» »

Kateri nov "družinski" avto

Kateri nov "družinski" avto

m0LN4r ::

Ker imajo dovolj denarja, da si na dve ali tri leta zamenjajo avto. Sej pri nas tudi kar lepo število ljudi to dela (da se lahko pred sosedom pohvali), samo da jedo potem zelje in krompir 7 let, kolikor plačujejo za kredit.

Lej ce bi bilo v tvojem primeru tako, to se ne pomeni, da je pri vseh ostalih tako. Ce das 1/3 place za avto in nimas glih minimalne place imas lahko vsake 3 leta nov manji ali 5 let nov vecji avto, brez kakrsnega koli problema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

“Eni imamo tudi tako urejeno. Samo da v ostalem času (ko nas ni na destinaciji) oddajamo hišo.”

Oddajanje nepremičnine je precej tečno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::

Definitivno manj tecno, kot vsak dan z ogromnim avtom parkplac iskat v centru.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

aborko ::

Vsak dan z avtom v center? Zakaj bi to počel? Vam še ni kapnilo, da se ti časi počasi končujejo, centri večji mest se zapirajo za ICE promet. Parkiraš malo stran, po možnosti zastonj in greš s skirojem ali kolesom (ki ga potegneš iz malo večjega avtomobila) v center, če že moraš rinat tja.
Ce das 1/3 place za avto in nimas glih minimalne place imas lahko vsake 3 leta nov manji ali 5 let nov vecji avto, brez kakrsnega koli problema.

A te pravilno zastopim - tebi je čisto ok, da ti gre 1/3 plače samo za avto vsak mesec? Ali si mislil 1 mesec? Če slednje, potem ok, toliko je tudi mene stal avto.

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Ker imajo dovolj denarja, da si na dve ali tri leta zamenjajo avto. Sej pri nas tudi kar lepo število ljudi to dela (da se lahko pred sosedom pohvali), samo da jedo potem zelje in krompir 7 let, kolikor plačujejo za kredit.

Lej ce bi bilo v tvojem primeru tako, to se ne pomeni, da je pri vseh ostalih tako. Ce das 1/3 place za avto in nimas glih minimalne place imas lahko vsake 3 leta nov manji ali 5 let nov vecji avto, brez kakrsnega koli problema.


Zakaj bi dal za kos pleha vsak mesec eno tretjino plače? To delajo tisti, ki jim je pleh edino s čimer se lahko pokažejo pred sosedom in kar lahko sploh pokažejo v življenju.

zmaugy je izjavil:

“Eni imamo tudi tako urejeno. Samo da v ostalem času (ko nas ni na destinaciji) oddajamo hišo.”

Oddajanje nepremičnine je precej tečno.


Obstajajo agencije, preko katere oddajaš, pa nimaš nič problemov, enkrat na mesec ti pa nakažejo pobrano najemnino. Poleg tega oni tudi skrbijo, da je s hišo vse v redu.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Definitivno manj tecno, kot vsak dan z ogromnim avtom parkplac iskat v centru.


Teh težav nekako ne opažam, vsaj ne kot različnih za majhne in velike avtomobile.

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ker imajo dovolj denarja, da si na dve ali tri leta zamenjajo avto. Sej pri nas tudi kar lepo število ljudi to dela (da se lahko pred sosedom pohvali), samo da jedo potem zelje in krompir 7 let, kolikor plačujejo za kredit.

Lej ce bi bilo v tvojem primeru tako, to se ne pomeni, da je pri vseh ostalih tako. Ce das 1/3 place za avto in nimas glih minimalne place imas lahko vsake 3 leta nov manji ali 5 let nov vecji avto, brez kakrsnega koli problema.


Zakaj bi dal za kos pleha vsak mesec eno tretjino plače? To delajo tisti, ki jim je pleh edino s čimer se lahko pokažejo pred sosedom in kar lahko sploh pokažejo v življenju.

zmaugy je izjavil:

“Eni imamo tudi tako urejeno. Samo da v ostalem času (ko nas ni na destinaciji) oddajamo hišo.”

Oddajanje nepremičnine je precej tečno.


