» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
3 / 23
»»

Vanadium ::

Tako je to, ko nimamo državno in transparentno podjetje brez stricev v ozadju ipd..., ki bi upravljalo, gradila in dajala v najem TK infrastrukturo pa naj bo to optika ali pa GSM/UMTS/4G/5G omrežje. Dejansko če pogledaš 4 operaterji vsak načeloma svoje stolpe gradi namesto da bi bili samo eni stolpi in najem frekvenc in to je to... Ko pogledam tale video kako je v določenih delih Kanade mi gre na kuzlanje kako se pri nas razmetava z denarjem.

starfotr ::

Kanada je 100 let za svetom, kar se tiče interneta in mobilne mreže. Smo mi zlati proti njim.

Furbo ::

Vanadium je izjavil:

Tako je to, ko nimamo državno in transparentno podjetje brez stricev v ozadju ipd..., ki bi upravljalo, gradila in dajala v najem TK infrastrukturo pa naj bo to optika ali pa GSM/UMTS/4G/5G omrežje. Dejansko če pogledaš 4 operaterji vsak načeloma svoje stolpe gradi namesto da bi bili samo eni stolpi in najem frekvenc in to je to... Ko pogledam tale video kako je v določenih delih Kanade mi gre na kuzlanje kako se pri nas razmetava z denarjem.

Saj smo imeli tako po koncu komunizma, ni se ravno obneslo, alergije na konkurenco pa tko..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Vsi ekstremi so slabi, treba je nekaj vmes v primeru bazicne infrastrukture. V primeru elektrike se je lepo zrihtalo da se je omrezje locilo od ponudnikov, se pri internetu bi rabili isto striktno locitev omrezja stran od ponudnikov in to bi blo to.

Vanadium ::

starfotr je izjavil:

Kanada je 100 let za svetom, kar se tiče interneta in mobilne mreže. Smo mi zlati proti njim.


Nisem govoru o pokritosti, ipd... (vem iz prve roke kako je stanje vsaj za BC) to sem samo prilepil kot koncept dobre prakse (vsaj navidezne)...

Furbo je izjavil:

Saj smo imeli tako po koncu komunizma, ni se ravno obneslo, alergije na konkurenco pa tko..


Problem je mentaliteta naše države in njih državljanov kako ravnati s premoženjem (saj veš če sosedu crkne krava naj še meni, da mu ne rabim mleka dajat ipd... reki) in največji greh je v tej državi če bi se investiralo in razvijalo če se lahko krade in preusmerja denarni tok...

kuall ::

bombicar je izjavil:

Če bodo torrenti meli dosti sejalcev ja drugače pa sanjaj :))

Ne vlečem dost torrentov, imam jaz druge bolje direktne vire robe, kjer mi ne bo problem ponucat 60MB na sekundo po moje. Zdej je kar kriza, mi stalno šteka (gledam krogec, ki se vrti), internet pa stalno na max kapaciteti. tak da to je en major bottleneck.

bombicar ::

kuall je izjavil:


Ne vlečem dost torrentov, imam jaz druge bolje direktne vire robe, kjer mi ne bo problem ponucat 60MB na sekundo po moje. Zdej je kar kriza, mi stalno šteka (gledam krogec, ki se vrti), internet pa stalno na max kapaciteti. tak da to je en major bottleneck.


Imam giga link na firmi in je zelo malo strani ki bi ti pustile downloadati z polno paro razen kakšnih torrentov oz. zelo malo obremenjenih strani. Sicer mi je vseeno tudi če vleče samo z 400Mbps ali 800Mbps.
Lahko pa da je pri tvoji uporabi zgodba drugačna. Jaz sicer bolj uporabljam dropbox, firmin ftp,...

kuall ::

