonewolf_ ::

Ta tud nima original, kolikor jaz razumem in izgleda čist simpl. Kolmanič servis pravi original 100€ po komadu + kalibracija....
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Gr8t ::

To je največje sranje. Jaz sem se sprijaznil da poleti nimam lučke, kaže mi ene stare vrednosti, ko so mi na servisu nazadnje uparili. Pozimi pa kakšno minuto utripa lučka, potem pa gori, niti ni nadležno, bi pa bilo če bi vedno utripalo.
Pa sem kupil tudi ventilčke za zimske feltne in 2 ti oranžni napravi, ampak sem lansko leto potem obupal s tem, ker nikakor nisem mogel sparit.
Tako da je po mojih izkušnjah škoda denarja. Da bi se pa 2x na leto vozil 20km v eno smer samo zaradi tega, da mi uparijo ventilčke, hvala lepa, do pumpe imam samo 1km.
Pa tudi sploh ne rabiš pumpat med sezono, če se ne voziš veliko. Sem napolnil na 2,4/2,2 na začetku sezone, je bilo 2,3/2,1 do zadnjega tedna v oktobru. Zadnji teden je zaradi mraza padlo na 2,1/1,9, potem sem pa že tako menjal gume, tako da mi ni bilo treba 1x dopolnit.

S temi senzorji imaš lahko še večje probleme kot brez. Recimo jaz sem shranil letne čez zimo, spomladi so imele seveda 0,5 bara manj. In ker so senzorji kazali še lanske vrednosti, sem se 1 mesec vozil z 1,6-1,8 bara. Od takrat naprej jih pred shranjevanjem dopolnim za 0,5 bara, da potem nimam problemov.
Vem, moja neumnost, da nisem preveril, ampak kakor vem je bila ta tehnologija narejena ravno iz razloga da odpravi človeški faktor, seveda pa temu nikakor ni tako, če se moraš voziti na servis.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Dr_M ::

Uparjanje senzorjv je samo enkrat, potem ne rabis vec.
Jest imam senzorje na zimskih, na letnih pa ne. Ko menjam, se senzorji avtomatsko sami zmenijo z avtom in dela bp.
Poleti pa ce laufa avto vec kot 1h, se sprozi alarm in potem vsakic, ko dam konktakt, zacne alarm tulit ko zmesan, zato sem si nabavil vmesnik za racunalnik, da lahko sam ugasam alarme, izklopit jih pa zal ne morem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phantom20 ::

Kolikor berem odgovore, vidim da si otezujete situacijo. Govorim iz izkusenj, imam namrec Astro K ST in imam na obeh kompletih namescene senzorje tlaka. Pri nabavi zimskega kompleta sem se odlocil za neoriginalne senzorje (mislim da so Schraderjevi, nisem 100% preprican). V glavnem, ID-ji in parametri od originalnih so bili preprosto kopirani na nove (neoriginalne) senzorje, takorekoc klonirani in zdaj delujeta oba kompleta brez problema, brez bilokakrsnega ponovnega uparjanja.

Cena je bila tam okoli 45€ po komadu in to je to. Glede natancnosti ne odstopajo ne eni ne drugi niti za 0,1 bara.
Sicer pa bi odgovore na taka vprasanje morali vedeti tudi vsi vulkanizerji...

LP

lonewolf_ ::

Phantom20 je izjavil:


Sicer pa bi odgovore na taka vprasanje morali vedeti tudi vsi vulkanizerji...


Pa žal ne vedo niti vseh 5 kaj sem klical, še Kolmanič servis so nekaj mutili, da samo original dela.
Ne dam 100€ za ventilček, si nor.

Verjetno bom raskiral teh 60€ pa poskusil sam uparit... Par posnetkov sem našel za Astro K kako so na hitro uparili pa nihče ni imel niti istih niti original ventilčkov, ampak iz amazona/ebaya...

