» »

iščem sošolce...1. letnik fizika 2003/04

iščem sošolce...1. letnik fizika 2003/04

«
1
2

nikonezna ::

Pozdravljeni...lih ker letos grem namreč na ta faks in ne poznam nobenega...oziroma samo enega...me zanima, kdo od slotekovcev gre slučajno tam kjer jaz. Vem samo za Owco, ki sem ga videl pri vpisu, sam na private se mi ne oglasi:'( :'(
Tako da napišem kar tle, pa da vidim kolko nas bo :D
brez podpisa
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

asskicker ::

Vzpodbudno, macho_man, tale tvoja izbira! Take rabimo! Veliko uspehov pri študiju! :))
Heaven is on the next door!

OwcA ::

@macho_man: kdaj se ti nisem oglasil (spomni nekoliko luknjast :8) )? Katero smeri si izbral?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nikonezna ::

amm...jaz sem se vpisal na univerzitetno in naravoslovno smer....ma nisem siguren izbire, ker kemijo sem mel samo dve leti, ker sem bil na tehniški :|
Kaj pa ti? ma sej karkoli si izbral, mislim da se nam bo urnik razlikoval le za dva predmeta.
asskicker ja ja, take rabimo :D :D
brez podpisa

OwcA ::

Matematična fizika. >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nikonezna ::

ma sej to sem hotu tudi jaz sam...sam...ne vem no, mislim da sem malo bolj v tej moji smeri kot pa v tvoji:D
tako da bom verjetno ostal do konca v njej>:D
a veš še za koga iz slo-techa da gre na naš faks, ali pa da je že tam???
brez podpisa

bosstjann ::

živjo

moja malenkost bo pa letos začela hoditi v stavbo čez dvorišče

nisem vedu da mate tut fizko rat

bosstjann ::

za fiziko se bomo za inštrukcije lohka zmenil


macho_man kje boš stanoval v času študija

frudi ::

moja malenkost je trenutno četrti letnik astronomske smeri, upam da v naslednjih dneh zberem pogoje za absolventa :)
vsem fizikalnim brucom tukaj pa želim veliko uspeha pri študiju; upam da se zavedate, v kaj se podajate >:D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

DavidJ ::

Upam, da ne bo preveč jezn -- ***** ga, zakaj je pa naredu houmsajt. :)

Tegale boste tudi imeli tam. V srednji šoli je bil odličen sošolec in verjamem, da bo tudi enako na FMF-ju. Mislim, da je izbral naravoslovno smer.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Aspirinix ::

Bravo.
Tudi sem bil tam, pa sem moral zaradi problemov v familiji oditi bliže domov (beri MB-PFMB). Obilo uspehov pri študiju.
Je pa FMF zakon.

nikonezna ::

@bosstjann ma imam eno stanovanje v bežigradu...črtomirova, smo ga kupli že nekaj let nazaj za sestro, ona je končala zdej pa sem jaz na vrsti :D >:D
brez podpisa

drejc ::

FMF - mat-uni -> delam izpit za pogoj v 2. letnik nasledn tedn.

Sicer pa res upam da se zavedate v kaj se spuscate :)))

Sam bruci ste pa zamudil mafijske zure na faksu...okej okej, se prou velik niste zamudil razn pouhn smeha pa pjanih matematicark :))). So pa kr lusne bejbe na tem faksu,predvsem visji letnik mat.

good luck!

ghostkop ::

Drgač mam še en let do faksa, sam se tut jst mal nagibam na fizko, sam pravjo da je kr zajeb...
Pa se mal bojim da mi nou ušeč, čeprov me stvar zanima.
Mnenja glede faksa so dobrodošla

Grey ::

Ej frudi al pa kdorkoli....kako je na tem faksu? Ker mene boj vleče v astronomsko smer(predvsem me zanima ta), bomo vidl kaj se bo pol izciml po gimnaziji. Kake so izkušnje, a vam je kej težko tm pa to...

