» »

Poceni očala za vid

Poceni očala za vid

«
1
2

zuz3k ::

pozdravljeni


potrebujem še ena očala za vid, rabil bi pa za kratkovidnost (torej vidim slabo na daleč)

vid imam nekje okoli 2.5 amapak to mi ni važno da vidim točno, lahko so tudi samo 2.0

nakup novih z okvirji bi me spet koštal 60€+ zato me zanima kje bi dobil cenejšo varjanto


v DM trgovini sem pogledal, vendar imajo očala samo za na blizu

lp
Life is a psychological game.

dbevfat ::

ne se hecat, po napotnico in k okulistu, potem pa k optiku po očala, primerna tvojemu vidu. Z napotnico dobiš nekaj denarja za leče nazaj, če greš na zavarovalnico (ne poznam postopka).
nvr2fat

Okapi ::

V Hartlauerju v Cityparku se da menda zmenit za zelo poceni očala. Malo tam povprašaj in pojamraj, da si na tesnem z denarjem.

O.

zuz3k ::

kaj pa nakup kje drugje, kot pri optiku?

a ni zdaj tako, da za okvirje ti še nekaj vrnejo?

glede dioptrije, jo imam raje malo manj, saj me točna dioptrija moti pri

vožnji avta ( velike težave pri lečah in trenutnih očalih)

trenutna očala, bi pa potreboval za gledanje TV doma, saj so trenutna nonstop v

avtu ( ali pa bi še raje zamenjal)
Life is a psychological game.

thramos ::

Okapi je izjavil:

V Hartlauerju v Cityparku se da menda zmenit za zelo poceni očala. Malo tam povprašaj in pojamraj, da si na tesnem z denarjem.

O.


Žal je zaprt, z napisom na vratih, da se Hartlauer umika iz Slovenije.

St235 ::

Očala za na daleč praktično ne moreš dobit brez pregleda. Lahko ti ga opravi tudi optik, samo potem ne bo nič z receptom. Neko samo predpisovanje različnih dioptrij, kar se greš ternutjo je pa absurdno. Saj ni vse samo koliko minusa imaš.

Okapi ::

Žal je zaprt, z napisom na vratih, da se Hartlauer umika iz Slovenije.
Nisem vedel. No, potem verjetno lahko povem, kako je bilo tam. Sem si enkrat tam ogledoval očala, pa malo pojamral, da so draga, nakar mi je prodajalec oziroma optik namignil, da lahko dobim po polovični ceni, če ne rabim računa za zavarovalnico. Je nekaj zmutil kot popravilo, servis, reklamacija, kdo bi vedel kaj, v glavnem, bilo je zelo poceni. In sem potem to "akcijo" kar nekajkrat izkoristil.;)

O.

popster ::

najbolj prihraniš če prineseš svoje stare okvirje.

zuz3k ::

kaj pa tisto, k ti nekaj vrnejo (kdo pa, koliko % ) ?
Life is a psychological game.

IvoJan ::

thramos je izjavil:

Okapi je izjavil:

V Hartlauerju v Cityparku se da menda zmenit za zelo poceni očala. Malo tam povprašaj in pojamraj, da si na tesnem z denarjem.

O.


Žal je zaprt, z napisom na vratih, da se Hartlauer umika iz Slovenije.



ne me jebat pa pr njih mam garancijo na očala -.-
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

kmetek ::

poceni očala? si ti neumen? kok oči imaš?

T0RN4D0 ::

Dragi okvirji ti čisto nič ne pripormorejo oziroma škodujejo pri očeh.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Company ::

Ne gre se za draga ali poceni očala, gre se za to, da te okulist pregleda in priporoči LEČE! Pa naj ti jih zmontirajo v najcenejše okvirje, pa bo. Bo sicer malo dražje kot v DM, ampak bodo prilagojene tvojim očem.
LP!

popster ::

Razni antirefleksi, stanjšane stekla, in nevem kake zaščite pred sevanjem in pred UV precej strošek nekih hudih koristi pa spet ni. Ubistvu ugotoviš šele ko kupiš poceni leče da je še najbolj fajn imet vsaj malo stanjšana stekla zaradi estetskega videza

Moad ::

Baje se jih da dobiti na ebay-u zelo poceni (14€):
http://kvaliteten-vsakdan.si/54/kako-ku...

thramos ::

Machete ::

St235 je izjavil:

Očala za na daleč praktično ne moreš dobit brez pregleda. Lahko ti ga opravi tudi optik, samo potem ne bo nič z receptom. Neko samo predpisovanje različnih dioptrij, kar se greš ternutjo je pa absurdno. Saj ni vse samo koliko minusa imaš.


