» »

Cena goriva na AC - izven AC

Cena goriva na AC - izven AC

«
1
2

Gaius ::

A je kdo dal pozornost koliko se cena med gorivom na AC razlikuje od cene goriva zunaj AC?

feryz ::

Jaz vedno tankam na AC, če lahko.
Zato pa me pride dizel za Zafiro okrog 10k letno.

starfotr ::

Cene so na netu. Samo ni generalnega pravila, je za vsako pumpo posebej. Govorim za največjega prodajalca goriva.

EnStot ::

Dizel je na AC dražji 2,4 centa, bencin pa skoraj 3 cente. To je na tank goriva za dizel 1,2€ za bencin pa 1,5€.
To je ena kava na pumpi ali pa pločevinka boljšega piva v štacuni. Če tankaš skoraj vsak teden ali pa vsak drugi teden, je to na leto kar nekaj. In raje tankam vase, kot pa v avto.8-)
Na AC tankam samo super dizel na OMFau pumpah v predzimskem času, da si naredim dobro podlago za zimo.

pegasus ::

Obstaja kak app, ki ti najde najbližje pumpe ob prvem izvozu dol z avtoceste? Mam enega, ki dela samo za nemčijo, a bi rabil nekaj za celo evropo.

papirza ::

Poglej si aplikacijo od AMZSja.
Tam ti lepo prikaze na zemljevidu.

Raptor F16 ::

To je tako butasto. Šparate na osnovah kjer je prihranek praktično ničen, na drugi strani pa kupujete bedarije. (no, saj jih vsi)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ni vedno tako enostavno.
Če v Avstriji tankaš na AC, na vrhu hribčka, te pride dizel 1,85€. Če se pa spustiš do prve vasi, bo 1,05€.
Zakaj bi kdorkoli natočil?
Simpl, računalnik sproti preračunava preostale kilometre na voljo. Ker ne ve, kako dolgo boš še plezal v hrib (čeprav bi z vgrajeno navigacijo lahko), se zna zgoditi, da ti tudi 100 preostalih kilometrov spravi v momentu na nulo.
Osebki s pomanjkljivo delujočo slamo v glavi, se, v paniki, jadro podajo na pumpo (ki je sicer že preko vrha hriba) in plačajo kot žuti. Normalno funkcionalni ljudje pa se peljejo še kak kilometer dalje, po klancu navzdol in počakajo, da računalnik pokaže, da imajo vendar še kakih 100 km na voljo. In mirno najdejo mnogo cenejše gorivo.

borut_p ::

feryz je izjavil:

Ni vedno tako enostavno.
Če v Avstriji tankaš na AC, na vrhu hribčka, te pride dizel 1,85€. Če se pa spustiš do prve vasi, bo 1,05€.
Zakaj bi kdorkoli natočil?
Simpl, računalnik sproti preračunava preostale kilometre na voljo. Ker ne ve, kako dolgo boš še plezal v hrib (čeprav bi z vgrajeno navigacijo lahko), se zna zgoditi, da ti tudi 100 preostalih kilometrov spravi v momentu na nulo.
Osebki s pomanjkljivo delujočo slamo v glavi, se, v paniki, jadro podajo na pumpo (ki je sicer že preko vrha hriba) in plačajo kot žuti. Normalno funkcionalni ljudje pa se peljejo še kak kilometer dalje, po klancu navzdol in počakajo, da računalnik pokaže, da imajo vendar še kakih 100 km na voljo. In mirno najdejo mnogo cenejše gorivo.


verjetno je pa pumpa na vasi po osmi zvečer zaprta, ta na AC pa še vedno dela

WhiteAngel ::

Bencin tankam na Hoferju. Ob AC je bolano drag - ene 3-4 cente dražji kot izven AC, potem pa še 3 cente Hofer popusta.

RedDrake ::

pegasus je izjavil:

Obstaja kak app, ki ti najde najbližje pumpe ob prvem izvozu dol z avtoceste? Mam enega, ki dela samo za nemčijo, a bi rabil nekaj za celo evropo.