schurda ::

Fantje, želim vam srečo. Tudi jaz upam, da veste, v kaj se spuščate. (Neprespane noči, drugi žurajo, ti študiraš, počitnice namesto na morju - z Aschcroftom (ko pridete v 4. boste videli kako to zgleda)). Sicer so pa mafijski žuri zakon. Ko se asistenti od fizike in asisitentke od matematike napijejo, potem pa zganjajo orgije pred vsemi ... Sej ne rečem, sej so me perecej naučili, ampak če bi sedaj moral še enkrat... ja ... bi fejst razmislil .

Frudi, kako kej Čudež? Analitična ...?

Sicer so pa vse tri fizike prbližno enake. Razlike med tehnično, matematično in naravoslovno praktično ni. Tisto kemijo ali tehniško risanje v prvem pa itak nardi vsak. Prva dva letnika sta tudi za ostale skoraj enaka. Potem pa so pedagogi praktično že na konju, meteorologi se tu ne pritožujejo, samo astronomi morajo še malo pomigati. Drugače pa ne mislit, da si fertik, ko si enkrat napravu mafijo (Alojz Kodre, mojster za vse, mojster za mafijo, mafijo...)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

drejc ::

Nous vrjeu,ampak mafijske zure so letos ukinl. Zadn je biu, ce se dobr spomnem enkrat maja letos. Zdej je baje en zakon, da se na univerzah ne smejo delat zurke. Krneki vglavnem.

En je gor prasu kolk je kej zajeban. Tko ti bom reku...dejansko je zajeban. Cez parking (na fizki) je moj sosolc s srednje sole. Hodu na srednjo vegovo, bil zlo povprečn,se je učiu, (vecinoma trojke tut fizko,ampak za teh-gim vegova je to kr vredi), maturo naredu z 16 in je cist lepo zdelu 1. letnik fizke, edn redkih v rednem roku, pa je tm dost "brihtnih" zlatih maturantov,ka jim ne rata tko uizi kot njemu.

Sej si drgac prebrou iz tega threada nekak. Delat, delat in se enkrat delat je treba. Ko bos naredu 1. letnik bos pa itak dobu en grif, koko se je treba ucit, da zdelas. To je moja naloga za nasledn let, ker sm meu letos enomestno povprecje s kolokviji(me ni blo na faksu spljoh), sam sm se uciu direkt od zadnga kolokvija do izpita, kar je prblizn en mesc na hard (cca 10h/dan) pa mi je komi ratal(pisni 6 usni 9). Upam da bos sabo iz sredne prnesu lepe ucne navade, da se ti nou treba polet tolk ucit.

Eh ja...grem se nazaj algebro ucit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

leonius ::

Jup, tehniški faxi niso mala malica.Sam sem kemik. Sproti delat od začetka do konca če ne je joj. To tudi sedaj sam čutim. Ni mi edino logično zakaj nimamo na tehniških faxih možnosti dvakratnega ponavljanja.....ker težavnost je v primerjavi z ostalimi faxi neprimerno večja...

Naredimo študentski tehniški sindikat?:)))

Fizikalko ::

Ha, Frudi, midva že veva, v kaj se podajajo, kaj?! :D Bova rekla dobro besedo za njih pri Kodretu. Aja, za morebitne samomore fax ne odgovarja. :'( No ja, sej ni tko hudo, samo radi morte met fizko, še bolj pa matematko, če fašete Magajno (čez en mesec boste že vedli o čem govorim). Pa veliko uspeha na naši veličastni klavnici.

DavidJ ::

Dvakratnega ponavljanja?

AFAIK lahko na vseh faxih pogrneš / se prepišeš / pavziraš / ... le enkrat.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Maria ::

No, z Magajno jih pa ja ne moreš strašiti. Je povsem prijazen dečko.

A je že dobil kakšno deklico?

