» »

Kako kupiti Adrio airways

Kako kupiti Adrio airways

««
«
1 / 7
»»

;-) ::

Po zadnjih novicah se druzba Adria prodaja za en euro.

Zanima me postopek nakupa, ima kdo prekupno pravico ali kako je z tem?

Uporabnik ::

;-) je izjavil:

Po zadnjih novicah se druzba Adria prodaja za en euro.

Zanima me postopek nakupa, ima kdo prekupno pravico ali kako je z tem?


Verjetno v paketu pridejo še dolgovi v višini več mio eur, tako da... to je prava cena.

SasoS ::

1 EUR ni problem, problem je tistih 60-100M ki jih rabiš za tem, da odplačaš dolgove. Poleg tega, kaj boš sploh kupil, razen dolgov? Blagovne znamke nimajo, avijonov nimajo...kupil si samo prazno vrečo in 650 zaposlenih, ki čakajo 15. plačo...

;-) ::

Uporabnik je izjavil:

;-) je izjavil:

Po zadnjih novicah se druzba Adria prodaja za en euro.

Zanima me postopek nakupa, ima kdo prekupno pravico ali kako je z tem?


Verjetno v paketu pridejo še dolgovi v višini več mio eur, tako da... to je prava cena.

Na stop neplacniki ni nekih hudih dolgov,...na erar je 65 milijonov prilivov s strani drzave jaz vidim potencial

dronyx ::

SasoS je izjavil:

1 EUR ni problem, problem je tistih 60-100M ki jih rabiš za tem, da odplačaš dolgove. Poleg tega, kaj boš sploh kupil, razen dolgov? Blagovne znamke nimajo, avijonov nimajo...kupil si samo prazno vrečo in 650 zaposlenih, ki čakajo 15. plačo...

Točno tako. Adria nima ničesar več, razen dolgove za poplačat. Še blagovno znamko so si zapravili. Adria Airways 1961 - 2019.

GrX ::

;-) je izjavil:

Po zadnjih novicah se druzba Adria prodaja za en euro.

Zanima me postopek nakupa, ima kdo prekupno pravico ali kako je z tem?

Seveda pa si ti prvi v izboru, čeprav nimš ne kapitala ne izkušenj iz logistike..

;-) ::

Izkusnje z logistiko imam. Samo bebci vlozijo svoj kapital v firmo, bo ze drzava pomagala itd.

Resno me zanima kako se bojo zadeve odvijale in ali je mozno kupit letalsko druzbo ali ima kdo prednost itd. Kako se o tem odlocA

dronyx ::

Prvič se je Adria prodajala za 100.000€, sedaj bi jo prodali za 1€. To so cene "nacionalnega letalskega prevoznika". :D

jype ::

Morda tak biznis ni zate, če na slo-techu sprašuješ, kako kupiti.

Utk ::

Najbolj žalostno je to, da bi bil OP verjetno najboljši lastnik adrie v zgodovini.

bluefish ::

Odličen:

;-) je izjavil:

na erar je 65 milijonov prilivov s strani drzave jaz vidim potencial

/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bwaze6 ::

Pa saj če nimaš svojega imetja 100 milijonov dolga ni problem, ne? Sej se odpiše, ti ne bojo notranjih organov izrezal ali zapufal vse tvoje potomce za naslednjih 50 generacij?

PrihajaNodi ::

Naši fantje, ki so iz Istanbula leta 2017 prinesli zlato medaljo, so prispeli na Adrijinem letalu, kateremu so piloti namenili klicni znak Champs2017. Odbojkarska ekipa, ki bo danes v Parizu naredila zgodovinski rezultat, pa bo prišla nazaj na letalu romunske letalske družbe, pozdrav v slovenščini bo zgolj, če bo posnet.


A to zdaj slovenske sampijone Tarom ali BlueAir fura okol:)?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Romunske bi bolj težko.

PrihajaNodi ::

Utk je izjavil:

Romunske bi bolj težko.


A bejz no:
https://simple.m.wikipedia.org/wiki/TAR...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blue_Air

Zanima me v katerem so se peljali:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PH03N1X ::

Uporabnik je izjavil:

;-) je izjavil:

Po zadnjih novicah se druzba Adria prodaja za en euro.

