» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
23 / 23
»
»»

d4vid ::

Za net je A1 kul, tud ceneje dvomim da bo kje.

Z netom nisem mel nikol težav v 12 letih, s TV pa, čeprav tud hitro uredijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

celje ::

kaj pa pomeni, da zelijo soglasje in dovoljenje za (kao po potrebi) nadaljevanje (torej kopanje) pa zemlji?

recimo od mene naprej bi eventuelno lahko slo do treh his. vendar bi to pomenilo, da mi razkopljejo ali dvorisce (parking - betoniran) ali dvorisce (urejeno, trava, betonirane potke, luci v zemlji,....).

ce jim tega ne bi dal, potem ne bi montirali?

do teh treh je mozno tudi ob dovozni cesti (nova hiska je to cesto ze uporabila za vodo). spremeni samo dolzino do ene hise (cca 100 metrov vec kabla). in nebi kopali nikomur po "dvoriscu".

xseki ::

Sprememba cene za izgradnjo optičnega priključka
Z začetkom meseca aprila se bo cena za izgradnjo optičnega priljučka zvišala.
Obveščamo vas, da se bo s 1.4.2024 zvišala cena za izgradnjo optičnega priključka RUNE. In sicer se bo iz 136,99 eur + DDV (150 eur z DDV za fizične osebe in 167,13eur z DDV za pravne osebe) dvignila na 228,31 eur + DDV (250,00 eur z DDV za fizične in 278,54 eur z DDV za pravne osebe). Razlog za zvišanje cene je dvig cen energentov in drugih surovin, zaradi katerih so se tudi v našem podjetju znatno povišali stroški poslovanja.

Uporabniki, ki boste pogodbo za izgradnjo priključka podpisali do vključno 31.03.2024 si boste tega lahko zagotovili po aktualni ceni. Za tiste, ki boste pogodbe podpisali od vključno 1.4.2024 dalje pa bo že veljala višja cena. Če želite svoj priključek naročiti še danes, to lahko storite kar preko naše spletne strani. Navodila za naročilo so na voljo tukaj.

vir: https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/s...

Dvig iz 150€ na 250€ za fizične osebe.

nenno80 ::

Saj vemo komu se vnaprej plačuje in glede na njihovo dosedanjo prakso jim zagotovo ne dam centa vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

sinko999 ::

No mojih 5 centov , ko so me odjebali rune da ni finančno smotrno na mojem naslovu optika , a ni bil slogan MI pripeljemo optiko na podeželje kjer ni finančno smotrno. Potem pa sem pocukal telekom in so mi v 6 mesecih pisanja uredili in imam čudežno optiko včeraj priklopili in do zdaj dela. Tak da rune mrš .
Ni? ni ve?no !

BorutK-73 ::

Evo, optika priklopljena do modema, lokacija Velika Pirešica, Žalec. So pa kljub temu da je zelo skalnat teren hitro napredoval z kopanjem.

starfotr ::

Z verižno frezo je katerikoli material šala mala.

Izvijač ::

če ljudje pustijo kopati gre hitro.

bastadu ::

V tem mesecu bi nas naj priklopili na optiko. Danes je bil pri nas predstavnik Rune, ki je rekel, da si moramo urediti ponudnika za storitve do priklopa optike. Trenutno smo na TM koaksialcu, predlagali so prehod na T2 ali TS, češ da TM ni v interesu iti na optiko, ker naše območje pokrivajo z lastnim koaksialnim omrežjem. Je to normalno, da Rune ljudje perferirajo določenega ponudnika storitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

starfotr ::

Glej, če imajo dober koaksialni kabel, ti lahko preko njega nudijo dokaj visoke hitrosti.

Lastna infrastruktura na neki lokaciji je seveda za njih finančno boljša izbira, saj zaslužijo bistveno več na tebi, kot če morajo najeti optiko od RUNE.
Izgubijo na tebi recimo med 20 in 30 eur z uporabo optike.

Stran 34,35.

https://www.ruralnetwork.eu/web/wp-cont...

