» »

Objava osebnih podatkov nateguna

Objava osebnih podatkov nateguna

Bilanca ::

Nedavno tega sem na nekem forumu objavila oglas, da kupim določeno stvar, javila se mi je neka oseba in dogovorila sva se, da mu nakažem zahtevan znesek na bančni račun, nato pa mi zadevo pošlje, izkazalo se je, da poslano ne ustreza dogovorjenemu, po domače povedano, človek me je nategnil. Ker gre za bagatelni znesek, ga nimam namena terjati nazaj, že če bi se odpeljala k njemu na dom in se z njim v živo soočila, bi me bencin več stal, kaj šele, da bi vlagala kakšne tožbe. Po mailu sem mu sporočila, da je slepar, mu zaželela, da si s prigoljufanim zneskom kaj dobrega kupi in mu obljubila, da ga bom na dotičnem forumu razkrinkala.

Na forumu sem želela opisati svojo izkušnjo ter zraven objaviti njegovo ime in naslov ter številko bančnega računa, v opozorilo drugim, da gre za prevaranta in naj mu ne nasedajo. Sedaj sem pa pomislila, da bi bila morda s tem v prekršku in bi me lahko on tožil zaradi objave osebnih podatkov. Zanima me, kako je s tem in kako stvar najbolje izpeljati tako, da se ga outira in opozori druge uporabnike.
  • predlagal izbris: Machete ()

anketar ::

pejt na policijo

spam321 ::

Obvezno ga prijavi na policijo, da se zavede v evidence. Ne oziraj se na znesek. Stopi do najbližje policijske postaje in oddaj prijavo zaradi prevare.

Ales ::

No no, če nekaj ne ustreza dogovorjenemu v očeh ene pogodbene stranke, ni kar avtomatsko prevara...

...ampak samo še ena trol tema.

Uporabniško ime Bilanca
Čas prve prijave 28.10.2019 22:15:42

KAVINSKY ::

spam321 je izjavil:

Obvezno ga prijavi na policijo, da se zavede v evidence. Ne oziraj se na znesek. Stopi do najbližje policijske postaje in oddaj prijavo zaradi prevare.


Policija ne bo nič storila, saj prevar do nekega zneska ne obravnavajo.

Bilanca ::

Ne gre za trol temo, res me zanima ali lahko na netu objaviš osebne podatke nekoga brez njegovega privoljenja. Verjetno bo najbolje, da kontaktiram lastnike oz. moderatorje foruma, želela sem pač slišati še drugo mnenje.

Če nekdo obljubi, da ti bo poslal jabolka, potem ti pošlje pa hruške, je to vsekakor prevara, čeprav je oboje sadje. Mislim pa, da ni vredno zapravljati časa s policijo, želim predvsem opozoriti druge, da gre za nepoštenega ponudnika, zaznamek v policijski evidenci tega ne bo naredil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: klihk ()

madebenc ::

Objavi samo izkušnjo brez kakršnikolih osebnih podatkov in s tem opozoriš ostale na previdnost pred vsemi s podobnimi postopki prodaje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madebenc ()

Cange ::

Preventiva ;). Videno kupljeno, prodajalec pošlje nekaj dodatnih slik, če nima 2 minuti je to dober znak za izogib nakupa.

val46 ::

Osebnih podatkov jst na tvojem imenu ne bi objavljal nikjer, ker te zna to več koštat, kot si izgubila ob tej transakciji najbrž. Najmanj kar se ti lohk zgodi je, da te banajo na tem forumu, kjer bi to objavila. Lahko pa objaviš njegov nick in tvojo slabo izkušnjo z njim, to je pa tudi vse.
Kar se policije tiče, če res ne gre za veliki denar, bo morda naredila zabeležbo, ukrepala pa ne bo, vsaj ne dokler ne podaš uradne prijave in zahteve po civilni tožbi. Tega pa praviš da nimaš namena naredit, ker je znesek premali. Se pravi, če je znesek zate premajhen, verjemi da bo tudi za policijo.