Obstajajo agencije, preko katere oddajaš, pa nimaš nič problemov, enkrat na mesec ti pa nakažejo pobrano najemnino. Poleg tega oni tudi skrbijo, da je s hišo vse v redu.


Aha. Pa kruh še malo pečeš in viške prodajaš sosedom, pa ker imaš psa greš zjutraj sprhodit še pse sosedov, spotoma še časopise raznosiš po soseščini...
Focus.
Pa zakaj bi imel “svojo” hišo za dopust in jo oddajal? Kakšne je prednost? Prideš na dopust in si slabe volje, ker je kaj razbito etc.?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

WizzardOfOZ ::

Zakaj je nebi imel? Hiša je s pogledom na morje, 100m od obale, prva vrsta, nič ni pred njo.

Raje za hišo na morju dajem eno tretjino plače, kot za kos pleha. Hiša je moja, vrednosti ne izgublja, avto pa izgubi vrednost par plač, ko ga pripelješ iz trgovine.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

aborko je izjavil:

Vsak dan z avtom v center? Zakaj bi to počel? Vam še ni kapnilo, da se ti časi počasi končujejo, centri večji mest se zapirajo za ICE promet. Parkiraš malo stran, po možnosti zastonj in greš s skirojem ali kolesom (ki ga potegneš iz malo večjega avtomobila) v center, če že moraš rinat tja.
Ce das 1/3 place za avto in nimas glih minimalne place imas lahko vsake 3 leta nov manji ali 5 let nov vecji avto, brez kakrsnega koli problema.

A te pravilno zastopim - tebi je čisto ok, da ti gre 1/3 plače samo za avto vsak mesec? Ali si mislil 1 mesec? Če slednje, potem ok, toliko je tudi mene stal avto.

Lej ce posameznik ni zmozen v 5 letih nasparati 15 jurjev ali pa ce malo bolj natanco se spravis zravn lahko to naredis v 3 letih, potem vec kot ocitno razmetavas drugje prevec.
Ko bodo pred mesti na razpolago velika pokrita parkirisca je to to, ampak se vedno ne bo udobno, pozimi, po zlajdri, snegu, dezju, mrazu, ce bo od parkplaca do cilja 5-10km; slovenija je bolj izjema, saj velikih strnjenih mest zaenkrat sploh nima. No saj japoncki ze vejo, zakaj so mini avti kul.
 Veliko prtljage je so 90s

Veliko prtljage je so 90s

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

zmaugy je izjavil:

Pa zakaj bi imel "svojo" hišo za dopust in jo oddajal? Kakšne je prednost? Prideš na dopust in si slabe volje, ker je kaj razbito etc.?
Nizozemci hišo običajno najamejo za 2 tedna. Nad lastništvom niso tako navdušeni, kot Slovenci, ki morajo ves čas z lastništvom tega in onega dokazovati, da niso reveži.

WizzardOfOZ ::

Ja, Nizozemci plačajo za najem hiše 2000 evrov na teden. Pa si izračunaj zakaj se splača imeti hišo 100m od morja in jo oddajat Nizozemcem od srede aprila do prvega novembra.

zmaugy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj je nebi imel? Hiša je s pogledom na morje, 100m od obale, prva vrsta, nič ni pred njo.

Raje za hišo na morju dajem eno tretjino plače, kot za kos pleha. Hiša je moja, vrednosti ne izgublja, avto pa izgubi vrednost par plač, ko ga pripelješ iz trgovine.


A nisi rekel, da hočeš oboje, velik avto v garaži za na dopust in hišo na destinaciji dopusta?
Dopust v prvi vrsti od obale se ceneje vsako leto najame. Plus da nimaš skrbi, prideš na lokacijo, ni nič tvojega, vsako leto na drugo lokacijo...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Nisi dojel. Nimam hiše zato, da bi bil jaz notri. Imam jo zato, da jo oddajam bogatim najemnikom. 8000 evrov na mesec, povprečno 5 mesecev na leto. V dveh letih in pol se mi je izplačala, sedaj je to samo še čisti zaslužek. Letos še obnovim bazen pred hišo, pa še par zadev vgradim, da bom lahko še več računal.

