» »

Android 9 - pozabljen pattern lock

Android 9 - pozabljen pattern lock

akulp ::

Ja, dejansko. Ne vem, kaj sem si nastavil za pattern lock. Nikoli do sedaj uporabljal, po novem e-banka zahteva zaklepanje zaslona in poleg obraza sem si nastavil še patt. lock. Po ugašanju telefona, zahteva pattern. Sanja se mi ne, kaj sem dal, preizkusil vse variante, ki so mi padle na pamet.

Ima kdo izkušnje, kako odkleniti...ADB, karkoli, preden naredim fac. reset.

Telefon: LG G6, Android 9

Hvala
Lukcc

Nikonja ::

a nobeden nezna več gugla uporabljat:
https://www.google.com/search?client=op.....169920...0.1..0.91.665.8......0....2j1..gws-wiz.......0i71j0j0i67.7CbTh6LmLio

akulp ::

Ah, lepo te prosim. Googlam že 2h, pa nisem še našel delujoče rešitve.

Zato sprašujem če ima kdo IZKUŠNJE ...
Lukcc

Egidij88 ::

Če bi se dalo kar tako zaobiti to, potem itak brezveze use skupaj. Se ti ne zdi? No, tisti glupi face unlock še lahko.

akulp ::

Nalčeloma se da ... TOle vse testiram:

http://www.hackcave.net/2015/10/tutoria...

Problem je, da nikakor ne pridem do datoteke gesture.key, ker je ne najdem tam, kjer naj bi bila.

Imam pa TWRP gor ...
Lukcc

Zheegec ::

Če imaš vključeno find my device, ga lahko tukaj zakleneš in ponastaviš geslo ter potem nazaj odkleneš

https://www.google.com/android/find?u=0

Pa saj če večkrat zapored probaš napačen pattern te mora vprašati če si pozabil pattern, potem pa vpišeš svoje geslo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

akulp ::

Tole je bila ena prvih zadev, ki sem jo poskusil.

Zaklenil z geslom, vednar ne vpraša, vedno je pattern nad tem. Kakor sem zasledil so z Android 9 namreč to logiko spreminjali.

Prav tako mi ne uspe priti do nobene druge opcije odklepanja, kot na pattern. Vpisal sem že 100x, vse kar je, se povečuje čas med poskusi ... Najprej je bilo 30 sekund, zdaj sem že na 2 min.

Uspel sem spraviti gor TWRP (bootloader sem imel že prej odklenjen, tako da podatki so mi ostali) in SuperSU. Ni mi jasno tudi, kje ima Android 9 "slavnio" gesture.key datoteko. Tam, kjer povsod piše, da naj bi bila, je namreč ni oz je /data tako ali tako kriptirana mapa (zaradi patterna) in v njej ne vidim nobene datoteke oz mape.
Lukcc

carlosk1966 ::

Poglej to. Me je že rešlo.
https://www.howtogeek.com/240657/how-to...

Mavrik ::

Particijo imaš kriptirano s pattern lockom tako da do podatkov brez njega ne moreš. To je namenoma - factory reset in obnova z backupa in je to to.

Pa ne hodit okoli s telefonom brez PINa ffs.
The truth is rarely pure and never simple.

Boobiz ::

carlosk1966 je izjavil:

Poglej to. Me je že rešlo.
https://www.howtogeek.com/240657/how-to...


this. to je mene nekoč rešilo (še na osmici i think?). še danes ne vem kaj je bila fora vsega skupaj, da mi naenkrat ni več sprejemalo pravilnega gesla.
I'm drunk, what's your excuse?

Lonsarg ::

Čaki a so nori, implemetacija taka da se ne da z Google geslom odklenit?

Mavrik ::

Namenoma. Nič norega v tem.
The truth is rarely pure and never simple.

akulp ::

Boobiz je izjavil:

carlosk1966 je izjavil:

Poglej to. Me je že rešlo.
https://www.howtogeek.com/240657/how-to...


this. to je mene nekoč rešilo (še na osmici i think?). še danes ne vem kaj je bila fora vsega skupaj, da mi naenkrat ni več sprejemalo pravilnega gesla.