Me pa zanima, kaj si kupovala in kaj si namesto tega dobila, da vidimo, ali gre res za nateg, ali morda samo za napačno interpretacijo tega, kaj si mislila ti in kaj prodajalec, da želiš kupiti. Potem se lahko začnemo pogovarjati, ali gre res za nateg, ali morda samo za napačno predstavo dveh različnih strank.

_marc_ ::

O kakšni vsoti govorimo? Za enega je mali znesek 20€, za drugega pa 2.000€.

Bilanca ::

Kupovala sem literaturo, ki naj bi imela cca. 50 strani. Nategun se je sam ponudil, da mi pošlje "vzorec", da se prepričam, če je to res to in je bilo. Po plačilu mi je poslal 10 pravih strani, 10 strani nekega drugega gradiva in nič več. Plačala sem 10 evrov, kar je seveda smešno nizek znesek in bi se mi na policiji verjetno smejali in tudi briga me za teh par evrov, po drugi strani pa lahko tale nategun še vedno operira ravno zato, ker bo večina ljudi ob tako nizkih zneskih samo zamahnila z roko in šla dalje.

Shegevara ::

Objaviš njegov nickname, spletno stran in po možnosti tud to kaj je prodajal. kaj več pa jaz ne bi tvegal, z razkrivanjem osebnih podatkov. S tem ne boš nič pozitivno dosegla, kvečjemu maš lahko še kakšne dodatne komplikacije zarad tega.

111111111111 ::

Po prebranem domnevam, da je literatura kopirana, tako da si v prekršku, če kupuješ kopirano literaturo.

Seveda lahko objaviš podatke od nateguna. Prijaviš se preko varnih kanalov v splet (VPN) kreiraš fake mail in se razpišeš po facebooku, slo-techu, medovernet, itd... Še vedno pa je to prekršek. Policija je kar OK pot za prijavo.

Bilanca ::

Literatura naj bi bila nategunovo avtorsko delo, lahko da jo je od kod prekopiral ampak potem je on v prekršku in ne jaz, ki tega nisem mogla vedeti.

Če bi šlo za malo večji znesek, bi ga definitivno prijavila, da bi ga policija vsaj na domu obiskala in bi vedel, da je enkrat za spremembo stopil na mino, če je sploh dal pravi naslov, lahko da je tudi tega poneveril, kar pomeni še en prekršek. Ampak kot rečeno, zaradi desetih evrov verjetno ne bo nihče niti s prstom mignil, čeprav gre najverjetneje za serijskega nateguna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Bilanca ()

Buggy ::

Kje so sedaj ST pravniki, ki se tako borijo proti nategunom tam kjer jih ni, kjer pa vec kot ocitno so, se jih pa ne sme izpostavljat tako kot doloceno skupino ljudi, ki dela pizdarije. Vsi vemmo kdo so a ne smemo rect nicesar. Zasciteni kot kocevski ci...., medvednje :D

Cruz ::

Napiši na forumu, da je ta pa ta nategun, ne izdaj pa osebnih podatkov, le vzdevek. Mogoče še omeni naslov literature, da se bo objava prikazala med zadetki, ko bo kdo iskal po naslovu literature na Googlu.

P.S. A ti je kaj odgovoril, ko si ga označila za nateguna? Morda se je samo zmotil...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

val46 ::

Če se gre za avtorsko delo, je najbrž govora o kaki seminarski, ali celo diplomski nalogi. V tem primeru si v prekršku ti, ker uporaba avtorske naloge nekoga drugega, v svoje namene, je kaznivo dejanje. Lohk si še srečna, da ti je ni poslal, ker te bi nato lahko prijavil za nedovoljeno uporabo avtorskega dela in/ali plagiatorstvo. Torej, kot sem rekel, objavi svojo zgodbo na forumu, brez nekih uradnih naslovov in imen, bog ne daj, njegovega tekočega računa.
Nategnil te je, pozabi na teh 10€ in v bodoče, če se je šlo res za kej takega, kot sem opisal, se raje sama spravi delat to, ne pa računat na to, da ti bo nekdo prodal za 10€ svoje delo, v katerega je vložil ure in ure raziskovanja in dela.

