» »

Senzor tlaka pnevmatik - TPMS

Senzor tlaka pnevmatik - TPMS

1
2
»

Han ::

kriptobog je izjavil:

Starejši modeli imajo na ABS senzor, novejši so pa vsi na ventilčkih.
Jaz bi rekel, da imajo dražji na ABS in cenejši na ventilčkih.

hojnikb ::

Imaš modele, ki so mel z fabrike obe opcije za isto serijo avta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

Han je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Starejši modeli imajo na ABS senzor, novejši so pa vsi na ventilčkih.
Jaz bi rekel, da imajo dražji na ABS in cenejši na ventilčkih.

Ker živimo v demokraciji, lahko rečeš tudi tisto, kar ni res.

Han ::

Če gledaš nižji in srednji cenovni razred osebnih vozil, to načeloma drži (dražji nimajo senzorjev na ventilčkih). ;)

DamijanD ::

Kje pa jih imajo potem? Preko ABSa zihr ne sporoča kolk barov je v posameznem kolesu.

Utk ::

Han je izjavil:

Če gledaš nižji in srednji cenovni razred osebnih vozil, to načeloma drži (dražji nimajo senzorjev na ventilčkih). ;)

Kaj ti bluziš? Kater poceni avto ima senzorje? Kater dražji jih nima?

hojnikb ::

še dacia za 9k ma tpms ventilčke :)
#brezpodpisa

Machete ::

Zakon so, meni kaže za vsako gumo na desetinko bara lepo na zaslonu. Imam na speed dialu, vsake toliko pogledam. Zankrat so 5 let stari, going strong, drugi set za letne pa sem kupil na ebayu original nove za delček cene (110 eur za vse 4), nekje iz Slovaške se mi zdi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

2018 Passat Alltrack za skor 60K€ ima ABS varianto...hvala kurtzu :P

Machete ::

Zakaj hvala K? Torej si bolj zadovoljen z manj? Nočeš tehnologije? Si med onimi, ki sami bolje vozijo od senzorjev ane, pa verjetno ga ni boljšega od ročnega menjalnika? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

Zato ker je se ABS varianta cisti overkill. Gume namrec vsaj na dva tedna konstantno preverjam in po potrebi napolnim. Da bi mi pa nekaj dodatno piskalo in svetilo, pa da za to se placujem ko bebo, pa ne hvala.
Sem imel zelo zanimivo izkusno s sluzbeno Laguno, kjer je ta sistem delal voznika bolj zivcnega kot pa prispeval k varnosti.

fikus_ ::

DamijanD je izjavil:

Kje pa jih imajo potem? Preko ABSa zihr ne sporoča kolk barov je v posameznem kolesu.


Poduči se, kako deluje zaznavanje razlike tlaka v pnevmatikah preko ABS senzorja.

Skylord ::

Buggy je izjavil:

Da bi mi pa nekaj dodatno piskalo in svetilo, pa da za to se placujem ko bebo, pa ne hvala.

Ti pa si bebo.
A ko ti v glavi piska in svet je pa v redu.
Kakšne imamo mi na cesti(na svet) to ne moreš verjet.

Buggy ::

haha...trenutno slisim zgolj piskanje enega nepomembnega trolcka :))

DamijanD ::

fikus: delta ja - kako pa absolutna vrednost?

Utk ::

Toyota ima senzorje pa vseeno ne prikazuje absolutnih vrednosti, samo če pride do razlike.

hojnikb ::

na nekaterih znamkah se da to funkcio (prikaz barov) skodirat naknadno.
#brezpodpisa

blackbfm ::

Han je izjavil:

Če gledaš nižji in srednji cenovni razred osebnih vozil, to načeloma drži (dražji nimajo senzorjev na ventilčkih). ;)


Wat? Abs sistem je dejansko enostavnejša tehnologija dejansko gre za workaround in ne absolutno meritev, posledicno je delovanje za en k*rac, padanja tlaka sploh ne zaznava zanesljivo, mogoče ce ti poči guma, sicer moras vseeno ročno preverjat tlak

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

hojnikb ::

nwm no, pr men je tale abs sistem kr občutljiv :)
#brezpodpisa

Han ::

Tudi pri meni na obstoječem vozilu. Pred tremi meseci sem povozil žebelj, zaradi katerega je guma spustila za 0,4 bara. ABS je to vsakič zaznal, ko je po korekciji na 2,3 bar tlak po nekaj urah zopet padel in se ustalil na 1,9 bar.