Za insignio sem pa zvedel, da sploh ne gre tako, ampak se po določeni prevoženi poti sami uparijo, če se.

Zakaj bi se potem sploh prodajalo oem, če ne bi delovalo? Očitno moraš najdi samo dovolj sposobne ljudi ali pa imeti dovolj denarja, da sprobavaš. Pa raje dam nekomu 50€ za "delo" če porihta kot pa tam orginal s popustom 300€...

Je pa res, da ne bi rad celo zimo gledal te lučke, čeprav bi se verjetno navadil...

Phantom20 je izjavil:

ID-ji in parametri od originalnih so bili preprosto kopirani na nove (neoriginalne) senzorje



Smem samo vprašat, kdo in za koliko ti je to porihtal?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

jakan123 ::

Jebote Opel. Jaz sem pri Fordu dal 35€ za orginalne na pooblaščenem servisu :))
Drugače pa to itak kupiš enkrat in imaš mir. Če daš toliko za avto, potem daš še nekaj € pa imaš zadevo rešeno, tako kot mora biti.

jukoz ::

jakan123 je izjavil:

Jebote Opel. Jaz sem pri Fordu dal 35€ za orginalne na pooblaščenem servisu :))
Drugače pa to itak kupiš enkrat in imaš mir. Če daš toliko za avto, potem daš še nekaj € pa imaš zadevo rešeno, tako kot mora biti.


Za kerga forda in koliko si jih dobil za 35EUR.

Lokalni vulkanizer mi je podražil storitve in se nagibam k investiciji felten in teh šitastih senzorjev.

PunkDude ::

jakan123 je izjavil:

Drugače pa to itak kupiš enkrat in imaš mir.

Sem vprašal, ko sem kupil te senzorje koliko zdržijo in so mi rekli 4-5 let.

jakan123 ::

jukoz je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Jebote Opel. Jaz sem pri Fordu dal 35€ za orginalne na pooblaščenem servisu :))
Drugače pa to itak kupiš enkrat in imaš mir. Če daš toliko za avto, potem daš še nekaj € pa imaš zadevo rešeno, tako kot mora biti.


Za kerga forda in koliko si jih dobil za 35EUR.

Lokalni vulkanizer mi je podražil storitve in se nagibam k investiciji felten in teh šitastih senzorjev.


35€ po komadu. Focus, 2018 letnik

SaXsIm ::

Za renault sem na ebayu za 120 EUR kupil originalne. Za 30 EUR so mi jih sparili na uradnem servisu, verjetno kakšen popoldanec s softwarom še ceneje.
SaXsIm

lonewolf_ ::

To je najceneje kar sem našel... https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-OPEL-...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Gr8t ::

Phantom20 je izjavil:

V glavnem, ID-ji in parametri od originalnih so bili preprosto kopirani na nove (neoriginalne) senzorje, takorekoc klonirani in zdaj delujeta oba kompleta brez problema, brez bilokakrsnega ponovnega uparjanja.

To pa prvič slišim, imam tudi Astro K, vsak na Opel forumu je govoril da je treba vsakič ponovno upariti.
Jaz imam oboje original in preprosto tudi letnih ne bere pravilno, ker valda rotiram gume (če to ne delate, še zastopim) in potem naslednje leto bere neke lanske vrednosti, nikakor pa ne pravilnih.
Pri meni je šlo tako:
2017 - letne, ki so prišle na avtu - OK
2017 - zimske - menjal na servisu, so uparili - OK
2018 - letne, do servisa maja - brez (pravilnega) prikaza tlaka
2018 - letne, maj do konec oktobra - na servisu spet uparili, tako da je delalo
2018 - zimske - kupil original senzorje in to oranžno napravo za uparit, nikakor nisem uspel priti čez prvo gumo, pa sem probal na vseh pozicijah, potem še en dan, potem še enkrat z drugo kupljeno napravo
2019 - letne, servis maja - mi sploh niso uparili, mogoče zato ker sem rekel naj ne tikajo tlaka gum, ker so mi zadnjič napolnili na 3,0 bara in sem šel domov čez ovinkasto cesto (nimam vinjete) in komaj prišel živ nazaj, za glavnino ovinkov sem se potem ustavil in zapravil 5min da sem spustil vse gume na 2,4 bara.

