» »

Nakup ugodnih očal z dioptrijo

Nakup ugodnih očal z dioptrijo

1
2
»

tikitoki ::

V optiki klarus so mi po pregledi izdali delovni nalog na katerem so vsi potrebni podatki. TO je bilo pred nekaj leti. Pregled placa zavarovalnica, tak, da nimajo kaj glumiti. Seveda pa cutis pritisk, da bi ocala vzel pri njih. Cesar niso zeleli izmeriti je medzenicna razdalja. To ti lahko izmeri kaksen optik, ce je pri volji oz. enrkat opravis in shranis informacijo.

Pithlit ::

To lahko zlo enostavno sam narediš. Mimogrede, Clarus ima koncesijo, tko da če prideš tja po recept, ti ga dajo.
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

Pithlit je izjavil:

Optika Aleksandra... Šla na pregled, izmeril tipček vse, napisal na tisti svoj pildek. Vmes ko sem prodajalko čakala da vstane s stola in mi vsili neke random okvirje (sem pregledala čisto vse okvirje že med čakanjem na pregled in našla ene same ki so mi bili všeč - pa so bile ročke prekratke) sem ta pildek seveda pofotkala.

Prodajalka se nikakor ni vdala v usodo in je naslednjih 20 minut ponujala čisto vse kar ji je pod roke prišlo kljub temu da sem ji že na začetku povedala da me zanimajo samo eni okvirji v vsej štacuni. No vdala se je ko sem jo vprašala če grem lahko pogledat v kakšno drugo njihovo poslovalnico. Takrat mi je pa z velikim veseljem na en njihov kartonček napisala vse podatke za leče (da v drugi poslovalnici ne bodo spet pregleda opravljali), mi zaračunala 26EUR za pregled in mi zaželela srečo.
Ah ja, to z drugo poslovalnico te je rešilo. Pri nas je mama šla na samoplačniški pregled v Aleksandro, ko je bil tam še oftalmolog, in prodajalka potem ni želela pokazati izvida, češ da je to njihova interna dokumentacija.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Po mojem sicer če ga plačaš ti ga mora dat. Mislim, nekak mi ne gre skupaj to da ti nekdo ne da podatkov za katere si plačal. Razen če je jasno povedano da je pregled pogojen z nakupom - česar pa jaz še nisem videla.
Life is as complicated as we make it...

6151 ::

Je kdo z Zenni kaj naročal od 1.7? Nameravam nabaviti ena sončna očala, cena cca 80USD, me zanima kako je s carino.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tikitoki ::

6151 je izjavil:

Je kdo z Zenni kaj naročal od 1.7? Nameravam nabaviti ena sončna očala, cena cca 80USD, me zanima kako je s carino.


Plačaš davek in postopek, to je to.

Valvoline ::

Razlika bifokalna vs progresivna?

darkolord ::

Bifokalna imajo dve ločeni območji, progresivna imajo gradualen prehod med enim in drugim območjem.

Twixz ::

2 leti je minilo od nakupa očal, zdaj mi pa spet velja t.i. recept oz. popust na očala.
Iščem nekaj kar je fajn za računalnik - v službi sem povprečno vsaj 4 ure pred ekranom + doma. Nekaj posebej za to oglašuje optika Pirc, še kdo ve za koga?
Kupil bi pa dvojna očala. Ena za služba/teren ene pa za doma.

SmeskoSnezak ::

Prijatelju bi tudi jaz rada pomagala in dala nasvet kje kupiti ocala, po moznosti za manj kot 140EUR vse skupaj in kaj naj ocala vsebujejo. Vem le tole:
- fant rad igra in pise ogromno na racunalniku (je pisatelj & ucitelj)
- fant tudi zunaj hodi in pohajkuje, na obali gor do triglava in kolesari
- nima oz. noce nekih ogromnih okvirjev, temvec obratno...

nekaj v stilu:

torej z okvirji ...

brez okvirjem je imel tezave, vem da je nosil nekaj podobnega naslednjim dveh primerov v preteklosti:



Kaj naj vzame? Priporocate kaksno doloceno znamko / firmo, ki je zanesljiva? Z vecletno garancijo?

Povedal mi je veselo novico, da se mu je vid izboljsal in tako potrebuje le na eno oko -1.5 za na dalec.
Torej, neko osnovno leco, lece, z modrim efektom in kaksen anti-glare?
Ta okvir res lepo izgleda, se da kako najti optiko z ogromno ponudbo taksnih okvirjev, da ga tja posljem?


LP, Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Alfonso ::

Moje leče ima najboljše cene v Sloveniji. Preko neta ali pa imajo salon v Komendi.

8Bit ::

Kdo pozna eyerim.si?

Kakšne so izkušnje z njimi?

tomlin ::

Krstič na tržaški lj., dobre izkušnje, očala na recept brez doplačila, velika izbira "socialnih" okvirov. Pred leti kontaktne leče zelo ugodno naročil iz ZDA, preskrbel mi jih je v treh tednih, cena takrat na UKC LJ enkrat večja.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

energetik ::

8Bit je izjavil:

Kdo pozna eyerim.si?

Kakšne so izkušnje z njimi?
Z njimi ne, imam pa odlične izkušnje z moje-leče.si. Naročil zase sončna korekcijska, pa za hčerko navadna korekcijska. Vse kot mora bit.

tomlin je izjavil:

Krstič na tržaški lj., dobre izkušnje, očala na recept brez doplačila, velika izbira "socialnih" okvirov. Pred leti kontaktne leče zelo ugodno naročil iz ZDA, preskrbel mi jih je v treh tednih, cena takrat na UKC LJ enkrat večja.
Pri Krstiču sem nabavil navadna korekcijska, preden sem vedel da online obstaja. Enako kvalitetna očala kot na moje-leče so pri njih tam okoli 4x (štirikrat!) dražja.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

2dark ::

energetik je izjavil:

Pri Krstiču sem nabavil navadna korekcijska, preden sem vedel da online obstaja. Enako kvalitetna očala kot na moje-leče so pri njih tam okoli 4x (štirikrat!) dražja.


Krstič ima zlataske cene. Ravno zaradi "Krstičev" so potem vsi optiki na slabem glasu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

tomlin ::

Ja krstič ima zlatarske cene za afnaste okvirje in leče, ker ima veliko izbiro in tudi širok cenovni razpon. Dobiš pa pri njem zelo v redu tudi na recept brez doplačila.

Ker sem se pred petimi leti ujezil, da ne dam ponovno 400+ eur za cvikerje pri optiku, ki ima en,dva socialna okvira,da zadosti predpisu, sem šel h Krstiču, ki je brez vprašanja potegnil dva predala sigurno kakih 50 socialnih okvirjev. Izbral sem kvaliteten "roženi-plastični" italijanski okvir plus stekla s precej visoko dioptrijo in cilindrom brez doplačila, to sem še enkrat ponovil, tako da čez Krstiča nimam pripomb.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39381059 (9017) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829810 (4191) energetik
»

Prvič očala za korekcijo vida

Oddelek: Loža
234330 (3534) kuall
»

Korekcijska očala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569509 (3387) Tessi
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437956 (29998) Dzhimen

Več podobnih tem