» »

Pametno nakupovanje

Pametno nakupovanje

«
1
2

FormerUser ::

Kako nakupujete? Impulzivno, v najbližji trgovini, kar v nekem trenutku rabite, ne glede na cene, ali bolj premišljeno in organizirano, v večih trgovinah, z nakupovalnimi listki in kuponi v rokah? In če slednje, ali poznate in uporabljate kakšen dober app za primerjavo cen artiklov, ki jih kupujete, ali imate to v kakšni excel tabeli ali kaj drugega? Ker nositi vse cene v glavi se mi zdi malo težko pa iščem kakšno boljšo alternativo.
  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

zee ::

Seznam na telefonu in košarica, ne voziček.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

IL_DIAVOLO ::

Pogledaš reklame in se odločiš.

Itak pa kupujem precej standardne izdelke, Tako da samo pogledam ceno, pa vem če se splača ali ne. Vedno grem v trgovino z nekim planom, kaj bom kupil, nikoli instinktivno.

Placujem s kartico, kar je tudi pomemben faktor pri kupovanju.

Cruz ::

Odvisno od izdelka. Če gre za večji izdelek, se najprej seveda premisli. Pri nakupuvanju računalniških komponent grem raje v kakšno manjšo lokalno trgovino namesto v Big Bang ali preko spletne trgovine. Na splošno se izogibam spletnih trgovin in raje podprem fizično trgovino. Plačam več, ampak rade volje.

Glede živil pa ne kompliciram preveč, sem itak študent in zaenkrat ni potrebe po tem. Največ hodim v Hofer, ker mi je všeč njihova ponudba zmrznjene zelenjave in potem še ostale izdelke kupim tam - razen mleka in kruha. Za meso občasno pogledam akcije in potem kupim tam, kjer obstaja. Za vikende doma redno koristimo -25% popust(na en izdelek) v Merkatorju, imamo več kartic. Tudi za žgane pijače velja.

Menim, da je obsedenost z akcijami in boljšim izkoristkom za večino ljudi izguba časa.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

profii ::

Lidl / hofer večinoma, merkator samo kar prva dva res nimata.
Spisek na telefonu in pa več ali manj standardne stvari. Nekako sem se navadil na njihove kosmiče, sire, jogurt, zelenjavo...
Meso kupujem pri lokalnem mesarju po potrebi. Piščanec v večjih količinah, narežem, zvagam, vakuum in zmrznit. Mleto meso kupim dobro kilo, skuham bolognese in zamrznem po porcijah, govedino kupujem občasno / sproti.

Ganon ::

Cruz je izjavil:

Za vikende doma redno koristimo -25% popust(na en izdelek) v Merkatorju


Imaš v bližini Tuš? Je edina trgovina, kjer se 25% popust upošteva pri vseh enakih izdelkih. Če imaš v košari na primer pet enakih jogurtov, bo vsem znižalo ceno. Tega v Sparu in Mercatorju ni.

Cruz ::

Ganon je izjavil:

Cruz je izjavil:

Za vikende doma redno koristimo -25% popust(na en izdelek) v Merkatorju


Imaš v bližini Tuš? Je edina trgovina, kjer se 25% popust upošteva pri vseh enakih izdelkih. Če imaš v košari na primer pet enakih jogurtov, bo vsem znižalo ceno. Tega v Sparu in Mercatorju ni.
Imam, hvala za koristno informacijo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

bobby ::

Pametno nakupovanje je pametno samo toliko, kolikor je pameten potrošnik. Vse ostalo je nepomembno. (khmmm v ve I I je bolj dumb shopping, ker so popusti,.. H h h)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

HappyPills ::

Večinoma seznam in Spar Online to je tedensko, 1x na mesec pa tudi za določene izdelke seznam in lidl/hofer. Meso čez leto, ko je na voljo domače od kmetov in takrat večje količine. Kvalitet > ceno, za primerjat centke po štacunah pa enostavno nimam živcev in časa zato tudi furam dostavo.

FormerUser ::

zee je izjavil:

Seznam na telefonu in košarica, ne voziček.


Priporočaš kakšen konkreten grocery/shopping list app?

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pogledaš reklame in se odločiš.

Itak pa kupujem precej standardne izdelke, Tako da samo pogledam ceno, pa vem če se splača ali ne. Vedno grem v trgovino z nekim planom, kaj bom kupil, nikoli instinktivno.

Placujem s kartico, kar je tudi pomemben faktor pri kupovanju.


V kakšnem smislu naj bi bila kartica pomemben faktor pri nakupovanju?