K0l1br1 ::

Cruz je izjavil:

Napiši na forumu, da je ta pa ta nategun, ne izdaj pa osebnih podatkov, le vzdevek. Mogoče še omeni naslov literature, da se bo objava prikazala med zadetki, ko bo kdo iskal po naslovu literature na Googlu.

P.S. A ti je kaj odgovoril, ko si ga označila za nateguna? Morda se je samo zmotil...?

Nategun je žaljitev.
Napisal bi samo, da je x obljubil prodajo tega pa tega, namesto tega pa tega poslal nekaj drugega. Kar pomeni, da ni izpolnil, kar je obljubil in da OP ni zahtevala, da naj ji pošlje, kar ji je obljubil, temveč ga je takoj, po babje, napizdila na elektronski naslov. Če je to definicija nateguna.....

Bilanca ::

val46 je izjavil:

Če se gre za avtorsko delo, je najbrž govora o kaki seminarski, ali celo diplomski nalogi. V tem primeru si v prekršku ti, ker uporaba avtorske naloge nekoga drugega, v svoje namene, je kaznivo dejanje. Lohk si še srečna, da ti je ni poslal, ker te bi nato lahko prijavil za nedovoljeno uporabo avtorskega dela in/ali plagiatorstvo. Torej, kot sem rekel, objavi svojo zgodbo na forumu, brez nekih uradnih naslovov in imen, bog ne daj, njegovega tekočega računa.
Nategnil te je, pozabi na teh 10€ in v bodoče, če se je šlo res za kej takega, kot sem opisal, se raje sama spravi delat to, ne pa računat na to, da ti bo nekdo prodal za 10€ svoje delo, v katerega je vložil ure in ure raziskovanja in dela.


Ne, ne gre za nič takega. Gre za na roko napisane zapiske nekega izobraževanja, iz katerih bi se učila, ne pa predstavljala kot lastno delo.

Bilanca ::

Cruz je izjavil:

Napiši na forumu, da je ta pa ta nategun, ne izdaj pa osebnih podatkov, le vzdevek. Mogoče še omeni naslov literature, da se bo objava prikazala med zadetki, ko bo kdo iskal po naslovu literature na Googlu.

P.S. A ti je kaj odgovoril, ko si ga označila za nateguna? Morda se je samo zmotil...?


Ne poznam njegovega vzdevka, ker je vsa komunikacija potekala preko maila, edino kar je 100% legit je njegov TRR, vse ostalo je predvidevam izmišljeno. Razlog zakaj še nisem pisala moderatorju foruma je ravno to, da sem mu dala 48 ur časa, da reagira oz. celo zadevo pojasni, kar je verjetno ne bo, ampak vseeno.

Moj odgovor je bil takšen, mislim, da ne prav žaljiv: "LOL. Tole seveda niti približno ni tisto za kar sva se dogovorila. Bom svojo "uporabniško izkušnjo" opisala na forumu, morda preprečim, da še koga okoli prineseš. Sicer si pa kupi kaj lepega za prigoljufan denar. Lp."

St235 ::

val46 je izjavil:

Če se gre za avtorsko delo, je najbrž govora o kaki seminarski, ali celo diplomski nalogi. V tem primeru si v prekršku ti, ker uporaba avtorske naloge nekoga drugega, v svoje namene, je kaznivo dejanje. Lohk si še srečna, da ti je ni poslal, ker te bi nato lahko prijavil za nedovoljeno uporabo avtorskega dela in/ali plagiatorstvo. Torej, kot sem rekel, objavi svojo zgodbo na forumu, brez nekih uradnih naslovov in imen, bog ne daj, njegovega tekočega računa.
Nategnil te je, pozabi na teh 10€ in v bodoče, če se je šlo res za kej takega, kot sem opisal, se raje sama spravi delat to, ne pa računat na to, da ti bo nekdo prodal za 10€ svoje delo, v katerega je vložil ure in ure raziskovanja in dela.


to, da kupiš avtorsko delo niti pod razno ni prepovedano ali kaznivo. Tudi če kupiš seminarsko, diplomsko ali ne vem kakšno nalogo. Kaznivo postane šele, če to delo predstaviš kot svoje. Glede da to, da niti osnovnega avtroskega dela ni, jo seveda ne more nihče nikamor prijavit.