Meni Garmin navi odlično služi za to.
Počakam da sem mimo AC bencinske in kliknem naj mi pokaže zavihek "na poti", tam izberem pumpe in nato zavijem pri prvi dol z AC.
Največji prihranek je bil v DE nekje med Munchenom in Nurembergom. Na AC je bil bencin ~1,5 EUR, ko sem zavil z AC in šel na pumpo, ki je bila dobesedno 200m stran pa sem plačal 1,1 EUR. ~45L bencina in prišparal toliko, da sem lahko na tej isti pumpi kupil še sendvič, čokoladico in pijačo, pa še vedno odkorakal z 10 EUR več v žepu.

zobnik ::

Od kar mam plin 2.5 leta se cena giba do 10 centov gor dol, dandanes je razlika sam še 4 cente. OMV Radovljica AC 58 centov, Logo Šk.Loka 54 centov.
Natočim lahko 42l s tem lahko prevozim 500-600km.

Raptor F16 ::

WhiteAngel je izjavil:

Bencin tankam na Hoferju. Ob AC je bolano drag - ene 3-4 cente dražji kot izven AC, potem pa še 3 cente Hofer popusta.


Pojdi v Italijo pa potem govori.

Kaj sploh vozite avto, če nimate za benz?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Utk ::

Zakaj sploh živiš, če si kreten?

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Zakaj sploh živiš, če si kreten?


Si sebe že vprašal?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

feryz ::

Bolano drag!? 3 - 4 cente? Očitno eni nič ne berejo in res nimajo za benz (lahko pa si za 40 jurjev kupijo EV, bodo čisto poceni tankali).
3 - 4 cente je zanemarljiva razlika. Neopazna bi človek rekel. Dokler je to le na drugi decimalki.

WhiteAngel ::

zobnik je izjavil:

OMV Radovljica AC 58 centov, Logo Šk.Loka 54 centov.


OMV Radovljica ob AC ima še 3 cente popusta za člane.

feryz je izjavil:

Bolano drag!? 3 - 4 cente? Očitno eni nič ne berejo in res nimajo za benz (lahko pa si za 40 jurjev kupijo EV, bodo čisto poceni tankali).
3 - 4 cente je zanemarljiva razlika. Neopazna bi človek rekel. Dokler je to le na drugi decimalki.


Dodaj še Hoferjevih 3 cente popusta in si na 7 centih. Za 40 litrov je to 2,8 EUR. Če tankaš vsak teden, je to 10 EUR na mesec. Pred 5 leti, ko je bila kriza, je to nekaj pomenilo. Danes, ko je čas debelih krav, je očitno vseeno. :|

Netrunner ::

Če se ne motim dizel in 100 oktanski bencin lahko pumpe na AC same regulirajo, 95 oktanski pa je enaka cena povsod.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

EnStot ::

Motiš se.

energetik ::

feryz je izjavil:

Ni vedno tako enostavno.
Če v Avstriji tankaš na AC, na vrhu hribčka, te pride dizel 1,85€. Če se pa spustiš do prve vasi, bo 1,05€.
Zakaj bi kdorkoli natočil?
Simpl, računalnik sproti preračunava preostale kilometre na voljo. Ker ne ve, kako dolgo boš še plezal v hrib (čeprav bi z vgrajeno navigacijo lahko), se zna zgoditi, da ti tudi 100 preostalih kilometrov spravi v momentu na nulo.
Osebki s pomanjkljivo delujočo slamo v glavi, se, v paniki, jadro podajo na pumpo (ki je sicer že preko vrha hriba) in plačajo kot žuti. Normalno funkcionalni ljudje pa se peljejo še kak kilometer dalje, po klancu navzdol in počakajo, da računalnik pokaže, da imajo vendar še kakih 100 km na voljo. In mirno najdejo mnogo cenejše gorivo.
In zakaj bi sploh čakal, da ti pokaže nulo?? Greš tankat "v vasici" še ko imaš na BC-ju npr. 150km. Jaz tankam takrat, ko imam čas in pumpo na poti, tudi če je notri še 1/3 tanka. Tako nikoli ne pridem v situacijo, da bi bila kriza ali da bi moral nujno ustaviti na AC.

starfotr ::

Vedno tankajte, ko imate še 1/4 tanka. Delajte se, da je to minimum. Pa boste dobro prišli skozi v življenju, ker boste vedno lahko tankali izven AC in nikoli ne bo zmanjkalo goriva, če kje obtičite.

