» »

Telefon, obdan z zasloni: Xiaomi Mi Mix Alpha

Telefon, obdan z zasloni: Xiaomi Mi Mix Alpha

vir: Xiaomi

vir: The Verge
The Verge - Medtem, ko se "veliki" kosajo s prepogljivimi zasloni (tudi Xiaomi je imel svojega) je Mi Mix Alpha dobesedno obdan z njimi. T. i. Surround screen namreč zavzema tudi obe stranski ploskvi in hrbet naprave, brez sta le zgornja in spodnja stranica, ki pa sta za tolažbo izdelani iz titana letalske kakovosti.

To pa še ni vse, eden od adutov naprave je Samsungovo tipalo fotoaparata s 108 megapikami, ki fotografije zajema v resoluciji 12.032 x 9.024 pik, lahko tudi z ultra širokim ali teleobjektivom z dvakratnim optičnim zumom. Objektivi so sicer nanizani na vertikalnem pasu na hrbtni strani telefona, zaradi česar je zaslon na tem delu naprave nekoliko ožji. Zaradi vsezaslonske narave telefona, bomo na njem seveda zaman iskali prednji fotoaparat za selfije. Iz enakega razloga na napravi ni fizičnih tipk, razen tiste za vklop in izklop, sta pa zato obe stranici občutljivi na dotik. Tam se namreč nahajajo vse statusne ikone, denimo omrežje in napolnjenost baterije.

Telefon poganja Qualcommov Snapdragon 855+, ki mu streže 12 GB delovnega pomnilnika, na voljo je 512 GB prostora za shranjevanje, med omrežnimi vmesniki omenimo trenutno ključni 5G, za avtonomijo pa skrbi baterija kapacitete 4.050 mAh. Kar nakazuje, da verjetno ne bodo ves čas prižgani prav vsi zasloni.

Mi Mix Alpha je sicer prototip oz. koncept, ki pa bo po napovedih predstavnikov Xiaomija proti koncu leta doživel maloserijsko proizvodnjo. Ne, ne bo prav poceni, preračunano iz juanov naj bi namreč stal okoli 2.600 evrov.

25 komentarjev

mrTwelveTrees ::

Brez veze. Zmanjkalo bo idej za kaj novega.

vostok_1 ::

Ta industrija je čisto izgubila kompas.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

DeeJay ::

jp tko kot Fold... mal z nohtom preveč tapneš pa že rajsa ostane

Glugy ::

"Zaradi vsezaslonske narave telefona, bomo na njem seveda zaman iskali prednji fotoaparat za selfije."
Nič hudega ni to : > V bistvu še bolje.

Vitamin-B ::

Saj se vidis na zadnjem zaslonu

Netrunner ::

In kakšna je uporabna vrednost takega telefona?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

borisk ::

evo, dežurni negativci so se že oglasli, ampak to je trenutno najboljša in smiselna implementacija upogljivih zaslonov, kar sem študiral ob prvem poizkusu izdaje folda, kaj komplicirat z tečajem, če ga lahk samo okol naviješ...

klinker ::

borisk je izjavil:

evo, dežurni negativci so se že oglasli, ampak to je trenutno najboljša in smiselna implementacija upogljivih zaslonov, kar sem študiral ob prvem poizkusu izdaje folda, kaj komplicirat z tečajem, če ga lahk samo okol naviješ...


To je precej bolj brezveze od folda v bistvu. Fold raztegnes v velik zaslon, tu bos pa kaj, ga obracal okoli in okoli da vidis celo "namizje"? :))
Oboje sicer bullshit, je pa ta MiMix vsaj lep za videt :)

fikus_ ::

Proizvajalci morajo ponujati nekaj novega, da prehitijo konkurenco. Kupci pa potem z denarjem ocenjujemo in nagrajujemo ideje/izdelke. Pri poceni telefonih je konkurenca največja in zaslužki najmanjši. Če pa ponudiš bonbonček, ki pritegne pri dražjem telefonu, zaslužiš več.

Markoff ::

Dokler ne bo fotoaparat imel zmogljivosti vsaj Hubblea oz. Webba, ne bo snemal mikrošumov v infra in ultrazvočnih frekvencah, procesorska moč ne bo v rangu povprečnega Gugoljevega data centra in baterija ne bo omogočala avtonomnosti vsaj 5 let, je tole brezveze.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

jlpktnst ::

Vsi iščejo "the next big thing", ker je trenutno saturiran trg.

W6fxBzMDqg ::

Next big thing v poceni segmentu je Samsung 2 klon. Zamenljiva baterija,, majhen, tanek, sam si ga lahko "šravfal", samo hardware naj posodobijo. Eden boljših telefonov. Ajde bo ker rekel, kaj ta bluzi, če ga ma kdo naj ga vzame iz predala in osveži spomin in se čudi, kako tanek telefon za toliko časa nazaj z možnostjo zamenljive baterije. Ker danes je itak argument "OMG če bo baterija zamenljiva bo ful debel in pa če ima navaden činč konektor za avdijo izhod. Presenetljivo S2 ima oboje in ni nobena pošast.

