» »

Komplet prenova kopalnice nasvet

Komplet prenova kopalnice nasvet

FiReFTW ::

Lep pozdrav

Planiram komplet prenovo kopalnice od ploščic do pohištva do vsega, pa me zanima za kakšne nasvete od ljudi ki so že to delali.
Malo sem šel okol v trgovine pogledat kako in kaj (merkur, obi, bauhaus..) me pa zanima kaj mi vi svetujete pri kom bi se mi najbolj cenovno splačalo za prenovo?
In tudi kaj bi mi svetovali glede same prenove da bi bilo cenovno ugodno, oprema, delo itd...
Bilokakšni nasveti bi bili koristni.

Aja pa iz štajerskega konca sem.
  • spremenilo: FiReFTW ()

nanoM4TERIAL ::

če daš delat enim k vejo. pričakuj strošek nekje 3.500 do 5.000EUR (če daš nek fensi material še več seveda) , brez 'pohištva'

Zgodovina sprememb…

stjan ::

Če že razbijaš kopalnico zamenjaj tudi odtočne cevi, če so stare, ali pa so sploh bile svinčene.
Tudi cevi za vodo preveri, da potem ne bo kakih problemov.

Likalnik ::

Tako kot je @Stjan napisal, definitivno cevi menjaj, ce niso bile menjanje....kar pa dvomim, ce prenavlas...kaj notri dati pa odvisno od €€€ kitajske ploscice, italjanske, spanske...v bauhausu lahko dobis kitajsko robo zelo pocen...lahko se pa na sz slisiva in ti priporocam salon na Vrhniki kjer lahko obnovis komplet kopalnico, cevi, ploscice in opremo...spanske oziroma italijanske ploscice za soliden denar

starfotr ::

Obnovi tudi elektriko, će že razbijaš.
Ter menjaj okno, če ga imaš in je staro.

Lahko tudi menjaš štok od vrat in menjaš vratko krilo, če misliš obnovit kaj v kratkem tudi drugje po stanovanju.

Ne pozabi na ustrezno prezračevanje in morebitno sanacijo toplotnih mostov ter hidroizolacijo, marsikaj se da sedaj uredit, ko boš razbijal.

Poldi112 ::

Vgradi pisoar. Vse ostalo je nepomembna kozmetika. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kuall ::

A je tako umazana, da jo je nemogoče umiti in boš raje kar novo kupil, ker je čisto?

Steinkauz ::

Odtoke menjaš če so svinčeni. No če so plastika jih boš verjetno itak poškodoval in boš mogu menjat.
Cevi menjaš če so starejše, ker se znotraj njih nabira kamen.
Za keramiko poglej kak outlet. Dobiš dobro kvaliteto dost ceneje.
Keramičarja išči pri znancih, ki jim je že prenavljal.
Če boš imel tuš kabino, glej da ima dober sistem montaže. Tle sm se jst zajebu, ker sm vzel precej pocen.
Kopalniški blok dobiš precej kul v ikea, omarico sm jst kupu moemax.
Če nimaš okna, dobro osvetli kopalnico, nedirektna svetloba po možnosti.

FiReFTW ::

Kaj se vam zdi dobra cena za kvadratni meter ploščic?

mn ::

FiReFTW je izjavil:

Kaj se vam zdi dobra cena za kvadratni meter ploščic?


Za cca 20EUR m2 imaš že ogromno izbire. Poglej pa seveda sam.

Poleg tega bodi pozoren ma odvoz odpadnega materijala. Če ti ga odpelje tisti ki prenavlja in zato zaračuna tržno ceno bo drago.

Če ga sam odpelješ v zbirni center bo verjetno zastonj. Pozanimaj se kako gredo te stvari v vaši občini.

Invictus ::

Predvsem kaj v kopalnico GLADKO ploščice, brez profila.

Da se ti kasneje ne nabira tam svinjarija.

Splača se malo pogledat po teh salonih kaj gre ven.

Sam sem dobil tako ploščice za kopalnico kot kuhinja več kot 50% ceneje. Drugače je bil m2 čez 50 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strošek obnove stanovanja

Oddelek: Loža
148280 (7690) eko_2k4
»

Urejanje stanovanja

Oddelek: Loža
234485 (3101) fosil
»

Cena nove kopalnice

Oddelek: Loža
1514394 (8072) šernk
»

Urejanje stanovanja

Oddelek: Loža
123278 (2673) SkIDiver

Več podobnih tem