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Odvisno od izdelka. Če gre za večji izdelek, se najprej seveda premisli. Pri nakupuvanju računalniških komponent grem raje v kakšno manjšo lokalno trgovino namesto v Big Bang ali preko spletne trgovine. Na splošno se izogibam spletnih trgovin in raje podprem fizično trgovino. Plačam več, ampak rade volje.

Glede živil pa ne kompliciram preveč, sem itak študent in zaenkrat ni potrebe po tem. Največ hodim v Hofer, ker mi je všeč njihova ponudba zmrznjene zelenjave in potem še ostale izdelke kupim tam - razen mleka in kruha. Za meso občasno pogledam akcije in potem kupim tam, kjer obstaja. Za vikende doma redno koristimo -25% popust(na en izdelek) v Merkatorju, imamo več kartic. Tudi za žgane pijače velja.

Menim, da je obsedenost z akcijami in boljšim izkoristkom za večino ljudi izguba časa.

To velja predvsem za ljudi, ki kupujejo poceni robo, jaz pa pri hrani precej gledam na kvaliteto in v 95% primerov kupim bio certificirane izdelke, ki so dražji in mi je to največja posamična postavka v mesečni porabi. Cene se lahko od trgovine do trgovine razlikujejo za evro ali več, ne samo za par centkov, zato se mi zdi vsekakor smiselno premišljeno nakupovati in obiskati več trgovin, sploh če so blizu skupaj.

§|\| /\ |<E ::

FormerUser je izjavil:

Kako nakupujete? Impulzivno, v najbližji trgovini, kar v nekem trenutku rabite, ne glede na cene, ali bolj premišljeno in organizirano, v večih trgovinah, z nakupovalnimi listki in kuponi v rokah? In če slednje, ali poznate in uporabljate kakšen dober app za primerjavo cen artiklov, ki jih kupujete, ali imate to v kakšni excel tabeli ali kaj drugega? Ker nositi vse cene v glavi se mi zdi malo težko pa iščem kakšno boljšo alternativo.

nakupujem pazljivo, trudim se iti v trgovino samo 1x na teden. ves teden razmišljam kaj bom kupil, nato si vse napišem na listek ter kupim samo tisto kar piše na listku.
če je kaj dražjega, se mi ne mudi, preverim ceno v več prodajalnah, na več spletnih mestih, po telefonu, emailu, faksu, s primerjavo predračunov.

AceD ::

Uporabljam app Bring za delanje seznama. Se še kar obnese, ima deljenje nakupovalnega seznama med uporabniki pa tudi web vmesnik (ki dela malo težav). Nima pa primerjave cen.
Za primerjavo sem enkrat dodal enake/podobne izdelke (ki jih pogosto kupujem) v košarico v online Sparu in Mercatorju. Razlika je bila manj kot 5 %, zato sem sklenil, da se na to ne bom več oziral. Sem pa opazil večje razlike med podobnimi izdelki različnih proizvajalcev kot pa od istega proizvajalca v različnih trgovinah.

Glugy ::

Pri men je tako. Če je večji nakup ali pa nakup stvari ki jo redkeje kupujem napišem na listek in se potem tega držim. Če si že dlje nisem nič provoščil si kupil čokolado/čips za 2 evra ali manj sicer pa nič. Če gre za kkšno novost pomislim če bom zadevo res uporabljal al se mi bo valjala nekje. V bistvu redko kupim več kot rabm.

PoStrah ::

99% izdelkov v lidlu (sem prešaltu iz hoferja, ker se je podražil), za par dni v naprej, če vem kaj bom kuhal. sadje in zelenjava v šparu, če je sila tudi v lidlu. mi sadje/zelenjava iz lidla in hoferja veliko prej zgnije kot iz špara. v tušu nisem še nikoli kupoval, v merkatorju prav tako ne kupujem ker je 2x dražji od ostalih, edino merkator sladko smetano za kuhanje se tam vzame ker je neprimerljivo boljša od drugih za moj okus.

včasih je mati na "debelo" kupovala je celo popoldne v soboto ni bilo in je prinesla za en mesec stvari v 10 vrečah iz vseh različnih trgovin. sam to je bilo nazadnje 10 let nazaj. sam se tega ne morem it ker nimam dovolje velikega hladilnika in skrinje tako da max za kak teden ali 2 naprej kupujem. probam kupit za več dni v naprej če vem kaj bom kuhal da mi ni treba vsaki dan v štacuno, me pa to niti ne moti toliko, ker so lidli/hoferji ob poti pa nima veze iz katere koli smeri prideš.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

49106 ::

Cruz je izjavil:


Menim, da je obsedenost z akcijami in boljšim izkoristkom za večino ljudi izguba časa.