Lahko da enim dela, ampak jaz povem kaj gre lahko narobe.

Ta oranžna lučka drugače ni nič, danes sem opazil da me (zjutraj) 10x bolj moti ekran, ki ima belo podlago. Verjetno dela radio tudi, če ugasneš zaslon, probam jutri.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Gr8t ::

Se pravi po tem sodeč, ali ne drži da se samo enkrat upari, ali pa so serviserji na Avtotehni VIS nesposobni.

Zna biti da je bolj problem rotacija gum kot pa menjava med letnimi in zimskimi. Povsem možno da se v računalniku lahko shrani 8 gum, ampak ne če vsako sezono menjaš pozicije, to valda ne more it.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Bellzmet ::

Avtotehne VIS se izogibaj.

tony1 ::

lonewolf_ je izjavil:

Mene zanima, če je kdo naročal, oziroma, če se splača naročiti oem "original" senzorje, ker ne bi rad, da mi utripa lučka na zimskih pa kakšne zvoke spušča avto itd.

Gledam te, ki so za četrtino cene original oplovih https://www.ebay.com/itm/4-Stuck-Origin...

Rabim za Astro K ST.

Po teh avtodeli straneh pa je to najceneje. https://www.rezervniavtodeli24.si/14124...


Sam sem gledal neoriginal senzorje iz tpms24.de za suzuki swifta, prišli bi nekje 140 eur, kodiranje s testerjem naj ne bi bilo potrebno.

Na koncu sem raje vzel originalne iz nemške avtohiše, ki ima spletno štacuno, dal sem 200 eur+ptt iz C&M. Tudi ti naj bi se uparili avtomatsko, bomo videli.

Glede menjave na 4-5 let, problema sta dva:
-senzor ima verjetno v sebi baterijo, ta bo enkrat nehala delati (in verjetno uradnega postopka samo za menjavo ni)
-navadne ventile smo bili navajeni menjati na ene 4-5 let hkrati z nakupom novih gum. O tem sem spraševal uradni servis, ki trdi, da se da elemente zračnega ventila znotraj TPMS senzorja lepo zamenjati in nato voziš stari TPMS dalje. Pojma nimam, če to drži ali ne...

Phantom20 ::

lonewolf_ je izjavil:

Phantom20 je izjavil:


Sicer pa bi odgovore na taka vprasanje morali vedeti tudi vsi vulkanizerji...


Pa žal ne vedo niti vseh 5 kaj sem klical, še Kolmanič servis so nekaj mutili, da samo original dela.
Ne dam 100€ za ventilček, si nor.

Verjetno bom raskiral teh 60€ pa poskusil sam uparit... Par posnetkov sem našel za Astro K kako so na hitro uparili pa nihče ni imel niti istih niti original ventilčkov, ampak iz amazona/ebaya...

Za insignio sem pa zvedel, da sploh ne gre tako, ampak se po določeni prevoženi poti sami uparijo, če se.

Zakaj bi se potem sploh prodajalo oem, če ne bi delovalo? Očitno moraš najdi samo dovolj sposobne ljudi ali pa imeti dovolj denarja, da sprobavaš. Pa raje dam nekomu 50€ za "delo" če porihta kot pa tam orginal s popustom 300€...

Je pa res, da ne bi rad celo zimo gledal te lučke, čeprav bi se verjetno navadil...

Phantom20 je izjavil:

ID-ji in parametri od originalnih so bili preprosto kopirani na nove (neoriginalne) senzorje



Smem samo vprašat, kdo in za koliko ti je to porihtal?