Optiko dobil, vleče 33 MB/s. Sigurno ta download prav pride velikokrat, normalno se zdej surfa, prej pa vedno kaj zaštekalo.
Ampak nekaj mi ni jasno: ping v igrici imam zdej 20, boljši kot prej, ampak ko streljam kar ne zadanem. Kot da bi zdej pri optiki imel nek čuden lag, ki ga prej ni bilo, ko sem imel 40 ping. Prej sem lažje zadel. Nimam pojma kaj je to?

hojnikb ::

problem si ti, ne optika :)
#brezpodpisa

kuall ::

Saj se sprašujem ali sem samo jaz v takem psihofizičnem obdobju, da imam slabše reflexe. tudi možno. :)

borisk ::

Problem je v mišičnem spominu, prej si samodejno kompenziral za lag, zdej pa laga ni oziroma je precej manjši. Po nekaj časa bo boljše, glede na lockdown boš lahko hitro not spravil.

boogle ::

Danes dobil v kaslc povpraševanje oz posto da naj jaz izrazim interes z vprašanikom. Gre za Eurocon d.o.o., projekt RUNE.

Je kdo tu, ki je že dejansko dobil priklop in uporablja njihovo optiko? Kako si zadovoljen z izvedbo in storitvijo, hitrost, izpadi?

Hvala in lp.

xseki ::

Kakšne so kaj hitrosti tisti, ki imate Rune optiko? Baje jo dobimo naslednje leto, A1 zatrdil, da bo možna hitrost pri paketu katerega imam zdaj do 200/40 preko optike, sam v to sicer malo dvomim.

_Denny_ ::

Meni so tudi iz občine sporočili, da bom naslednje leto le dočakal normalno internetno povezavo. Za hitrosti, stabilnost, itd. mi je več ali manj vseeno, ker bo čisto vse boljše od trenutnega stanja, bolj me zanima nekaj stvari glede gradnje:

1. Kako je s soglasji sosedov? Jih priskrbijo oni sami? Kaj, če ga en ali več sosedov ne podpiše?
2. Morajo biti vsi posegi na lastni parceli (razkopavanje, polaganje cevi itd.) obvezno v lastni režiji ali lahko za to "pooblastim" njih? Kot tipičen računalničar, ki še nikoli v življenju ni imel lopate v rokah raje plačam te, ki se spoznajo, kot pa da bi se nekaj z znanci igral sam in še po možnosti naredil narobe...
3. Se da kaj zmeniti, če razkopavanje betoniranega dela dvorišča ni opcija? Ker sigurno noben ne bo kopal po poljski cesti (smo edina hiša ob njej, na nasprotni strani ceste so njive) bi idealno bilo, da mi vse skupaj pripeljejo čez obstoječe drogove el. omrežja, postavijo en nov drog v bližini sobe (zvezda na skici) in potem izkopljejo 4m do hiše. Vse to seveda z veseljem plačam, neglede na ceno.
4. Na njihovi strani piše, da oni priskrbijo opremo. Ve kdo mogoče kateri ONT in modem dobiš?
5. Kako je potem s priklopom? Je dovolj kontaktiranje obstoječega ponudnika z "rad bi prešel iz DSL-a na OŠO Rune optično povezavo"? So kaki penali, če imaš vezavo?

Res sem malo hiter, ker še niti Rune sam ne ve, da bodo tu kaj gradili, je pa vseeno boljše, če okvirno veš kaj lahko pričakuješ in te na koncu ne more več nič presenetiti. Zanimivo je tudi, da vsepovsod vidiš slike kako na veliko gradijo in priklapljajo, a nikjer ni nobene osebne izkušnje; bi pričakoval, da je vsaj enemu srečnežu zadeva tako življenjsko pomembna kot meni in je celotno dogodivščino lepo dokumentiral...sploh, če je x let životaril na podeželjskih pod 10 Mbps in ima kar naenkrat možnost za 1Gbps.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Matevz96 ::