Jaz na dopustu ne maram biti med štirimi stenami, hodim na roadtripe in na kampiranje.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Nisi dojel. Nimam hiše zato, da bi bil jaz notri. Imam jo zato, da jo oddajam bogatim najemnikom. 8000 evrov na mesec, povprečno 5 mesecev na leto. V dveh letih in pol se mi je izplačala, sedaj je to samo še čisti zaslužek. Letos še obnovim bazen pred hišo, pa še par zadev vgradim, da bom lahko še več računal.

Jaz na dopustu ne maram biti med štirimi stenami, hodim na roadtripe in na kampiranje.


Torej potem nima smisla, da razlagaš o tej hiši kot lokaciji tvojega dopusta.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Za novo leto sem jaz notri en teden. Torej je na lokaciji mojega dopusta.

m0LN4r ::

Torej prisli ste do zakljucka, da je v tem modernem svetu obvezno imeti karavana, ker drugace se ne da na dopust z familijo.
Wow, dejmo to se ostalemu svetu dopovedat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Za novo leto sem jaz notri en teden. Torej je na lokaciji mojega dopusta.

Novo leto na nizozemski obali? Pa je to za kaj? A ni boljše na kakšni drugi lokaciji?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

aborko ::


Lej ce posameznik ni zmozen v 5 letih nasparati 15 jurjev ali pa ce malo bolj natanco se spravis zravn lahko to naredis v 3 letih, potem vec kot ocitno razmetavas drugje prevec.

Sicer so proritete različne, ampak zakaj bi moral 3 al pa 5 let šparati za nov avto, devati 1/3 plače vsak mesec za pleh, ki vsaj 90% časa stoji. Jst z veseljem neracionalno zapravljam denar (za potovanja npr.), ampak tako, da imam kaj od tega. Avto pa kupim kot orodje, bolj tako mimogrede. Stane 1x del ene mesečne plače, svojo nalogo opravlja že vrsto let. Razumem tudi ljudi, ki se keširajo, ker so jim avti strast, ampak potem kupiš nekaj posebnega, kakega starodobnika ali športni avtomobilne ne pa vsakdanjega ljudskega polota, ki je štancan miljonkrat. No vsakemu svoje :)

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Torej prisli ste do zakljucka, da je v tem modernem svetu obvezno imeti karavana, ker drugace se ne da na dopust z familijo.
Wow, dejmo to se ostalemu svetu dopovedat.


Karavani so zelo praktični avti, moj s 190 konji pri precej dinamični vožnji pije okrog 6 L/100 km, prostora veliko, vožnja udobna (bolj kot s kakšnim usranim SUVjem z visokim težiščem).
Velikokrat se vozim še s kom in ni težav s prostorom, za na dopust pa seveda tudi ne (kovčka za na streho od Insignije sem se z veseljem znebil).
Pa še manj so popularni od SUVjev, tako da so relativno od njih cenejši glede na performance.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Torej prisli ste do zakljucka, da je v tem modernem svetu obvezno imeti karavana, ker drugace se ne da na dopust z familijo.
Wow, dejmo to se ostalemu svetu dopovedat.


Vsak naj ima karkoli hoče. Jaz ga nimam.

m0LN4r ::

Vse jasno, ampak da se pa sam vozis naokoli v karavanu nevem. Zato, da 1x na dve leti izkoristis velikost pa tudi ni potrebe. Danes ti takorekoc cisto vse dostavijo na dom, za kaj specialnega si pa najames kombi za tisto eno furo. To je pa tudi vse.

aborko je izjavil:


Lej ce posameznik ni zmozen v 5 letih nasparati 15 jurjev ali pa ce malo bolj natanco se spravis zravn lahko to naredis v 3 letih, potem vec kot ocitno razmetavas drugje prevec.

