» »

Apple uspešno prehaja med ponudnike storitev

Apple uspešno prehaja med ponudnike storitev

Slo-Tech - Apple je objavil rezultate za zadnje četrtletje. Kljub slabši prodaji pametnih telefonov (-9,2 %) in Macov (-5 %) je podjetje po prihodkih - bilo jih je za 64 milijard ameriških dolarjev oz. 2 % več kot lani - doseglo rekorden četrti kvartal svojega fiskalnega leta. Čistega dobička je bilo za 13,7 milijarde.

Prav tako so tokrat rekordni prihodki iz naslova storitev, bilo jih je za 12,5 milijarde, podjetje pa ima zdaj 450 milijonov naročnikov svojih storitev, za primerjavo, lani v tem času jih je bilo le 330 milijonov. S 4,6 milijarde USD je bila odlična še prodaja iPadov in njihovih wearables, zlasti Apple Watcha, ki so k skupnim prihodkom nanesli 6,5 milijarde USD.

Seveda so iPhoni z 33,4 milijardami USD še vedno paradni konj podjetja, saj kljub nekoliko slabši prodaji, še vedno prispevajo skoraj polovico prihodkov. Se pa utegne to v bližnji prihodnosti precej spremeniti in Apple iz prodajalca škatel preleviti v ponudnika storitev, kar je tudi dolgoročni cilj uprave pod vodstvom Tima Cooka. Tokratni podatki o prodaji storitev namreč že zajemajo uporabnike igralne platforme Apple Arcade, ne pa tudi Apple TV Plus, ki svoje oddajanje začenja čez dobra dva tedna in bo s svojo relativno nizko - za kupce nekaterih izdelkov pa celo brezplačno - naročnino verjetno dodobra premešala karte tudi na trgu pretočnih TV storitev.

35 komentarjev

scipascapa ::

preveč papkov po svetu :)

Furbo ::

Res čuden svet, kjer si ta neumni zgleda brez težav kupujejo boljše naprave in še plačujejo razne mesečne naročnine na storitve, medtem ko ta pametni komaj shajajo z droidi in piratiziranjem. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

preveč papkov po svetu :)


Ja se strinjam. Povsem brez smisla ljudje plačujejo storitve, ki jim omogočajo varno shrambo slik in videjev v relativno varnem okolju, kjer je še poleg tega poskrbljeno za celo tehnično plat. Uporabnik samo poskrbi, da spije eno-dve kavi manj na mesec in mu nikoli ni treba več skrbeti kje/kdaj se bodo zgubili njegovi dragoceni spomini, še manj pa razmišljati kdaj delat naslednji backup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

darkotri ::

Pravzaprav enako neumni so kot tisti ki (pa nimam nobenega njihovega izdelka):
kupujejo Androide(jaz tudi),
tisti ki kupujejo Alexe (Amazon),
tisti ki kupujejo Google Home...

Zelo nesramno posploševati, poznam pa kar nekaj tech oseb (zapriseženi linuxaši), ki kupujejo eni Alexe, Google Home...tako da ponovno se usmerjajo k storitvam, ki pa jih nudi konkurenčno podjetje.

In tu na slo-techu tudi, vsi tisti tech guyji, lastniki omenjenih naprav in naročnin na HBO, Netflix, Sky...tako da zakaj ponovno pljuvate po osebah ki zakupljajo storitve Appla? Saj vi delate enako, samo pri konkurenci.

Na koncu VES DENAR GRE V ZDA...
darko

Master_Yoda ::

Zelo nesramno posploševati, poznam pa kar nekaj tech oseb (zapriseženi linuxaši), ki kupujejo eni Alexe, Google Home...tako da ponovno se usmerjajo k storitvam, ki pa jih nudi konkurenčno podjetje.


Res ne razumem folka, ki dejansko da svoj denar za prisluskovalno napravo :)).
Dovie'andi se tovya sagain.

thetech ::

Master_Yoda je izjavil:

Zelo nesramno posploševati, poznam pa kar nekaj tech oseb (zapriseženi linuxaši), ki kupujejo eni Alexe, Google Home...tako da ponovno se usmerjajo k storitvam, ki pa jih nudi konkurenčno podjetje.