Ah ne pretiravaj. Očalarji zelo dobro poznamo nihanje naših dipotrij skozi leta, desetletja.
Sam ti na 0.5 enote dioptrije ocenim svojo.
Tako, da ko rabim nova očala sploh ne grem na pregled, dioptrijo povem sam in vedno pali. Tudi za leče. Seveda pa so bili na začetku pregledi, ki ti točno definirajo dioptrijo. Skozi leta, pa jo sam oceniš zlahka. +- pol enote, kar pa tako in tako falijo tudi okulisti. Ajde mogoče je ok it vsakih 5-10 let malo črke brat, da vidiš kje si, pa ponavadi ne odstopa od lastne diagnoze :D

Drugo pa so kakšne druge očesne posebnosti kot mrene, cilindri, nevem mogoče škiljenje itd.. Tisto je pa dobro uradno imet izmerjeno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

St235 ::

Ti kar, če ti je tako vseeno za tvoje oči, da se ti ne ljubi na pregled k okulistu (ki ga mimogrede plačuješ, če ga koristiš ali ne) potem kar mirno, ne pa tega prodajat kot priporočljivo prakso. Imam očala že 30 let in res ne vidim niti enega razloga zakaj bi se samodiagnosticiral in potem preplačevl očala, ker nimam recepta. Lahko pa seveda dalje sanjaš, da je edini kriterij za določitev očal dioptrija.

winchester ::

thramos je izjavil:

http://www.zennioptical.com/

Ja kok pa pride potem poštnina 115€??

Pithlit ::

Machete je izjavil:

+- pol enote

Fak no. Jaz imam -0.25 pa me ful moti... kle pa +-0.5 "who cares"?!? Da ne bi o tem da dioptrija še zdaleč ni edina stvar ki se jo meri.

Sam očitno je enim popolnoma vseeno za lastne oči... če pa vozijo pol jim je pa očitno tudi za vse ostale vseeno.
Life is as complicated as we make it...

matijadmin ::

St235 je izjavil:

Očala za na daleč praktično ne moreš dobit brez pregleda. Lahko ti ga opravi tudi optik, samo potem ne bo nič z receptom. Neko samo predpisovanje različnih dioptrij, kar se greš ternutjo je pa absurdno. Saj ni vse samo koliko minusa imaš.


Optiki ne merijo dioptrije, to počnejo optometristi ali okoluisti.

Recept za očala ne obstaja, tisto je naročilnica za medicinski pripomoček.

Mimogrede, pri kratkovidnosti (dioptriji na daljavo) je lahko tudi +.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

zuz3k je izjavil:

kaj pa tisto, k ti nekaj vrnejo (kdo pa, koliko % ) ?

Meni pripada ~45EUR na leto, tamali ~55EUR. Odvisno od dioptrije, bolezni, blah, blah...
http://www.zzzs.si/ZZZS/info/gradiva.ns...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

thramos ::

winchester je izjavil:

thramos je izjavil:

http://www.zennioptical.com/

Ja kok pa pride potem poštnina 115€??


Brezplačno.

Pithlit je izjavil:

Fak no. Jaz imam -0.25 pa me ful moti... kle pa +-0.5 "who cares"?!? Da ne bi o tem da dioptrija še zdaleč ni edina stvar ki se jo meri.

Sam očitno je enim popolnoma vseeno za lastne oči... če pa vozijo pol jim je pa očitno tudi za vse ostale vseeno.


