» »

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

slowie ::

Živjo,

Mi lahko prosim kdo oceni oziroma komentira v naslovu omenjeni AV sprejemnik?

AVR-X250BT

Doma kupujem en tak ojačevalnik / sprejemnik z nekaj več povezljivosti, da priklopim zvočnike, TV, PC, CD komponento, itd... za neko zmerno ceno.
Pa me zanima, ali je to smiseln nakup?
Hvala.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Han ::

Dodaj 100 eur za Yamaho RX-V483 ali 485.

Frenky ::

Jaz ima X540BT in je super.

Han ::

Super brez WiFi?

slowie ::

Han: huda je tale Yamaha, se strinjam. Vse ima. Celo wifi in ethernet. Ampak je treba dodati 200 eur v primerjavi s tem Denonom. To je pa malo preveč zame...:(

Frenky: hvala za feedback.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slowie ()

slowie ::

Čeprav mi ni čisto jasno, zakaj je X250BT dražji od X540BT...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Han ::

Ima tudi Dolby Atmos. RX-V483 lahko dobiš za 315 eur, z dostavo vred okrog 330.

https://www.real.de/product/321723603/

krepki ::

Yamaho,še posebej,če si lastiš Philips tv,ker Denon ima probleme z povezljivostjo,še posebej če boš imel vse komponente priklopljene na AVR,zvok je drugače ok,meni je žal,da sem nabavil Denon prej sem imel Yamaho in verjetno jo bom nabavil nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Han ::

Danes, ko ima vsak pameten telefon, s katerim lahko upravljaš tudi receiver, je nakup novega brez WiFi, LAN in bluetootha brca v temo.

XS!D3 ::

Sem imel prej Yamaho, sedaj Denona (res da X4500H, ki je "malo" dražji) pa nisem imel problemov s povezljivostjo ne pri enem na pri drugem.

CEC laufa v obeh smeri, vse se prižiga/ugaša avtomatsko, tako kot je treba, dela volume control tako iz TVja, kot naprav, ki so priklopljene na receiver (recimo Apple TV 4K), tudi input switching ni težava. Če prižgem recimo Apple TV (ali pa dam nekaj predvajat na Apple TV iz telefona), se avtomatsko prižgeta tako TV kot receiver, receiver switche na input, kjer je TV, TV switchne na input, kjer je sam receiver in vse skupaj lahko kontroliram bodisi z dalincem od Apple TVja ali dalincem od TVja. Vidim pa tudi direktno na samem TVju vse naprave, ki so priklopljene na receiver, in jih lahko tudi izbiram ter nato kontroliram. Denonov smart menu deluje, ampak imam raje izklopljenega. S predvajanjem pa tudi nisem imel nobenih težav pa naj bo to večkanalni LPCM, navaden DD/DTS, ali pa DTS-MA, Dolby True HD ali celo Dolby Atmos. Tudi ARC iz same televizije deluje (pač z omejitvami ARCa, ker TV ne podpira eARC) in vsi ostali featurji na samem receiverju, kot je Apple AirPlay, Spotify, Tune-In, itd. Uglavnem brez pripomb. Kaj točno te muči na Denonu?

Je pa res, da je precej odvisno tudi od kombinacije TVja in receiverja (nimam Philipsa :)). Foter je imel recimo ravno z Yamaho (RX-A2050) precej problemov v kombinaciji z njegovim Sony TVjem, sploh po določenih FW updateih TVja, pa so potem s kasnejšimi posodobitvami težave spet izginile. Trenutno mu pa še vedno recimo Telemachov EON box ob vklopu ne prižge receiverja, čeprav se prižge sam TV (torej komanda za vklop gre naprej). Na mojem Denonu z istim boxom (kot tudi z vsemi ostalimi napravami) vse špila. Po drugi strani pa tudi na njegovi Yamahi z Apple TVjem ni težav, kar se tiče vklopov/izklopov. Tako da go figure. HDMI-CEC je hudič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Han ::

Ima Yamaha RX-A2050 naložen zadnji firmware? Si jo tudi resetiral? Imam namreč RX-V481, ki se je po posodobitvi na v2.65 malo čudno obnašala vse do reseta. Po ponovni nastavitvi deluje vse tako kot mora.

krepki ::

XS!D3 je izjavil:

Sem imel prej Yamaho, sedaj Denona (res da X4500H, ki je "malo" dražji) pa nisem imel problemov s povezljivostjo ne pri enem na pri drugem.

CEC laufa v obeh smeri, vse se prižiga/ugaša avtomatsko, tako kot je treba, dela volume control tako iz TVja, kot naprav, ki so priklopljene na receiver (recimo Apple TV 4K), tudi input switching ni težava. Če prižgem recimo Apple TV (ali pa dam nekaj predvajat na Apple TV iz telefona), se avtomatsko prižgeta tako TV kot receiver, receiver switche na input, kjer je TV, TV switchne na input, kjer je sam receiver in vse skupaj lahko kontroliram bodisi z dalincem od Apple TVja ali dalincem od TVja. Vidim pa tudi direktno na samem TVju vse naprave, ki so priklopljene na receiver, in jih lahko tudi izbiram ter nato kontroliram. Denonov smart menu deluje, ampak imam raje izklopljenega. S predvajanjem pa tudi nisem imel nobenih težav pa naj bo to večkanalni LPCM, navaden DD/DTS, ali pa DTS-MA, Dolby True HD ali celo Dolby Atmos. Tudi ARC iz same televizije deluje (pač z omejitvami ARCa, ker TV ne podpira eARC) in vsi ostali featurji na samem receiverju, kot je Apple AirPlay, Spotify, Tune-In, itd. Uglavnem brez pripomb. Kaj točno te muči na Denonu?