Res ne razumem folka, ki dejansko da svoj denar za prisluskovalno napravo :)).

Pravijo, da ničesar ne skrivajo..

Sicer pa je prisluškovalne naprava lahko vsaka druga elektronska napravica...

klinker ::

Master_Yoda je izjavil:

Zelo nesramno posploševati, poznam pa kar nekaj tech oseb (zapriseženi linuxaši), ki kupujejo eni Alexe, Google Home...tako da ponovno se usmerjajo k storitvam, ki pa jih nudi konkurenčno podjetje.


Res ne razumem folka, ki dejansko da svoj denar za prisluskovalno napravo :)).


Mislis, se eno prisluskovalno napravo? Ker tvoj smartphone, poleg tega da te poslusa, te tudi vidi ;)

Redorange ::

Prav rad bi videl koliko prihodkov ustvarijo s "popravili" njihovih izdelkov, kjer zaradi manjše napake prisilijo ljudi menjat cel aparat.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Na druidu lahko namestim še drug OS, kaj pa na jabčku? Lahko naložim ježka in sivega kita?
Noup. Ampak, vsakomur prav. Ne morem pa nikakor razumeti, ZAKAJ uporabniki iphonov tako z viška gledate na ostale uporabnike pametnih telefonov?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

shadeX ::

kaj pa na jabčku?


Ni nobene potrebe, ker nas to niti malo ne zanima. Želimo samo napravo, ki deluje, se posodablja in je varna. Varnost pa nameščanje drugih ROMO-v ne negresta popolnoma z roko v roki.


Ne morem pa nikakor razumeti, ZAKAJ uporabniki iphonov tako z viška gledate na ostale uporabnike pametnih telefonov?


Na to vprašanje, ti ne morem odgovorit, lahko ti pa odgovorim da je pri meni ravno obratno - telefon moram "skrivat", ker večina kolegov uporablja Androida in tako kot ti, ne razume kako aparat uporabljam in zakaj mi je določena stvar pomembna.

Noup.


Izpadel si bedak, ker ne razumeš potreb potrošnikov določenih skupin. Nekako tako kot bi na lastnika dvoseda kričal, zakaj je idiot plačal veliko več kot ti za KIO s katero lahko delaš praktično vse (voziš več ljudi, prtljago, greš po makadamu,..) on pa ne.

Furbo ::

dexterboy je izjavil:

Na druidu lahko namestim še drug OS, kaj pa na jabčku? Lahko naložim ježka in sivega kita?
Noup. Ampak, vsakomur prav. Ne morem pa nikakor razumeti, ZAKAJ uporabniki iphonov tako z viška gledate na ostale uporabnike pametnih telefonov?

Prej bi rekel, da se imajo droidarji za pametne. V vsako apple temo priletijo in začnejo nabijati o neumnosti lastnikov iphonov in podobno. Droid teme? Črički.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Droid teme? Črički.


Ker so uporabniki iPhonov na tem forumu v manjšini, v to računico dodaj še nekaj mularije s Xioamiji in recept za trolanje je tu.

Furbo ::

Če smo v manjšini, zakaj so apple teme vedno živahne, droid pa mrtve?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

VaeVictis ::

shadeX je izjavil:

Droid teme? Črički.


Ker so uporabniki iPhonov na tem forumu v manjšini, v to računico dodaj še nekaj mularije s Xioamiji in recept za trolanje je tu.


Zakaj so droid teme tihe.

Ker smo v nasprotju z Droid fani, Apple fani spoštljivi in ne komentiramo zadev, katerih ne uporabljamo in ne kupujemo. :D

ps: Ali pa, če bi hotel biti sedaj hudoben, pa ne bom, bi lahko rekel, ker si lahko privoščimo Apple naprave, ne rabimo pljuvati po njih!

zmaugy ::

VaeVictis je izjavil:

shadeX je izjavil:

Droid teme? Črički.