Maria

Double_J ::

(pol)Brat je bil na fiziki. Kolikor vem ni imel kakšnih težav.

drejc ::

Jest ne vem, al se sam do mene tk obnasajo al je splosno tko, da so ama vsi, cist vsi profesorji&asistentke, ka sn jih mel letos tk fajn ljudje, da si clouk boljsih neb mogu zamislt. Ni tuki nobenga zajebavanja v glavo.Sprejmejo te tacga kot si, pa ceprau prides na govorilne ure ma fakticko brez znanja. Ti pac razlozijo na n razlicnih nacinov. Mrbit sm meu pa sam luck, pa nasledn let nebo tko.

jRk0 ::

nas profesor za fiziko je dejal:

"V zivljenju ne morete biti strecni, ce ne grete studirat fizike."

:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Marjan ::

Hehe, FMFjevci na Slo-techu :))

To leto grem v 3.letnik Fiz-vsš. In je prov fletno.

Če te zanima fizika je to res odličen faks. Je pa fora, da moraš bit zraven še talent za matematiko, al pa se jo res učit ko nor kot je nekdo napisal zgoraj (10h/dan... ajej, sej boš vse spodu... ;), kar pa se meni "ne da", zato tudi vsš.
Poznam pa tud nekatere, ki jim je ta faks totalno zagreniv lajf in so po treh letih mučenja pustil vse skup... matrat se ne splača preveč, rajš uživat lajf in delat kar te veseli, zanima... treba imet moto!

So tud eni "odpulenci" za predavatelje, in taka predavanja so najbol zakon :D , izpit nardit pri takem je pa tud štorija zase :\

Aja pa - fizikalni praktikum I, II, III -- a je sploh kej boljšga v lajfu!? IMHO ne. (Brez heca!)
Edino malo posodobil bi lahko I in II, za III ne vem kako je. Meritve bi lahko preko računalnikov laufale...


Pa srečno brucem!

Grey ::

A sej pol vas je kr neki tuki gor s FMF. A mi lahko kdo pove slučajn kaj se dela na astronomski smeri?

Fizikalko ::

Maria, sej Magajna je kul, sam je pa CINIk do daske. Men je to sicer všeč, marsikomu pač ne... Sicer pa - če si delala izpit pri njem, itak veš, o čem govorim.

FMF party na Slo-Techu! 8-O Yes, Yes!:D

Maria ::

Fizikalko

Ne vem, meni se ni zdel prav nič cinik. Najbolj hecno mi je bil tisti njegov primorski h, ala

No, holegica, danes je pa spet hončno sončen dan. Celo zimo me je v nos zeblo taho, da je še hedaj malo rdeč. ;-))

Maria

Fizikalko ::

Da ne bo dileme - meni je Magajna (beri Mkgajver) zakon in mi je bil eden najboljših prfoxov v življenju. Ampak teoretični del Analize 2 je pa zanj prava zabava v slogu - končno fiziki stokajo, he, he...:D

Maria ::

O njegovi kvaliteti kot profesorju se povsem strinjam, vendar do stokanja me ni pripravil.

Žal ali na srečo. ;)

Maria

Fizikalko ::

Maria, kateri letnik si? Abs?

drejc ::

Je meu kdo od vs mogoce Lavriča za kakšn ustn izpit? Namreč u pondelk delam pr njemu ustn izpit iz Algebre, pa bi mi vsak koristn napotek prou prsu.

Maria ::

drejc

Samo repa mu ne odreži. ;)


Fizikalko

Svetova sta dva, naj le ostaneta še naprej.