0.25 razlike ti izmerita dva različna merilca v roku pol ure. Če pri delu obremenjuješ oči se za vsaj toliko razlikuje med ponedeljkom zjutraj in petkom popoldne. Ampak to seveda ni izgovor, da bi kar uganjeval svojo dioptrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

matijadmin ::

zuz3k je izjavil:

pozdravljeni


potrebujem še ena očala za vid, rabil bi pa za kratkovidnost (torej vidim slabo na daleč)

vid imam nekje okoli 2.5 amapak to mi ni važno da vidim točno, lahko so tudi samo 2.0

nakup novih z okvirji bi me spet koštal 60EUR+ zato me zanima kje bi dobil cenejšo varjanto


v DM trgovini sem pogledal, vendar imajo očala samo za na blizu

lp


Moj nasvet je, da obiščeš okulista, četudi je nekaj za počakati, saj bo pregled kakovostnejši (z izjemo nekaj dobrih optometristov pri nas) in dobil boš naročilnico zavarovalnice, ki krije leče.

Vse optike, ki ima koncesijo ZZZS (torej dobiš povračilo, ki ti pripada ob predložitvi naročilnice, ki ti jo izda okulist), ti da leče za enostavno dioptrijo popolnoma zastonj. Poišči takšno, ki ti da leče proizvajalca AO ali Sola, ki so blagovne znamke Carl Zeissa in proizvedene v prevzetih obratih z nekoliko nižjo, a precej solidno ter zagotovljeno kakovostjo. Razni slovenske optike, ki oglašujejo en par zastonj in podobno, dajejo no name leče za par evrov s Kitajske, ki niso vredne počenega groša. Enako prodajajo okvirje za 10 USD po pribl. 100 EUR!

Če se boš potrudil, nekatere optike dajo na "socialo" (t. j. izključno naročilnico in BREZ DOPLAČILA) poleg leč še okvir (ne pričakuj preveč, saj so po večini ceneni kitajski, nekatere optike pa dajo tudi kakovostnejše, npr. od Luxottice oz. priznanih blagovnih znamk, ki jim pač stojijo nekaj sezon).

Splača se obiskati okulista, da ti preveri vid kot je treba in splača se ti obiskati več optik in povprašati, kje dobiš na "socialo" tudi okvir zraven (nekateri dajo in, če imaš srečo tudi kvalitetne). In splača se povprašati, kje dobiš leče na naročilnico od AO ali Sole (oz. kaj primerljive). Zeissa ali Hoye pač ne bo brez doplačila.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Očala (okvirje in leče) je edino smiselno naročiti v tujini, v eni od tovrstnih spletnih trgovin, ker so cene vsaj pol nižje kot pri nas. Optiki (in izdelovalci okvirjev) imajo astronomsko napihnjene cene. Za par šipc, če ni ravno najbolj običajna dioptrija, plačaš toliko kot za dober fotografski objektiv. Cene okvirjev so pa itak absurdne, ko enkrat pomisliš, da je vse skupaj samo malce pleha ali plastike, dva preprosta tečaja in par malih vijakov.

Pri nas greš k okulistu, da ti brezplačno izmeri dioptrijo (potem ko čakaš pol leta, da prideš na vrsto za pregled;(( ), na starih očalih izmeriš par ključnih razdalj, in na osnovi tega naročiš očala na netu.

O.

...:TOMI:... ::

Jaz lahko potrdim, da sem bil pri dveh različnih strokovnjakih v roku 1 tedna in sta mi oba izmerila različne vrednosti, odstopalo je kar veliko, ampak sem z obema videl dobro.

Pa še nekaj, če že uporabljate strokovne izraze jih uporabite vsaj pravilno. Govorimo o sposobnosti leče za lomljenje svetlobe, o lomnosti. Dioptrija je samo enota za merjenje lomnosti.

Predstavljajte si, kako čudno bi se slišalo, če bi govorili napačno o neki vsakdanji fizikalni količini, recimo o razdalji, masi ipd. Namesto: razdalja od doma do trgovine je 2 km, bi rekli kilometer do trgovine je 2. WTF?
Tomi

Pithlit ::

Hja, eni damo nekaj malega na estetiko (kolk zadeva paše na fris) pa udobje (kako zadeva 'pade' na nos). Z golimi merami pa slikco na netu pač ne gre. Razdalj pa ni treba glih merit... piše na okvirju.