Ker so uporabniki iPhonov na tem forumu v manjšini, v to računico dodaj še nekaj mularije s Xioamiji in recept za trolanje je tu.


Zakaj so droid teme tihe.

Ker smo v nasprotju z Droid fani, Apple fani spoštljivi in ne komentiramo zadev, katerih ne uporabljamo in ne kupujemo. :D

ps: Ali pa, če bi hotel biti sedaj hudoben, pa ne bom, bi lahko rekel, ker si lahko privoščimo Apple naprave, ne rabimo pljuvati po njih!


Standardni bedni argument “imam apple na 250 obrokov, ker si ga lahko privoščim, če jem več paštete in manj zrezkov”.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

shadeX ::

ker si lahko privoščimo Apple naprave,


High end droidi so enako dragi, tako da to nima nobene veze.

flameir ::

Sem si šel po kokice.

Send from my iphone 6

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

Standardni bedni argument “imam apple na 250 obrokov, ker si ga lahko privoščim, če jem več paštete in manj zrezkov”.

Preveč sklepaš po sebi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Furbo je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Standardni bedni argument “imam apple na 250 obrokov, ker si ga lahko privoščim, če jem več paštete in manj zrezkov”.

Preveč sklepaš po sebi.

Soloh ne - na tvojo in tebi podobnih modelčkov žalost. Vsak si lahko privošči Apple naprave, tudi manj premožni, s tem se boste morali manj samozavestni osebki, ki si samozavest poskušate pumpati z iphoni, soočiti.
Nihče ni pozitivno impresioniran nad tvojim iphonom, sploh če je očitno, da bi moral denar porabiti za bolj osnovne stvari namesto tega...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Vazelin ::

Jaz mislim, da je obsedenost Android fanov z Applom v dejstvu, da je bil Apple prvi na sceni tega novega vala pametnih telefonov, da je postavil standarde, da je naredil game changer napravo, da so ostali rabili več let, da so naredili resno alternativo iPhoneu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zmaugy ::

Problem apple fanboyčkov je razviden iz njihovih “argumentov” in se dotika njihovih globokih strahov in negotovosti vase.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

Furbo je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Standardni bedni argument “imam apple na 250 obrokov, ker si ga lahko privoščim, če jem več paštete in manj zrezkov”.

Preveč sklepaš po sebi.

Soloh ne - na tvojo in tebi podobnih modelčkov žalost. Vsak si lahko privošči Apple naprave, tudi manj premožni, s tem se boste morali manj samozavestni osebki, ki si samozavest poskušate pumpati z iphoni, soočiti.
Nihče ni pozitivno impresioniran nad tvojim iphonom, sploh če je očitno, da bi moral denar porabiti za bolj osnovne stvari namesto tega...

Še kar sodiš in mečeš vse v isti koš. Zakaj? Kako to tebe osebno prizadane? Si ti na tak način pumpaš samozavest?
Samozavestnemu se jebe za druge in kako si kupujejo telefone. Tako kot se meni zate.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Furbo je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Furbo je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Standardni bedni argument “imam apple na 250 obrokov, ker si ga lahko privoščim, če jem več paštete in manj zrezkov”.

Preveč sklepaš po sebi.

Soloh ne - na tvojo in tebi podobnih modelčkov žalost. Vsak si lahko privošči Apple naprave, tudi manj premožni, s tem se boste morali manj samozavestni osebki, ki si samozavest poskušate pumpati z iphoni, soočiti.
Nihče ni pozitivno impresioniran nad tvojim iphonom, sploh če je očitno, da bi moral denar porabiti za bolj osnovne stvari namesto tega...

Še kar sodiš in mečeš vse v isti koš. Zakaj? Kako to tebe osebno prizadane? Si ti na tak način pumpaš samozavest?
Samozavestnemu se jebe za druge in kako si kupujejo telefone. Tako kot se meni zate.