Cruz ::

Bilanca je izjavil:

Cruz je izjavil:

Napiši na forumu, da je ta pa ta nategun, ne izdaj pa osebnih podatkov, le vzdevek. Mogoče še omeni naslov literature, da se bo objava prikazala med zadetki, ko bo kdo iskal po naslovu literature na Googlu.

P.S. A ti je kaj odgovoril, ko si ga označila za nateguna? Morda se je samo zmotil...?


Ne poznam njegovega vzdevka, ker je vsa komunikacija potekala preko maila, edino kar je 100% legit je njegov TRR, vse ostalo je predvidevam izmišljeno. Razlog zakaj še nisem pisala moderatorju foruma je ravno to, da sem mu dala 48 ur časa, da reagira oz. celo zadevo pojasni, kar je verjetno ne bo, ampak vseeno.

Moj odgovor je bil takšen, mislim, da ne prav žaljiv: "LOL. Tole seveda niti približno ni tisto za kar sva se dogovorila. Bom svojo "uporabniško izkušnjo" opisala na forumu, morda preprečim, da še koga okoli prineseš. Sicer si pa kupi kaj lepega za prigoljufan denar. Lp."
Ni ravno žaljivo, je pa malce agresivno. Mogoče se je samo zmotil. Da bi kdo nategoval ljudi s takimi stvarmi...? Seveda je mogoče, ampak bolj dvomim. Javi, ko/če dobiš odgovor z njegove strani, me zanima razplet.

Če se ne bo izšlo - šola za naprej! Najboljše v živo, ali pa, da vsaj z njim/njo govoriš po telefonu pred tem. Se hitreje ugotovi ali je legit ali ne.

St235 ::

Bilanca je izjavil:

Cruz je izjavil:

Napiši na forumu, da je ta pa ta nategun, ne izdaj pa osebnih podatkov, le vzdevek. Mogoče še omeni naslov literature, da se bo objava prikazala med zadetki, ko bo kdo iskal po naslovu literature na Googlu.

P.S. A ti je kaj odgovoril, ko si ga označila za nateguna? Morda se je samo zmotil...?


Ne poznam njegovega vzdevka, ker je vsa komunikacija potekala preko maila, edino kar je 100% legit je njegov TRR, vse ostalo je predvidevam izmišljeno. Razlog zakaj še nisem pisala moderatorju foruma je ravno to, da sem mu dala 48 ur časa, da reagira oz. celo zadevo pojasni, kar je verjetno ne bo, ampak vseeno.

Moj odgovor je bil takšen, mislim, da ne prav žaljiv: "LOL. Tole seveda niti približno ni tisto za kar sva se dogovorila. Bom svojo "uporabniško izkušnjo" opisala na forumu, morda preprečim, da še koga okoli prineseš. Sicer si pa kupi kaj lepega za prigoljufan denar. Lp."


Kakšne osebne podatke točno bi pa objavljala, če praviš, da razen TRR nimaš ničesar resničnega?

Drugače pa za TRR stoji določljiva fizična oseba, podatke lahko pridobi tudi odvetnik, samo glede na bagatelen znesek gre tukaj potem res bolj kot ne za stvar načel, ker stroškovno se ne bo izšlo.

Drugače pa lahko mirno objaviš čim več o sami zadevi predvsem o tem, kaj si pravzaprav kupovala, ker se bo tako lažje izognit naslednjemu nategu.

Bilanca ::

Mislila sem napisati podatke, ki mi jih je posredoval za nakazilo denarja, torej ime in primek, naslov in TRR. Glede na to, da gre očitno za izkušenega goljufa, predvidevam, da je vse razen bančenga računa izmišljeno, vem pa ne, morda je kakšne način, razen odvetnika, da bi lahko to ugotovila?