Jaz sem na prvi pregled čakala cela 2 meseca (pa še to zato ker sem sama tko hotla, drugač bi bla na vrsti še prej).
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Pithlit je izjavil:

Hja, eni damo nekaj malega na estetiko (kolk zadeva paše na fris) pa udobje (kako zadeva 'pade' na nos). Z golimi merami pa slikco na netu pač ne gre. Razdalj pa ni treba glih merit... piše na okvirju.


Z malo preizkušanja (cene samo okvirjev so itak smešno poceni) se da brez težav določit mere tako, da sta super tako estetika kot udobje. Končni znesek pa je bistveno nižji kot slovenskih preprodajalcev (ki imajo prav tako kitajske okvirje/leče).

Pithlit ::

Ma ne vem... sem eno uro preizkušala okvire... velikosti enake, oblika zelo podobna... pa so bli eni popolnoma nemogoči za nosit. U bistvu bi si upala okvir naročit prek neta glih tolk kot čevlje (ni problem če točno določen model nekje probaš pa ga pol prek neta naročiš).
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Noben te ne sili, ampak da se in nekateri to počnemo. Če stanejo (v mojem primeru) celotna očala (s pravimi lečami) na zenni manj kot pol cene samo ene leče slovenskih preprodajalcev, je kar dosti prostora za preizkušanje.

Okapi ::

Alternativa je, da si očala nabaviš med počitnicami v Indoneziji, Vietnamu ali kakšni podobni državi. Izbira okvirov je v bolje založenih optikah enaka kot pri nas, kakovost leč in dela prav tako, cene pa tretjino naših.

O.

matijadmin ::

Okapi je izjavil:

Očala (okvirje in leče) je edino smiselno naročiti v tujini, v eni od tovrstnih spletnih trgovin, ker so cene vsaj pol nižje kot pri nas. Optiki (in izdelovalci okvirjev) imajo astronomsko napihnjene cene. Za par šipc, če ni ravno najbolj običajna dioptrija, plačaš toliko kot za dober fotografski objektiv. Cene okvirjev so pa itak absurdne, ko enkrat pomisliš, da je vse skupaj samo malce pleha ali plastike, dva preprosta tečaja in par malih vijakov.

Pri nas greš k okulistu, da ti brezplačno izmeri dioptrijo (potem ko čakaš pol leta, da prideš na vrsto za pregled;(( ), na starih očalih izmeriš par ključnih razdalj, in na osnovi tega naročiš očala na netu.

O.


Ni čisto tako (glede koščka plastike), je pa res, da so cene napihnjene.

Zmerne cene pri okvirjih so s količnikom do 2,2. Sleparji imajo tudi nad 10 (za cenene kitajske).

Pri cenenih lečah so cene tudi pri manj sleparskih optikih z absurdno velikimi maržami (ampak dokler plača to izključno zavarovalnica, nisi profitiral s tujino nič - kvečjemu izgubil, ker si moral sploh plačati). Če kupuješ sam (brez naročilnice) cenene leče pa prav gotovo profitiraš. Pri dragih lečah pa v tujini pustiš goro denarja več kot pri nas (Carl Zeiss je 30 % cenejši na Hrvaškem in pri nas kot v Avstriji, Italiji in Nemčiji - avstrijski optiki so se zaradi tega penili, ker jih obmejne optike ogrožajo). Za druge znamke ne vem, ampak pri dragih lečah ne bi drugega izbral.

Vgradnja leče je precej pomembna (pri cilindrih in večfolaknih lečah) in je ne gre zanemarjati. Je pa res, da optiki veliko krat serejo, da ne dajejo garancije na vgradnjo, če prineseš lasten okvir (kar je seveda protizakonito). Na svoje delo morajo dati granacijo, pred izročitvijo okvirja pa je dobro, da ga skupaj pregledaš z optikom (zlasti, če je nov in nepoškodvan, težav ni pričakovati).

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

thramos je izjavil:

Noben te ne sili, ampak da se in nekateri to počnemo.

Ne sej je čist kul. Jaz bi tud... sam upam si ne.
Life is as complicated as we make it...

matijadmin ::

thramos je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Hja, eni damo nekaj malega na estetiko (kolk zadeva paše na fris) pa udobje (kako zadeva 'pade' na nos). Z golimi merami pa slikco na netu pač ne gre. Razdalj pa ni treba glih merit... piše na okvirju.