Pri nas v delu občine že gradijo (iz ene centrale) sam sem v drugem delu kjer je že dobro leto "gradnja predvidena v roku enega leta". Lani takšen čas smo imeli v vasi predstavitev projekta (gradili bomo v par mesecih!!) in spodnji odgovori temeljijo na tem kar so povedali takrat tako da ni vse 100%

1. Projekt se izvaja tam kjer dovolj ljudi pristopi k njemu, pristop pomeni da jim daš tudi služnost za gradnjo. Kolikor sem jih razumel če se ljudje ne bodo priključili ne bodo gradili
2. Glede na njihove besede oni okrog hiše ne bodo delali nič (samo vpihnili v predpripravljene cevi), znajdi se sam. Sem pa prepričan da glede na to da imajo podizvajalce se bo možno dogovoriti z njimi.
3. Obstaja možnost da naredijo preboj pod betonom kako je to cenovno ne vem.
4. Nimam pojma.
5. Ko boš blizu gradnje te bodo ponudniki sami obiskovali in ti ponujali da oni krijejo stroške priklopa (150€) če prideš k njim, sem imel že dvoje na obisku. Telemach so me celo prepričevali da RUNE gradi samo za njih in je priklop možen le pri njih.

Overall mi je danes žal da sem sploh podpisal tisto pogodbo za gradnjo z njimi ker se mi zdi da bo to "eno leto" trajalo konkretno dlje. Sploh glede na to da je poleti interes za gradnjo izkazal tudi Telekom in je dejansko prišel z notarjem, ki je urejal služnost in so pred parimi tedni tudi začeli z gradnjo, res da gredo bolj počasi ampak do mene imajo še dva kilometra :D. Rune pa vse bolj tako tako nihče nič ne ve ko jim napišeš mail dobiš nek splošen odgovor. Tudi če se na koncu izkaže da dobim dva priključka nimam nič proti ampak to z RUNE je že malo komedije.
#hooldthedoor

kuall ::

xseki je izjavil:

Kakšne so kaj hitrosti tisti, ki imate Rune optiko? Baje jo dobimo naslednje leto, A1 zatrdil, da bo možna hitrost pri paketu katerega imam zdaj do 200/40 preko optike, sam v to sicer malo dvomim.

284Mbps/39Mbps

_Denny_ je izjavil:

2. Morajo biti vsi posegi na lastni parceli (razkopavanje, polaganje cevi itd.) obvezno v lastni režiji ali lahko za to "pooblastim" njih?


Nam so vse oni naredili/skopali/napeljali kable, jaz nisem niti s prstom mignil. Uni čefurčki delavčki so bili tako prijazni, da so nam skopali čist do bajte (ki je ene 50m od ceste), čeprav uradno ne bi smeli tako daleč kopat ampak če si prijazen se da zmenit/prepričat. Se mi zdi tudi, da jim za to nismo kaj dodatno plačali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

_Denny_ ::

Hvala obema za odgovore. Zdaj mi preostane samo čakanje kdaj oz. če se bo zadeva zgodila. Župan sicer pravi, da bo priključek dobilo čisto vsako gospodinjstvo v občini, ki ga bo želelo imeti, a vsi vemo kako je s politiki in njihovimi obljubami...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

svecka ::

Pri nas tudi gradi RUNE, so ravno poslali pogodbe za podpisat in rok je 1 leto da naredijo. Tudi mene skrbi, ker piše da če ni cevi, da boš moral na lastne stroške. Cevi sploh ne vem če jih več obstaja, saj je po celi vasi napeljan samo telekom kabel po zemlji v isto cev pa ne bodo dajal optike. Kakšni so stroški za prekopavati in polagati nove cevi si sploh ne predstavljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

šernk ::

A ni bilo rečeno, da bodo tudi po zraku vlekli po obstoječih vodih od telekoma/elektro?

ok me ne skrbi kaj dosti, če pride po cesti samo vrt prekopam pa 5m dvorišča. Naredi prvi z mini bagrom v 2 urah za 50eur :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

barakus ::

A lahko napisete tudi lokacijo / regijo, kjer se gradi?