Seveda, nabavil sem jih v kompletu novih gum in platisc pri Felnarju na Hajdini pri Ptuju. Ob menjavi so mi vse porihtali in klonirali senzorje.

LP

d4vid ::

Se je kdo ukvarjal s renojevimi ventilčki? Se da dobit kako poceni kopijo, pa da dela na original sistem? Renault Megane 2, ima vgrajen TPMS...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Pac-Man ::

lonewolf_ je izjavil:

To je najceneje kar sem našel... https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-OPEL-...


Bruh, 1. link v 1. objavi je 44€ za 4 kose.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

lonewolf_ ::

Pac-Man je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

To je najceneje kar sem našel... https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-OPEL-...


Bruh, 1. link v 1. objavi je 44€ za 4 kose.



Že že, so pa tisti aftermarket, sploh ni omenjene firme.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Pac-Man ::

Činezium.

Na ebay so večinoma fer, bolj je problem aliexpress, čeprav se tudi počasi spreminja.

Na tak način sem prišel do poceni ventilatorja hladilnika. Original 500, na autodoc od 150, činezium z ebaya 70, imeli so enega vrnjenega, ampak kao brezhibnega za 50.

Sem za hec vzel najcenejšega. Priklopim, dela, ampak se prekleto dere. Pri 35 pred semaforjem potrpiš, da bi tako ropotalo vedno, ko vklopiš klimo, pač ne gre.

Po malo diagnostike ugotovim, da sta v konektorju zamenjana kabla za high in low. Jim sporočim situacijo in da bi 15€ refounda, BP nakažejo na paypal. V četrt ure zamenjam poziciji kablov, vsi hepi. Sam sem dobil skoraj zastonj ventilator, oni so se znebili škart robe.

Tvoj denar, ampak sam bi za 10% cene originala poskusil. Mi je pa mehanika hobi.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

tony1 ::

tony1 je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Mene zanima, če je kdo naročal, oziroma, če se splača naročiti oem "original" senzorje, ker ne bi rad, da mi utripa lučka na zimskih pa kakšne zvoke spušča avto itd.

Gledam te, ki so za četrtino cene original oplovih https://www.ebay.com/itm/4-Stuck-Origin...

Rabim za Astro K ST.

Po teh avtodeli straneh pa je to najceneje. https://www.rezervniavtodeli24.si/14124...


Sam sem gledal neoriginal senzorje iz tpms24.de za suzuki swifta, prišli bi nekje 140 eur, kodiranje s testerjem naj ne bi bilo potrebno.

Na koncu sem raje vzel originalne iz nemške avtohiše, ki ima spletno štacuno, dal sem 200 eur+ptt iz C&M. Tudi ti naj bi se uparili avtomatsko, bomo videli.

Glede menjave na 4-5 let, problema sta dva:
-senzor ima verjetno v sebi baterijo, ta bo enkrat nehala delati (in verjetno uradnega postopka samo za menjavo ni)
-navadne ventile smo bili navajeni menjati na ene 4-5 let hkrati z nakupom novih gum. O tem sem spraševal uradni servis, ki trdi, da se da elemente zračnega ventila znotraj TPMS senzorja lepo zamenjati in nato voziš stari TPMS dalje. Pojma nimam, če to drži ali ne...


Danes sem dal montirati gume z novimi TPMS ventili, in je držalo, da kodiranje ventilov ni bilo potrebno, vse je šlo brez težav.

Ker sem ventile prinesel sam, je vulkanizer tudi čisto rutinsko vprašal, če jih naj tudi skodirajo (kar nekaj doatno stane), vendar se je dalo povsem lepo dogovoriti, da to ni potrebno, ker se suzukijevi senzorji sami pofočkajo z avtom.

