» »

Xiaomi Mi Mix Alpha (Surround/All Screen telefoni)

Xiaomi Mi Mix Alpha (Surround/All Screen telefoni)

antartide ::

Bral sem da bo Kitajska only. Ve kdo več?
Ve kdo če se ga bo dalo dobit v Evropi?

Kaj pa če ga naročim iz Kitajske, bo kakšna omejitev ker je pač Kitajski? Seveda lahko dam vse v Angleščino in bo vse v redu? Kaj pa omrežje bo delalo vse normalno? Polnilec pa je vse drugače , mogoče adapter za EU socket?

Kako bi prišel do tega telefona? (Še ni zunaj, bo pa 'kmalu')
Še kdo ga misli nabavit?

Še komu ta telefon všeč? Takega designa nisem še videl. Vsi ostali novodobni designi so že malo dolgočasni. Več al manj so vsi isti. Tale Xiaomi pa je skorajda maximum kar se da naredit v smartphone design.
Ker smo itak že na koncu glede oblik. Saj pri tako majhni stvari niti nimaš dosti možnosti. Recimo Samsungi S10+ in Note10, ni več kaj spreminjat design. Recimo od s8 in s10 ni neke razlike v obliki in tudi čez 10 let ne bo nobenih sprememb, ker niso možne.

Xiaomi pa je vseh prehitel s to idejo in naredil maximum kar se da naredit v designu. Lepši je kot vse kar je na tržišču, čisto nobeden telefon ni niti pod razno tako lep kot tale Xiaomi. Da ne govorimo o kameri itd.

Še nekaj, mislite da bodo Samsung in druščina kopirali ta design? Ker v tem primeru bi raje počakal Samsunga.
  • spremenilo: antartide ()

Spxy ::

ceno si videl?

antartide ::

Cena me ne briga, ker sem 'tech freak'. 2.600€ so what. Folk da za en dopust še več, pa od dopusta boš bolj težko kaj koristnega pridobil razen da si zgubil čas.
Za nekaj kar imam vsak dan po rokah, kjer vse delam, bom pač dal tolko, če se ga bo sploh dalo met v EU.
Me pa zanima tudi če bo konkurenca temu sledila

Hydros ::

edini "problemi" ki jih ima Mix alpha so da nima LTE band 20, vrjetno ne bo imel L1 DRM support, nima google apps ker je narejen za kitajsko

antartide ::

Hydros je izjavil:

edini "problemi" ki jih ima Mix alpha so da nima LTE band 20, vrjetno ne bo imel L1 DRM support, nima google apps ker je narejen za kitajsko

ojej to so pa zelo slabe novice. Sm že bil vesel , sedaj pa vidim da ni tako rožnato, brez play store bi blo malo neuporabno vse skupaj.
Najde kdo kaj o konkurenci k planira take telefone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

Hydros ::

Play store in ostale google apps se vrjetno da naložiti ročno podobno kot na ostale Xiaomi telefone z kitajskim ROMom

antartide ::

Hydros je izjavil:

Play store in ostale google apps se vrjetno da naložiti ročno podobno kot na ostale Xiaomi telefone z kitajskim ROMom

bom to jaz znal naredit? kako to zgleda? Seveda je Angleški jezik opcija?

Hydros je izjavil:

Play store in ostale google apps se vrjetno da naložiti ročno podobno kot na ostale Xiaomi telefone z kitajskim ROMom

kaj pa je ta LTE 20 band, bo to delalo v slo sploh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

Hydros ::

antartide je izjavil:


kaj pa je ta LTE 20 band, bo to delalo v slo sploh?


https://www.izberixiaomi.si/xiaomi-in-f...

antartide ::

Hydros je izjavil:

antartide je izjavil:


kaj pa je ta LTE 20 band, bo to delalo v slo sploh?


https://www.izberixiaomi.si/xiaomi-in-f...

kot sem prebral , piše da LTE/4G ne dela v Sloveniji, če ni global verzija.

Tak telefon z 3G, pa je neuporaben. Tisto ni ravno prebaljiva hitrost.
*Opomba: Xiaomi Mi5C je v trenutni izdaji namenjen samo uporabi v specifičnih omrežjih na Kitajskem trgu, zato nima podpore za nobeno izmed 3G/4G LTE frekvenc pri nas.