Bilanca ::

Nategun se je pravkar javil, morda celo bere ta forum, dvomim, da bo iz te moke kaj kruha, ampak naj se še malo trudi:

"Se iskreno opravičujem, šele sedaj videl, da manjka precej strani, zato morda tudi vrstni red ni povsod ustrezen. Očitno se marsikje niso čisto do konca naložile datoteke, ko sem dal pošlji. Skratka nikakor ni bilo mišljeno, da koga okoli prineseš.

Ko pridem spet na svoj disk (žal verjetno šele za praznike, morda pa že jutri zvečer, vendar pred 31.10 ne obljubim) seveda popravim in pošljem vse in v pravem vrstni redu.

Hvala in se opravičujem še enkrat!"

lenovo2 ::

V naši državi lahko počneš karkoli. Ta gospod: https://www.google.com/search?q=boris+g.....69i57j69i59.5504j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Še vedno se mu ni zgodilo nič, čeprav vsi vedo kaj počne in odškoduje podjetnike, celo pravnike za več 100 evrov! Priporočam branje. Moj profil je na novo ustvarjen, ker v primeru objave karkoli o njemu on takoj vloži tožbo. Omenjen je bil tudi na tem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lenovo2 ()

spam321 ::

KAVINSKY je izjavil:

spam321 je izjavil:

Obvezno ga prijavi na policijo, da se zavede v evidence. Ne oziraj se na znesek. Stopi do najbližje policijske postaje in oddaj prijavo zaradi prevare.


Policija ne bo nič storila, saj prevar do nekega zneska ne obravnavajo.


Ni res. Sicer pa, če bo prevar več, bo vsekakor ukrepala. Da ne omenim, da za veliko državnih službic preverijo policijske evidence in če zasledijo, da si obtožen več prevar, to vsekakor ne vpliva dobro na nadaljni postopek. Tko da avtorica v vsakem primeru pojdi na policijo in podaj prijavo.

Likalnik ::

Jaz občodujem določene ljudi kako so še vedno naivni in jim praktično ni težava nakazati nekomu določen znesek...in seveda upa, da ji bo ta oseba poslal dogovorjeno blago.

Še meni nakaži 50EUR...ti pošljem super knjigo....

uglavnem jaz vedno vse preverim osebno (kar se Slovenije tiče) je le tako majhna država, da je veliko bolje se peljati na drug konec države pa tudi, če potem ne kupiš....kot pa, da se potem po forumih, policiji, sodniji za*ebavaš....tujina pa paypal...

moje mnenje...na vse skupaj pozabi....pa upam, da si se iz tega kaj naučila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

spam321 ::

Likalnik je izjavil:

Jaz občodujem določene ljudi kako so še vedno naivni in jim praktično ni težava nakazati nekomu določen znesek...in seveda upa, da ji bo ta oseba poslal dogovorjeno blago.

Še meni nakaži 50EUR...ti pošljem super knjigo....

uglavnem jaz vedno vse preverim osebno (kar se Slovenije tiče) je le tako majhna država, da je veliko bolje se peljati na drug konec države pa tudi, če potem ne kupiš....kot pa, da se potem po forumih, policiji, sodniji za*ebavaš....tujina pa paypal...

moje mnenje...na vse skupaj pozabi....pa upam, da si se iz tega kaj naučila...


Dejansko v osnovi to sploh ni naivno. Očitno ne veš, da so dogovori preko bolhe/emaila... povsem zadostni dokaz, da je bil posel sklenjen. Da nakazila na TRR sploh ne omenim. Imaš vse podatke o osebi.

Sem pa presenečen, da očitno nekateri nakažejo denar na TRR, oseba nič ne pošlje in se pri tem tudi ustavi. Halo! Ne glede na vse, živimo v pravni državi in takšen prevarant bi jih hitro dobil po prstih. Samo, če ne podaš niti prijave na policijo, ne vem kaj potem pričakujete? Da vam bo pomagal Kristus al kdo?