Vulkanizer pravi, da lahko tudi oni dobavijo vse senzorje in jih skodirajo za vsak avto. Prav tako se da (npr. čez 4-5 let, ko bo čas za menjavo gum) menjati tudi samo notranji del TPMS ventila (kar je ustrezno menjavi običajnega ventila), je pa res, da ta stane kakšnih 10 eur. Morda bo z leti ta cena šla še dol.

hojnikb ::

kaj je narobe z abs tpmsjom? Ajde, res ne vidis tocnih barov, ampak za namen je pa cisto ok (ie, ce imas prazno gumo).
stane pa nic.
#brezpodpisa

tony1 ::

Menda je manj natančen kot TPMS senzorji, ampak ker sem gorenc, bi to mirno preživel. Klinc je, da nekateri avti pač ne merijo izpada tlaka z ABSom in potem si obsojen na je60 s z ventili.

Vse skupaj ni nič drugega kot iz Bruslja zapovedano cuzanje državljanov. Lupijo nas ko banane.

lonewolf_ ::

Vzel sem tele senzorje in OEC-T5 EL-50448 programator https://www.ebay.com/itm/4-Stuck-Origin...

Za oboje sem dal dobrih 60€ in deluje. Ko sem danes namontiral druga platišča je rablo 5 min, da starih ni več kazalo in se je pojavilo opozorilo tlaka. Doma sem potem vzel programator in v meniju za tlak pnevmatik držal potrditveno tipko na volanu 2 sekundi, avto je pa dvakrat zatrobil in nato s smernikom kaže, kateri senzor je treba programirat (SL,SD,ZD,ZL). Avto po koncu programiranja spet dvakrat zatrobi in vmes ob uparitvi enkrat, ko menja smerokaz.

Tako da, naj si j**ejo mamico tam na servisu, ko hočejo 100€ za EN senzor pa 5€ za programiranje...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mitkos ::

Kako je z tehničnimi pregledi, če na zimskih gumah nimaš nameščenih teh ventilčkov in sveti lučka na armaturi?

Machete ::

Pomoje NP, ker nisem še slišal, da so senzorski ventili obvezna oprema.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Skylord ::

Machete je izjavil:

Pomoje NP, ker nisem še slišal, da so senzorski ventili obvezna oprema.

Slabo slišiš.
Od novembra 2014 je sistem nadzora tlaka v pnevmatikah postal obvezna oprema vseh novih vozil.

hojnikb ::

skodiraš ta sistem ven oz. če obstaja moznost, vklopiš detekcjo preko abs enote (pasivni sistem).
#brezpodpisa

Machete ::

Skylord je izjavil:

Machete je izjavil:

Pomoje NP, ker nisem še slišal, da so senzorski ventili obvezna oprema.

Slabo slišiš.
Od novembra 2014 je sistem nadzora tlaka v pnevmatikah postal obvezna oprema vseh novih vozil.


Ja, ampak ne s senzorskimi ventili. (Ali?)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Obvezna oprema je kontrola tlaka v pnavmatikah. Kako je to izvedno, pa zakonidajalca ne briga.

Skratka, na tehničnem mora zadeva delat oz. ne sme javljat napake. Mogoče prepričaš človeka, da je ena pnevmatika manj napolnjena in te spusti čez (odvisno kako kaže napako).

kriptobog ::

Pa kaj ste res taki škrtuhi, da si ne morete privoščit enih jebenih senzorje? Saj to kupiš samo enkrat, ne pa vsako leto. Pač odkartaš tistih 300€ al kolikor že so in je zadeva rešena. Ali pa kupite avto primeren vašemu budgetu pa boste imeli tudi za normalno vzdrževanje

blackbfm ::

300e za opremo ki ne rešuje osnovnega problema ampak ustvarja nove ni lih malo

kriptobog ::

blackbfm je izjavil:

300e za opremo ki ne rešuje osnovnega problema ampak ustvarja nove ni lih malo


Za opremo, ki je del avta, ki si ga kupil. Zakaj potem ne kupiš avto brez take opreme? Sosed ne bo fovš al kaj? Kaki debili jao. Samo, da jeboljši avto kot sosedov, pa ni važno, če imaš potem na pol oz. nedelujočo opremo. Pa verjetno še tankate za 20€, zavarovanje na obrok,e itd :))

hojnikb ::

to je oprema, ki jo menjuješ vsake 5 let.
#brezpodpisa

kriptobog ::

hojnikb je izjavil:

to je oprema, ki jo menjuješ vsake 5 let.