Maria

Primoz ::

@drejc:

Nauč se :)) Pa če boš kazal znake da vsaj približno veš, o čem nabijaš.. pa se bo dal kaj zvlečt iz tebe.. še kar gre. Čeprav se govori, da je z vsakim rokom težji :)) (to povej, ko boš (ne)naredu)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

frudi ::

Magajna at his best :D
kdor (še) ni hodil na njegova predavanja, se mu ne bo zdelo kaj preveč smešno, kdor pa si zna zraven posameznih izjav predstavljat njegovo posrečeno pojavo z rdečim nosom, pa bo crkoval od smeha.

drejc, strinjam se da je ta faks eden od študentu najprijaznejših, kar se tiče (ne)jebanja v glavo s strani profksov, asistentov in zlasti birokracije. sicer so mnogi profesorji bolj ali manj 'ekstravagantni', kar pa je itak pričakovati od fizikov :)

Marjan, o praktikumih pa imama precej različni mnenji. sicer je kul ideja, ampak kot prvo, ni usklajen z jemanjem teoretične snovi pri ostalih predmetih (na vsš vas verjetno še ne matrajo tolko s teoretičnimi osnovami vaj, na uni znajo pa nekateri asistenti prav najedat); kot drugo pa bi morali nujno porihtat opremo pri marsikateri vaji.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Marjan ::

Hehe frudi, tale “To lahko poveste kašnemu fiziku, normalnim ljudem ni treba.” je tudi na majci natisnjen, ki smo jo dobil na pikniku katapultov, ki je bil lansko leto - zakon! BTW, naša ekipa je bila druga :)).

O praktikumih - jah, res prehitevajo predavanja, ampak meni je bilo to všeč, da na praktičnem nivoju vidiš in narediš eksperiment, kasneje ga pa teoretično na predavanjih... Nas je pa Praktikum I imel Dean Cvetko in je znal teorijo odlično razložit, tko da je blo sploh zakon. Dvojka je bla bolj "na izi" profesorica...
Vaje so pa res zjahane do konca, tud po 30 (in več?) let stare, tako, da bi bilo res treba posodobit, pa tudi računalnike vpeljat, tako kot smo to delali v sklopu laboratorijskega dela (pri "Merilni delavnici", če si bil).

Grey: poglej si urnike o astronomski smeri, na netu maš...

frudi ::

Grey, tule odklikaj na informacije o študiju in boš našel predmetnike za vse letnike in smeri. drugače je astronomija verjetno še najlažja smer med ta 'hudimi' smermi na uni-ju ('hude' smeri == vse razen pedagoške in meteorologije), tudi zato ker lahko v tretjem in četrtem letniku sam izbereš kar precejšen del predmetov.

Marjan, sem imel tudi lab. delo ja... pri merilni delavnici smo naredili samodejni mešalec malinovca :D
se pa spomnim naprimer ene vaje pri praktikumu II - sila med ploščama kondenzatorja; tista tehtnica, ki je nosila eno od plošč, je ne glede na jakost polja obstala v tistem položaju, v katerega si jo sam postavil... zdaj pa zmeri kaj! ni čudno da sem moral pri pisanju poročil polovico podatkov, khm, koregirat :D
pri trojki je pa ena vaja (mikrovalovi), kjer po 'ustnem izročilu' izveš, da se izvora mikrovalov ni dobro dotikati med delovanjem... tistih par kV te kr pošteno sune. pri eni drugi vaji (nmr) občasno skuri kako varovalko, ker se komu zdi primerno prižgat tisti gigantski magnet brez odprtega vodnega hlajenja. spet pri tretji ti dajo meriti aktivnost 40 let starega vzorca natrija-22 (razpolovna doba 2.6 leti), seveda meritev traja doooooooolgo, pri četrti pa se ti zgodi, da snemaš holograme na že izpostavljene fotografske ploščice.
ah ja, užitki praktikuma... pa glih naslednji tedn mam zagovore vaj :\
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Marjan ::

U fajn, malce 'ustnega izročila' mi bo prav prišlo zelo kmalu :D
Sem ravno danes zvedel, da bom imel Poberaja, upam, da je vredu :\

Fizikalko ::

Srečko Srečkovič - Poberaj je zakon. :P Varujte se Mertlja!>:D

Trdi ::

A tolk nas je s FMFja? Preklemano zaj.. je tale faks, sam sem ga vzel zlo prelahko, zdaj pa se borim za tretji letnik univerzitetne matematike. Čeprav fizika je bolj tko. Če se vsi naši asistenti delajo norca iz fozikov, pol že mora bit nekaj na tem. ;)
Like: "Pa zakaj pa namesto tega ne nardimo tko pa tko, pa mamo rešeno?" Asistent zabodeno pogleda: "Ker nismo fiziki!" :)
Trdota d.o.o.