Fsegula62 ::

papirza ::

Rune priklopil prvega uporabnika na XGS.
https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...

hojnikb ::

sj nemors verjet, da celo imajo hardware za 10/10gbit simetricno, medtem ko marsikdo na ošo nima niti vec k 100Mbit (kar je se slabse od coaxa)
#brezpodpisa

Vuli ::

zanimivo. eni smo na bakru, sosednja vas(3km) iz katere je župan im pa optiko že kakih 7 let.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jobers2 ::

hojnikb je izjavil:

sj nemors verjet, da celo imajo hardware za 10/10gbit simetricno, medtem ko marsikdo na ošo nima niti vec k 100Mbit (kar je se slabse od coaxa)

ravno včeraj sem pisal na tritel ker imamo OŠO optiko ali je to odvisno od njih da povečajo hitrost na optiki ali od občine ali od operaterja.
pa mi je rekel da to je odvisno od operaterja če se odloči povečat. trenutno imam A1 ker drugega operaterja ne morem imet ker katerega sem klical so rekli da nimajo naprav v centrali. in tudi operaterji vsi so mi rekli da je to odvisno od občine ali poveča prenos ali ne. nakar mi je gospod iz tritela povedal da so dali ponudnikom že kar nekaj časa nazaj da bi povečali hitrost na OŠO pa tega niso odobrili.
je pa tako kot je rekel od operaterja je odvisno ali poveča ali ne. telemach mi je tudi rekel da pri nas ni možne optike a na tritelu je rekel da je njihova optika na našem omrežju že od leta 2015. ne vem zakaj lažejo.
lp

Daniel ::

Ker menjava opreme v teh mini centralah vseeno nekaj stane, zraven pa še večji uplink, operaterji pa vedo, da če ima stranka na izbiro 100 Mbit optiko in 5 Mbit na bakru, da ne bo šel dol iz optike. Posledično lahko to vlečejo v nedogled, itak plačaš vsak mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

xseki ::

Vas je že kaj več priklopljenih na Rune? Kakšne so kaj hitrosti? Izkušnjne?

Hvala :)

__Devil__ ::

Kopajo optiko pri nas na štajerskem, nevem pa če je to še vedno pod Rune projekt ali je občinsko. Končno!

Matevz96 ::

__Devil__ je izjavil:

Kopajo optiko pri nas na štajerskem, nevem pa če je to še vedno pod Rune projekt ali je občinsko. Končno!


Podobno je pri nas, nihče ne ve kdo kje koplje. Zdi se mi da niti občina ne točno glede da objavijo tako obvestilo:

Glede na podana vprašanja v zvezi z gradnjo optičnega omrežja podajamo sledečo informacijo:
Na območju občine Šmartno pri Litiji intenzivno poteka gradnja optičnega omrežja. Gradnjo izvajata podjetji Telekom d.o.o. in RUNE Enia d.o.o. preko svojih izvajalcev.
Po dostopnih informacijah se gradi odprto omrežje, tako si lahko posameznik (občan) izbere katerega koli ponudnika storitev. Z izbranim ponudnikom se posameznik dogovori za storitev oziroma paket.
#hooldthedoor

hojnikb ::

Obrobje celja pa itk v stone agu še do 2069
#brezpodpisa

_Denny_ ::

Moja občina je v začetku meseca končno prešla na status "Potencialen - Izgradnja priključka je potencialno zanimiva za RUNE vendar še ni načrtovana", razen mojega naslova, ki je "undefined" :))

Sem vprašal zakaj in dobil odgovor:
Situacijo smo preverili, ti naslovi so t.i. bela lisa, zato je prikazan status undefined. Tudi te naslove bo RUNE pokrival znotraj projekta RUNE, vendar je potrebno urediti še nekaj sistemskih procesov preden lahko popravimo te statuse, da boste lahko preverjali možnost gradnje.