Z malo preizkušanja (cene samo okvirjev so itak smešno poceni) se da brez težav določit mere tako, da sta super tako estetika kot udobje. Končni znesek pa je bistveno nižji kot slovenskih preprodajalcev (ki imajo prav tako kitajske okvirje/leče).


Od Luxottice so nabavne cene večinoma od 40 do 70 evrov, odvisno od blagovne znamke in modela. Kitajski so od nekaj dolarjev do nekaj 10 dolarjev maksimalno.

Okapi je izjavil:

Alternativa je, da si očala nabaviš med počitnicami v Indoneziji, Vietnamu ali kakšni podobni državi. Izbira okvirov je v bolje založenih optikah enaka kot pri nas, kakovost leč in dela prav tako, cene pa tretjino naših.

O.


Leče priznanih proizvajalcev so povsod približno enake, razen, če gre za ponaredke. Izjema je Zeiss, ki ima pribl. 30 % popusta za slovenski in hrvaški trg, Avstrijci in Nemci prišparajo na dragih progresivnih za cel dopusti pri nas! Dvomim, da jih kje na zahodu dobiš ceneje.

Cenene leče so druga zgodba. Prav tako okvirji.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Najbolj se splača vzeti leče pri nas v celoti na naročilnico (brez doplačila) in pri optiku, ki da ter vgradi leče zadovoljive kakovosti (npr. AO, Sola ali kaj od konkurence, nikakor pa no name kitajskih).

Če ponuja na "socialo" še okvir, je fino, če ima kakšne stare modele blagovnih znamk Luxottice, sicer pa se okvir splača kupiti v tujini in dati vanj vgraditi te leče (tudi, če komplicira, da ne nudi garancije, ker jo je po zakonu dolžan dati).

To je najcenejša in najracionalnejša varianta, kako priti do poceni okvir.

Pithlit ::

Mja, odvisno tud od tega kaj je za koga poceni. Jaz sem dala za vse skup 75€ (naročilnica je pač pokrila tistih dobrih 40€). Ne vem če bi si upala zafrkavat z naročanjem nekje iz tujine zato da prišparam ~25€. OK če loviš najcenejše ponudbe pol ja.
Life is as complicated as we make it...

matijadmin ::

Pithlit je izjavil:

Mja, odvisno tud od tega kaj je za koga poceni. Jaz sem dala za vse skup 75€ (naročilnica je pač pokrila tistih dobrih 40€). Ne vem če bi si upala zafrkavat z naročanjem nekje iz tujine zato da prišparam ~25€. OK če loviš najcenejše ponudbe pol ja.


Saj pravim, dobiš na naročilnico očala zastonj! Veliko optikov, da solidne leče (ki jih zavarovalnica preplača) in ponudi cenen ali pa dober in ne po zadnji modi okvir brezplačno. Še vedno pa lahko naročiš okvir iz tujine, pa potem brezplačno vgradiš leče na naročilnico.

Kakor koli, naročati okvir iz tujine, ne da bi ga preizkusil, je neumnost brez primere (loterija, pač). Lahko pa poizkusiš pri optiku, izbereš okvir, velikost in ga nato naročiš od cenejšega prodajalca.>:D

Okapi ::

Zavarovalnica plača samo neke osnovne leče, niti slučajno ne boljših, stanjšanih, s kakšni protirefleksnimi premazi in podobno. In plačajo ti leče za ena očala na vsakih X let. Če rabiš dvojna očala, za na blizu in daleč, ti plačajo samo ene. Ne plačajo ti niti sončnih. Skratka, očala, ki jih dobiš na račun zavarovalnice, so bolj ali manj dobra samo kot rezerva, ki jo imaš za primer, če "ta prava" izgubiš ali razbiješ.

Kakor koli, naročati okvir iz tujine, ne da bi ga preizkusil, je neumnost brez primere (loterija, pač).
Ne bluzi. Okvirji imajo mere in izbereš pač takšne z ustreznimi merami. Če ne sedejo čisto dobro na nos, jih je mogoče tudi malce prilagoditi točnim meram. V skrajnem primeru pa jih lahko tudi vrneš in zamenjaš. Strošek vračila je kakšnih 5 evrov, kolikor znaša poštnina.