Je pa res, da je precej odvisno tudi od kombinacije TVja in receiverja (nimam Philipsa :)). Foter je imel recimo ravno z Yamaho (RX-A2050) precej problemov v kombinaciji z njegovim Sony TVjem, sploh po določenih FW updateih TVja, pa so potem s kasnejšimi posodobitvami težave spet izginile. Trenutno mu pa še vedno recimo Telemachov EON box ob vklopu ne prižge receiverja, čeprav se prižge sam TV (torej komanda za vklop gre naprej). Na mojem Denonu z istim boxom (kot tudi z vsemi ostalimi napravami) vse špila. Po drugi strani pa tudi na njegovi Yamahi z Apple TVjem ni težav, kar se tiče vklopov/izklopov. Tako da go figure. HDMI-CEC je hudič...

Problemi,ki se pojavljajo na denonu so sledeči:
Če na Denona priklopim box Amino od t2 ga ta občasno ne zazna in posledično ni signala,če box priklopim direktno v tv teh problemov ni.

Druga zadeva pa je,če na Denona priklopim ATV 4k mi ATV se mi ATV avtomatsko prižiga ob vklopu TVja,recimo tv ugasnem,ko sem gledal programe preko boxa,ATV je ugasnjen,ko tv prižgem mi avtomatsko Denon vklopi tudi ATV čeprav tega ne želim.

Teh problemov prej z Yamaho nisem imel in da denon ni glih ne vem kaj model AVR 1400H

link_up ::

ma grozni so te denoni...prej sem imel sony, ki ima sloves groznosti, ampak teli denoni so pa jajca. Nobene dinamike, samo surova moc. Glede na to, da AVR ne kupis za dve leti, je bolje vzeti kaj boljsega ala onkyo ali Marantz. Yamaha je isto sranje, brutal power in to je to.
In and Out

Han ::

Se tudi novejši Denoni zelo grejejo? Pri stricu je 10 let star skoraj "gorel", tako je bil vroč. Posledično se je tudi obešal, tako da sem ga tudi pri njem zamenjal z Yamaho RX-V481, ki je hladna kot špricer in deluje neprimerno bolje.

Frenky ::

Jaz sem imel s Sonyem ves čas probleme.
Crknil 5.1, nato en zvočnik ni delal, nato drug... po moje je bil ene 5x na servisu.

TOP ::

Jaz sem mel prvo Onkyota in same probleme.nikdar več,se je pregreval neverjetno,dokler niso izhodi šli k hudiču.Kupil Denona in vse špila že dolgo.Onkyo je po 4 letih šov.Kar se tiče Marantza pa so predragi,kar nuduji.Morda ja Yamaha ali Denon najbolša trenutna izbira je tud Sony okej sam višja serija.

DamijanD ::

Ne moreš onkya in marantza imet v istem košu...

TOP ::

To vem,da ne gre v isti koš,hotel sem samo reči,da Marantz,če hočeš z istimi funkcijami,kot ala Onkyo je precej višja cena,ker je tudi ime.

Darko! ::

slowie je izjavil:

Živjo,

Mi lahko prosim kdo oceni oziroma komentira v naslovu omenjeni AV sprejemnik?

AVR-X250BT

Doma kupujem en tak ojačevalnik / sprejemnik z nekaj več povezljivosti, da priklopim zvočnike, TV, PC, CD komponento, itd... za neko zmerno ceno.
Pa me zanima, ali je to smiseln nakup?
Hvala.



Koliko zvočnikov in kakšne imaš - dva za stereo, pet za HT - ali pa jih bo šele kupil ?

slowie ::

@Darko! : Trenutno imam dva stereo zvočnika od Indiana Line, imam pa doma pripravljeno inštalacijo za priklop še dveh zvočnikov, ampak trenutno niti ne razmišljam o tem.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Darko! ::

Če ne bi imel vsaj približno solidnih zvočnih omaric, bi ti svetoval nakup multimedijskih spikerjev Edifier S1000DB za ceno zgoraj omenjene Yamahe (nekaj čez 300 EUR na amazon.de). Imajo vgrajeno in optimizirano amplifikacijo, D/A pretvornik, blutut in daljinca.

Postaviš jih na polico ali mizo, vštekaš v štrom, povežeš kable, spariš blutut in imaš mir za nekaj let:

https://www.edifier.com/int/en/speakers...


Ker omarice torej že imaš, zgoraj omenjena Yamaha pa ti je predraga, ti svetujem, da proračun oklestiš še bolj.

Dati težko prislužen denar za nakup večkanalnega AVR najnižjega cenovnega razreda in z njim poganjat par zvočnih omaric je iz price/performance vidika nesmiselno početje.

Namesto napol prazne Denon škatle vzameš optimiziran in soliden D-class mini amp, ki te pride 146 EUR s poštnino vred v SLO:


https://www.amazon.de/SMSL-AD18-Bluetoo...






Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
456935 (3435) mat xxl
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230751 (22290) p|X|
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546413 (27878) Anney
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634055 (16826) josko674

Več podobnih tem