A zato si se odzval na moj post, ki te ni eksplicitno naslavljal...?:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

dexterboy ::

Khma... @sencaX, nisem želel nikogar žaliti, ti pa takoj prideš na plano z bedaki? Kje so pa potlej še konji?
Kakorkoli, mislim, da si skozi razne akcije na več obrokov jabolko privošči skoraj kdorkoli. Bolj se bojim, da ima Apple željo že od nekdaj narediti izdelek, ki bi bil "nekaj več". Kar ni seveda s tem nič narobe.... Vsakdo bi rad bil nekaj več, to je konec koncev zapisano v naših genih.
Bolje me čudi, da se tudi uporabniki jabolčnih naprav poistovetijo z znamko in gledajo z viška na druge ljudi...
Imel sem tudi windows phone, sedaj furam kinesko govno. Celo odkleniti sem ga moral, ker je bil gor kitajsko ROM. Pa zaradi slednjega ne gledam zviška na nobenega z jabolkom. Pač, nekje se pustiš, da drugi skrbijo zate in za tvoje podatke, drugje ljudje izberejo možnost, da bodo sami skrbeli za to.
Kakorkoli, želel sem povedati, da ni boljši niti prvi niti drugi, sta zgolj in samo RAZLIČNA. To zgleda folku ne potegne...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

Saj dobro, da je za piljenje ega dovolj že relativno cenena naprava, četudi gre za 1.5k€. Nekateri v isti namen vložijo po 100k€ in več.

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

A zato si se odzval na moj post, ki te ni eksplicitno naslavljal...?:))

A sem slučajno padel v zasebna sporočila? Ne? Se mi je kar zdelo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Še kar mi odgovarjaš? Sem mislil da "Samozavestnemu se jebe zame"... 8-)
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Vazelin ::

kako so androidaši obsedeni z Applom:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

kako so androidaši obsedeni z Applom:))


Kateri to?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

recimo
dexter
Na druidu lahko namestim še drug OS, kaj pa na jabčku? Lahko naložim ježka in sivega kita?
Noup. Ampak, vsakomur prav. Ne morem pa nikakor razumeti, ZAKAJ uporabniki iphonov tako z viška gledate na ostale uporabnike pametnih telefonov?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zmaugy ::

Morda so normalnim uporabnikom katerega koli proizvajalca smešni taki posti, ki kar prosijo za malo spuščanja lufta iz prenapumpanih gum:

https://slo-tech.com/forum/t754172/p649...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kako so androidaši obsedeni z Applom:))


Kateri to?

Vsi tisti, ki vedno znova priletijo v apple teme in nabijajo, kako je android cenejši, kako vsi lastniki afonov svoje naprave kupujejo na obroke (seveda androide vsi skeširajo zgleda), kako ne moreš imeti te ali one nepotrebne nastavitve itd itd.

Ne vem od kje jim taka potreba po tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Dokler se bojo našli modelčki z bedastočami ala "apple si lahko privoščimo samo izbranci", bo nazaj letelo "apple se kupuje na obroke" (kar verjetno v večini primerov itak drži).

PS: Še kar mi odgovarjaš? A nisi napisal da "Samozavestnim se..."?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

VaeVictis ::

Ponavadi ljudje pluvajo zadeve, ki jih ne poznajo ali si jih ne morejo privoščiti.

Običajno je vedno argument pluvanja po Apple fanih - cena Apple naprave oz. pri Androidu dobim za svoj denar veliko več.

Khmm, le zakaj, se sprašujem!?

zmaugy ::

VaeVictis je izjavil:

Ponavadi ljudje pluvajo zadeve, ki jih ne poznajo ali si jih ne morejo privoščiti.

Običajno je vedno argument pluvanja po Apple fanih - cena Apple naprave oz. pri Androidu dobim za svoj denar veliko več.

Khmm, le zakaj, se sprašujem!?


To si iz riti potegnil, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon ustvaril rekorden dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
188559 (4502) Konlov
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2812040 (9831) solatko
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830387 (26029) blackbfm
»

Apple z rekordnimi prihodki in dobičkom, iOS 8.1 z Apple Pay izšel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12533592 (28585) AnWar
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178287 (6820) aerie

Več podobnih tem