O.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Zavarovalnica plača samo neke osnovne leče, niti slučajno ne boljših, stanjšanih, s kakšni protirefleksnimi premazi in podobno.

In? Tvoj point? V tujini ti tud dajo "samo" osnovne leče. Karkoli več boš plačal ko črnec.

Okapi je izjavil:

Skratka, očala, ki jih dobiš na račun zavarovalnice, so

Čisto v redu če ni tvoj cilj šminkarit.

Okapi je izjavil:

Strošek vračila je kakšnih 5 evrov, kolikor znaša poštnina.

Pa ko ti že petnajsti okvir ki si ga naročil ni kul? To pa že ni poceni. Jaz sem probala ene 30 okvirjev preden sem našla tega.

Lej, sej se da. Ne da ne. Naročilo iz tujine (prek neta) je pa v vsakem primeru loterija. Lahko rata iz prve... lahko se pa sprevrže v nočno moro. Če imam za doplačat ene 50€ (pa, kot že rečeno, se da tud zastonj prit skozi - za sekundarne špegle idealno) pri nas... nimam kaj razmišljat o tujini. Je pa res da ne rabim za vsako coto svojih špeglov. Pa ne nameravam jih menjat ko gate.

Se strinjam da so pri nas precenjene stvari. Določenih ni problem kupit v tujini, druge pač. Čevljev, očal in cot pač ne bom prek neta kupovala ker pojma nimam kak bo rezultat. Od očal (pa cot in čevljev) pač pričakujem da stojijo tko kot je treba... in samo po slikcah to ne gre (nimamo vsi enakih nosov pa uhljev pa arkad). Za tistega ki so mu te stvari 'good enough' je pa to super opcija.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

In? Tvoj point? V tujini ti tud dajo "samo" osnovne leče. Karkoli več boš plačal ko črnec.
Moj point je, da so v tujini (tam, kjer optiki in okulisti ne odirajo ljudi) cene 3x nižje kot pri nas, če doslej nisi uspela zapopasti, o čem se pogovarjamo.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Pithlit je izjavil:


In? Tvoj point? V tujini ti tud dajo "samo" osnovne leče. Karkoli več boš plačal ko črnec.


Nič ne dajejo samo osnovnih leč, ampak takšne kot jih želiš. Za ceno, ki je bistveno (x10) nižja kot v Sloveniji.

In nihče te ne sili v nič in debata ni o tem kaj ti bi in kaj nebi oz. kakšen prihranek tebe prepriča v takšen nakup.

Dejstvo je, da se da tudi kvalitetna očala naročiti preko interneta in to takšna, da stojijo tako kot je treba. Še posebej pri kompleksnejših lečah je prihranek ogromen. Samo malo se je treba znajti.

Magic1 ::

Mene pa zanima katere dobre šipce za očala se da dobit pri nas. Do zdaj sem imel od Clarusa in Krstiča pa se mi je pri obeh začel premaz luščit prej kot v dveh letih.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

thramos je izjavil:

Še posebej pri kompleksnejših lečah je prihranek ogromen. Samo malo se je treba znajti.
Dejansko, ko prideš do kakšni progresivnih ali multifokalnih leč, so cene pri nas (ali pa v ZDA pri optiku) take, da se ti zmeša, prihranek pri nakupu na netu je pa hitro par sto evrov.

En problem pri nakupu leč na netu je, da ti jih pri nas optiki v glavnem nočejo vtaknih v tvoje okvirje, ali pa za delo zaračunajo toliko, da nisi nič prihranil (eden od izgovorov je, da pri brušenju tvegajo, da leča poči). Tako da je v glavnem edina možnost, da na netu kupiš komplet očala, leče + okvir. Možnosti, da bi lahko na netu kupil samo leče in jim poslal svoj doma na nosu preizkušen okvir, da jih vanj vgradijo, pa še nisem zasledil.

O.