Zanima me postopek nakupa, ima kdo prekupno pravico ali kako je z tem?


Verjetno v paketu pridejo še dolgovi v višini več mio eur, tako da... to je prava cena.

pa verjetno kakšna imuniteta 4K investa pred preiskavo/pregonom.

Pika na i ::

Pripeljali se bodo z Adrio, ob pol dveh zjutraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

Pripeljali se bodo z Adrio, ob pol dveh zjutraj.


A to so zadnji izdihljaji preden se bolnika evtanizira?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

;-) ::

Bwaze6 je izjavil:

Pa saj če nimaš svojega imetja 100 milijonov dolga ni problem, ne? Sej se odpiše, ti ne bojo notranjih organov izrezal ali zapufal vse tvoje potomce za naslednjih 50 generacij?


Nekaj imatja imam zato bi adrio kupil soprogi ki ga ima manj, dolgovi pa se ne podedujejo tako da ni panike.

V glavnem ce bo kdo imel kak info sem zainterisiran za nakup.

Mare2 ::

;-) je izjavil:

Po zadnjih novicah se druzba Adria prodaja za en euro.

Zanima me postopek nakupa, ima kdo prekupno pravico ali kako je z tem?


Odpreš d.o.o., na lizing vzameš nekaj avionov, zaposliš pilote in stevardese, ki bodo poslani na zavod iz Adrie. Pridobiš nekaj licenc pa je to to. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PrihajaNodi ::

Kaj bo pa soproga pocela z njo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

;-) ::

Bo imela dobrega svetovalca tako da bo z adrio poslovala...dobro.

Nic bat ni vec kaj pocrpat, samo kako priti do adrie se je vprasanje, brez skrbi forumasi boste imeli skonto na cezoceanske lete.

pegasus ::

Boljši deal kot sedaj Adria je bil pred časom nakup MB letališča za miljon. Imaš vsaj ornk kos zemlje, če ti ne rata ga oživet, pač zorješ in posadiš koruzo ;)

Utk ::

Pa veš, da adria rabi 30 mio, da sploh začne spet letet. Avioni so zaplenjeni in pokvarjeni. Itak niso pa njihovo, ker so na lizing.

dronyx ::

pegasus je izjavil:

Boljši deal kot sedaj Adria je bil pred časom nakup MB letališča za miljon. Imaš vsaj ornk kos zemlje, če ti ne rata ga oživet, pač zorješ in posadiš koruzo ;)

Če se ne motim ti za ta denar nisi dobil fizično letališča, ampak samo pravico upravljanja z njim.

;-) je izjavil:

Nekaj imatja imam zato bi adrio kupil soprogi ki ga ima manj, dolgovi pa se ne podedujejo tako da ni panike.

Lepo. Potem bo tvoja soproga zanesljivo edina, ki ima pri nas v lasti letalskega prevoznika. Morda ji za začetek kupi kakšen manjši vrtiček, da vidiš, ali ima sploh voljo do dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Smurf ::

Da odgovorimo na orginalno vprasanje. Verjetno tako, da das za nekaj 10mio€ garancij.

Bellzmet ::

Prodajajo po 1 EUR vredna je pa MINUS 200 milijonov EUR.

https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...

Res bo gužva za predkupno pravico ja:))))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

fikus_ ::

Adriin kapital sedaj je blagovna znamka, zaposleni in dovoljenja/licence za opravljanje dejavnosti ter dolgovi. Koliko je dolgov in kaj vse bodo sedanji lastniki hoteli še zraven obesiti je pa vprašanje za nekaj 50k€!
4K invest že pogojuje z imuniteto in ne preiskavo njihovih finančnih mahinacij v primeru da bodo firmo prepustili komu drugemu! Ze takoj na začetku nakupa firme so denar ven vlekli z dragimi svetovalnimi pogodbami!

