» »

bela pikica na novem monitrju?

bela pikica na novem monitrju?

nanoM4TERIAL ::

Imam 2x 32'' setup, identični so. Danes zjutraj se je pojavila miniaturna bela pikica, kaj bi to blo? A da slikam? Nism ga nič poškodoval. Monitor je NOV kupljen pri ANNI d.o.o.

Philips firma. Pa sm hotu LG pa niso meli na zalogi.

Kaj bela pikica je dead pixel, kaj je to ? A se mi bo to širlo? A da ukrepam takoj in reklamiram al pogoltnem to belo pikico in si ne delam problemov z garancijo? Mene ne moti dosti, moti me pa da je novo.
  • predlagal izbris: amacar ()

lonewolf_ ::

R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

nanoM4TERIAL ::

jao jao kaj mi to prodajajo

a je možno da se sploh ne da več nič kupovat, ker je vedno nek nateg??? Kako lahko kupim nov monitor in ma že dead pixel oz napako. Sovražim nove stvari

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Poglej, kakšno imajo garancijo tvoji monitorji - pri enih menjajo tudi zaradi enega samega "always on" piksla. Spet drugi navajajo, da jih je eno prgišče čisto normalno, ker imaš še vedno milijon dobrih...

DePalmo ::

Ko bereš kakšen nov zaslon ti lahko prodajo, te vse mine. Zato jih pa kupujem preko interneta in če je kakšen mrtev piksel oz. karkoli ne štima, ga vrnem "brez vprašanj" in naročim drugega. Še dobro da zaslone kupujem enkrat na cca. 5 let.

Ker če kupim nov zaslon, hočem da je nov in delujoč, me ne zanima koliko mrtvih pikslov mora imeti da se upošteva garancija oz. reklamacija.

Dr_M ::

Zato pa imas izbiro, da lahko placas vec za monitor, ki ima zero dead pixel garancijo.
Jasno je, da monitor za 100e ne more bit enak, kot za 1000e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lonewolf_ ::

jaz sem imel na Benq mrtev pixel, ampak ga sploh nisem opazil med uporabo, ker je bil 1cm od roba v zgornjem desnem robu. Bi pa menjal, če bi bil kje v sredini, sigurno.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

neocodexx ::

Po zakonu imaš pravico vrniti izdelek v 14 dneh brez razloga!

(razen v primeru, če so izdelek za tebe posebej naročili ker ni bilo na zalogi in je bilo to v okviru pogodbe!)

https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

tomaz- ::

Na, ti prilepim še v slovenščini, ker si ravno vehementno boldal in zaključil kar s klicajem..
https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

Zdaj si pa temeljito preberi, da si odkril toplo vodo:
V EU ima kupec pravico do vračila blaga, kupljenega na spletu ali prek drugih oblik prodaje na daljavo,
sem ti dodatno podčrtal, in še poševno nakazal :)

Dobro jutro :)

good luck, če nisi kupil preko spleta :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

nanoM4TERIAL ::

hvala za pomoč in eno velko razočaranje. Nevem al bi sploh ga vrnil. Ne morem delat samo z enim monitorjem, rabim 2.

IL_DIAVOLO ::

In kaj nas to sprasujes? Do zdaj bi ze imel drug ekran.

nanoM4TERIAL ::

levi je povezan na hdmi , desni na vga. Na vga je bela slika in pravilne barve. Na levemu pa je pastel barva, recimo pastel zelena in tudi malo rumena slika. Nekdo mi rekel da kabel, kaj bi lahko še bilo ? Na nastavitvah se ne da rešit pastel barve, niti rumenkastega odtenka. (komaj se opazi ampak mene moti)

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

To je druga stvar in je potrebno oba zaslona kalibrirat. Sam sem kupil tri zaslone, ista firma in isti model, vsi trije imajo malenkost drugačne odtenke. Sem probaval z menjavanjem kablov in sem jih tudi priklapljal na različne porte, vsi so imeli isti odtenek pa ni bilo važno kje in kako so bili priklopljeni. Kalibrirat se mi jih pa ne da, tako da sem naredil približek in to je to. Ne delam z grafičnim dizajnom, tako da meni to ni spet tako važno.

nanoM4TERIAL ::

v bistvu niti meni ni ravno važno, je pa moteče. Vidim da nism edini s tem problemom.

neocodexx ::

tomaz- je izjavil:

Na, ti prilepim še v slovenščini, ker si ravno vehementno boldal in zaključil kar s klicajem..
https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