Na Suzukiju sta na armaturi pogosto gorela lučka in utripalo eno kolo, da si skoraj živčnega fasal, še posebno ko je začelo nadležno piskati, in to zaradi minimalnega padca tlaka v hladni noči.

blackbfm ::

Meni se je opozorilo prizgalo ko sem povozil luknjo, tlak je bil ok

Ni pa se mi prizgala ko so vse gume enakomerno izgubile ~10% tlaka , zato se vec ne zanasam na to

lonewolf_ ::

Okej tud gume so napredovale v tehnologiji, da če imaš 2,3bara in ti pade 10% res ni neki bavbav saj je še vseeno nad 2,0.

Kolikor je bilo meni do sedaj znano, se preko ABS prižge ko pade za 1 bar oz. pod 1,5 bara (me bo itak kdo popravil če ni res).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Han ::

V mojem primeru (opisano zgoraj) je lučka za padec tlaka za zadnjo desno pnevmatiko zasvetila pri spremembi za okrog 0,3 - 0,4 bar.

Skylord ::

Saj je točno določeno-nastavljeno kdaj.
Pri večini, ko pade pod 0,5

Machete ::

Ma pod 0,5 že sam čutiš, da je prazna, ker to je dejasnko prazna :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Ma kdo pravo informacijo, kdaj senzor tlaka v ventilih javlja napako in kdaj preko ABS senzorja? Kolikšno mora biti odstopanje?

Machete ::

Nimam pojma, mislim, da bipne meni opozorilo, če pade za 20% od napumpane vrednosti.
Pleše dnevno pa okoli 0,1-0,2 bara že zaradi spremembe T okolja.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

"Pleše dnevno pa okoli 0,1-0,2 bara že zaradi spremembe T okolja."

To je razumljivo, še posebej te dni (jutranja-popoldanska temp. razlika).

Han ::

fikus_ je izjavil:

Ma kdo pravo informacijo, kdaj senzor tlaka v ventilih javlja napako in kdaj preko ABS senzorja? Kolikšno mora biti odstopanje?
ZDA ima uzakonjeno, da se mora sprožit opozorilo, ko pade tlak za 25%, ne glede na TPMS sistem.

Več o tem, kako je napredoval indirekten TPMS:

Unlike a direct TPMS, an indirect TPMS does not use tire pressure sensors mounted in the tires. Instead, the system is integrated into the VSA modulator-control unit and uses the following inputs to monitor and compare tire characteristics while driving and determine when one or more tires are significantly underinflated.

- VSA/ABS wheel speed sensors
- Yaw and G sensor
- Brake pressure
- Steering angle
- Outside temperature (measured from the front bumper)

From these inputs, the system calculates tire pressures. To determine tire pressure loss, the system uses these two methods:

Wheel Speed Differential - This method is used to detect if one, two, or three tires have lost pressure. It compares the two left tires to the two right tires, the two front tires to the two rear tires, and the left front and right rear tires to the left rear and right front tires.

Peak Tire Resonance - This method is used to detect if all four tires have lost pressure. A good example: if the tire pressures have not been checked for over 9 months.

rafunc ::

Je kdo slučajno probal TPMS senzorje iz aliexpressa? če te pridejo vsi 4-je toliko kot eden original bi se splačalo to not vtaknit
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka za ABS se občasno prižge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9124036 (2350) PrimozR
»

Pirellijeve pametne gume znajo opozarjati sosednje avtomobile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6212340 (9057) proto
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639770 (6237) šernk
»

Polnjenje pnevmatik

Oddelek: Na cesti
71374 (1106) bastadu
»

Polnjenje kolesarskih pnevmatik na Petrolovih avtomatskih tlačilkah

Oddelek: Šport
1812449 (11714) jype

Več podobnih tem