Jaz nikoli ne tankam na AC, ker sem tako navajen. Na AC se piči, ne pa tanka. Ne pa pozabit počivat, če je vožnja daljša.

zobnik ::

Lahko na bencin in plin prevozim kar 1300km

avtek ::

feryz je izjavil:

Bolano drag!? 3 - 4 cente? Očitno eni nič ne berejo in res nimajo za benz (lahko pa si za 40 jurjev kupijo EV, bodo čisto poceni tankali).
3 - 4 cente je zanemarljiva razlika. Neopazna bi človek rekel. Dokler je to le na drugi decimalki.


Redko kdo opravi cca 700+ km (kolikor ima večina avtomobilov range) na avtocesti v enem kosu - brez zapuščanja. Zakaj ne bi prihranil evro ali dva, in tankal na poti, ko greš na AC z namenom, da bi prihranil?
Če tankaš 1x mesečno je dejansko "vseeno", v kolikor pa 7-8x mesečno (moj primer), pa se letno lahko prihrani za en tank, kar pa ni tako zanemarljivo, kajne?

starfotr je izjavil:

Vedno tankajte, ko imate še 1/4 tanka. Delajte se, da je to minimum. Pa boste dobro prišli skozi v življenju, ker boste vedno lahko tankali izven AC in nikoli ne bo zmanjkalo goriva, če kje obtičite.

Jaz nikoli ne tankam na AC, ker sem tako navajen. Na AC se piči, ne pa tanka. Ne pa pozabit počivat, če je vožnja daljša.


This.

Wrop ::

Jaz kar lepo uporabljam Avanti, če sem ravno v bližini. Saj se ne gre zaradi 1,5 € na tank, tankam bolj iz principa. Na leto mi tako ostane cca 30 €, ki jih lahko porabim za kaj drugega.

otago ::

Razlika je v A in DE, v SLO skoraj ni razlike. Vsaj v Avstriji so bencinske na AC 20-30c/l drazje. Imas app Fuel Flash.

feryz ::

Kakor kje. Ko je bil poleti dizel v Slo 1,289 €, sem v Nemčiji na AC tankal za 1,205 €.

zk_eu ::

V Avstriji drugače popoldan pumpe tudi dvignejo ceno goriva. Najcenejše je tankati izven AC in dopoldan.

Na AC v Avstriji še nisem zaznal, da bi bil bencin kdaj cenejši. Za Nemčijo pa ne morem reči, ker grem zelo malokrat.

Mi je pa neverjetno kakšno ljudje delajo za teh 20 centov na tank, ko se goriva podražijo oziroma premalo pocenijo pri nas... Vsepovsod lahko prej prihraniš kot pri gorivu, kjer boš prihranil le tako, da bo avto manj uporabljal...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

roli ::

No spremembe cen goriv se znajo kar lepo konkretno opaziti na denarnici. Tako so se gibale od okoli 65€ na tank do okoli 80€ na tank. Trenutno so nekje na 73€ na tank. Seveda pa to niso drastične spremembe iz enega dneva v drugega ampak so bolj postopne.

Saj načeloma se ne sekiram kakorkoli je. Ampak, ko pa tankaš enkrat na teden (in to ne čisto malo) se pa na koncu leta nekaj malega že pozna. Letos sem za gorivo naprimer porabil že približno 2390€.

