» »

Počasen prižig zaslona/ prikaz slike

Počasen prižig zaslona/ prikaz slike

neny24 ::

nekaj dni se mi dogaja, da ko prvič v dnevu prižgem računalnik se mi ekran ne prižge takoj. Se pravi slika se pojavi po cca 2 minutah. in to se dogaja samo ko ga prižgem prvič v dnevu. če ga uporabljam nekaj časa in ugasnem se prižge zaslon normalno.. drugače je vse ok, ni artefaktov ali česa drugega.

Sumim na kondenzatorje v ekranu

Ahim ::

neny24 je izjavil:

nekaj dni se mi dogaja, da ko prvič v dnevu prižgem računalnik se mi ekran ne prižge takoj. Se pravi slika se pojavi po cca 2 minutah. in to se dogaja samo ko ga prižgem prvič v dnevu. če ga uporabljam nekaj časa in ugasnem se prižge zaslon normalno.. drugače je vse ok, ni artefaktov ali česa drugega.

Sumim na kondenzatorje v ekranu

Dobro sumis (low ESR elektroliti v napajalnem delu). Pomenjaj z ustreznimi nadomestki (npr. Panasonic FR so cenovno dokaj ugodni, lahko dobavljivi v vseh moznih kapacitetah in napetostih), preden crkne kaj od polprevodnikov.

Pri tem prej poglej koliko imas prostora (premer in visina), da jih lahko spravis na mesto prejsnjih (tisti so ponavadi najnizje mozne napetosti, lahko vzames en razred visje, ce pasejo, npr. 25V naemsto 20V).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugaša med prižiganjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
18989 (602) ncop1
»

Monitor rabi 1 uro, da se "ogreje" in prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
241761 (974) Furbo
»

moder ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
181172 (916) gogregy
»

Računalnik dela prepočasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
253295 (2637) Volta
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312075 (11462) k0lar

Več podobnih tem