» »

Blokiranje sprednjega desnega kolesa

Blokiranje sprednjega desnega kolesa

Hardon ::

Pozdravljeni!

Lastim si Audija A3, letnik 2007. Zadnje čase mi med vožnjo sprednja desna guma občasno čudno blokira, občutek je kot bi nekam drgnila, vendar po 2 sekundah spet neha. Sprednji konec avta sem dvignil in opazil, da se desna guma težje vrti od leve (leva se vrti gladko, desna pa se hitreje ustavi). Kolesni ležaj mislim da ni vzrok, saj je bil zamenjan pred 15 000 km. Kaj bi lahko bil vzrok? Zavorni cilinder, disk, ploščice?

Hvala

Baja ::

preveri ploščice, sem imel pred leti podoben problem.

sandmat ::

pakne verjetno. Ne se preveč vozit, da ne bo prišlo do nesreče.

Hardon ::

Naj povem še, da se je vse začelo pri naletu na zarezan asfalt pri visoki hitrosti.

c3p0 ::

Čimprej menjat, vožnja le še do servisa. Sem imel zadaj podoben problem, a so ga kar sami na servisu povzročili.

sandmat ::

nima veze, ker ne bomo s telepatijo nič pametnega ugotovili. Ne vozi se, če hočeš ostat cel, pelji/odvleči avto k mehaniku.

§|\| /\ |<E ::

lahko tudi doma pogledaš, tudi če ne znaš popravit sam, vsaj boš lahko mehaniku mal vč razložil za kaj se gre.

odmontiraj kolo, poglej kako se vrti disk, v kakšnem položaju so ploščice, če je kje kaj zvito, itd.

sgdjkdlsugi4 ::

Hardon je izjavil:

Pozdravljeni!

Lastim si Audija A3, letnik 2007. Zadnje čase mi med vožnjo sprednja desna guma občasno čudno blokira, občutek je kot bi nekam drgnila, vendar po 2 sekundah spet neha. Sprednji konec avta sem dvignil in opazil, da se desna guma težje vrti od leve (leva se vrti gladko, desna pa se hitreje ustavi). Kolesni ležaj mislim da ni vzrok, saj je bil zamenjan pred 15 000 km. Kaj bi lahko bil vzrok? Zavorni cilinder, disk, ploščice?

Hvala

Verjetno ti je piknil zavorni cilinder in ne spusti paken tako kot bi moral ko spustiš pedalo za bremzo. Pelji se do nekega fušarja v okolici ce je možno, pa naj vzame narazen in sčisti, če pa je za zamenjat pa te spasi internet.

hojnikb ::

fous zavorni cilindr, ploscice ali disk. Najbolje menjat vse, ko si ze pri tem..
#brezpodpisa

Hardon ::

Govorimo o glavnem zavornem cilindru, ki je kolikor vem eden, ali o kolesnem, katerega ima vsaka guma svojega?

black ice ::

Ne glavni, tisti na dotičnem kolesu. Pelji k mehaniku.

Hardon ::

Danes avto prevzet pri mehaniku. Pravi da je bil zanic zadnji levi kolesni lezaj, ter lezaji amortizerja, kar je tudi zamenjal. Pravi tudi, da je pregledal vse zavorne cilindre in zavore nasploh in da je vse neposkodovano ter da je mozno, da se je blokiranje spredaj cutilo zaradi zadnjega kolesnega lezaja. Bomo videli, ce je bil res to vzrok po nekaj 10km.

val46 ::

Kako lahko zadnji levi ležaj vpliva na blokiranje prednjega desnega kolesa mi pa tud ni jasno. Sploh še k si napisal, da se ti desno prednje kolo vrti slabše od levega. Zdej, ali ti med vožnjo ne ločiš med desno in levo stranjo, ko ti je blokiralo oz.si samo mislil da ti blokira desno kolo, al pa bo treba mehanika menjat, ker morda nima ravno vse "pošlihtano" in je vse drugo krivo, sam tisto k bi moglo ne. Poznam tudi sam par takih "mehanikov", ko jim poveš kaj je narobe, pa prvo menjajo 5 drugih stvari, ker je morda kao to krivo, na koncu pa morajo še vedno menjati kar si jim v prvem dnevu povedu. Sej veš, raje več dela in več zaslužit...

black ice ::

Meni je tole tudi čudno. Če bi res bil kriv zadnji levi kolesni ležaj bi avto vleklo v levo stran. Zaradi menjave ležaja amortizerja je smiselno urediti še optiko (optično nastavitev podvozja), tam jih prosi, naj še za vsak slučaj preverijo te simptome.

TineTone ::

Lahko se ti je odlepila zavorna ploščica. Meni se je že zgodilo da nisem opazil dokler nisem razstavil zavore.

val46 ::

Ma se vam ne zdi, da bi pravi mehanik že sam moral to preveriti? Ali vsaj povedat OP, da naj avto na optiko pelje, če je že sam ne zna ali ne more narediti?

Hardon ::

Optiko je naredil. Nevem tudi meni je cudno, pregledal je zavore, ki sem jih mimogrede menjal pred letom in pol (komplet ploscice in diske) in naj bi bilo vse ok. Sem se vceraj peljal kaksnih 50 km za probo, pa ni niti enkrat bilo slisati cudnega drgnenja, po voznji niti vijaki na feltnah niso bili vroci. Saj pravim, cas bo pokazal svoje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena menjave zavornega diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11620644 (13698) WizzardOfOZ
»

Zanič kolesni ležaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5014335 (9072) 2dark
»

Megane - Piskanje med zavijanjem

Oddelek: Na cesti
255709 (4139) smacker
»

Stanje bremz

Oddelek: Loža
326248 (5274) KoMar-
»

Twingo-problem z zavorami

Oddelek: Loža
255110 (4521) ttommy

Več podobnih tem