Se pa tudi sam poslužujem tega, da avto vedno nafilam prej. Tako sem po dveh letih prejšnji mesec prvič videl lučko za gorivo na avtu.
http://www.r00li.com

Raptor F16 ::

WhiteAngel je izjavil:

zobnik je izjavil:

OMV Radovljica AC 58 centov, Logo Šk.Loka 54 centov.


OMV Radovljica ob AC ima še 3 cente popusta za člane.

feryz je izjavil:

Bolano drag!? 3 - 4 cente? Očitno eni nič ne berejo in res nimajo za benz (lahko pa si za 40 jurjev kupijo EV, bodo čisto poceni tankali).
3 - 4 cente je zanemarljiva razlika. Neopazna bi človek rekel. Dokler je to le na drugi decimalki.


Dodaj še Hoferjevih 3 cente popusta in si na 7 centih. Za 40 litrov je to 2,8 EUR. Če tankaš vsak teden, je to 10 EUR na mesec. Pred 5 leti, ko je bila kriza, je to nekaj pomenilo. Danes, ko je čas debelih krav, je očitno vseeno. :|


In na koncu na cente gledajo ravno tisti, ki vozijo kot konj: Plin, zavora, Plin, Zavora...

starfotr je izjavil:

Vedno tankajte, ko imate še 1/4 tanka. Delajte se, da je to minimum. Pa boste dobro prišli skozi v življenju, ker boste vedno lahko tankali izven AC in nikoli ne bo zmanjkalo goriva, če kje obtičite.

Jaz nikoli ne tankam na AC, ker sem tako navajen. Na AC se piči, ne pa tanka. Ne pa pozabit počivat, če je vožnja daljša.


V Nemčiji, če si pameten, boš šel tankat na polovici tanka. Če obtičiš v hudem zastoju je zadnje, kar rabiš skoraj prazen rezervoar.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

energetik ::

No ja, na mestu kuri ICE slab liter/h. Tudi če imaš 1/3 v tanku, lahko stojiš v zastoju 12h+ brez problema. Če se pa v tem času ne spuca, pa bolje da avto zapelješ v graben in greš peš. :D

Raptor F16 ::

energetik je izjavil:

No ja, na mestu kuri ICE slab liter/h. Tudi če imaš 1/3 v tanku, lahko stojiš v zastoju 12h+ brez problema. Če se pa v tem času ne spuca, pa bolje da avto zapelješ v graben in greš peš. :D


Moraš upoštevati še pot do naslednje črpalke.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

avtek ::

Bi rekel, da je to maksimalno 50km. Kar je 3-4 litre. Če je tank 55l in imaš notri 1/3 (18l), lahko stojiš 12ur in še voziš 100km :)

FTad ::

zk_eu je izjavil:

V Avstriji drugače popoldan pumpe tudi dvignejo ceno goriva. Najcenejše je tankati izven AC in dopoldan.

Na AC v Avstriji še nisem zaznal, da bi bil bencin kdaj cenejši. Za Nemčijo pa ne morem reči, ker grem zelo malokrat.

Mi je pa neverjetno kakšno ljudje delajo za teh 20 centov na tank, ko se goriva podražijo oziroma premalo pocenijo pri nas... Vsepovsod lahko prej prihraniš kot pri gorivu, kjer boš prihranil le tako, da bo avto manj uporabljal...


In zvecer je cena zopet najnizja. Prav tako ob vikendih, sploh nedeljah in pa praznikih izven AC

Invictus ::

Raptor F16 je izjavil:


V Nemčiji, če si pameten, boš šel tankat na polovici tanka. Če obtičiš v hudem zastoju je zadnje, kar rabiš skoraj prazen rezervoar.