Spomnil si me na ta prispevek:

jype je izjavil:

Tu potrošniki prihranimo toliko, da se vedno splača. Sicer metlo že imamo doma, ampak sem jih kupil še 12, ker so bile res ugodne!




FormerUser je izjavil:

jaz pa pri hrani precej gledam na kvaliteto in v 95% primerov kupim bio certificirane izdelke, ki so dražji in mi je to največja posamična postavka v mesečni porabi. Cene se lahko od trgovine do trgovine razlikujejo za evro ali več, ne samo za par centkov, zato se mi zdi vsekakor smiselno premišljeno nakupovati in obiskati več trgovin, sploh če so blizu skupaj.



So do I, ampak s to razliko, da se na certifikate požvižgam. Za nekaj 10 centov ne bom hodil v drugo trgovino in izdelka ne kupim, če vem, da je cena pogosto znižana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dexterboy ::

@Hipatija; To velja predvsem za ljudi, ki kupujejo poceni robo, jaz pa pri hrani precej gledam na kvaliteto in v 95% primerov kupim bio certificirane izdelke, ki so dražji in mi je to največja posamična postavka v mesečni porabi. Cene se lahko od trgovine do trgovine razlikujejo za evro ali več, ne samo za par centkov, zato se mi zdi vsekakor smiselno premišljeno nakupovati in obiskati več trgovin, sploh če so blizu skupaj.
ROFL!
Nam lahko zaupaš, si dala kaj življenja na kmetiji skoz? Je pa lepo brati, da obstajajo kupci, ki se jih lahko striže na debelo ;)
Pa nočem biti žaljiv.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Ganon ::

dexterboy je izjavil:

@Hipatija; To velja predvsem za ljudi, ki kupujejo poceni robo, jaz pa pri hrani precej gledam na kvaliteto in v 95% primerov kupim bio certificirane izdelke, ki so dražji in mi je to največja posamična postavka v mesečni porabi. Cene se lahko od trgovine do trgovine razlikujejo za evro ali več, ne samo za par centkov, zato se mi zdi vsekakor smiselno premišljeno nakupovati in obiskati več trgovin, sploh če so blizu skupaj.
ROFL!
Nam lahko zaupaš, si dala kaj življenja na kmetiji skoz? Je pa lepo brati, da obstajajo kupci, ki se jih lahko striže na debelo ;)
Pa nočem biti žaljiv.


Hipatija je dvorni norec slo-techa, ne jemlji je resno.

FormerUser ::

Kolikor vem, so bili dvorni norci edini, ki so si upali povedati resnico, tako da mi je ta naziv vsekakor v čast.

@DexterBoy

Res ne vem o čem govoriš, če pa tebe osebno ne moti jesti pomij in junk fooda, pa tudi prav.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

FormerUser ::

AceD je izjavil:

Uporabljam app Bring za delanje seznama. Se še kar obnese, ima deljenje nakupovalnega seznama med uporabniki pa tudi web vmesnik (ki dela malo težav). Nima pa primerjave cen.
Za primerjavo sem enkrat dodal enake/podobne izdelke (ki jih pogosto kupujem) v košarico v online Sparu in Mercatorju. Razlika je bila manj kot 5 %, zato sem sklenil, da se na to ne bom več oziral. Sem pa opazil večje razlike med podobnimi izdelki različnih proizvajalcev kot pa od istega proizvajalca v različnih trgovinah.


Hvala za odgovor, sem že mislila, da prav nihče ne uporablja teh shopping list appov. Tale Bring naj bi bil najenostavnejši za uporabo, ampak če nima tudi opcije vnosa cene, potem mi ne pomaga veliko, ker mene zanimajo prav cene. Obstajajo menda tudi drugi appi: Out of Milk, Our Groceries, That Shopping List.... ampak jih bom očitno morala kar sama stestirati.

Verjamem, da med Sparom in Mercatorjem ni bistvene razlike v cenah, v primerjavi s Hoferjem ali kakšno bio trgovino, pa verjemi, da so.

Magic1 ::

Cruz je izjavil:

Ganon je izjavil:

Cruz je izjavil:

Za vikende doma redno koristimo -25% popust(na en izdelek) v Merkatorju


Imaš v bližini Tuš? Je edina trgovina, kjer se 25% popust upošteva pri vseh enakih izdelkih. Če imaš v košari na primer pet enakih jogurtov, bo vsem znižalo ceno. Tega v Sparu in Mercatorju ni.
Imam, hvala za koristno informacijo.