Sicer so proritete različne, ampak zakaj bi moral 3 al pa 5 let šparati za nov avto, devati 1/3 plače vsak mesec za pleh, ki vsaj 90% časa stoji. Jst z veseljem neracionalno zapravljam denar (za potovanja npr.), ampak tako, da imam kaj od tega. Avto pa kupim kot orodje, bolj tako mimogrede. Stane 1x del ene mesečne plače, svojo nalogo opravlja že vrsto let. Razumem tudi ljudi, ki se keširajo, ker so jim avti strast, ampak potem kupiš nekaj posebnega, kakega starodobnika ali športni avtomobilne ne pa vsakdanjega ljudskega polota, ki je štancan miljonkrat. No vsakemu svoje :)
Debata je sla o tem, da si ljudje niso zmozni kupiti novega avta brez kredita in o tem, da ga morajo voziti 10 let, ker v 10 letih nimajo za novega. To je bilo za primer, da enostavno ni res. Avti so danes poceni, samo jebeno je ce ima sosed karavana z 200 konji, ti pa se z manj ne sprijaznis in se pretvarjas, da nujno rabis vsaj enak kaliber. Govorim nasplosno. Za tistih standardnih 15-30km do sihta pa tudi ni potrebe po nevem kakem luksusu, za vikend obiskati babico pa spet ni potrebno imeti ladje. To je neko staro misljenje.
Moj fotr ima vecji avto ze od vekomaj, pa nevem ce ga je kdaj v zivljenju zares izkoristil, 99% casa se vozi vnjem sam in enkrat na leto da not MOGOCE nekaj vecjega, kar pa spet ni tako veliko, da nebi mogel dati v nek manjsi avto.

SUVji so pa itak brezveze, to se strinjam. To je cisti marketing.
Karavana je mogoce fajn imeti, ko imas otroke do 10 let, potem ga pa vec ne rabis, ko se vnjem vozi sam in imas notr en prenosnik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krho ::

Ti nebi karavana? humorist.... Ko jest prtljažnik navadnega golfa V spravim voziček in košaro, ki spada gor je prtljažnik poln.. zdej pa pejt na moreje al pa nekam v toplice na dopust.
Pe večina HB ima danes prtljažnik brez roba.. kar pomeni, da že tam izgubiš 15-20cm.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

m0LN4r ::

Ja vem, med vozicki obstajajo tudi ogromne razlike in trend, ki narekuje da mora biti vecji od sosedovega. Ze kdaj slisali za zlozljiv vozicek, ki ne zasede vec kot 50x20x100 ko ga sestavis? Aja to pa ne gre, tega zena ne bo dovolila, te bodo cudno gledali na cesti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krho ::

Jest sem dal skozi tanovo Ceed, Focusa, Astro vse karavane. Octavia po opremi in ceni seka orenk iz budgeta, tako, da je niti probat nisem šel. Od naštetih se najbolje vozi Focus. Ceed aka korejec za ceno Focusa.. ne hvala, pa me prav boli k.. da je narejen v evropi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

m0LN4r ::

 Paziti na Imidz je huda stvar tudi pri dojenckih

Paziti na Imidz je huda stvar tudi pri dojenckih

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krho ::

kje je tukaj trda košara? kar rabiš v bistvu prvih 6 mesecev tudi na dopusti, da otrok lepo normalno spi?
Men se ne da košare dol jemat in pol čez 15min nazaj gor. Jest hočem vozišek vzet iz avta, ter ga sestaviti v 20s.. ne pa še košaro gor natika, po pol, k iz trgovine prideš košaro dol .. eno samo jajcanje

Jest nisem kupoval novega vozička in lupinice za otroka in za to zmetal 1000€... Sem uporabil lepo 10 let staro od sestre.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

m0LN4r ::

Mas tudi take, kjer se zlozi kosarica, ampak ni iz trde plastike. Tam od 150-300 dolarjev, novi. Trgovini se rece: ebay.com ne pa babycenter.si
Ne rect, da se ne da no. Vse se da, ce se hoce.

First world problems.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

roCkY ::

m0LN4r je izjavil:

Vse jasno, ampak da se pa sam vozis naokoli v karavanu nevem. Zato, da 1x na dve leti izkoristis velikost pa tudi ni potrebe. Danes ti takorekoc cisto vse dostavijo na dom, za kaj specialnega si pa najames kombi za tisto eno furo. To je pa tudi vse.

aborko je izjavil:


Lej ce posameznik ni zmozen v 5 letih nasparati 15 jurjev ali pa ce malo bolj natanco se spravis zravn lahko to naredis v 3 letih, potem vec kot ocitno razmetavas drugje prevec.