Ja, to sem že vse poskusil in problem je ta, da imam /data zaklenjen (torej dejansko ti pattern zakriptira particijo in si pečen, če prav ugotavljam.

Sicer lahko preko TWRP file managerja pridem v /data, ampak notri ni nič, ne mape, ne datotek ... Lahko pridem tudi na /data/system, kjer naj bi bile tiste *.key datoteke, ki jih je potrebno brisati, vendar so meni nedostopne oz. ko poskusim brisati preko adb shell-a dobim zavrnjen dostop. S su ne pridem notri ...

Mavrik je izjavil:

Namenoma. Nič norega v tem.


Dobro, namenoma ok. Ampak dejansko, da ne obstaja workaround, čisto legalen, pa je čudno. Ne vem, da si z nekim linkom, poslanim na drug mail/SMS odkleneš, to bi pač moralo obstajati.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Boobiz ::

Maš celotno particijo kriptirano v TWRP? Ker potem zna bit, da imaš kako čudno verzijo twrp (ker so tud take fore že bile). Probaj posodobit twrp, če gre.
I'm drunk, what's your excuse?

akulp ::

Boobiz je izjavil:

Maš celotno particijo kriptirano v TWRP? Ker potem zna bit, da imaš kako čudno verzijo twrp (ker so tud take fore že bile). Probaj posodobit twrp, če gre.


Hm, imam zadnjo verzijo, ravno včeraj sem namreč posodobil.

Takole izgleda.

https://imgur.com/a/Jg9VnzW

Če greš v /data, ni notri nič ...

Tudi tole sem poskusil, pa ne gre:

https://forum.xda-developers.com/showth...
Lukcc

Zheegec ::

Aja, ni samo navaden pattern lock ampak si vključil enkripcijo? Tough.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

antartide ::

Zheegec je izjavil:

Aja, ni samo navaden pattern lock ampak si vključil enkripcijo? Tough.

Itak. Naj že enkrat naredi factory reset saj ni NSA

akulp ::

antartide je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Aja, ni samo navaden pattern lock ampak si vključil enkripcijo? Tough.

Itak. Naj že enkrat naredi factory reset saj ni NSA



Nobene enkripcije nisem vklapljal, nastavil sem si pattern, to je to. Mislim, da je bolj to, da v 9-ki to obstaja po defaultu, tudi za backupe, ker so s tem preprečili googlu, da ima direktno možnost priti do backupa, če nastaviš lasten phone screen lock.

Nisem NSA, sem pa bil zelo površen pri backupu in bom moral letati na banko, reševati "kvize" za dostop do kripto denarnic, itd. Skratka ja, raje zabijem kak dan, da vidim, če obstaja opcija, če mi do jutri ne uspe, pa mi drugega tako ne ostane.
Lukcc

antartide ::

akulp je izjavil:

antartide je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Aja, ni samo navaden pattern lock ampak si vključil enkripcijo? Tough.

Itak. Naj že enkrat naredi factory reset saj ni NSA



Nobene enkripcije nisem vklapljal, nastavil sem si pattern, to je to. Mislim, da je bolj to, da v 9-ki to obstaja po defaultu, tudi za backupe, ker so s tem preprečili googlu, da ima direktno možnost priti do backupa, če nastaviš lasten phone screen lock.

Nisem NSA, sem pa bil zelo površen pri backupu in bom moral letati na banko, reševati "kvize" za dostop do kripto denarnic, itd. Skratka ja, raje zabijem kak dan, da vidim, če obstaja opcija, če mi do jutri ne uspe, pa mi drugega tako ne ostane.

banka, kripto denarnica in pozabljanje locka, ne gredo skupaj. Naj ti bo šola za drugič, če ne drugo zvezek in old skul kemik, napiši, nariši.

akulp ::

antartide je izjavil:

akulp je izjavil:

antartide je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Aja, ni samo navaden pattern lock ampak si vključil enkripcijo? Tough.