Ni res, spar tudi obračuna -25% na vse identične izdelke. Samo mora blagajničarka pravilno vnest(poskenira en izdelk, spremeni *X za količino in vnese kodo za popust).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

buttcrack ::

Ne pali povsod. Plato piva moraš vzeti po 24, 4x6pack ne gre skozi.

BladE_ ::

Magic1 je izjavil:


Ni res, spar tudi obračuna -25% na vse identične izdelke. Samo mora blagajničarka pravilno vnest(poskenira en izdelk, spremeni *X za količino in vnese kodo za popust).


Aha ok potem, če imaš srečo ti tako obračuna sicer pa ne?
Akcija - Reakcija

WizzardOfOZ ::

Enkrat na mesec v Italijo, ker so makaroni, sir, pršut, suhe salame...,občutno cenejši kot pri nas, potem pa vsako soboto malo pred koncem njihovega šihta v Avstrijo, ker tam dajo ceno na sadje in zelenjavo za 50% dol (nedelje imajo zaprto in morajo prodat, da se ne pokvari). V Avstriji pa potem tanka še povhen tank + 3x 20l kante goriva (še za ženin avto) - cena bencina je namreč občutno nižja kot pri nas - 1.1€ na liter, medtem ko je pri nas lite 1.3 evra.
Kruh in mleko pa potem pri nas kupim.

m0LN4r ::

FormerUser je izjavil:

Kako nakupujete? Impulzivno, v najbližji trgovini, kar v nekem trenutku rabite, ne glede na cene, ali bolj premišljeno in organizirano, v večih trgovinah, z nakupovalnimi listki in kuponi v rokah? In če slednje, ali poznate in uporabljate kakšen dober app za primerjavo cen artiklov, ki jih kupujete, ali imate to v kakšni excel tabeli ali kaj drugega? Ker nositi vse cene v glavi se mi zdi malo težko pa iščem kakšno boljšo alternativo.

Se naceloma ne obremenjujem s takimi stvarmi, sem bolj slab potrosnik in kupujem malo hrane ipd. Imam svoje izbrane izdelke, trgovine in se drzim te konstante, na cene pa ne gledam glih vec.
Npr. sem sprobal ze 20 razlicnih macjih peskov in na koncu se je izkazal tisti poceni iz lidla za nase macke najbolj primeren. Grem pa nabavim poln prtljaznik peska in mam pol leta mir.
Sem se navadil, da taksne stvari nabavljam v takih kolicinah enkrat, da imam potem nekaj casa mir. Pa mi je vseeno ce je 1,19 na kilo al 1,29.

Cistila nabavim tudi za skoraj pol leta, sploh nevem kdaj sem nazadnje nabavil tablete za pomivalc, pralni stroj, sampone itd. Tablete za pomivalc mam se od lani, prasek se od novga leta itd.

Evo nazadnje sem v lidlu nabavil 4kg oresckov, nekaj kil kave, bo za pol leta.

Izjema je, ce se gre za "zabavno elektroniko" ali druge tehnikalije, potem pa delam tudi research po nekaj mesecev. Idealo.de in Geizhals.de so odlicne zadeve za take stvari. Npr. sem si nastimal budilko za izbran PC Volan in ko sem dobil mail, da je nekje v ponudbi za 80Eur manj, sem kupil. Enako za zvocnike, si nastimam neko ceno in cakam, saj se mi ne mudi glih. Pa sem spet imel sreco, namesto 2x 799 je bilo 2x599 itn.

Nikoli ne sparam pr gumah za avto, ko se jih rabi se jih rabi in ce so dobre kupim, ne da se mi primerjati 99 trgovin, da na koncu prsparam mogoce 20 evrov oz. jih najraje kupim kr direkt pri vulkanizerju, ker ce pride do komplikacij zgubljam spet nepotreben cas za reklamacijo in ponavadi je v ceno vsteta ze montaza.

