» »

Sterilizacija pribora pri frizerju

Sterilizacija pribora pri frizerju

PreviousUser ::

Večkrat razmišljam o tem, ali pri frizerju sploh razkužijo ves tisti pribor, od mašinc, do škarij... Nisem nikjer videl, da bi to počeli, edino če to storijo v času med dvema strankama. Mogoče kdo ve, kako to poteka?

vostok_1 ::

Večji saloni načeloma imajo navodila za razkuževanje pribora. Videl v praksi.
Ne vem kako je z uličnimi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

BuDi79 ::

Moj frizer je imel "mikrovalovko" z modro lučjo. Ne vem kako se temu v resnici reče, kot imajo v zdravstvu.
Menda je bila večkrat inšpekcija in da to mora biti.

vostok_1 ::

UV razkuževalnik.
Ampak to ni najoptimalneje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Miki N ::

vostok_1 je izjavil:

UV razkuževalnik.
Ampak to ni najoptimalneje.


Ni, ampak saj gre za frizerja, ne kirurga. Kakšna je sploh statistika okužb pri frizerjih s čimerkoli specifičnim na delo (po domače, da ni po zraku karkoli)? Določene stvari preprosto padejo pod prag za katere se je sploh smiselno sekirati.

vostok_1 ::

Najbrž bolj malo. Ampak vseeno. HACCAP diktira svoje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PreviousUser ::

Samo kaj pa če z mašinco nekoga čisto malo rani, potem pa tebe naprej s tistim in spet dobiš kakšno malo rano...

user-pass ::

Ravno vceraj sem bil v frizerskem salonu, ki se imenuje Bagdad, cena za strizenje je 10€, pribora najbrz ne razkuzujejo, samo potem na koncu pa okoli uses in zadaj po vratu s klinco vse v nulo porezejo - to pa prej (novo!) namocijo v alkohol in zakurijo. Na koncu se neke vatirane palcke pomocijo v alkohol in ti zakurijo kocine po usesih :)
Malo smrdi, samo se noben ne sekira, zenske pa itak nimajo vstopa :))

Zarfot ::

PreviousUser je izjavil:

Večkrat razmišljam o tem, ali pri frizerju sploh razkužijo ves tisti pribor, od mašinc, do škarij... Nisem nikjer videl, da bi to počeli, edino če to storijo v času med dvema strankama. Mogoče kdo ve, kako to poteka?


Med strankami se ne razkužuje pribora. To se stori po končanem delovnem dnevu. (Razkužilo + UV lučka)
Izjema je, če pride stranka z kakršno koli morebitno boleznijo. Ali pa, če pride do rane, kar je seveda izjemna redkost. V tem primeru se razkuži vse orodje.

BuDi79 ::

Aja, pa če se uporablja klino (starinsko britje / cut-throat) pol je menda inšpekcija ubijalska, zato tako britje pri nas precej malo izvaja.

donvito ::

Strigla pred mano osebo, ki je imel en kup lišajev ali nekih kao ran na glavi in da potem z istim strižnikom, brez, da ga razkuži, res ni najbolj filing varianta, se vam ne zdi.
Imam slab občutek, oz me kar zmrazi ... :(

Shegevara ::

Jst če bi bil frizer bi nujno razkuževal že zaradi možnosti uši.

telexdell ::

Shegevara je izjavil:

Jst če bi bil frizer bi nujno razkuževal že zaradi možnosti uši.

Brez skrbi- frizer kar hitro vidi ali si ušiv in bo poskrbel, da ne bo uši prenesel nase ali drugo stranko.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

starfotr ::

Pa kaj bi radi, da dajejo škarje v avtoklave ali kaj?

Še zobarji ne razkužijo svedrov med enim in drugim pacientom.

Manj se boste sekirali, bolje bo za vas.

vostok_1 ::

starfotr je izjavil:

Pa kaj bi radi, da dajejo škarje v avtoklave ali kaj?

Še zobarji ne razkužijo svedrov med enim in drugim pacientom.

Manj se boste sekirali, bolje bo za vas.


V avtoklave ne. Ampak morajo pa pošpricat z dezinfekcijskim sredstvom.

Kakšnemu zobarju pa hodiš, da ne razkužuje svedrov?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

SeMiNeSanja ::

Vse je odvisno od frizerja. Če je pujs / packa, potem mu lahko pred nos postaviš najbolj moderno 'mašinerijo' za razkuževanje, pa jo ne bo uporabljal.

Problem inšpekcije pa je, da zgolj preveri, če poseduje ustrezno opremo za razkuževanje. Ali jo potem tudi dejansko uporablja in na kakšen način (tudi to ni vseeno!), pa je bolj ali manj precej težko kontrolirat.

Podobno kot pri frizerju imaš lahko probleme z higieno v studijih za nohte, tetovatorjih,.....

Zdravniki (in zobozdravniki) pa si že v osnovi ne morejo privoščiti, da se nebi držali higienskih standardov, ki so veljavni v medicini.
Pa saj nismo v Kongu, da bi isto injekcijsko iglo uporabljali za več pacientov....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Gagatronix ::

vostok_1 je izjavil:

Najbrž bolj malo. Ampak vseeno. HACCAP diktira svoje.


