» »

Preizkus stanjšanih leč za očala

Preizkus stanjšanih leč za očala

MrStein ::

Imajo kje razstavljena stanjšanja stekla za očala?

Da bi videl v živo pred nakupom?

V reklamah piše samo "tanjša so, lažja in boljša!" nič pa ne omenja slabih lastnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki ::

Ponavadi je kromatska aberacije bolj tečna, bolj kot je indeks refrakcije večji oziroma tanjša leča. Jaz imam zdaj 1.74 stekla (skoraj 200eur po komadu), pa se že kar precej opazi, če malo off axis pogledaš.

MrStein ::

Že na 1,67 je kar očitna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Imajo kje razstavljena stanjšanja stekla za očala?

Da bi videl v živo pred nakupom?

V reklamah piše samo "tanjša so, lažja in boljša!" nič pa ne omenja slabih lastnosti.


Pojdi v optiko in jih prosi, da ti pokažejo.
Sicer pa ne boš videl kaj veliko, ker je končni rezultat močno odvisen od velikosti in oblike okvirja.

Slabe lastnosti so na netu, Google it.

Imajo slabše optične lastnosti, več problemov z odboji in večjo nujo po dobrem antirefleksnem sloju,...

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Že na 1,67 je kar očitna.


Zato pa vzameš nižjo stanjsavo, če nimaš res visoke dioptrije. Imaš priporočila glede na dioptrijo.
Pa manjši, k so okvirji, manjsa je teža.

Sicer pa imaš kup materialov, ki tudi vplivajo na optične in ostale lastnosti leče. Potem se pač odločiš s čem lažje živiš.

anketar ::

cene so navite, je pa en slovenc odpru spletno prodajo, zdej ma pa tud fizično trgovinco za pogledat očala, so pa okvirji sam iz une plastike (hipster look), če te to ne mot so cene kr ugodne

MrStein ::

Ime trgovine?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

"da ne bo reklama"

anketar je izjavil:

https://www.dellaspina.si/

Na forumu vsak dan objavljajo imena trgovin, za nekatere so celo odprte namenske teme.
Zakaj tak strah pred objavljanjem imena trgovin?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Pa za informacijo še en redkih optikov, ki jasno našteje slabosti stanjšanih stekel:
https://www.optikas.com/pogosta-vprasan...
(glej "Stanjšana stekla v primerjavi z običajnimi stekli")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

FX6300B ::

https://www.zennioptical.com/

preverjeno :P poceni, kvaliteta na nivoju čakaš pa ene 14 dni..
May the force be with you!

kriko1 ::

Jaz vedno vzamem stanjsana za moj astigmatizem, prej sem imel Carl zeiss sedaj Hoya.

Carl zeiss so bila ok, nobenega vidnega odboja vendar so mi 2x od sebe napokala (obakrat pozimi). Enkrat v garanciji, drugic par tednov izven.
Sedaj imam Hoya - so v redu, mogoce imajo malo premocno rumeno tinto privzeto, kar lahko koga zmoti. Pri stanjsanih pa je problem pri doticni firmi da se zazna odboj ponoci pod dolocenim kotom. Npr. ce gledas v smer javne razsvetljave, se vidi kot da bi ti nekdo z tankim modrim laserjem posvetil na ocala - ni grozno, vendar tega prej ni bilo.

Pejdi do optika ki ima cez vec proizvajalcev in ti lahko pokaze demonstracijsko leco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Furbo ::

Jasno vzameš stanjšana. Razliko boš opazil le, če menjaš očala, recimo da imaš tudi sončna očala narejena z dioptrijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Master_Yoda ::

FX6300B je izjavil:

https://www.zennioptical.com/

preverjeno :P poceni, kvaliteta na nivoju čakaš pa ene 14 dni..


Se strinjam! Imam jih ze dobro leto dni, dal okoli 65 eur s slovenskimi dajatvami, medtem ko bi me pri nasih zlatarjih ups optikih prislo 300 EUR+.

In ne stekla niso nic slabsa - imam isto dioptrijo ze 10 let in ne vidim razlike z recimo essilor stekli (razn tega da za essilor stekla za mojo diptrijo hocejo 200 eur + okvir se potem).

*stekla misljeno kot plasticne lece ne dejansko stekla

P.S. (On topic): Ta zennijeva imam trenutno 1.61, essilorjeve pa sem imel 1.67 ne vidim bas razlike, na 1.74 pa ni potrebe da bi sel pri moji diptriji.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Tanjša stekla so kompromis. Imate manjšo maso in debelino, vendar na račun optičnih lastnosti. Odločitev je vaša.

Bellzmet ::

A ja? Pa je to res? Meni so v optiki rekli, da so stekla enaka, samo stanjšanja so pač stanjšana in lažja (od nestanjšanih). Ostale "optične" karakteristike pa da so iste.

anketar ::

you just got bamboozled

Bellzmet ::

No link do objave/raziskave, da so stanjšanje šipce res slabše od nestanjšanih?

Ker sem imel že oboje pa nisem opazil razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

krneki ::

Sej na rabiš nekih raziskav...večji ABBE = manj kromatske. Saj so povsod objavlene tabele:
https://www.2020mag.com/article/winning...

MrStein ::

Bellzmet je izjavil:

No link do objave/raziskave, da so stanjšanje šipce res slabše od nestanjšanih?

Sem dal ravno malo višje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bellzmet ::

Aha vidim, ok. "Vendar pa v praksi takšna degradacija ne bi smela biti zaznavna." S temle se strinjam. Če ima nekdo visoko dioptrijo je pomoje še vseeno boljše stanjšano kot pa ne. Možno pa da to kdo (ki ima očala) to bolj kompenzira s premikanjem glave kot nekdo, ki samo oči premika in ga bolj neostri robovi motijo:)

MrStein ::

Imam obe očali in je razlika več kot očitna. Stanjšana imajo ostro sliko v ozkem krogu okoli sredine, nestanjšana pa skoraj do roba.

Verjamem pa, da kdo tega ne opazi, ali pa mu je vseeno. Meni ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Bellzmet je izjavil:

No link do objave/raziskave, da so stanjšanje šipce res slabše od nestanjšanih?

Ker sem imel že oboje pa nisem opazil razlike.


Ce nisi popolnoma nesposoben bos ze v tej temi nasel link, ki to potrjuje. Lahko pa uporabis goole.

Najboljse opticne lasnosti ima steklo, ki pa je tezko. Sem potehtal kolegova ocala in me je sokiralo kako tezka so. Dober je, da mu znese taksno tezo met na nosu.

Kar se tice subjektivnih obcutkov. Nekaterim je tudi zmrznjena pica iz Lidla dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Bellzmet ::

Hehe troll ja vokitoki. Jaz pri svojih očalih pač tega še nisem opazil. Bom bolj pozoren.

Pac-Man ::

Pri "stanjšanih steklih" gre za drug material z višjim indeksom refrakcije. To je vsa znanost.

Corrective lens @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Master_Yoda ::

Razlika je tudi pri sfericnih vs asfericnih. Asfericna so boljsa - sem dozivel sok ko sem enkrat nova ocala nabavo in pozabo specificirati da mi dajo asfericna pri isti diptriji - verjetno so malo drazja in nebi mogli tistega marmorja v katerem imajo vse trgovine vredu spucat, ker bi jim zmanjkalo za cistilo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39381148 (9106) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829855 (4236) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514457 (3815) tomlin
»

Slab vid, očala in stroški

Oddelek: Loža
162505 (1543) MrStein
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437971 (30013) Dzhimen

Več podobnih tem