Aja najbolj sparam pa pri nakupu oblacil, obutev itd. tam sem pa ze imel tolko razlicnih izkusenj, da sem prisel do zakljucka, da se ne splaca prevec dnarja zmetat v "kvaliteto" oz. mi dol visi za trend. Zakaj?
Npr. obutev; zacel sem z 150eur obutvijo in sem jih moral cez eno leto zabrisati v smeti, nato sem nabavil za 100eur, isto cez eno leto v smeti. Imam se ene za 50eur, se kr drzijo po pol leta.
Pa na vsake tolko ce imam cas, grem v stacuno in ce vidim, da imajo razprodajo, so mi vsec in imajo stevilko, ki jo rabim jih vzamem pa ce jih v tem trenutku ne rabim. Tako sem nabavil neke najkice, ze dvakrat znizane na koncu za 30eur hahahahaha.
Pr hlacah sem imel isto izkusnjo, nabavil dva komada po 100eur so se mi po pol leta na sihtu zacele trgat. Od takrat naprej imam hlace za maks 50eur, ker zdrzijo isto dolgo, vcasih celo dlje. Na cunjah in obutvi, se da ogromno prisparat, ce se ne komplicira.
Over and out.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

Magic1 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Ganon je izjavil:

Cruz je izjavil:

Za vikende doma redno koristimo -25% popust(na en izdelek) v Merkatorju


Imaš v bližini Tuš? Je edina trgovina, kjer se 25% popust upošteva pri vseh enakih izdelkih. Če imaš v košari na primer pet enakih jogurtov, bo vsem znižalo ceno. Tega v Sparu in Mercatorju ni.
Imam, hvala za koristno informacijo.

Ni res, spar tudi obračuna -25% na vse identične izdelke. Samo mora blagajničarka pravilno vnest(poskenira en izdelk, spremeni *X za količino in vnese kodo za popust).


Niti enkrat samkrat se mi ni to zgodilo. Imajo popust za en izdelek, ne za več njih, enako kot v Mercatorju. V Tušu ti takoj, ko skenira(š) kodo, avtomatsko obračuna popust za vse enake izdelke.

Raptor F16 ::

Glede nakupovanja ne kompliciram. Kupim, ko potrebujem.

Kar se primerjave cen tiče... ker poznam približno koliko stanejo podobni artikli, ki se kupujeji na veliko, dostikrat sam precenim ali vzamem prek grosista na firmo ali se zapeljem v najbližjo štacuno. V trgovini sem zelo preračunljiv ampak ko kupim, kupim tako, da mi na koncu ni žal.

Kar se tiče iskanja najboljšega dila bi rad delil svojo filozofijo:

Če bom rabil recimo samo en trak za povezovanje tovora, ali šampon za avto, ga bom šel iskat na najbližji petrol ali v špar, čeprav bi ga v eni štacuni na drugem koncu Slovenije dobil 3 EUR ceneje. Je kdo pomislil na 20 eur za nafto in kje je šele moj čas? Iz istega razloga se ti za 10 eurov popusta ne splača vozit nakupovat v drug kraj. Pač... mora biti res precej ceneje, da bi samo zaradi tega nakup opravil drugje. Lahko pa ga opraviš, če imaš nujno pot ravno skozi tisti kraj.

Glavno kar si morate izbiti iz glave so blagovne znamke. Prej se rešiš tega bremena, lažje boš shajal skozi mesec.

In še ena stvar, ko greš v trgovino poglej tudi spodnje police.

Kartic zvestobe za popuste ne uporabljam, ker mi ne koristijo. Spodbujajo neracionalne in nepotrebne nakupe.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Jaz že 30 let kupujem v Eurospinu, vmes pa malo v KGM-u dokler je bil še v Borovljah. Tu kupim mleko, sire, makarone, sončnično olje, moko, sladkor, zadnjih nekaj let meso, saj je kvalitetno in sveže. Veliko kupujem v Šparu in Eleclerc-u (predvsem ugodne tehnične stvari, ki so velikokrat prav nesramno znižane - lani Dell i5 prenosnik za 399€ - 50%, dobiš sicer na kartico, vendar porabim kasneje ob novi konkretni akciji, tako, da imam vedno kakšnih 200-300€ gor.
Dokler sem bil v LJ sem kupoval tudi meso, vendar imajo v MB zelo slabo izbiro.
Kruh kupim v bližnji trgovini, salame pa v Špar-u.
Merkatror je za večino stvari dražji od naštetih trgovin, tako, da ne kupujem prav veliko.
Lidl in Hofer mi ne sedeta, saj nisem našel izdelka, ki bi mi bil po okusu in kvaliteti dober.
Delo krepa človeka

dexterboy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Enkrat na mesec v Italijo, ker so makaroni, sir, pršut, suhe salame...,občutno cenejši kot pri nas, potem pa vsako soboto malo pred koncem njihovega šihta v Avstrijo, ker tam dajo ceno na sadje in zelenjavo za 50% dol (nedelje imajo zaprto in morajo prodat, da se ne pokvari). V Avstriji pa potem tanka še povhen tank + 3x 20l kante goriva (še za ženin avto) - cena bencina je namreč občutno nižja kot pri nas - 1.1EUR na liter, medtem ko je pri nas lite 1.3 evra.
Kruh in mleko pa potem pri nas kupim.