Likalnik je izjavil:


moje mnenje...na vse skupaj pozabi....


Bolj butasto mnenje od tega bi težko dal. Upam, da te avtorica ne bo upoštevala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Likalnik ::

se strinjam, je zadosten dokaz pa imaš sedaj, čas, denar, živce, da se goniš po policiji in sodstvu, da dobiš ta drobiž nazaj?? ali bi raje v prvo pogledal in se prepričal na lastne oči kaj kupuješ?

vidim, da ste še večina vsi isti...takoj na sodišče...gremo se j*ebat preko sodnije...tako kot večina Janezev misli...pa naj stane kolikor mora....bomo že dopust vzeli, da bomo šli na sodišče...

tebi je moje mnenje butasto...tako kot sem napisal...potem pa pojdi na policiji pa sodnika...zaradi ene knjige...drugega itak ne znaš.

lp

OracleDev ::

Jaz isto ne razumem zakaj nakazujete denar vnaprej neznani osebi. Če že se zmeniš za plačilo po povzetju na pošti. To da to počnete preko bolhe ali kakorkoli že je razlog da take teme sploh obstajajo.

Machete ::

Likalnik je izjavil:

Jaz občodujem določene ljudi kako so še vedno naivni in jim praktično ni težava nakazati nekomu določen znesek...in seveda upa, da ji bo ta oseba poslal dogovorjeno blago.

Še meni nakaži 50EUR...ti pošljem super knjigo....

uglavnem jaz vedno vse preverim osebno (kar se Slovenije tiče) je le tako majhna država, da je veliko bolje se peljati na drug konec države pa tudi, če potem ne kupiš....kot pa, da se potem po forumih, policiji, sodniji za*ebavaš....tujina pa paypal...

moje mnenje...na vse skupaj pozabi....pa upam, da si se iz tega kaj naučila...


Še vsakemu brez vprašanj pošljem, kar se zmeniva, že desteletje in več. Trik ni v bruteforce vožnji po Sloveniji za 10 eur, ampak, da imaš malo soli v glavi in si ustvariš sliko s kakim profilom imaš opravka pred transakcijo.

* praktično edini nateg se mi je zgodil pri osebni predaji.. now talk about izjeme in pravila ane..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

WhiteAngel ::

OracleDev je izjavil:

Jaz isto ne razumem zakaj nakazujete denar vnaprej neznani osebi. Če že se zmeniš za plačilo po povzetju na pošti. To da to počnete preko bolhe ali kakorkoli že je razlog da take teme sploh obstajajo.


Ti nič ne pomaga. V paketu je lahko cegel in ne boš vedel, dokler ne odpreš. V pričo poštarja pa ne smeš odpreti paketa in ne-plačati kupnine.

spam321 ::

Vsak malo večji kraj ima policijsko postajo. Če si ne moreš vzeti tistih 15m, potem pa tudi Bog ti pomagaj. Drugače pa lepo obiščeš postajo, vsaka imam "recepcijo" kjer te pričaka policist. Omeniš, da bi rad oddal prijavo zaradi prevare na spletu in potem ti bo že on povedal kako in kaj.

Tole je pa direkt iz policije...

Nasvet za kupce ali prodajalce prek spleta

Pred sklepanjem nakupov ali prodaj prek spleta svetujemo uporabnikom, naj:

uporabljajo priznana spletna prodajna mesta,
preverijo podatke o prodajalcu/pošiljatelju ali sami vsebini elektronske komunikacije prek spletnih iskalnikov. Z malo truda je mogoče ugotoviti, ali gre za prevaro, saj se podatki goljufa najverjetneje že nahajajona raznih forumih ali listah nigerijskih pisem, ki jih z namenom osveščanja javnosti ustvarjajo nekatere ustanove,
bodo posebej pozorni pri nakupih, pri katerih se plačila izvajajo prek plačilnih sistemov Western Union ali Moneygram,
v primerih, ko občani prodajo premetov oglašujejo na spletu, preverijo resničnost podatkov o samih nakazilih kupcev na svoje transakcijske račune, preden odpošljejo predmet prodaje,
ob morebitnem oškodovanju zberejo vso razpoložljivo dokumentacijo (elektronsko pošto, podatke o transakcijah, morebitne mobilne številke, naslove elektronske pošte, IP številke) in primer prijavijo na najbližji policijski postaji.