Bellzmet ::

Pa sej se je že nekaj let nazaj vedelo, da je Adria za stečaj. Politika jo je "prodala" oz. oddala samo zaradi tega, da imajo sedaj kao čiste roke in "Nismo mi krivi, krivi so novi lastniki." Eh...

dronyx ::

Če kdo želi, sem mu pripravljen za 1€ prodati vse moje kredite. Pa še na pijačo ga peljem.

Smurf ::

fikus_ je izjavil:

Adriin kapital sedaj je blagovna znamka, zaposleni in dovoljenja/licence za opravljanje dejavnosti ter dolgovi. Koliko je dolgov in kaj vse bodo sedanji lastniki hoteli še zraven obesiti je pa vprašanje za nekaj 50k€!
4K invest že pogojuje z imuniteto in ne preiskavo njihovih finančnih mahinacij v primeru da bodo firmo prepustili komu drugemu! Ze takoj na začetku nakupa firme so denar ven vlekli z dragimi svetovalnimi pogodbami!

Ta blagovna znamka ni nic vredna. Ze ob zadnjem nakupu, ko je Adrijina znamka dejansko se imela doloceno vrednost in zaupanje je bil edin potencialni kupec 4K (za katerega se je ze takrat vedelo, da je dalec od idealnega). Konkurenca bo raje povecala svojo prisotnost na letaliscu, kot kupila Adrijo.

Wrop ::

Gejte Adrija nimamo zato, da dela dobiček, ampak zato, da leti.
bivši_nadzornik.press
Sicer pa v državi, kjer politiki kurijo denar v peči, se ne bom čudil, če bodo tako ali drugače ustanovili novo Adrijo, da se bo lahko denar pretakal v zasebne žepe. Za take je 200 milijonov drobiž. Itak, gre na račun davkoplačevalcev.

starfotr ::

Žal je zgodba z Adrio zaključena. Adria kot celota (skupaj z drugimi firmami, kot je npr. Adria tehnika), 10 let nazaj bi bila super nakup. Samo takrat se ni prodajalo.

Adrio so zjebali načrtno. Tako, kot marsikaj drugega. Just follow the money.

Adria je imela ime. Redki v Evropi so lahko delali za npr. Lufthanso brez dodatnih preverjanj. Kar je velik privilegij. In veliko zaupanje in visoka stopnja profesionalizma ter varnosti, ki je pa zdaj najbrž zapravljeno.

Če danes letiš s Croatia airlines, dobiš res vrhunske obroke gor. Adria že leta nima za burek proti njim, kar delajo zadnje čase. Žal.

Sicer pa, kot vse zadeve, bodo pa tujci služili in delali, mi smo itak za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni. S takim odnosom si na zaslužimo svoje letalske družbe, niti ne svoje države.

BuDi79 ::

Mare2 je izjavil:

Odpreš d.o.o., na lizing vzameš nekaj avionov, zaposliš pilote in stevardese, ki bodo poslani na zavod iz Adrie. Pridobiš nekaj licenc pa je to to. :)
Mogoče dobiš še spodbudo za zaposlovanje da ti ni treba plačevati prispevkov. Zmaga.

Dufo ::

Letalsko družbo, v kateri delam zadnja tri leta, so na enak način leta 2007 za 1€ odkupili trije partnerji. Dolgovi so bili več deset milijonov €, hkrati pa podpisane dobre pogodbe za delo in zelo izkušen kolektiv. Bili so nekaj ur pred bankrotom, po desetih letih neprestane rasti pa sedaj obrnejo čez pol milijarde € z zelo lepimi dobički.

bluefish ::

Eto, vsaj 28M vložka za obnovo firme, po besedah enega od predhodnih direktorjev pa 200M za postavitev na trdne noge: https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...

Toliko o trololo glede nakupa firme z 1 € kapitala.

Dr_M ::

Odlicna troll tema. :))
/kokice

Dufo je izjavil:

Letalsko družbo, v kateri delam zadnja tri leta, so na enak način leta 2007 za 1€ odkupili trije partnerji. Dolgovi so bili več deset milijonov €, hkrati pa podpisane dobre pogodbe za delo in zelo izkušen kolektiv. Bili so nekaj ur pred bankrotom, po desetih letih neprestane rasti pa sedaj obrnejo čez pol milijarde € z zelo lepimi dobički.