In to vam predstavlja nepredstavljiv strošek? :)) Res ste asi haha

hojnikb ::

sj ni sam strosek ventilov. tut zmotirat in skodirat jih je treba. Ce pennypichas, je to problem :)
ABS varjanta je pa cist ok.
#brezpodpisa

blackbfm ::

Za opremo, ki je del avta, ki si ga kupil. Zakaj potem ne kupiš avto brez take opreme? Sosed ne bo fovš al kaj? Kaki debili jao. Samo, da jeboljši avto kot sosedov, pa ni važno, če imaš potem na pol oz. nedelujočo opremo. Pa verjetno še tankate za 20€, zavarovanje na obrok,e itd


Nevem o cem ti bluzis ampak 300euro vredna lucka na armaturi ti ne bo napumpala gum

D4G4 ::

Low-tech rešitev: narediš zrakotesno "škatlico", notri vgradiš vse 4 ventile in jo napolniš na predpisan tlak. Vržeš v prtljažnik in pozabiš.

lonewolf_ ::

mitkos je izjavil:

Kako je z tehničnimi pregledi, če na zimskih gumah nimaš nameščenih teh ventilčkov in sveti lučka na armaturi?



daš letne gume v prtljažnik.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

lonewolf_ ::

kriptobog je izjavil:

Za opremo, ki je del avta, ki si ga kupil. Zakaj potem ne kupiš avto brez take opreme? Sosed ne bo fovš al kaj? Kaki debili jao. Samo, da jeboljši avto kot sosedov, pa ni važno, če imaš potem na pol oz. nedelujočo opremo. Pa verjetno še tankate za 20€, zavarovanje na obrok,e itd :))


Tebi pa ni jasno na kak način delujejo ti ventilčki a? :)) p.s. malo si falil, zavarovanje in avto sem vzel na en obrok. plačal sam, ne mama ali tati. tankam pa vedno samo do polnega ;(( aja pa sosed ma itak boljši avto, pa to mi je res vseeno. Prej bi me firbcalo, če bi mel večji žar pa krušno peč.

Sem pač mnenja, da je 400€ na 4 leta (kolk zdržijo baterije v ventilčkih) preveč, ker bi za ta denar dobil komplet gume in se ni težko vsak mesec ob pranju avta priklonit pa zmerit kakšen tlak je... če pa ti med vožnjo spusti pa da ne občutiš pol pa tud ne vem...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

GR2 ::

Senzorji so škoda denarja. Jaz sem dejansko dal 400EUR za original GM še za zimski komplet. Pa zadnji 2 leti še poleti nimam (pravilnega) prikaza tlaka, ker mi na servisu konec aprila/začetek maja niso uparili. Pri zimskih mi pa utripa oranžna lučka. Celo sem kupil 2 oranžni napravi iz Kitajske, pa nobena ne dela.
Toliko o teh senzorjih in da kdor jih nima špara. Če bi delali so ok, ravno to sezono sem imel v zimski gumi žebelj.
Ta nepravilni tlak te lahko še zavede, ker je še od lanske sezone in sem se tudi že vozil z 1,5 bara. Od takrat naprej raje že pri skladiščenju napolnim gume 2,7/2,5 in je mir.

V glavnem, noben senzor ni nadomestek za človeške možgane, da preverjaš vsake 2 tedna itd. Čeprav jaz tudi ne, kje pa imam čas še za to. Že dobro da preverim vsaj na oko, tista z žebljem se mi je takoj zdela malo prazna, čeprav pri zimskih balonih 205/55/16 to precej težje opaziš kot pri letnih.