Itak. Naj že enkrat naredi factory reset saj ni NSA



Nobene enkripcije nisem vklapljal, nastavil sem si pattern, to je to. Mislim, da je bolj to, da v 9-ki to obstaja po defaultu, tudi za backupe, ker so s tem preprečili googlu, da ima direktno možnost priti do backupa, če nastaviš lasten phone screen lock.

Nisem NSA, sem pa bil zelo površen pri backupu in bom moral letati na banko, reševati "kvize" za dostop do kripto denarnic, itd. Skratka ja, raje zabijem kak dan, da vidim, če obstaja opcija, če mi do jutri ne uspe, pa mi drugega tako ne ostane.

banka, kripto denarnica in pozabljanje locka, ne gredo skupaj. Naj ti bo šola za drugič, če ne drugo zvezek in old skul kemik, napiši, nariši.


Absolutno se strinjam s tabo! :)

Ma včeraj, ne vem kaj mi je bilo, sem šel spreminjati pattern, na hitro. Po vrniti s teka, mi je enostavno izginil iz spomina. Pa navadno se mi za take stvarni uspe vrniti "nazaj" v mislih in ugotoviti. Mislim, da celo vem, kateri dve varianti sem dal, ampak pojma nimam, pri kateri od dvetih točk sem začel vzorec in v katero smer sem šel. In glede na to, da med vsakim poskusom mora miniti, zdaj še 3 minute, sem rahlo naveličan ...
Lukcc

Boobiz ::

Zheegec je izjavil:

Aja, ni samo navaden pattern lock ampak si vključil enkripcijo? Tough.


vsi androidi so out of the box po defaultu kriptirani od verzije 6 naprej.

še tisti ki nalagamo custom rome, kernele in recoveryje to redko spremenimo.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

#000000 ::

Ti mislm da rabiš FRP remove, ker drugače se ne pusti niti na tovarniške nastvit al pa niw firmware naložit nikakor, ga FRP lock blokira.

NAjdi nekoga ki ima BOX ali vsaj dongle USB ključek pa bo lahko pobrisal vse,

akulp ::

Hmm.

Zdaj sem naredil factory reset preko TWRP -Wipe. Ampak vedno se zdaj vrača telefon v TWRP.

Moram zdaj naložiti original ROM na novo?

Šel na FR ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Sem uspel priti na stock nazaj. Precej se zafrkavaš s temi DLL-verzijami za LGUP ...
Lukcc

Tac20 ::

Factory reset telefona ne zaobide pattern locka. Testirano že večkrat. V bistvu je dobra fora, ukraden telefon ti ne koristi nič. Sem imel že par primerov, ko so ljudje pozabili odstraniti pattern lock ali pa gmail in ti po factory resetu vpraša za eno ali za drugo, brez tega ne moreš naprej v sistem...

akulp ::

Ne vem za tvoje primere, jaz sem prišel. :)

Fora je, da moraš narediti wipe ... in na novo potem flashat stock/kakršenkoli ROM.
Lukcc

Mavrik ::

Tac20 je izjavil:

Factory reset telefona ne zaobide pattern locka. Testirano že večkrat. V bistvu je dobra fora, ukraden telefon ti ne koristi nič. Sem imel že par primerov, ko so ljudje pozabili odstraniti pattern lock ali pa gmail in ti po factory resetu vpraša za eno ali za drugo, brez tega ne moreš naprej v sistem...


Ja, to je FRP, oz. zaščita pred krajo. Razlika je v tem da po resetu lahko uporabiš Google račun za odklep in resetiraš PIN/Pattern.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tac20 ::

Sem seveda naredil wipe, tisto ko prideš v sistem pred bootom, če pa na novo flešaš rom pa verjetno res povoziš vse

BladE_ ::

Tac20 je izjavil:

če pa na novo flešaš rom pa verjetno res povoziš vse


Ne. Zgolj "fleš" je skoraj isto kot "wipe"...
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100351 (16767) _ssd_sata
»

Po menjavi zaslone ne morem odkleniti telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
81604 (1183) IL_DIAVOLO
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335360 (18412) BOCo.
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636750 (28254) deja
»

[js jquery] širina diva

Oddelek: Programiranje
141111 (979) alexa-lol

Več podobnih tem