Sicer so proritete različne, ampak zakaj bi moral 3 al pa 5 let šparati za nov avto, devati 1/3 plače vsak mesec za pleh, ki vsaj 90% časa stoji. Jst z veseljem neracionalno zapravljam denar (za potovanja npr.), ampak tako, da imam kaj od tega. Avto pa kupim kot orodje, bolj tako mimogrede. Stane 1x del ene mesečne plače, svojo nalogo opravlja že vrsto let. Razumem tudi ljudi, ki se keširajo, ker so jim avti strast, ampak potem kupiš nekaj posebnega, kakega starodobnika ali športni avtomobilne ne pa vsakdanjega ljudskega polota, ki je štancan miljonkrat. No vsakemu svoje :)
Debata je sla o tem, da si ljudje niso zmozni kupiti novega avta brez kredita in o tem, da ga morajo voziti 10 let, ker v 10 letih nimajo za novega. To je bilo za primer, da enostavno ni res. Avti so danes poceni, samo jebeno je ce ima sosed karavana z 200 konji, ti pa se z manj ne sprijaznis in se pretvarjas, da nujno rabis vsaj enak kaliber. Govorim nasplosno. Za tistih standardnih 15-30km do sihta pa tudi ni potrebe po nevem kakem luksusu, za vikend obiskati babico pa spet ni potrebno imeti ladje. To je neko staro misljenje.
Moj fotr ima vecji avto ze od vekomaj, pa nevem ce ga je kdaj v zivljenju zares izkoristil, 99% casa se vozi vnjem sam in enkrat na leto da not MOGOCE nekaj vecjega, kar pa spet ni tako veliko, da nebi mogel dati v nek manjsi avto.

SUVji so pa itak brezveze, to se strinjam. To je cisti marketing.
Karavana je mogoce fajn imeti, ko imas otroke do 10 let, potem ga pa vec ne rabis, ko se vnjem vozi sam in imas notr en prenosnik.

Če/ko te bo enkrat hrbet začel zbadat v poležečem položaju v limuzini/karavanu boš v pol leta nabavil SUV in ga hvalil...

m0LN4r ::

Cak mal, malo prej pa je eden napisal da je ravno karavan dobr za hrbet. Sicer pa sedez si lahko nastavis kjerkoli pravilno, ne rabis zato sedeti na traktorju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

roCkY ::

Če imaš okvaro v hrbtenici in ti dejansko paše pokončen položaj (ja traktor like, ampak rabiš dober zračen sedež za 2 k€+) ter si malo višji lahko v karavanu le streho prevrtaš in stekleno kupolo zmontiraš...

Wrop ::

C razred je že dovolj velik, da imaš dovolj prostora za lupinico na zadnjih sedežih, prtljažnik pa je tudi dovolj velik, da notri daš voziček, pa še za kako 1-3 polne vrečke ostane prostora.
Jaz sem dovolj komot shajal z cliom 4, so pa bili določeni kompromisi. Npr. lupinica je bila malo večja, tako, da je bilo treba sedež imeti skoraj do konca naprej na sovoznikovi strani. Tudi vsak voziček ni pasal v prtljažnik brez podiranja koles. Posledično je bilo treba kupiti malo ožjega. Je pa npr. corsa imela več prostora na zadjih sedežih, brez, da bi žrtvoval prostor na sprednjih sedežih, je pa imela eno slabost, da zadnja klop sploh ni bila deljiva. Z enim otrokom se da dovolj komot shajati tudi z avtom B razreda.
Glede na to, kupuješ avto med 20-25k €, teh problemov načeloma ne boš imel, se pa splača iti vseeno pogledati in preveriti v praksi, da je še dovolj prostora za oba, potem, ko namestiš lupino. Lahko ti pa povem, da z npr. z meganom ne boš imel problemov, ko bo otrok dovolj star, ko bo šel v otroški sedež. Prtljažnik je pa dovolj velik za en voziček marelo, poganjalec, pa še za vsaj tri vrečke bo dovolj prostora.
Bolj glej da je avto dovolj varen, udoben, da ima kake asistenčne sisteme, 120-160 KM, pa da ti je všeč.

jype ::

Wrop je izjavil:

Lahko ti pa povem, da z npr. z meganom ne boš imel problemov, ko bo otrok dovolj star, ko bo šel v otroški sedež.
Takrat potrebuje _manj_ prostora, kot z lupinico, tako da res ne vidim razloga, da bi kupoval večji avto samo zato, da bo več časa vozil prazen in posledično ljudem pod nos stresel več strupenih snovi.