Zgodovina sprememb…

sloxl8 ::

Predvsem ne razumem evforije okrog teh waterfall ali edge zaslonov, kot tudi ne uporabnosti. OK, da edge zaslon omogoča specifične geste, ampak da sploh začneš uporabljati telefon, npr. ko te nekdo kliče, ga moraš najprej pobrati z npr. mize. Da ga pobereš, ga pri današnji velikosti zaslonov skoraj moraš prijeti za rob. In, ker je zaslon aktiven, že lahko nenamerno sprožiš kakšno edge gesto. Že pri ne-edge je to problem.

Tako kot je nekdo rekel, downsizeanje velikosti telefona je smiselno, vse ostalo je preseravanje.

nekikr ::

A pa misliš, da na to ni nihče pomislil, da med pobiranjem telefona, ko zvoni, ne pošlješ po nesreči še maila?

BigWhale ::

Industrija je izgubila kompast takrat, ko so izdelovali gramofone, ki so znali sami obracati plosce. Ali pa takrat, ko se je home video pojavil na vinilkah. Ali pa takrat, ko so radijske oddaje snemali na tanko jekleno zico.

Aja ne, ni ga izgubila, samo probavali so marsikaj in niso se vse stvari obdrzale.

MrStein ::

W6fxBzMDqg je izjavil:

Next big thing v poceni segmentu je Samsung 2 klon. Zamenljiva baterija,, majhen, tanek, sam si ga lahko "šravfal", samo hardware naj posodobijo. Eden boljših telefonov. Ajde bo ker rekel, kaj ta bluzi, če ga ma kdo naj ga vzame iz predala in osveži spomin in se čudi, kako tanek telefon za toliko časa nazaj z možnostjo zamenljive baterije. Ker danes je itak argument "OMG če bo baterija zamenljiva bo ful debel in pa če ima navaden činč konektor za avdijo izhod. Presenetljivo S2 ima oboje in ni nobena pošast.

činča pa res ni imel
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

činča pa res ni imel


Naslednja hipster zadeva bo telefon z XLR konektorjem, da lahk taprav studijski mikrofon priklopis gor.

PARTyZAN ::

Ja sej dons nisi nič, če nimaš svojga podcasta.

antartide ::

če ve kdo kako bi dobil Xiaomi all screen telefon , naj mi prosim javi. Ga lahko naročim iz Kitajske? Nekje sem bral da bo Kitajska only? Če je Kitajska only in ga dobim bo delal v Slo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

WarpedGone ::

Video killed the radio star!
-- Queen
Zbogom in hvala za vse ribe

joze67 ::

antartide je izjavil:

Če je Kitajska only in ga dobim bo delal v Slo?
Za kazat bo v redu. Pa tudi icer za vse, razen morda za LTE. Kar pa je OK, ker je telefon lep in ga boš lahko dlje časa občudoval, ko boš čakal na podatke.

Ahim ::

W6fxBzMDqg je izjavil:

Next big thing v poceni segmentu je Samsung 2 klon. Zamenljiva baterija,, majhen, tanek, sam si ga lahko "šravfal", samo hardware naj posodobijo. Eden boljših telefonov. Ajde bo ker rekel, kaj ta bluzi, če ga ma kdo naj ga vzame iz predala in osveži spomin in se čudi, kako tanek telefon za toliko časa nazaj z možnostjo zamenljive baterije. Ker danes je itak argument "OMG če bo baterija zamenljiva bo ful debel in pa če ima navaden činč konektor za avdijo izhod. Presenetljivo S2 ima oboje in ni nobena pošast.

RCA cinch izgleda takole: RCA connector @ Wikipedia

Omenjeni telefon je imel 3.5 mm vticnico. Precej preprican sem, da ne obstaja niti en smartphone, ki bi ga dejansko prodali v omembe vrednem stevilu primerkov, in bi imel cinch konektor za audio (sploh je se ta za audio tipicno uporablja v dvokanalni izvedbi, torej za stereo potrebujes dva konektorja) ;)

antartide ::

joze67 je izjavil:

antartide je izjavil:

Če je Kitajska only in ga dobim bo delal v Slo?
Za kazat bo v redu. Pa tudi icer za vse, razen morda za LTE. Kar pa je OK, ker je telefon lep in ga boš lahko dlje časa občudoval, ko boš čakal na podatke.


Ja sem tak malo sci-fi sanjač da mi to ful prija. Nobeden ne piše kako ga dobit v Evropi. Jaz ta telefon morem nujno imet, kaj lepšega še nisem videl v življenju če govorimo o telefonih. Noro zgleda res.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Video killed the radio star!
-- Queen


The Buggles. :>

dexterboy ::

Markoff je izjavil:

Dokler ne bo fotoaparat imel zmogljivosti vsaj Hubblea oz. Webba, ne bo snemal mikrošumov v infra in ultrazvočnih frekvencah, procesorska moč ne bo v rangu povprečnega Gugoljevega data centra in baterija ne bo omogočala avtonomnosti vsaj 5 let, je tole brezveze.

:) :D :))
kva sm se pa zdej nasmeju...
Sploh pa naj bi tole bilo 2,5 čuka. Ko voli, pa nek' izvoli.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543192703 (6639) RockyS
»

Zavrnitev garancije zaradi počenega zaslona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10917675 (7060) slon
»

Xiaomi Mi Mix Alpha (Surround/All Screen telefoni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
252129 (1615) Lonsarg

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364577 (38503) bluefish
»

Nakup novega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
172597 (1692) kanarin

Več podobnih tem