Odlicno.
Ampak to so ljudje, ki vedo kaj delajo in imajo verjetno vec kot minimalca na mesec.
OP pa...heh. :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

fikus_ ::

Spet bomo vlagali denar davkoplačevalcev (saj ni moj denar :| ) Sicer pa "logična" odločitev, ker centralna SLO z LJ nima v "bližini" alternative! Primorska ima Trst in Benetke, sever Graz in Celovec, hrčkom pa iz zavisti ne bomo nosili denarja!

Upam vsaj, da bodo nastavili nepolitičen in sposoben kader!

Smurf ::

fikus_ je izjavil:

Spet bomo vlagali denar davkoplačevalcev (saj ni moj denar :| ) Sicer pa "logična" odločitev, ker centralna SLO z LJ nima v "bližini" alternative! Primorska ima Trst in Benetke, sever Graz in Celovec, hrčkom pa iz zavisti ne bomo nosili denarja!

Upam vsaj, da bodo nastavili nepolitičen in sposoben kader!

Plan je, da gre druzba v stecaj.

nejcek74 ::

fikus_ je izjavil:

Spet bomo vlagali denar davkoplačevalcev (saj ni moj denar :| ) Sicer pa "logična" odločitev, ker centralna SLO z LJ nima v "bližini" alternative! Primorska ima Trst in Benetke, sever Graz in Celovec, hrčkom pa iz zavisti ne bomo nosili denarja!
Upam vsaj, da bodo nastavili nepolitičen in sposoben kader!

Alternativa je: to so hitre železniške povezave, da spraviš prevoz iz centralne gospodarske regije do letalisca (zagreb, trst graz) na eno uro. Problem: izvedba je daljša od enega političnega mandata ter nepriljubljena pri vseh volivcih, ki prisegajo na predpotopni individualni prevoz ter smatrajo kurjenje dizla za ustavno pravico, ki jo mora subvencionirat drzava.

Invictus ::

;-) je izjavil:


Na stop neplacniki ni nekih hudih dolgov,...na erar je 65 milijonov prilivov s strani drzave jaz vidim potencial

Lansko leto so imeli 19 milijon izgube plus 13 milijonov negativnega kapitala. Je članek v financah...

Kar kupiš, so piloti plus cel kup starih stevardes, še letečih ali pa v pisarnah...

Za erar pa raje poglej letnico ;). Tistih 65 milijonov je že v davčnih oazah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Ali morda kdo ve kaj pomeni za Fraport če gre Adria v stečaj? Razumem, da bodo prišli za profitabilne linije drugi prevozniki, ampak verjetno je bil za Adrio Fraport baza in so jim za to kaj dodatno plačevali...

Unilseptij ::

Hja, skoda, da vlada ne kaze malo vec volje.... tole bi se dalo resiti konstruktivno in tako, da Adrio dobimo nazaj kot drzavno lastnino. Upnikom bi bilo potrebno predstaviti scenarij, ki je boljsi kot stecaj (kjer bodo dobili samo drobtinice), hkrati pa bi drzava vstopila v lastnistvo in dala porostva za nova posojila. Spet trdim, da je za Slovenijo Adria strateskega pomena in da lahko posluje vsaj s pozitivno nulo, ce ze ne z nekim bajnim dobickom.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Unilseptij je izjavil:

Hja, skoda, da vlada ne kaze malo vec volje.... tole bi se dalo resiti konstruktivno in tako, da Adrio dobimo nazaj kot drzavno lastnino. Upnikom bi bilo potrebno predstaviti scenarij, ki je boljsi kot stecaj (kjer bodo dobili samo drobtinice), hkrati pa bi drzava vstopila v lastnistvo in dala porostva za nova posojila. Spet trdim, da je za Slovenijo Adria strateskega pomena in da lahko posluje vsaj s pozitivno nulo, ce ze ne z nekim bajnim dobickom.

Ta opcija je mimo. To bi lahko naredili pred prejsno prodajo, sedaj je pa nekoliko prepozno. Ce bi ze hoteli naresti drzavno letalsko druzbo bi bilo verjetno ze bolj smiselno narediti novo podjetje in prezaposliti ljudi.