Poleg tega je kaznivo ;). Mislim, da tam 300 EUR...

energetik je izjavil:

No ja, na mestu kuri ICE slab liter/h. Tudi če imaš 1/3 v tanku, lahko stojiš v zastoju 12h+ brez problema. Če se pa v tem času ne spuca, pa bolje da avto zapelješ v graben in greš peš. :D

Ce je tak zastoj, ugasnes avto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

energetik ::

Invictus je izjavil:

Ce je tak zastoj, ugasnes avto...
Če ni zima ali poletje. Pa pozimi še nekako gre z dekico, poleti brez klime pa nikakor.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Seveda gre brez klime, kako pa prezivite na morju?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Glej, če ti pač zmanjkuje goriva, greš na pumpo na AC, saj zato so tam. Če pa pametno načrtuješ pot, pa ni treba tega počet, tudi, če se zgodi kak nepredviden zaplet.

Na morju, pod drevesi je čisto drugače, kot v avtu, na AC v zastoju.

zk_eu ::

FTad je izjavil:

zk_eu je izjavil:

V Avstriji drugače popoldan pumpe tudi dvignejo ceno goriva. Najcenejše je tankati izven AC in dopoldan.

Na AC v Avstriji še nisem zaznal, da bi bil bencin kdaj cenejši. Za Nemčijo pa ne morem reči, ker grem zelo malokrat. Mi je pa logično, ker je spet manj povpraševanja takrat :D

Mi je pa neverjetno kakšno ljudje delajo za teh 20 centov na tank, ko se goriva podražijo oziroma premalo pocenijo pri nas... Vsepovsod lahko prej prihraniš kot pri gorivu, kjer boš prihranil le tako, da bo avto manj uporabljal...


In zvecer je cena zopet najnizja. Prav tako ob vikendih, sploh nedeljah in pa praznikih izven AC


Tega pa ne vem. :). Sem redko v Avstriji zvečer.

roli je izjavil:

No spremembe cen goriv se znajo kar lepo konkretno opaziti na denarnici. Tako so se gibale od okoli 65EUR na tank do okoli 80EUR na tank. Trenutno so nekje na 73EUR na tank. Seveda pa to niso drastične spremembe iz enega dneva v drugega ampak so bolj postopne.

Saj načeloma se ne sekiram kakorkoli je. Ampak, ko pa tankaš enkrat na teden (in to ne čisto malo) se pa na koncu leta nekaj malega že pozna. Letos sem za gorivo naprimer porabil že približno 2390EUR.

Se pa tudi sam poslužujem tega, da avto vedno nafilam prej. Tako sem po dveh letih prejšnji mesec prvič videl lučko za gorivo na avtu.


Saj ti dam čisto prav. Tudi jaz nisem nič kaj na boljšem in je letos šlo že za gorivo samo za moj avto 2.250 EUR (si sproti beležim). S tem, da še dostikrat kolesarim, če le gre :D. Ampak kaj češ, tako je. Nujno zlo.

Gre se samo zato, da se mi ne da obremenjevati za tistega pol EUR pri gorivu, ki je praktično pljunek v morje proti temu kar lahko privarčuješ na drugih področjih. Ljudje pa takšno delajo, ko se bencin podražji za tisti cent ali dva, da je že smešno :). Drugače pa tudi jaz tankam, če le gre, tam in takrat ko je cenejše.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

energetik ::

zk_eu je izjavil:


Gre se samo zato, da se mi ne da obremenjevati za tistega pol EUR pri gorivu, ki je praktično pljunek v morje proti temu kar lahko privarčuješ na drugih področjih. Ljudje pa takšno delajo, ko se bencin podražji za tisti cent ali dva, da je že smešno :). Drugače pa tudi jaz tankam, če le gre, tam in takrat ko je cenejše.
Res je to smešno. Že samo zjutraj sem prihranil več kot 1€ pri bencinu, ker sem na šiht prikolesaril 11km, za nazaj bom prihranil še enkrat toliko. Skakati na pumpo pred napovedano podražitvijo je res smešno.

Raptor F16 ::

avtek je izjavil:

Bi rekel, da je to maksimalno 50km. Kar je 3-4 litre. Če je tank 55l in imaš notri 1/3 (18l), lahko stojiš 12ur in še voziš 100km :)


Kaj pa če se izgubiš ? ;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ganon ::

Invictus je izjavil:

Seveda gre brez klime, kako pa prezivite na morju?