Eurospin ali imaš prav določeno štacuno v kakšnem kraju? Sprašujem za IT.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

chuck ::

Hrano trenutno v Hofru, ampak ker zadnje čase jem 75% zelenjave morm še mal Špar pogledat. Pred tem sem rad kupoval čim večje količine nepokvarljive hrane. Sedaj pa morm dvakrat tedensko.
Sok aronije kupujem v Leclercu kadar je znižan in vzamem kakšnih 10l.
Uporabljam/imam kartice v aplikaciji Stocard, trenutno 14 kartic (+10 kartic od Mercatorja), večino iz tujine.

Ker imam preko firme dostop do dobaviteljev avto delov in elektronike, naročam kar od naših in tujih dobaviteljev preko firme za lastne potrebe.

Praviloma sem precej preračunljiv in kupujem namensko in v primeru večjih nakupov (npr pralni stroj, TV, telefon), si vzamem čas in si preberem opise, nato pa kupim kjer je najceneje (večinoma iz tujine).

Dokaj pogosto naročam tudi iz Kitajske, pogosto izkoristim kar firminega posrednika na Kitajskem, kjer še par izdelkov zame zapakira v isto škatlo in je v parih dnevih pri meni.

WizzardOfOZ ::

dexterboy je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Enkrat na mesec v Italijo, ker so makaroni, sir, pršut, suhe salame...,občutno cenejši kot pri nas, potem pa vsako soboto malo pred koncem njihovega šihta v Avstrijo, ker tam dajo ceno na sadje in zelenjavo za 50% dol (nedelje imajo zaprto in morajo prodat, da se ne pokvari). V Avstriji pa potem tanka še povhen tank + 3x 20l kante goriva (še za ženin avto) - cena bencina je namreč občutno nižja kot pri nas - 1.1EUR na liter, medtem ko je pri nas lite 1.3 evra.
Kruh in mleko pa potem pri nas kupim.

Eurospin ali imaš prav določeno štacuno v kakšnem kraju? Sprašujem za IT.


Tudi v evrospinu. Imamo par štacun, ki jih obiščemo, in nakupimo robo za cel mesec naenkrat. Ne vem pa imen štacum. Je pa eurospin najslabši med njimi.

AceD ::

FormerUser je izjavil:


Hvala za odgovor, sem že mislila, da prav nihče ne uporablja teh shopping list appov. Tale Bring naj bi bil najenostavnejši za uporabo, ampak če nima tudi opcije vnosa cene, potem mi ne pomaga veliko, ker mene zanimajo prav cene. Obstajajo menda tudi drugi appi: Out of Milk, Our Groceries, That Shopping List.... ampak jih bom očitno morala kar sama stestirati.

Verjamem, da med Sparom in Mercatorjem ni bistvene razlike v cenah, v primerjavi s Hoferjem ali kakšno bio trgovino, pa verjemi, da so.


Ja, Bring res nima posebnega mesta za vnos cene, razen kot opis poleg imena izdelka. Pred tem sem tudi za trgovino uporabljal Out of milk. Ima tudi podporo za cene in všeč mi je, da ima pantry in shopping list. Smisel je v tem, da imaš na pantry seznamu tisto, kar imaš doma oz. potrebuješ, potem pa iz tega seznama dodajaš izdelke na shopping list. Iz tega jih pa črtaš med nakupovanjem. Kar me je motilo je slaba sinhronizacija med obema seznamoma - na pantry listu se ne vidi, kateri izdelki so že v shopping listu in če isti izdelek dodaš večkrat na shopping list, bom tam tudi podvojen (potrojen, ...), čeprav gre za isti element iz seznama. Drugače se mi zdi app dober in ga še vedno uporabljam za to-do seznam.

Razlik (v cenah) med npr. Mercator - Hofer - Kalček - tržnica se zavedam, prej sem imel v mislih razlike v cenah enakih izdelkov (istega proizvajalca) v različnih trgovinah.

FormerUser ::

V bistvu bi meni najbolj prav prišel seznam, ki bi imel več stolpcev, za naziv, cene, trgovino,zalogo... pa mogoče artikle razporejene po skupinah, tako da bi imela v telefonu na pregleden in hiter način dostopne cene vsega kar kupujem, sam listek za nabavo mi ni toliko pomemben. V tej smeri si moram poiskati en app.