Zdaj si pa temeljito preberi, da si odkril toplo vodo:
V EU ima kupec pravico do vračila blaga, kupljenega na spletu ali prek drugih oblik prodaje na daljavo,
sem ti dodatno podčrtal, in še poševno nakazal :)

Dobro jutro :)

good luck, če nisi kupil preko spleta :)


Kako vemo, da ni kupil preko spleta? Tudi jaz sem že kupoval pri Anni, itak da preko spleta? Kdo še sploh danes kupuje v normalnih štacunah? :|

Furbo ::

Jaz bi tudi že kupil Dell U3818DW, ko pa pomislim, da bo morda imel kak mrtev piksel in se bom moral ubadati.. me pa vse mine.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

neocodexx ::

Sam sem kupil že veliko zaslonov, in nikoli nobenega mrtvega piksla! To je res zelo redko. In tudi če bi bil, imaš še vedno zakon o varstvu potrošnikov, če kupiš preko spleta, lahko vrneš brez razloga. Tako da kupi preko spleta še najbolj sigurno...

blackbfm ::

Bwaze6 je izjavil:

Poglej, kakšno imajo garancijo tvoji monitorji - pri enih menjajo tudi zaradi enega samega "always on" piksla. Spet drugi navajajo, da jih je eno prgišče čisto normalno, ker imaš še vedno milijon dobrih...


Ce rabis tocno tisti pixel potem je to stvarna napaka, izdelek nima lastnosti za katerega je bil kupljen, ne glede na njihova garancijska pravila ki si jih lahko zataknejo v rit in prodajalci in proizvajalci. Ne rečem da pixel crkne tekom let, samo ko das nov zaslon ven iz skatle ma da je izdelek brezhiben.

Bwaze6 ::



Že od samih začetkov LCD zaslonov so se izdelovalci zavarovali pred takšnimi (nepoučenimi) kupci, in imajo v svojih pogojih garancije jasna pravila, koliko mrtvih ali "always on" pikslov ali subpikslov "ti pripada". To področje pokriva standard ISO 13406-2, Class 1 naprave morajo biti brez okvarjenih pikslov, Class 2 (kar so v bistvu vsi nam cenovno dostopni monitorji) pa imajo ta pogoj:

"Class II monitors--the kinds we actually use--are allowed to exhibit two malfunctioning pixels and five malfunctioning sub-pixels per million. On a 1080p display, four dead pixels and ten dead sub-pixels would be within ISO tolerances."

Kar je v bistvu grozno. Tudi ne ločuje med ugasnjenimi in vedno prižganimi piksli. Si predstavljate, da bi imeli na novem lepem 4K monitorju 16 do 40 žarečih raznobarvnih pik?

Posamezni proizvajalci v svojih garancijah seveda običajno ponujajo boljše pogoje kot je z zakonom določen minimum - koliko, moraš pa seveda sam raziskat. Nekaj izdelovalcev ima "Zero Dead Pixel policy", a je tudi ta običajno omejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

blackbfm ::

To je vse z namenom prodajat šrot in na koncu se trpat krivdo na uporabnika da je nepoucen. Mesas stvarno napako in proizvajalcevo garancijo, policije, iso standarde. Po zakonu mora bit nov izdelek brezhiben in imet VSE oglaševane lastnosti torej ce oglasujejo zaslon 1920x1080, mora imet tok delujočih pixlov, do zadnjega pixla.

Mare2 ::

blackbfm je izjavil:

To je vse z namenom prodajat šrot in na koncu se trpat krivdo na uporabnika da je nepoucen. Mesas stvarno napako in proizvajalcevo garancijo, policije, iso standarde. Po zakonu mora bit nov izdelek brezhiben in imet VSE oglaševane lastnosti torej ce oglasujejo zaslon 1920x1080, mora imet tok delujočih pixlov, do zadnjega pixla.


Bwaze6 je ljubitelj pikslov. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PS4 Pro. Kdaj?

Oddelek: Kaj kupiti
387434 (5590) Bye
»

Vrnitev izdelka, varstvo potrošnikov

Oddelek: Loža
346856 (6100) K0K0
»

Asus prenosnik N551JM - vrnitev kupnine

Oddelek: Pomoč in nasveti
223442 (2291) xxpolhecxx
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411623 (9726) coffeetime12
»

Mrtvi piksli na novem prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
131313 (1109) #000000

Več podobnih tem