Ne hodim na morje. In dal si neumno primerjavo.

jero_no1 ::

Raptor F16 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Bencin tankam na Hoferju. Ob AC je bolano drag - ene 3-4 cente dražji kot izven AC, potem pa še 3 cente Hofer popusta.


Pojdi v Italijo pa potem govori.

Kaj sploh vozite avto, če nimate za benz?


Kaj pa je takega v Italiji - daj prosim razsvetli še ostale.

Jaz tudi več kot 90% hodim na Hofer, ker ga imam na poti. Sem se pa nekako discipliniral, da grem tankat ob prvi vožnja mimo Hoferja, ko se prižge lučka (cca. 120km). Saj nikol ne veš, če bo treba koga sredi noči peljat na urgenco...

Raptor F16 ::

jero_no1 je izjavil:



Kaj pa je takega v Italiji - daj prosim razsvetli še ostale.



Cene goriva, čez katere se tako pritožujete.

A se je treba takoj nakuhat kot nedorasel otrok ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jero_no1 ::

Večina tukaj gor je slovenskih državljanov in zelo malo jih hodi po Italiji tako pogosto, da bi mogl tam tankat vsak teden...
Tako da - kdo se tukaj obnaša kot otrok s svojimi nerelevantnimi primerjavami. :)

starfotr ::

IT ima na gorivo obešenih velik oneki dajatev, tudi neke zadeve, ki se plačujejo zaradi vojne in to. Zato imajo tako drag bencin. Ni odveč, da folk hodi tankat k nam.

Ima pa IT zelo razvejano mrežo plinskih črpalk in ogromno vozil na plin, o čemer pa lahko pri nas samo sanjamo. Pri nas vsi furajo traktorje.

Raptor F16 ::

jero_no1 je izjavil:

Večina tukaj gor je slovenskih državljanov in zelo malo jih hodi po Italiji tako pogosto, da bi mogl tam tankat vsak teden...
Tako da - kdo se tukaj obnaša kot otrok s svojimi nerelevantnimi primerjavami. :)


Saj si sam prosil za odgovor?

Cela tema neizbežno teče v smeri "kako drago je gorivo v Sloveniji". Kaj je tukaj nerelevantno, če vas malo streznem ? A še kakšno rečeva o avstrijskih vinjetah, kjer ti takoj dokažem, da se pri nas voziš skoraj zastonj, ker ne rabiš posebej plačat cestnine za viadukte in tunele?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

KAVINSKY ::

starfotr je izjavil:

Ima pa IT zelo razvejano mrežo plinskih črpalk in ogromno vozil na plin, o čemer pa lahko pri nas samo sanjamo. Pri nas vsi furajo traktorje.


Če pogledaš statistiko iz 2015, je v IT dizlov 42,8%, pri nas 44,1%. Kar pomeni, da je na 100 vozil povprečno en kmet manj kot pri nas.

starfotr ::

In veliko več plinarjev, kot pri nas. Torej manj bencina pokurijo in seveda več plina. Daj še to izbrskaj.

Dizli v avtih so itak rak rana evropske družbe.

-valvoline- ::

V it majo tudi spodobno cng omrezje, 'eko' slovenistan pa v 21 stoletju samo 3-4 polnilnice. Cng cene v it 70c-1e za kg.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

-valvoline- je izjavil:

V it majo tudi spodobno cng omrezje, 'eko' slovenistan pa v 21 stoletju samo 3-4 polnilnice. Cng cene v it 70c-1e za kg.


Od kdaj je pa eno fosilno gorivo ful bolš k drugo, vsa zelo svinjajo in so slaba.
Quack !
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312882 (10515) primozzzz
»

Avstrijsko gorivo boljše od našega - samo mit? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12932271 (24022) zk_eu
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16335940 (31063) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424384 (21820) krneki0001
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358497 (36806) Matev

Več podobnih tem