AceD ::

FormerUser je izjavil:

V bistvu bi meni najbolj prav prišel seznam, ki bi imel več stolpcev, za naziv, cene, trgovino,zalogo... pa mogoče artikle razporejene po skupinah, tako da bi imela v telefonu na pregleden in hiter način dostopne cene vsega kar kupujem, sam listek za nabavo mi ni toliko pomemben. V tej smeri si moram poiskati en app.


Če ne najdeš primernega namenskega app, lahko poskusiš tudi npr. z Google sheets (ali excel/libreofice). Z nekaj nastavitvami preračunavanja in coditional renderinga se da narediti uporabniku še kar prijazen seznam.

FormerUser ::

Ja, nazadnje se bo pa še excel izkazal za najboljšega :)

OK.d ::

Najbolj enostavna je klasika na listku.;)
LPOK.d

bauci ::

Mercator 25% popust na en izdelek. Do danes so mi vedno upoštevali popust npr. na enem six packu piva čeprav sem jih kupil več. Danes pa je bil na blagajni en študent in ker sem kupil 3 six packe mi je rekel, da bo nekaj probal. Poskeniral je en six pack in spremenil količino v tri in dobil sem 25% popust na vse tri six packe. Torej se da če se hoče. Si pa ne delam utvar, da naslednjič, ko bo na blagajni "ta stara" blagajničarka, se tega ne bo več dalo narediti.

kuall ::

Kupovanje manjših izdelkov (hrana itd):
Pri hrani si je dobro zapomnit, kaj je dobro s trial and error in potem rotirajoče tisto kupovat. Tu bi si bilo dobro kam zapisat. Sadja, zelenjave in kruha se ne sme kupovati na zalogo ampak vsak dan posebej, drgač se postara doma in je zanič.
Kupovanje oblek je meni precej težavna in dolgočasna stvar. Redko zadenem, da kupim udobno in da dobro izgleda. Tu moram najti še en sistem, samo se mi ne da s tem veliko ukvarjat. Lani sem kupil pulover za 3€ in tako dobrega poloverja še nisem imel v življenju. Obutev: dam max 30€, ker začne smrdet po kakšnem letu pa jo je potem najbolje v kontejner fuknit in novo kupit, spucat je to nemogoče, ali mogoče kdo zna? Sem že potunkal v vodo za 1 dan s praškom, je bilo dobro za nekaj časa ampak ne prav dolgo. Bi fuknu v pralni stroj, če ne bi ljudeki komplicirali, da ne smem.

Kupovanje večjih izdelkov:
na internetu, da lahko uporabiš kakšno stran za primerjanje ali da kupiš izdelek, ki ima najboljše ocene oziroma da vsaj ne kupiš izdelka, ki ima slabe ocene.


Ps. ne vem kaj Hipatija hoče. nič novega pri njej.

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

Ja, nazadnje se bo pa še excel izkazal za najboljšega :)


Bo bolje, če se lotiš MS Acessa. Za basic manipulacijo s podatki bo veliko hitrejši in preglednejši za delo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FormerUser ::

A res? Sem pa ravno na tem forumu prebrala, da je delo z Acessom za žile rezat.

OK.d je izjavil:

Najbolj enostavna je klasika na listku.;)

Vseeno je malo nerodno celo plahto s cenami 100+ artiklov v trgovino vlačit in potem tam pregledovat.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

A res? Sem pa ravno na tem forumu prebrala, da je delo z Acessom za žile rezat.


Niti ni. Tabelo podatkov izpolnjuješ podobno kot v excelu, le da je potem lažje razvrščati in grupirati podatke, ki te zanimajo. Samo relacije moraš razumeti.

Ti bom po domače razložil ta "hate story".

Za osnovne "hišne" probleme je Acess ok. Tudi za manjša podjetja, trgovine lahko čisto zadošča. Vse lahko delaš preko uporabniškega vmesnika ki je vsem uoorabnikom MS Office že nekako "domač".

Acess ni tako krasen, če bi bil v njem prisiljen delati kaj večjega. Kdor obvlada SQL bo verjetno raje posegel po slednjem kot po Acessu. Razlog je v tem, da je Acess v osnovi omejen saj gre za aplikacijo, SQL pa jezik v katerem si lahko spišeš kar rabiš za upravljanje z bazami podatkov...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FormerUser ::

Ja? No, potem si bom pa še to pogledala.

gruntfürmich ::

špecerija?
praktično vedno v šparu, praktično vedno ene in iste stvari. nobenih reklam, nobenih kuponov, nobenih kartic. postrežna blagajna, gotovina, črna očala in kapica. (ajde, zadnje 3 stvari so laž)

bauci je izjavil:

Mercator 25% popust na en izdelek. Do danes so mi vedno upoštevali popust npr. na enem six packu piva čeprav sem jih kupil več. Danes pa je bil na blagajni en študent in ker sem kupil 3 six packe mi je rekel, da bo nekaj probal. Poskeniral je en six pack in spremenil količino v tri in dobil sem 25% popust na vse tri six packe. Torej se da če se hoče. Si pa ne delam utvar, da naslednjič, ko bo na blagajni "ta stara" blagajničarka, se tega ne bo več dalo narediti.

probaj z darilnmi boni! :D

kupovanje cot? bundo kupujem že 3 leta :)) pa še vedno ne vem če bi si jo nabavil
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

reeves ::

FormerUser je izjavil:

A res? Sem pa ravno na tem forumu prebrala, da je delo z Acessom za žile rezat.

Bo kar držalo. Jaz sem se ga že parkrat lotil in nikoli nisem našel razloga, da bi ga zamenjal za Excel. Vse kar naredim v Accessu lahko v Excelu veliko lažje in hitreje. Najbrž se ga zato še podjetja izogibajo in če se le da uporabljajo Excel.

Jaz uporabljam Lister app. Ima večino željenega (kategorije, več trgovin, vnos cen, popustov,...)

Smurf ::

Optimiziram predvsem po casu. Naceloma med tednom naredim spisek kaj potrebujem in skocim za konec tedna v Leclerc, kjer imajo vse. Ce je kaj nujnega pa obiscem najblizjo trgovino se vmes med tednom (kruh, sadje/zelenjava).

Raptor F16 ::

reeves je izjavil:

FormerUser je izjavil:

A res? Sem pa ravno na tem forumu prebrala, da je delo z Acessom za žile rezat.

Bo kar držalo. Jaz sem se ga že parkrat lotil in nikoli nisem našel razloga, da bi ga zamenjal za Excel. Vse kar naredim v Accessu lahko v Excelu veliko lažje in hitreje. Najbrž se ga zato še podjetja izogibajo in če se le da uporabljajo Excel.

Jaz uporabljam Lister app. Ima večino željenega (kategorije, več trgovin, vnos cen, popustov,...)


Prej zato, ker acess zelo malo ljudi dejansko zna uporabljati. Ko vidiš kaj vse ljudje že pojmujejo za napredno uporabo MS Office se lahko za glavo primeš.

Še iz občinske pisarne smo enkrat dobili vabilo za neke podelitve spisano v Comic Sans.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

reeves ::

Raptor F16 je izjavil:

Prej zato, ker acess zelo malo ljudi dejansko zna uporabljati. Ko vidiš kaj vse ljudje že pojmujejo za napredno uporabo MS Office se lahko za glavo primeš.

Še iz občinske pisarne smo enkrat dobili vabilo za neke podelitve spisano v Comic Sans.

Bo kar držalo. Sem tudi sam med njimi in zato najbrž ne vem kaj vse ti lahko ponudi Access. Mi je bilo pa učenje kar muka. Ampak se ga bom še lotil, ker mi ne da miru.

Ja, to so pa današnje tajnice. Jaz sem še v Mercatorju dobival vse v Excelu. En file, 50 listov in tabele z od 1 do 10.000 vrsticami. Pol se pa znajdi. Ene stvari sem šel na novo delati doma.

FormerUser ::

reeves je izjavil:



Jaz uporabljam Lister app. Ima večino željenega (kategorije, več trgovin, vnos cen, popustov,...)


Ok, thx, bom še tega prečekirala.

impre ::

Berem vse to in se sprašujem ali imate res toliko časa, nobenega partnerja- otrok, ste brez hobijev, popoldanskih opravil v in izven hiše/stanovanja in kaj vem še česa, da se tako intenzivno pripravljate na obisk raznih trgovin in kolebate ali eno stvar vzeti ali ne več dni, tednov ali celo let...
Ne razumem in nikoli verjetno ne bom...

solatko ::

Čevlje imam kupljene v nekaj minutah - model, probam, blagajna in adio.
Bunde in zimsko konfekcijo kupujem spomladi ali po koncu poletja.
Usneno jakno sem kupil v Trbižu, ko je bilo zunaj skoraj 40 stopinj, za 20%-ov cene, samo zato, da se je prodajalec potem hvalil, da je usnjeno jakno prodal sredi poletja.

Največ časa porabim za nakup gat, saj mi ni vseeno, kaj me žuli med nogami.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104025 (40483) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649862 (28260) gruntfürmich
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012142 (9032) kalko

Več podobnih tem