In še vprašanje : Je možno da bo tudi uradna global/eu verzija? Kako bi to zvedel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

joze67 ::

Kakšen je sedaj načrt? Da boš toliko časa teme odpiral, da se te nekdo usmili in ti proda telefon?
Novica

klinker ::

antartide je izjavil:

Cena me ne briga, ker sem 'tech freak'. 2.600€ so what. Folk da za en dopust še več, pa od dopusta boš bolj težko kaj koristnega pridobil razen da si zgubil čas.


Kaj takega lahko izjavi samo bebec, ki o zivljenju nima pojma in so njegove igracke vse kar ima v zivljenu...Xlapse in ostali tvoji vzdevki :))

antartide ::

sem pisal direkt Xiaom-iju (twitter, email, spam dokler ne zvem vse), kateri majo še hashtag na glavnem accountu #XiaomiMiMixAlpha , torej ni kr nekaj, očitno so res ponosni na njega (sej jaz bi tudi bil)

Torej čakam odgovor Xiaomi-ja, glede Evrope, global in če bo se ga dalo dobit iz Kitajske za EU.
Če dobim ta telefon v roke bom najbolj vesel človek na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

DrSergioDJ ::

antartide je izjavil:


Če dobim ta telefon v roke bom najbolj vesel človek na svetu.


To pa je žalostno.
...

antartide ::

kot je napisal klinker sem bebec ki o življenju nima pojma. Mel sm eden prvih mp3 player v Sloveniji. In take new 'nore' stvari so mi kul. Drugače ne rabiš skrbet, SergioDJ, ti je klinker razložil situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

louser ::

Hydros je izjavil:

edini "problemi" ki jih ima Mix alpha so da nima LTE band 20, vrjetno ne bo imel L1 DRM support, nima google apps ker je narejen za kitajsko

To je rešljivo preko OTA posodobitve, čeprav proizvajalci pravijo, da ni.

Ghost007 ::

tech freak ki sprašuje, če bo znal google play namestit. Znaš youtube uporabljat?
Aja pardon sej nisi znanstvenik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

scipascapa ::

Čas prve prijave 17.09.2019 22:29:04

še en trol.

destroyer2k ::

Ghost007 je izjavil:

tech freak ki sprašuje, če bo znal google play namestit. Znaš youtube uporabljat?
Aja pardon sej nisi znanstvenik.


Človek je izjavil da s telefonom zasluži par tisoč evrov na mesec (nekakšen biznis naj bi imel), ampak ne zna pa google play inštalirat. Pa da je imel med prvimi mp3 player v sloveniji pa je star 15-16 let=)

antartide ::

Ghost007 je izjavil:

tech freak ki sprašuje, če bo znal google play namestit. Znaš youtube uporabljat?
Aja pardon sej nisi znanstvenik.

freak, ne hacker. Ne, nevem, ker nikoli ni blo potrebe po temu, namreč kupujem Samsung. Je rekel enkrat Bill Gates da za določena dela raje najde nekoga lazy, ker bo najdel krajšnco do rešitve. In ker nisem sploh vedel koliko je to zahtevno, sem napisal da je problem. Če ni tak problem, potem bom že prebral in naredil. Youtube vem uporabljat, za glasbo, ne pa za ostalo kot vi k zgubljate čas.


destroyer2k je izjavil:

Ghost007 je izjavil:

tech freak ki sprašuje, če bo znal google play namestit. Znaš youtube uporabljat?
Aja pardon sej nisi znanstvenik.


Človek je izjavil da s telefonom zasluži par tisoč evrov na mesec (nekakšen biznis naj bi imel), ampak ne zna pa google play inštalirat. Pa da je imel med prvimi mp3 player v sloveniji pa je star 15-16 let=)


nikoli nisem rekel da 's telefonom' zaslužim , služim od 20 let dela, na telefonu pa imam nadzor nad precejšno vsoto vsak mesec in tudi razne emaila in ostalo. Zato tudi kupujem najdražje.
In nikakor ne razumem kaj ima to veze s temo, oziroma zakaj se moraš lagat tukaj, samo z ciljem da me daš dol. Bolj kot drugo, NE RABIŠ LAGAT! Marsikdo tukaj se je začel lagat o meni, neresnične stvari.