Okapi ::

Magic1 je izjavil:

Mene pa zanima katere dobre šipce za očala se da dobit pri nas. Do zdaj sem imel od Clarusa in Krstiča pa se mi je pri obeh začel premaz luščit prej kot v dveh letih.
Leče niso od Clarusa ali Krstiča. Vsi optiki imajo v ponudbi leče različnih proizvajalcev. Najbolj znani so Essilor, Zeiss, Hoya, imaš pa še kar nekaj drugih. Premazi so včasih naknadno narejeni in je potem odvisno tudi od tega, kdo to dela in s čim.

Slišal sem tudi za primere, ko je optik zaračunal drage leče, v očala pa dal neke X. Dokler je dioptrija prava, kupec itak nima praktično nobene možnosti preveriti, ali je v očalih res to, kar je plačal.

O.

thramos ::

Okapi je izjavil:

Možnosti, da bi lahko na netu kupil samo leče in jim poslal svoj doma na nosu preizkušen okvir, da jih vanj vgradijo, pa še nisem zasledil.


Ja, to bi blo idealno.

thramos je izjavil:

winchester je izjavil:

thramos je izjavil:

http://www.zennioptical.com/

Ja kok pa pride potem poštnina 115€??


Brezplačno.


Tule sem se zlagal, poštnina pride $9.95.

Magic1 ::

Ja sej če jih ne vprašaš za tuje stekla, ti nič ne povejo. Izgleda da imajo ene zelo pocen, na katere nabijejo maržo v nebo. So mi zadnjič ponudili v Sentini ene od znanih tujih firm in ene naše. Pa ni bilo kakšne drastične razlike v ceni.
Pri kateri znamki šipc dobiš največ kvalitete za normalen denar?
Magic

john91 ::

Naročil pri zennioptical dvakrat očala in sem zelo zadovoljen. Mislim, da ti zavarovalnica krije ena očala na vsaki dve leti. Če se ti prej uničijo je zenni optical odlična varianta. Rabiš le poznati natančno dioptrijo in goriščno razdaljo. Enkrat sem kupil bolj draga očala in s poštnino vred dal manj kot 30 evrov. Naslednjič sem kupil najcenejša očala in s poštnino vred dal približno 16 evrov. Konec koncev, če ne zaupaš ponudniku lahko očala še vedno neseš h optiku, da ti preveri vse glavne parametre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: john91 ()

thramos ::

Okapi je izjavil:

Možnosti, da bi lahko na netu kupil samo leče in jim poslal svoj doma na nosu preizkušen okvir, da jih vanj vgradijo, pa še nisem zasledil.


Pravzaprav jih je cel kup, recimo http://www.eyeglassdirect.com/Yourowngl.... Nisem se pa poglabljal v cene in ali sploh poslujejo z Slovenijo.

vofra ::

jaz sem ze nekaj ocal kupil na http://www.brille24.de/
za sedaj brez tezav

bond007 ::

Lahko tisti, ki imate izkušnje z naročanjem iz zennioptical malo napišete kako naloadati:
- sončna očala (uporaba zunaj, tudi pri vožnji) predvsem me zanima tint (barva, 50% ali 80%) ali raje gradient (od 80% zgoraj do 0% spodaj) in pa photochromic ali polarized? Prioriteta je kako dobro se vidi (kontrast, da hkrati niso preveč temna za vožnjo recimo v tunelu), sam estetski izgled šipic ni toliko pomemben.
- očala večinoma za notranje prostore (delo za rač, tv) - baje ni slabo 10% jelow tint, naj bi malo bolj filtriralo neko kao škodljivo modro svetlobo iz ekrana. Je to bull?

Pri obeh pridejo v poštev še premazi: anti-reflective, Super Hydrophobic, Oleophobic - kaj od tega vzeti?
Kako se obnesejo tele Clip-On zadeve, ki navadne špegle spremenijo v sončna očala? Je pritrditev izvedena z magneti? Ali je estetsko zelo opazno/moteče?

Izkušnje imam sicer s sončnimi očali brez dioptrije, kjer se res odlično vidi skozi polarizirane gradient leče rumene barve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380160 (8118) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829451 (3832) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514132 (3490) tomlin
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710650 (9228) bambam20
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513285 (12618) ulemek

Več podobnih tem