» »

Video stream problemi na Telekom optiki

Video stream problemi na Telekom optiki

W|lDChILD ::

Sem relativno nov uporabnik telekomovih internetnih storitev, imam optično linijo hitrosti 300/40.
Od priklopa opažam počasno delovanje interneta ob večerih, tam od 18 do 24 ure, sicer ne v vseh aplikacijah. Opazno je v aplikacijah za streamanje videa in recimo v instagramu.
Ooklin speedtest ne pokaže bistvenega zmanjšanja hitrosti, je pa ta v dejanski uporabi vsekakor opazna.



Stran pri kateri imam urejen račun za video streaming ima svoj speedtest (ki testira njihove evropske strežnike) in sicer tukaj:
https://speed-eu.flixistream.com/
Hitrost, ki jo dosega moja povezava na tem testu je ob jutrih okoli 300 mbps downloada, ob večerih pa pod 10 mbps.



Da bi izločil možnost, da so strežniki ob večerih enostavno preobremenjeni je test ob enakem času opravil tudi prijatelj na Telemachu in dosegel bistveno višji download:


Tako da zdaj močno sumim, da je problem v Telekomu.

A še ma kdo podobne probleme z delovanjem Telekomovega interneta tam po šesti popoldne, mogoče težave z določeno vrsto prometa, ali s prometom z serverjev z določenih držav?

Lahko kak Telekomovec sproba tisti speedtest in posta svoje rezultate, da mamo malo večji vzorec?

mzakelj ::

BRO optika kaj češ ....

sajmon ::

W|lDChILD je izjavil:



Lahko kak Telekomovec sproba tisti speedtest in posta svoje rezultate, da mamo malo večji vzorec?

pognal večkrat test, rezultati
D: okrog 6-8 Mbps
U: okrog 22 Mbps

Sem pa na telekomovi optiki 100/20

ivan01 ::

OP, si na FTTH ali GPON? Na GPON-u bodo ob večerih definitivno slabše hitrosti.


@mzakelj
BRO optika - garantiram, dosti bralcev sploh ne ve, kaj si napisal. :)

bauci ::

Optika 100/20 trenutno mi kaže hitrost cca 0,8 Mb download :(. To se ponavlja že tri dni zapored.

gregor_m ::

Tukaj BRO ali GPON ne predstavlja nobenega problema. BRO je lahko FTTH ali GPON. Če bi bil problem GPON, potem bi mu tudi okla speedtest pokazal slab rezultat. Najverjetneje ima telemach bolje urejen ruting do streznikov kamor ti streamaš.

Kurzweil ::

Ti na taistem omrežju, slučajno kdo pali na polno po torrentih zvečer? Ti kdo krade linijo (odprt wireless na primer)? Za hec na routerju nastavi, da lahko samo ti preko določenega kabla uporabljaš net in spremeni user/pass oz. geslo.

Če/ko boš klical na Telekom, ti predlagam, da se pošteno pizdiš, ker če boš v nekem umirjenem tonu spraševal za nasvete in podobno, te bodo gladko odslovili, kot miljon drugih, kot plebejca...

W|lDChILD ::

ivan01 :: danes, 22:10:39
OP, si na FTTH ali GPON? Na GPON-u bodo ob večerih definitivno slabše hitrosti.


@mzakelj
BRO optika - garantiram, dosti bralcev sploh ne ve, kaj si napisal. :)

Pojma nimam o cem je govora.

Za foro sem sprobal ta speedtest povezan preko tunnelbear vpn-a preko serverjev različnih držav in hitrosti so poskočile, to so rezultati:

brez VPN: 8.17 Mbps

z VPN:
- Via UK: 14.72 Mbps
- Via Italy: 41.71 Mbps
- Via France: 4.61 Mbps
- Via Germany: 145.03 Mbps
- Via Sweden: 125.05 Mbps
- Via Spain: 20.02 Mbps

Drgač na liniji sem edini, ker gre za hišo.

Ideje?

Lonsarg ::

GPON fiksno razdeli linije ne pa dinamično, tak da to nima nobene veze kar se tiče zasedenosti. Je pa lahko centrala prezasedena, čeprav to res ne bi pričakval v Sloveniji da se dogaja?

Ghost007 ::

Hm.. Kaj je to za ena stran in o kakem video streamingu je tu govora? O velikanih kot so netflix, hbo, youtube, twitch...?

Seveda je absolutno možno, da se routing pot do tega streaminga zabaše in marsikaterega drugega v peak urah. Sploh če je lari fari streaming brez licence in ne skrbi za dober routing.

Trenutno leti polno. Streznik je lociran v amsterdamu, kar ni glih zakotna lokacija in bi pričakoval večjo prepustnot.

Probaj ta test Amsterdam server ob tem problematičnem času.
https://www.speedtest.net/result/867191...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716182 (3417) WaterBoy
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659511 (25570) Lonsarg
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831389 (24259) mevden
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621634 (16059) korenje3
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5119930 (18266) MacGyver141

Več podobnih tem