Tehničnega imam pa poleti, tako da ne vem reči koliko komplicirajo na tehničnem. Čez tehničnega gre vsak dizel, ki spušča črno zaveso, tako da bi bil kar velik problem, če bi mi sikali glede enih senzorjev tlaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Utk ::

Slabi senzorji so dragi, dobri pa ne spet tolk. Nekateri zdržijo 8 do 10 let, stanejo pa 250. Kar je sicer še zmeraj preveč, ampak veliko bolje kot 400 na 4 leta.

kriptobog ::

Sami socialkarji jao. Kaj kupujete take avte, če vam je problem to vzdrževat? Pač kupi stare gare ali Dacio ali pa avto brez opreme, pa ne boš potreboval menjati ventilčkov na x let.

hojnikb ::

se dacia za 9 jurjov ma tpms
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mancini ()

lonewolf_ ::

kriptobog je izjavil:

Sami socialkarji jao. Kaj kupujete take avte, če vam je problem to vzdrževat? Pač kupi stare gare ali Dacio ali pa avto brez opreme, pa ne boš potreboval menjati ventilčkov na x let.


Brez skrbi, sem daleč od minimalke, kaj šele socialke ;) kaj tukaj ne razumeš, da se mi pač glupo zdi dajat 400€ ali več za nekaj, če stvar za 25% cene isto funkcionira. Pa še zdaj ti ni jasno, da to ni dodatna oprema, ampak pač določeni modeli imajo na ABS senzor, drugi pač ventilčke. In tega ti nihče ne pove, ko kupuješ avto. Takrat sem vedel samo, da je zakonsko predpisano in se nisem brigal za to.

Kupuj ti drago če ti tak paše, jaz bom iskal pa druge alternative :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Han ::

Sem imel na Suzukiju ventilčke s senzorjem - NE HVALA, nikoli več.

Zdaj vozim na ABS, s katerim ni nobenih preglavic.

jshadlsa232 ::

In zakaj bi clovek to potreboval razen da placuje mafiji ki proizvaja te ventile?

kriptobog ::

lonewolf_ je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Sami socialkarji jao. Kaj kupujete take avte, če vam je problem to vzdrževat? Pač kupi stare gare ali Dacio ali pa avto brez opreme, pa ne boš potreboval menjati ventilčkov na x let.


Brez skrbi, sem daleč od minimalke, kaj šele socialke ;) kaj tukaj ne razumeš, da se mi pač glupo zdi dajat 400€ ali več za nekaj, če stvar za 25% cene isto funkcionira. Pa še zdaj ti ni jasno, da to ni dodatna oprema, ampak pač določeni modeli imajo na ABS senzor, drugi pač ventilčke. In tega ti nihče ne pove, ko kupuješ avto. Takrat sem vedel samo, da je zakonsko predpisano in se nisem brigal za to.

Kupuj ti drago če ti tak paše, jaz bom iskal pa druge alternative :)


Kaj ti morajo povedati za vsako matico na avtu? Pač preveri kaj kupuješ lol. Starejši modeli imajo na ABS senzor, novejši so pa vsi na ventilčkih. Pač se vozi s kolesom, če ti je predrago vzdrževati avto. Upam, da vsaj gume normalne kupite :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka za ABS se občasno prižge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123735 (2049) PrimozR
»

Pirellijeve pametne gume znajo opozarjati sosednje avtomobile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6212045 (8762) proto
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639651 (6118) šernk
»

Polnjenje pnevmatik

Oddelek: Na cesti
71357 (1089) bastadu
»

Polnjenje kolesarskih pnevmatik na Petrolovih avtomatskih tlačilkah

Oddelek: Šport
1812356 (11621) jype

Več podobnih tem