Res upam, da se gradnja začne čimprej in bom konec leta (ta rok je dala občina) že lahko tu pisaril iz 350/40 ali 1024/40 linije...je prav tečno, ko recimo dnevno zapravim 6h časa z uploadom incremental backupov v cloud, kar bi s ftth trajalo pod 20min.

Bo tudi nekaj preprek:
1. S strani drugih občin sem izvedel, da če ni v kraju vsaj 25% gospodinjstev za priklop, se ga ne bo izvedlo; bo težko najti še 29 interesentov, ker so vsi stari 60+ in večinoma mnenja "Pop tv, fb, Bolha in Avto.net delajo, več ne rabim".
2. Z najbližjimi sosedi "smo" si v sporu še iz časov, ko je Tito bil še živ in mislim, da bodo raje sami brez optike, kot pa da bi dovolili priklop prek njihove parcele oz. vsaj delo na el. drogu, ki stoji tam. Sicer jih ne poznam in se nikoli v življenju nisem z njimi pogovarjal, a imam žal vseeno napačen priimek...
3. Ugotovil sem, da hočejo podpise vseh solastnikov enostanovanjske stavbe, kar zna biti problem, ker sem z drugim (večinskim) lastnikom že dlje časa v "hladni vojni" (mu ni všeč, da nima 100%) in verjetno ne bo hotel podpisati...sploh pa, če bo še zraven tega potreben obisk notarja.

Vse skupaj bo še kar pestro, bom pa poskušal zadeve podrobno dokumentirati in objavljati tu, ko/če pride do priklopa.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BCSman ::

Danes je RUNE poslal reklamni mail za T-2, da oni lahko častijo 150eur priključnine. Mislite bodo še kaki hujši pogoji kot le 24 mesečna naročnina na T-2? Ker za free priključnino je že za razmislit..

Furbo ::

Poglej kakšne akcije so drugje, če profitiraš drugje več kot 150€.. je to to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xseki ::

Klical na občino, do konca marca imajo, da se naredi plan. Če bo vse posreči naj bi se dela začela izvajati pred poletjem.

svecka ::

V občini Ivančna Gorica kopljejo in polagajo optiko, čeprav ko pa pogledam kaj vstavljajo v zemljo je pa za zjokat. Tenak kabel, brez zunanje polnostenske PE cevi....WTF? to bo še miš lahko pregrizla.

Matevz96 ::

BCSman je izjavil:

Danes je RUNE poslal reklamni mail za T-2, da oni lahko častijo 150eur priključnine. Mislite bodo še kaki hujši pogoji kot le 24 mesečna naročnina na T-2? Ker za free priključnino je že za razmislit..


Napiši mail vsem ponudnikom pa boš dobil praktično enake ponudbe. Lani so nas na domu obiskali Telemahovci in ponudili isto le da se trdili da je možno naročilo le preko njih ker "RUNE za njih dela" :D
#hooldthedoor

šernk ::

Lani so nas na domu obiskali Telemahovci in ponudili isto le da se trdili da je možno naročilo le preko njih ker "RUNE za njih dela" :D

jst ga, če mi pride na tak način predstavljat zadevo direktno odslovim preden mi sploh pove ceno in ugodnosti. Človek, ki mi laže v obraz je pač ali nesposoben in ne ve da laže ali pa namensko zavaja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

papirza ::

svecka je izjavil:

V občini Ivančna Gorica kopljejo in polagajo optiko, čeprav ko pa pogledam kaj vstavljajo v zemljo je pa za zjokat. Tenak kabel, brez zunanje polnostenske PE cevi....WTF? to bo še miš lahko pregrizla.

Tisto ni kabel ampak mikro cev. Saj tudi na njihovi FB strani piše, da polagajo mikro cevi.

Furbo ::

Mah, jaz sem se dal na čakalno listo za Starlink, menda pride 2022, bom videl kaj bo prej, optika ali satelit lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

svecka ::

Men tisti špageti nič kaj ne delujejo optimistično, da so trdni tako kot ponostenske Pe cevi. Varčujejo na najbolj osnovah ffs.