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Cak mal, malo prej pa je eden napisal da je ravno karavan dobr za hrbet. Sicer pa sedez si lahko nastavis kjerkoli pravilno, ne rabis zato sedeti na traktorju.

Kdo pa kje je to napisal?
Jaz sem samo izjavil, da večji avto je bolj udoben od cliota, ne da mora biti večji avto karavan.

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz sem samo izjavil, da večji avto je bolj udoben od cliota, ne da mora biti večji avto karavan.
Absolutno, sploh ko je potem treba asfaltirat vedno večje površine, da lahko vsa ta večja vozila parkirajo, to nedvomno kvalitetno vpliva na zdravje ljudi, še posebej otrok.

WizzardOfOZ ::

Seveda da je treba, če je pa treba upoštevat še kolesarje in zato širiti cestišča. Nehaj se voziti po cestiščih z biciklom, pa ne bo treba večjih površin asfaltirat.

jype ::

Na prostoru, ki ga jaz (kot biciklist) potrebujem na cesti za celo družino, se lahko nahaja nič (0) avtomobilov.

Urbano#Desno ::

je pa to ravno dodatni prostor ki bi ga potrebovali da se večji avto brez težav prebija po cesti. :=) Zate je pa nočni termin ko ni resnega prometa

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

je pa to ravno dodatni prostor ki bi ga potrebovali da se večji avto brez težav prebija po cesti. :=) Zate je pa nočni termin ko ni resnega prometa
En večji avto. Ko sta dva, je že zabasano, zato je treba dodatno asfaltirat in edina površina, ki je še na voljo, je otroško igrišče, mestni park, rodovitna njiva ali pa gozd.

Kvalitetno uničujete lastno okolje.

Drevesce ::

Nissan Quashqai.

Lahko pa kupiš kakšnega starega že malce pokvarjenega terenca, da kakšen izpuh stisneš jypetu v obraz ko bo bicikliral po Dunajski ali Celovški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

jype ::

Drevesce je izjavil:

Lahko pa kupiš kakšnega starega že malce pokvarjenega terenca, da kakšen izpuh stisneš jypetu v obraz ko bo bicikliral po Dunajski ali Celovški.
Skratka, če kdo to stori, se lahko branim z uporabo minimalne recipročne sile. Ker ste zaščiteni pred zunanjimi grožnjami z jekleno kletko, je uporaba orožja, ki takšno zaščito penetrira, pravzaprav upravičen silobran? Super, me veseli, bom pisal odvetnikom, da kar pripravijo template za spis, da ne bom imel težav s sodišči, ko zopet pridem v Ljubljano.

joze67 ::

Ne vem, če si razumel pomen besede minimalne. Odvetniku pa kar piši, bo od kripto miljonov še kdo dobro živel.

m0LN4r ::

Ja problem je ce ste vsi 2 metra visoki pa 120kg, negibcni in imate metrske plasticne kosarice, ker je to trendi.
Se bi skoraj strinjal, ampak po nekaj 100tkm prevozenih v malem avtu, nimam nobenih tezav z hrbtenico, pa se veckrat peljem na nekaj urno voznjo, kot povprecen penzionist z SUVjem po svoji lokalni vasici.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Nisi dojel. Nimam hiše zato, da bi bil jaz notri. Imam jo zato, da jo oddajam bogatim najemnikom. 8000 evrov na mesec, povprečno 5 mesecev na leto. V dveh letih in pol se mi je izplačala, sedaj je to samo še čisti zaslužek. Letos še obnovim bazen pred hišo, pa še par zadev vgradim, da bom lahko še več računal.

Jaz na dopustu ne maram biti med štirimi stenami, hodim na roadtripe in na kampiranje.


A se meni samo zdi ali tukaj davek manjka, bcoz I smell some serious bullshit.