Tako, da jasno da njim to ne paše in zato ti je predstavnik svetoval ostala 2 operaterja. Oziroma tu je najbrž še A1.

d4vid ::

Zanimivo, pri nas so hvalili A1, da dela super in da je najcenejši. Pa moram rečt da po 3 mesecih res dela TV veliko boljše kot prej, manj izpadov in težav, restartov stbja kot prej na adsl...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

rokyyy ::

Očitno se pri meni kalvarija z RUNE tudi počasi zaključuje. Po podpisu pogodbe 2019 in plačilu storitev 2020 so končno leta 2024 v roku 7 dni uredili vse. En dan preboj ceste in polaganje cevi, po dveh dneh vpih optičnih kablov in potem naslednji dan montaža optične doze in priklop ONT. Na ONT še sicer utripa rdeča lučka LOS, ko sem jih pisal mail kako in kaj sem dobil odgovor, da se še čaka samo zaprtje delovnega naloga in da bo urejeno v najkrajšem možnem času. Ima morda kdo izkušnje koliko to v praksi pomeni, ker do sedaj je po mojih izkušnjah najkrajši možni čas pri njih pomenil vsaj 1 leto :) In pa še eno vprašanje, če bo morda kdo vedel odgovor. Novembra sem podpisal pogodbo za priklop na optiko. Ker se od takrat obnašajo izjemno arogantno bi najraje prekinil pogodbo, ki še ni niti v veljavi, saj še nisem prikloplen in vse skupaj preselil na Telekom. Me lahko doletijo kakšne sankcije?

Hvala vsem za odgovore

z3ro ::

Pri mami je trajalo približno teden dni da je nehala utripat rdeča lučka in je potem prišel tehnik čez 2-3 dni priklopit modem.

Furbo ::

sinko999 je izjavil:

No mojih 5 centov , ko so me odjebali rune da ni finančno smotrno na mojem naslovu optika , a ni bil slogan MI pripeljemo optiko na podeželje kjer ni finančno smotrno. Potem pa sem pocukal telekom in so mi v 6 mesecih pisanja uredili in imam čudežno optiko včeraj priklopili in do zdaj dela. Tak da rune mrš .

Koga na telekomu si pa kontaktiral?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutK-73 ::

bastadu je izjavil:

V tem mesecu bi nas naj priklopili na optiko. Danes je bil pri nas predstavnik Rune, ki je rekel, da si moramo urediti ponudnika za storitve do priklopa optike. Trenutno smo na TM koaksialcu, predlagali so prehod na T2 ali TS, češ da TM ni v interesu iti na optiko, ker naše območje pokrivajo z lastnim koaksialnim omrežjem. Je to normalno, da Rune ljudje perferirajo določenega ponudnika storitev?

Ni res, telemach bo prestavil na optiko, kjer je optika.
T2 promotorji lažejo, smo jih mi tudi imeli, obljubljali optiko do novega leta, dobil priklop marca.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutK-73 ()

bastadu ::

Ubistvu je res, sem klical danes na TM in jim rekel, da se bom ta mesec priklopil na optiko in da rabim novo pogodbo/aneks, pa je bila gospa na oni strani zelo nezainteresirana, češ a nam koaksialno omrežje ne deluje dobro? Pa da moram počakati na iztek vezave ... Cena paketa pa bi naj prek optike bila ista, sem jih razložil, da konkurenca ponuja podobne storitve za ca. pol ceneje... Je rekla, da me pokličejo nazaj... 8-)

starfotr ::

Točno to sem ti zgoraj napisal. Večji profit imajo, če te obdržijo na koaksialnem kablu. Kar je seveda logično, da bodo to zagovarjali in te poskušali prepričat.

Ampak po drugi strani je pa bolje dobiti manj evrov kot nič evrov. Upam, da se tega tudi zavedajo.

In RUNE bi se tudi moral zavedat, da bi moral ponudit nižjo ceno najema omrežja, da motivira operaterje, tam kjer je taka situacija, da že obstaja solidna alternativa optiki.

V realnosti je pa tako, da operaterji stremijo k temu, da se izvede lastna kabelska kanalizacija in lastno omrežje. Če so v zemlji cevi, bo Telemach slej ko prej naredil lastno optično omrežje na lokaciji. Če ni cevi, bo to malo težje in najbrž ne bodo hitro posodobili omrežja.
««
23 / 23
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE network in gradnja optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
72293 (216) markasaso12
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133811 (2275) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336137 (2048) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295553 (3515) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344887 (2393) w0mbat

Več podobnih tem