Unilseptij ::

Zakaj? To je neumnost, kar pravijo tudi Adriini zaposleni. Adria ima obstojece dogovore z letalisci, vzpostavljene linije, itd... Kaj bi dejansko pridobil z ustanovitvijo nove firme in koliksni bi bili zagonski stroski. Saj se letalski prevoznik ne ustanovi kot navadni d.o.o. v petih minutah in s 5 jurji kapitala.:D

dronyx ::

Unilseptij je izjavil:

Spet trdim, da je za Slovenijo Adria strateskega pomena in da lahko posluje vsaj s pozitivno nulo, ce ze ne z nekim bajnim dobickom.

Imamo kakšno letalsko družbo, ki je primerljiva z Adrio in posluje z dobičkom? Fino bi bilo najti nek zgled, da se da in ugotoviti točno, kaj oni počno. Jaz osebno sem skeptičen, da je kaj takega možno. Je pa seveda res, da lahko država gleda širše, kot nek zasebni lastnik. Zasebni lastnik gleda zgolj finančno poslovanje letalske družbe, država pa lahko upošteva tudi druge učinke (denar, ki ga trošijo turisti, tuja podjetja, ki ohranijo ali odpirajo tu nove regionalne centre zaradi letalskih povezav itd.). Torej teoretično, tudi če bi recimo država dala vsako leto par MIO da letalska družba deluje se lahko morda kje drugje ta znesek prinese nazaj, ni pa prikazan v bilanci letalske družbe.

Smurf ::

Unilseptij je izjavil:

Zakaj? To je neumnost, kar pravijo tudi Adriini zaposleni. Adria ima obstojece dogovore z letalisci, vzpostavljene linije, itd... Kaj bi dejansko pridobil z ustanovitvijo nove firme in koliksni bi bili zagonski stroski. Saj se letalski prevoznik ne ustanovi kot navadni d.o.o. v petih minutah in s 5 jurji kapitala.:D

Pridobis 30miotov. Ce bi dogovori na letaliscu resnicno toliko vredni, bi se za Adrijo greble ostala podjetja ze pri prejsnem nakupu, pa se niso. Sedaj je situacija se toliko slabsa.

Unilseptij ::

dronyx je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Spet trdim, da je za Slovenijo Adria strateskega pomena in da lahko posluje vsaj s pozitivno nulo, ce ze ne z nekim bajnim dobickom.

Imamo kakšno letalsko družbo, ki je primerljiva z Adrio in posluje z dobičkom? Fino bi bilo najti nek zgled, da se da in ugotoviti točno, kaj oni počno. Jaz osebno sem skeptičen, da je kaj takega možno. Je pa seveda res, da lahko država gleda širše, kot nek zasebni lastnik. Zasebni lastnik gleda zgolj finančno poslovanje letalske družbe, država pa lahko upošteva tudi druge učinke (denar, ki ga trošijo turisti, tuja podjetja, ki ohranijo ali odpirajo tu nove regionalne centre zaradi letalskih povezav itd.). Torej teoretično, tudi če bi recimo država dala vsako leto par MIO da letalska družba deluje se lahko morda kje drugje ta znesek prinese nazaj, ni pa prikazan v bilanci letalske družbe.

Poznam primer Cipra, kjer so imeli iste probleme, samo, da so tam dovolili, da je sel nacionalni prevoznik lepo v franze... Cez par let, ko so linije prevzele tuje druzbe, imajo zdaj precej vec linij in nizje cene in nihce ne pogresa starih casov. Ampak to je Ciper z nekje 300k prebivalcev... za Slovenijo po mojem tak model vseeno ne bi deloval.

EDIT: Ciper ima malo vec prebivalcev... nekje 900k.

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

Ciper je tudi otok v Slo pa lahk prideš z avtom, motorjem in vlakom

s1m0n ::

Stečaj je edina opcija na to tudi čaka LH...
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114433 (8936) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304161 (3485) St235
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923522 (20767) alexa-lol
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524036 (20969) xsum1

Več podobnih tem