Cool story bro.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

@m0LN4r

Časi so se spremenili. Včasih si lahko imel v golfu zadaj 3 otroke, ki so skakali neprivezani. Danes moraš po zakonu imeti glomazne otroške sedeže. Torej imaš kapaciteto avtomobila že od začetka zmanjšano za 1/3. Torej, če imaš dva otroka je no go, da se recimo zadaj usede še mami ali bratranec.

Če imaš nek hatchback v velikosti VW golfa imaš za seboj komaj lupino, če nimaš sedeža čisto naprej ali si pa majhen.

@Old Spice


premisli kaj boš kupil. Če mislita imeti še kakšnega otroka, kar je tudi dobro, da sta bolj socialna, več se morata prilagajati, ne vrti se vse okoli enega, kupi družinskega enporostorca. Ranga C4, VW tourana, ali "cenejšega" berlingota. C4 je mogoče malenkost "cenejši" kot Touran, ampak meni je over designed (zgleda mi kot maffin), Berlingo mi je pa malo preveč obrtniški (iz poslovnega vozila so naredili družinskega, ker se je tako uporabljal) - ampak vseeno top za družino. Sam sem kupil novega VW tourana in ga pričakujem v 2 mesecih. Moraš se pa pametno lotiti da dobiš dobro ceno.

Poznam veliko mladih družin, da jim je bilo hitro žal, da niso kupili enoprostorca že pri prvem otroku. To je pač avto za družine za današnji čas.

Res premisli, sam bi ti absolutno svetoval C4, Berlingo, Tourana ali Ford S maxa.

Urbano#Desno ::

Jaz predlagam nekaj takšnega



če si seveda lahko privoščiš.

Otroci so naše največje bogastvo in ne moreš jih prevažati v nekih papirnatih škatlicah kot je clio.

Unilseptij ::

Toyota Verso, 7 sedezev... Kupil pred 6 leti, za 3 otroke, vedno dovolj prostora, prakticna, zanesljiva, relativno poceni... Zdaj ko so otroci 10+ mi prostor ostaja. ceprav s sabo vedno tovorimo prakticno vse, kar ni pritrjeno :D. Nikdar nisem rabil truge...

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz predlagam nekaj takšnega



če si seveda lahko privoščiš.

Otroci so naše največje bogastvo in ne moreš jih prevažati v nekih papirnatih škatlicah kot je clio.


...popravljati.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Urbano#Desno ::

No ja range roverji res znajo mehaniku plačati kakšne počitnice na bahamih :=) al pa novo hišo. Gre zgolj za tip vozila ki je odličen za klasičen school run.

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Kupi karavana ali enoprostorca. Verjemi...

Sparkxl ::

...verjemi da boš isto tele kot 95% folka, ki kupuje oversized avto, katerega kapaciteto rabi za 2x letno do poreča, preostalih 99% voženj pa je avto prazen na 3 km relaciji dom-vrtec-služba-interšpar-vrtec-dom.
In zato se nujno rabi vsaj karavan.
Če tukaj govorimo o enem otroku in da več ni v planu drugi, je popolnoma vseeno kakšen avto je. In avto se ne kupuje tako, da gledaš če paše not košara in največji voziček kar obstaja. Košaro rabiš pol leta, voziček 1,5 let. In za teh 1,5 let prilagodiš celoten nakup temu, da to not dobiš in za to nameniš ohoh denarja? Vsakemu svoje, ampak za mene je to denar vržen v smeti. Jaz bi za ta namen na avtorjevem mestu kupil kaki res dober HB, ki je v prvi vrsti za mene, ker jaz dnevno not preživim 100km, ne forc in žena. Ko se gre v Poreč, pa fookneš trugo na streho in je problem rešen.

Raptor F16 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz predlagam nekaj takšnega



če si seveda lahko privoščiš.

Otroci so naše največje bogastvo in ne moreš jih prevažati v nekih papirnatih škatlicah kot je clio.


Pojdi na javno dražbo in si kupi tank.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 3 otroške sedeže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12424863 (14328) bauci
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588828 (7038) m0LN4r
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423828 (19735) dj_uro
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437258 (33040) Mufasa
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29035753 (29285) Super Sonic

Več podobnih tem