Nazaj na temo:
Sem pisal Xiaomi-ju, ni odgovora. Bomo vidli kaj bo bodočnost prinesla, molim boga da bo lahko v EU se ga dalo imet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

red_baron ::

Ta telefon bo LIMITED EDITION in samo za Kitajski trg.

So pa baje v razvoj vložili 70 mio USD.

Mene predvsem zanima kakšni bodo njegovi nasledniki za monožice. mogoče bo imel 3/4 telefona ekran in bo tudi cenovno bolj podoben ostalimi telefoni in gadgeti od Xiaomija.

antartide ::

red_baron je izjavil:

Ta telefon bo LIMITED EDITION in samo za Kitajski trg.

So pa baje v razvoj vložili 70 mio USD.

Mene predvsem zanima kakšni bodo njegovi nasledniki za monožice. mogoče bo imel 3/4 telefona ekran in bo tudi cenovno bolj podoben ostalimi telefoni in gadgeti od Xiaomija.

čakam odgovor konkurence, če sploh bo.. In zgleda da ne bo nič s tem da ga bom mel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

destroyer2k ::

antartide je izjavil:

nikoli nisem rekel da 's telefonom' zaslužim , služim od 20 let dela, na telefonu pa imam nadzor nad precejšno vsoto vsak mesec in tudi razne emaila in ostalo. Zato tudi kupujem najdražje.
In nikakor ne razumem kaj ima to veze s temo, oziroma zakaj se moraš lagat tukaj, samo z ciljem da me daš dol. Bolj kot drugo, NE RABIŠ LAGAT! Marsikdo tukaj se je začel lagat o meni, neresnične stvari.


Začetka leta si uporbljal XLapse uporabniško ime, sedaj govoriš da imaš več delovne dobe kot si star.

antartide ::

glej, če sem pač star samo 15, to še ne pomeni da ne morem imet Xiaomi Mi Mix Alpha, oziroma si ga želeti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Lonsarg ::

Tale kamera je glede velikosti senzorja celo večja kot tista, ki je bila v Lumia 1020, kombinirano z dodatnimi megapiksli in 2x optičnim zoom senzorjem ki je nivoja main senzorja kakih drugih flahshipov bi to znalo biti ranga Sony RX100 tako pri 1x kot 8x zoomom, torej 1kEUR vredne kamere.

Si človek kar želi da izdajo telefon z isto kamero ampak ravnim zaslonom za ceno 1500EUR pa bi blo za kupt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Hydros ::

Lonsarg je izjavil:

Tale kamera je glede velikosti senzorja celo večja kot tista, ki je bila v Lumia 1020, kombinirano z dodatnimi megapiksli in 2x optičnim zoom senzorjem ki je nivoja main senzorja kakih drugih flahshipov bi to znalo biti ranga Sony RX100 tako pri 1x kot 8x zoomom, torej 1kEUR vredne kamere.

Si človek kar želi da izdajo telefon z isto kamero ampak ravnim zaslonom za ceno 1500EUR pa bi blo za kupt.


Saj bo ta senzor bo vrjetno v S11 in Mi10 pa še kje

Lonsarg ::

Zaenkrat še noben "navaden" flagship ni imel večjega senzorja kot 1/2.3, ponavadi imajo 1/2.55. Lumia 1020 je imela 1/1.5, ta ima 1/1.33 in je dovolj debel da so to lahko izvedli, regularnih flagshipov nočejo tako debelih in težkih delat.

Skratka ne v obične telefone tak senzor ne pride, lahko pa da se pojavi kak cameraphone od Samsunga, čeprav že dolgo ne delajo take eksotike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186633197619 (270) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100278 (16694) _ssd_sata
»

Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro

Oddelek: Mobilne tehnologije
162321 (2044) jocoj
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899162614 (71851) Prebeznik
»

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5820412 (17491) PrimozR

Več podobnih tem