Furbo ::

Zaradi mene, če potegnejo pajčevino. Delalo bo, drugače bodo pač popravili, če se kje pretrga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuall ::

svecka je izjavil:

Men tisti špageti nič kaj ne delujejo optimistično, da so trdni tako kot ponostenske Pe cevi. Varčujejo na najbolj osnovah ffs.

Ti si dober primer tega pojava, ko 90% ljudi misli, da so bolj pametni kot drugi.
Bodo pa že vedeli kaj delajo. Saj interneti kar dobro delujejo, redko crknejo, če pa že crkne imajo sami stroške s popravili, ti že ne boš brez interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

BCSman ::

Na A1 sploh ne vejo, da moramo plačati 150eur priključnine, tudi nobenih ugodnosti ne nudijo za povračilo stroška. Tako da je zaenkrat prehod a T-2 najbolj racionalna odločitev, častijo 150eur priključnine, + 2 leti popusta na paket kot nov naročnik, 29,99eur na mesec 2 leti Oranžni Optimum.
Edina stvar ki je za preštudirat je kako bo s tem če se že danes podpiše pogodbo za paket in do dejanske izgradnje pride šele čez par mesecev...mogoče se v tem času kaki paketi spremenijo itd..

sajmonsaz ::

Pozdravljeni, danes sem imel na obisku "telekomovca". Imam naročeno izgradnjo pri rune, cevi so ze podložene, vlakna pa ne. In mi tip pravi, da če podpišem pri njih, me bodo dali na prednostno listo pred drugimi. Je že kdo imel takšno situacijo?

Lp S.

Vuli ::

ma kaki drekači.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Furbo ::

sajmonsaz je izjavil:

Pozdravljeni, danes sem imel na obisku "telekomovca". Imam naročeno izgradnjo pri rune, cevi so ze podložene, vlakna pa ne. In mi tip pravi, da če podpišem pri njih, me bodo dali na prednostno listo pred drugimi. Je že kdo imel takšno situacijo?

Lp S.

Naj ti da pismeno kaj, vizitko itd in povej Rune modelom zanj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sajmonsaz ::

Furbo je izjavil:

sajmonsaz je izjavil:

Pozdravljeni, danes sem imel na obisku "telekomovca". Imam naročeno izgradnjo pri rune, cevi so ze podložene, vlakna pa ne. In mi tip pravi, da če podpišem pri njih, me bodo dali na prednostno listo pred drugimi. Je že kdo imel takšno situacijo?

Lp S.

Naj ti da pismeno kaj, vizitko itd in povej Rune modelom zanj.


Dobim na mail jutri. Najbolj me je zmotilo to, rekel je da če izgradi rune in vzamem paket pri telekomu, bom imel najvecjo linijo 100/20. Če pa mi telekom zgradi prikljecek pa imam lahko poln dostop, taka je njihova politika.

Raptor F16 ::

Pa saj infrastrukturo ma v končni fazi itak telekom čez.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

sajmonsaz ::

Raptor F16 je izjavil:

Pa saj infrastrukturo ma v končni fazi itak telekom čez.

Ne vem, takrat na sestanku z Rune, je bilo rečeno, da naj bi z operaterji meli neko pogodbo, da plačujejo delež uporabe, oziroma najema linije. Mogoče se zato sedaj telekom grebe za uporabnike...

dejanslo ::

Je možno, da gre za tekmo za infrastrukturo? Pri očetu je bilo tako, da so že podipisali z Rune, predvidena kmalu gradnja, vendar še preden so uspeli poslati tiste položnice za 150eur, je Telekom že položil cevi.
There`s More Than One Way To Do It
««
3 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠO hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9610343 (1136) Lightning5
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133754 (2218) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336060 (1971) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295449 (3411) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344837 (2343) w0mbat

Več podobnih tem