DavidJ ::

Fiziki in matematiki velikokrat radi zafrkavajo drug drugega. V SŠ smo si enkrat pri matematiki sposodili računalnik s projektorjem iz fizikalnega kabineta. Tršica je imela z njim težave, zato je moral priskočiti na pomoč profesor fizike. Njegove prve besede so bile: "Kaj je, Marjetica? Je stvar premalo abstraktna zate?" :D

Roba s FMF-ja, itak. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Marjan ::

Ravno to sem enkrat razlagal nekomu na tem forumu, pa mi ni verjel.

Občasno ta zafrkancija že prestopi meje dobrega heca.

Veste kakšne je imel Dobovišek za povedat čez fizike?!

Tole kar bom sedaj povedal, poslušte samo matematiki. Fiziki itak ne boste razumel.

Matematiki tole znate, ane. Hm, kaj nej nardim pa glede fizikov?! Ehh...

...itd, itd...

Enkrat ga je pa ena matematičarka malo "napadla", da ji gre na živce ker dela razliko med fiziki in matematiki (se je tako milo izrazila), no in potem je povedal zgodbico. Bistvo pa je bilo, da ga je med študijem pred diplomo en prof. fizike nekaj matral z mafijo, pa ni takoj naredil pri njem ustnega izpita in se je "malce" zavleklo. Neki je potem tudi navezal s Kodretovo pesmico itd.
In to je bil njegov odgovor na "Zakaj zajebavate fizike?":|
heh... :P


Fizikalko: Mertlja sem imel pa pri vajah FizI in FizII... :P je znal kar zakomplicirat enostavno nalogco, ja >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Fizikalko ::

Mertelj SUX

Marjan ::

egomez ::

Jaz sem bil neodlocen, ali grem študirat fiziko ali elektrotehniko. Pol sm izbral elektrotehniko(elektronika). Pravste da je precej težko. Mi lahko kdo pove kakšen link, kjer si bi lahko ogledu kako zgledajo izpiti pri vas.

frudi ::

egomez, tule naprimer, klikni na posamezni predmet na desni in pri nekaterih boš našel kake stare kolokvije/izpite.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

schurda ::

Marjan & Fizikalko: predlagam, da ustanovimo ekipo "MERTELJ SUX". Jaz sem že ta tretji član.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

drejc ::

A mate vsšjevci na fmfju tut rigorozni izpit pred diplomo?

btw: ibr uživam v dokazih na neskončnih v.p. in abstraktnih algebrskih struktur0:) . Bemti, ko pa ta faks nardim, me morjo vzet za šerloka houmsa!

Marjan ::

>A mate vsšjevci na fmfju tut rigorozni izpit pred diplomo?

Ne da bi vedu. Ti povem čez 1 leto 0:)

Grey ::

frudi:
vidim da mi ti lahko še najboljše informacije daš. Kako je kej to z računanjem pa take fore. Ker je to fizika je tega skos na pretek. Kako bi jih po težavnostni stopnji od 1-10 ocenu(enačbe, naloge,...). Edina stvar k je pr men je ta da zaenkrat v gimnaziji kr dobr shajam(pdb4) z minimalnim učenjem. Upam da bo podobn tut na FMF, ker stvai kr hitr zakapiram, problem se pojavi pri učenju:8).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814318 (9556) lebdim
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146526 (34046) awy
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215717 (12685) žana
»

univerza za fiziko (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610213 (6081) Bor H

Več podobnih tem