» »

Slab vid, očala in stroški

Slab vid, očala in stroški

Old Spice ::

Verjetno nas je tu veliko z dioptrijo (in cilindrom). Kako rešujete problem slabega vida in športnih aktivnosti?

Meni se dioptrija malenkost spremeni na vsake 2 leti (ali pa se spremeni cilinder). Posledično to pomeni 500 eur za nova korekcijska očala (visoka cena zaradi stanjšanja leče, brez so leče čisto preveč glomazne). Imam še sončna očala, ki so me stala prav tako cca. 500 eur (tu je še problem ukrivljenosti leče).

Preden se mi je vid poslabšal, sem se rad potaplal. Letos razmišljam o dopustu v srednji Ameriki, kjer je velik del dogodiščine tudi potapljanje. Sedaj bi še za to, potreboval posebne leče za masko.

In tako na vsake 2 leti strošek ccca. 1000 eur, da zamenjam vse. Ima kdo izkušnje z vstavitvijo leč Visian ICL v samo oko?

terryww ::

Očala iz Kitajske za 100€ ali pa recimo https://www.dellaspina.si
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Master_Yoda ::

Jaz sem nazadnje narocil ocala iz zennioptical in dal za njih okoli 60-70 EUR z slovenskim davkom zraven. Prej pa sem dal za isto diptrijo minimalno 300-400 eur - in sem zadovoljen z njimi dioptrija je OK (imam isto dioptrijo ocala za 300-400 rang in ne vidim razlike).
Dovie'andi se tovya sagain.

billy ::

Jaz sem recimo šel na leče zaradi podobnega problema in mi niso ustrezale. Zaradi cilindra morajo biti leče bolj "fixne" na oko, zaradi česar sem jih potem jedva spravil ven.

Tako da..

na srečo se mi dioptrija na spreminja, tako da bi lahko nabavil sončna in jih imel nekaj let, ampak sem se tako navadil, da jih niti ne potrebujem.
Šport je pa drugo

matobeli ::

Kolk pa maš cilindra?

Jaz uporabljam enodnevne kontaktne leče z cilindrom (0.5) in ne vidim razlike med tistimi brez cilindra (ker sem imel tudi take leta nazaj), razen v trm pogledu da jih moram pravilno pozicionirat.

Sem pa moral investirat v ene 3 različne proizvajalce da sem našel enega ki mi ustreza glede udobja nošenja (Dailies AquaComfort Plus Toric)

Za šport je to daleč najcenejša in najbolj priročna opcija, predvsem ker ni še enih očal/maske ki bi bi se rosile.

Protip: leče se kupuje na spletu, v sloveniji, optiki imajo ene 50% dražje, tujine pa nisem našel cenejše.

billy ::

hmmm...0.25 mogoče? oz mislim da sem nekje vmes, leče pa imajo neke standardne izvedbe. Ni tako kot pri dioptriji, kjer lahko dobiš točno tako kot rabiš.

Old Spice ::

Jaz imam okoli 1 cilindra. Leč sicer nisem še uporabljal. Kolikor pa vem, niso primerne za vodne športe (potapljanje).

matobeli ::

Mah, primerne. Mal so nepraktične ker ne smeš v vodo z njimi, hitro odplavajo, če pogledaš pod vodo nrez maske, če pride sol za leče tud ni najbolši občutek.

Najbolš da probaš, paket leč je cca 25eur, če res ne tiščiš peska ali kakšne masti na leče bi moralo bit vse OK.

Se pač navadiš da nosiš dobre čistilne robčke, čisto vodo in rezervni kompletek povsod (kjer pričakuješ potencialne težave) sabo in rešiš veliko težav.
Najvecji problem pri športih so ravno umazane roke in pomankanje tekoče čiste vode, mila dobre osvetlitve in velikega ogledala :)

Old Spice ::

Mah, primerne. Mal so nepraktične ker ne smeš v vodo z njimi


Uporabljaš leče tudi v vodi? Gledam recimo potapljanje (kak Bali, Kostarika ipd.). Načeloma pri potapljanju ne gledaš z očmi brez maske. Razen seveda če ti vmes vdre voda notri. Za ostale športe mi ni take panike. Za tek in kolo uporabljam kar običajna korekcijska očala. Sončna sicer imam, mi je pa škoda menjat leče, ker je enostavno predrago.