WhiteAngel je izjavil:

OracleDev je izjavil:

Jaz isto ne razumem zakaj nakazujete denar vnaprej neznani osebi. Če že se zmeniš za plačilo po povzetju na pošti. To da to počnete preko bolhe ali kakorkoli že je razlog da take teme sploh obstajajo.


Ti nič ne pomaga. V paketu je lahko cegel in ne boš vedel, dokler ne odpreš. V pričo poštarja pa ne smeš odpreti paketa in ne-plačati kupnine.


Vedno zahtevaš, da se pošlje priporočeno. Pošiljke se tehtajo in že po teži se lahko naknadno dokaže, da gre za prevaro. Če je prevarant pazljiv, pa zagotovo ni to njegova prva ne zadnja preva, tako da tudi če po teži "vse štima" se ob morebitnih več prijavah oškodovancev lahko sklepa, da gre za prevaro. Seveda, če oškodovanci takšne zadeve prijavljajo. Ob mislenosti "pozabi na vse, naj bo lekcija za naprej ipd." pač prevarantom sporočate, naj nategujejo folk še naprej. Res super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Likalnik ::

Machete je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Jaz občodujem določene ljudi kako so še vedno naivni in jim praktično ni težava nakazati nekomu določen znesek...in seveda upa, da ji bo ta oseba poslal dogovorjeno blago.

Še meni nakaži 50EUR...ti pošljem super knjigo....

uglavnem jaz vedno vse preverim osebno (kar se Slovenije tiče) je le tako majhna država, da je veliko bolje se peljati na drug konec države pa tudi, če potem ne kupiš....kot pa, da se potem po forumih, policiji, sodniji za*ebavaš....tujina pa paypal...

moje mnenje...na vse skupaj pozabi....pa upam, da si se iz tega kaj naučila...


Še vsakemu brez vprašanj pošljem, kar se zmeniva, že desteletje in več. Trik ni v bruteforce vožnji po Sloveniji za 10 eur, ampak, da imaš malo soli v glavi in si ustvariš sliko s kakim profilom imaš opravka pred transakcijo.

* praktično edini nateg se mi je zgodil pri osebni predaji.. now talk about izjeme in pravila ane..


Se strinjam...tudi sam se ne vozim po drzavi za vsako malenkost...pac moras preceniti kaj kupujes, s kom imas opravka in ali se ti splaca voziti oziroma v najslabsem primeru, ce ti nic ne poslje...ali bos pozabil teh 10€ ali pa sel do konca na vrhovno sodisce

Pac vsak posameznik se odloci.

Cruz ::

Bilanca je izjavil:

Nategun se je pravkar javil, morda celo bere ta forum, dvomim, da bo iz te moke kaj kruha, ampak naj se še malo trudi:

"Se iskreno opravičujem, šele sedaj videl, da manjka precej strani, zato morda tudi vrstni red ni povsod ustrezen. Očitno se marsikje niso čisto do konca naložile datoteke, ko sem dal pošlji. Skratka nikakor ni bilo mišljeno, da koga okoli prineseš.

Ko pridem spet na svoj disk (žal verjetno šele za praznike, morda pa že jutri zvečer, vendar pred 31.10 ne obljubim) seveda popravim in pošljem vse in v pravem vrstni redu.

Hvala in se opravičujem še enkrat!"
Evo, success. Malce prehitro si prešaltala na najslabši možen scenarij. Bo zagotovo poslal.

Bilanca ::

Glede na diskrepanco med obljubljenim in poslanim, močno dvomim, ampak pustimo se presenetiti.