matobeli ::

Jaz ne, ker se ne potapljam več tolk in lahko zdržim brez (samo -0.75), žena pa, bazen in morje, v kombinaciji z plavalnimi očali.

fireX88 ::

kolikšno pa imaš dioptrijo?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Old Spice ::

Jaz imam cca. -6 dioptrije. Bom verjetno naročil, čisto toliko za test, ene dnevne leče. Če se obnese, bo verjetno to še najboljše za občasno potapljanje na dopustu + ena kvalitetna maska. Dejansko ostali športi so izvedljivi z običajnimi korekcijskimi okvirji. Se tudi sam sicer ne potapljam vsak vikend. Bi pa se 1-2x letno če grem kam na dopust v kake trope. Ni pa mi, za dajat par 100 eur, za par potopov.

fireX88 ::

jaz ima -2 desno in -3 levo (tudi sam imam cilindre) pa sem dal dober mesec nazaj 220€ s stanjšanimi lečami. Sestra ima okoli -10 pa da med 400 in 500 (ne vem če ima cilindre). Tvoja cena se mi zdi pretirana. Jaz bi na tvojem mestu poskusil pri kakšnemu drugem okulistu.

osebno uporabljam še leče. Na eno leto kupit 4 škatlice (dve za eno oko in eve za drugo - mesečne) in me pride še dodatnih (cca) 120€/leto.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Andrej4 ::

Zenni Optical za očala. Za šport (tudi potapljanje z masko) pa dnevne kontaktne leče. Na srečo imam relativno malo cilindra in so dobre tudi navadne. Hčerka ima posebne leče za astigmatizem. So približno 2x dražje od navadnih in dobi se jih le do cilindra -2 (mogoče sedaj tudi več).

krneki0001 ::

Za potapljat imam masko, ki ima za vsako oko svoje steklo in ta stekla so z dioptrijo (nekje 60EUR je eno steklo, pa maska 100EUR), za ostalo pa adidas evileye s clipom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

mmarin ::

Old Spice je izjavil:

Verjetno nas je tu veliko z dioptrijo (in cilindrom). Kako rešujete problem slabega vida in športnih aktivnosti?

Meni se dioptrija malenkost spremeni na vsake 2 leti (ali pa se spremeni cilinder). Posledično to pomeni 500 eur za nova korekcijska očala (visoka cena zaradi stanjšanja leče, brez so leče čisto preveč glomazne). Imam še sončna očala, ki so me stala prav tako cca. 500 eur (tu je še problem ukrivljenosti leče).

Preden se mi je vid poslabšal, sem se rad potaplal. Letos razmišljam o dopustu v srednji Ameriki, kjer je velik del dogodiščine tudi potapljanje. Sedaj bi še za to, potreboval posebne leče za masko.

In tako na vsake 2 leti strošek ccca. 1000 eur, da zamenjam vse. Ima kdo izkušnje z vstavitvijo leč Visian ICL v samo oko?


Sem co-founder od Della Spine (@terryww je linkal na naš site). Za masko žal ne vem, za korekcijska očala pa smo precej ugodni, še posebej za takšne dioptrije kot imaš ti. Očala s trikrat stanjšanimi lečami (1.67) in vsemi premazi pridejo 149€. Imamo preizkus na domu, kjer ti pošljemo tri, ki si jih izbereš, in jih en teden preizkušaš. Kar ti je všeč kupiš, kar ni, vrneš (lahko tudi vse). Imamo tudi showroom v Lj, če ne bi naročeval prek neta.

Imaš pa tudi opcijo (verjetno predvsem za športna), da menjaš samo leče. To pride še 50€ ceneje. Je pa zelo odvisno od tega kakšna športna očala so, a v vsakem primeru veliko prihraniš.
Della Spina - očala pred nakupom preizkusi - www.dellaspina.si

MrStein ::

Master_Yoda je izjavil:

Jaz sem nazadnje narocil ocala iz zennioptical in dal za njih okoli 60-70 EUR z slovenskim davkom zraven.

Kaj se zaračuna dodatno? Samo DDV?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39381148 (9106) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829855 (4236) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514457 (3815) tomlin
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437971 (30013) Dzhimen
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513367 (12700) ulemek

Več podobnih tem