SeMiNeSanja ::

Mene pa ne prepriča tale zgodba, da se ni šlo za čisto navadno pomoto oz. napako, ko bi jo 'prodajalec' že popravil, če bi lahko.

Že res, da je tudi 10€ lahko za nekoga velik denar - ampak definitivno ni tako 'velik', da si boš kot prodajalec za tak znesek šel uničevati ime.

Precej nestrpnosti pa vidim na strani kupca. Kot kupec bi si zaslužil najslabšo možno oceno, ker še predenj se karkoli zmeni glede napake, hoče po nevem katerih forumih objavljati ime prodajalca.

Če nekoga označuješ kot 'nategun', je to osebna žalitev, tako da bi prodajalec tudi lahko podal ovadbo zaradi razžalitve - morda celo brez da OP navaja njegovo ime? Jaz bi bil presneto previden pri takih zadevah!

Je že tako, da niso vedno prodajalci tisti 'ta grdi', okoli katerih bi moral delati ovinek. Tudi med kupci, se najdejo taki, katerim se ne splača prodajat, ne glede na to, koliko denarja ti ponujajo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Cruz ::

Malce je čudna zgodba - sicer je možno, da enostavno ni šel preverjat, če je poslal vse datoteke(jaz sicer bi) - in ja, @OP ni odreagiral najbolj korektno. Ljudje so kar paranoični kar se tiče kupovanja preko Interneta, da pa bi poklicali po telefonu, da se vzpostavi nek osebni stik in zaupanje ali pa se zmenili za prevzem v živo pa jim spet ne paše. :)

Bilanca je izjavil:

Glede na diskrepanco med obljubljenim in poslanim, močno dvomim, ampak pustimo se presenetiti.
Če bo poslal, si mu vsekakor dolžna opravičilo.

c3p0 ::

Po moje gre le za površnost. Kdo bi šel skozi to štorijo za piškavih 10€ (-PTT stroški)?

lenovo2 je izjavil:

V naši državi lahko počneš karkoli. Ta gospod: https://www.google.com/search?q=boris+g.....69i57j69i59.5504j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8


Po vseh European Business Registry, VAT ID check ipd. nategih, ljudje še vedno silijo v to, da bi bili oglaševani na nekem neznanem sajtu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

val46 ::

St235 je izjavil:

val46 je izjavil:

Če se gre za avtorsko delo, je najbrž govora o kaki seminarski, ali celo diplomski nalogi. V tem primeru si v prekršku ti, ker uporaba avtorske naloge nekoga drugega, v svoje namene, je kaznivo dejanje. Lohk si še srečna, da ti je ni poslal, ker te bi nato lahko prijavil za nedovoljeno uporabo avtorskega dela in/ali plagiatorstvo. Torej, kot sem rekel, objavi svojo zgodbo na forumu, brez nekih uradnih naslovov in imen, bog ne daj, njegovega tekočega računa.
Nategnil te je, pozabi na teh 10€ in v bodoče, če se je šlo res za kej takega, kot sem opisal, se raje sama spravi delat to, ne pa računat na to, da ti bo nekdo prodal za 10€ svoje delo, v katerega je vložil ure in ure raziskovanja in dela.


to, da kupiš avtorsko delo niti pod razno ni prepovedano ali kaznivo. Tudi če kupiš seminarsko, diplomsko ali ne vem kakšno nalogo. Kaznivo postane šele, če to delo predstaviš kot svoje. Glede da to, da niti osnovnega avtroskega dela ni, jo seveda ne more nihče nikamor prijavit.


S tem, ko sem napisal v svoje namene, sem seveda mislil na to, da to dipolomsko nalogo recimo predstavi nato kot svojo.

St235 ::

Ker prebrat za kaj gre v temi je bistveno prekomplicirano?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100495 (6229) predi
»

Spletna prevara?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14026279 (6686) poweroff
»

nateg na bolhi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420777 (15670) St235
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315398 (11285) shadeX
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822219 (17100) ratkob65

Več podobnih tem