HACCP ima bore malo veze s frizerji, ker se nanasa na prehrambeno industrijo.

vostok_1 ::

Whatever. Pa kak drugi predpis.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

yjpe ::

Razne luskavice ipd, kok je to prenosljivo med glavami? Za uši razumem, kaj je še potencialno možno stakniti pri frizerju, če odštejemo preko krvi (če te zabrije)?

kogledom ::

Luskavica oz psoriaza ni nalezljiva bolezen, je avtoimunska bolezen posameznika. Z glavnikom ne moreš izvesti genske terapije. Je pa pa lahko prenosljiva na potomce, kako boš svojo glavo pri tem uporabil je pa druga stvar.

V glavnem z glavnikom ne moreš "prenesti" luskavice.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Luskavica je avtoimuna bolezen in ni nalezljiva. Jo pa lahko podeduješ...

P.S. kogledom, skorajda istočasno ;-)


Lp

jože

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

starfotr je izjavil:

Še zobarji ne razkužijo svedrov med enim in drugim pacientom.


Ce si bil nazadnje pri zobarju leta 1932 pol najbrz res ne.

Zobarji se zgrazajo nad tistimi zobarji, ki ne menjajo svedrov za vsakega pacienta in jih namesto tega perejo in razkuzujejo. Ce pa kak zobar dejansko ne razkuzuje svedrov, mu bodo pa hitro ordinacijo zaprli.

dunda ::

Svedre po mojem zobarji kar razkužujejo. Samega držala pa malo manj. No, recimo, da potegnejo s cunjo (recimo, da vsaj namočeno v kakšno razkužilo).
https://www.kacnje.eu

Gagatronix ::

starfotr je izjavil:

Pa kaj bi radi, da dajejo škarje v avtoklave ali kaj?

Še zobarji ne razkužijo svedrov med enim in drugim pacientom.

Manj se boste sekirali, bolje bo za vas.


Ti si bil pri zobarjih nazadnje leta 1750 ?

Vsak zobar bo imel komplete svedrov sterilno zapakirane in sterilizirane v avtoklavu za vsakega posameznega pacienta, tu ni niti vprasanja, kaj sele debate.

BigWhale ::

dunda je izjavil:

Svedre po mojem zobarji kar razkužujejo. Samega držala pa malo manj. No, recimo, da potegnejo s cunjo (recimo, da vsaj namočeno v kakšno razkužilo).


Ne, to delajo redki. In nad sem se vecina zgraza.

reeves ::

BuDi79 je izjavil:

Aja, pa če se uporablja klino (starinsko britje / cut-throat) pol je menda inšpekcija ubijalska, zato tako britje pri nas precej malo izvaja.

Pri nas niso dovoljene. Vsaj tako so mi frizerji rekli. Zaradi higiene. Tudi videl jih še nisem pri nobenemu frizerju.

Gagatronix ::

reeves je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Aja, pa če se uporablja klino (starinsko britje / cut-throat) pol je menda inšpekcija ubijalska, zato tako britje pri nas precej malo izvaja.

Pri nas niso dovoljene. Vsaj tako so mi frizerji rekli. Zaradi higiene. Tudi videl jih še nisem pri nobenemu frizerju.


Frizerji uporabljajo drzala za klasicne ziletke, pri cemer jo zamenjajo vsakic sproti, drzalo pa se razkuzi.

Klasicnih cutthroat ziletk nima nihce vec.

BigWhale ::

Ljubljanski Brivec v Unionu v Ljubljani uporablja klasicne 'straight razor' britvice.

shadeX ::

BigWhale je izjavil:

starfotr je izjavil:

Še zobarji ne razkužijo svedrov med enim in drugim pacientom.


Ce si bil nazadnje pri zobarju leta 1932 pol najbrz res ne.

Zobarji se zgrazajo nad tistimi zobarji, ki ne menjajo svedrov za vsakega pacienta in jih namesto tega perejo in razkuzujejo. Ce pa kak zobar dejansko ne razkuzuje svedrov, mu bodo pa hitro ordinacijo zaprli.


Sem tud sam mal poblendal na zgornji post, ker sem vedno bil prepričan da je orodje pri zobarju ošiščeno ali pa zamenjano (se mi zdi nekako smiselno, tega pa nisem nikoli spraševal). Navsezadnje ko vrta, pride tudi lahko do krvi in to da bi prinesel v usta drugega pacienta??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

BigWhale ::

Vecina redno menja svedre pred vsakim pacientom, se pa najde tu in tam, da kak zobar svedre cisti in sterilizira. Da kdo niti tega ne bi pocel je bolj gostilnisko nakladanje kot kaj bolj resnega. Saj niso zobozdravniki nori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

starfotr ::

Zdi se mi, da se preveč sekirate.

Nihče še ni zbolel od obiska frizerja.

Medtem ko folk dnevno umira zaradi bolnišničnih okužb, tudi pri nas, v zahodnem svetu, leta 2019.

Če zobozdravniki menjajo svedre in ostalo, zakaj je treba povedat pred posegom, da ima pacient npr. AIDS ali kako drugo bolezen. Saj če imajo 100 % ustrezen protokol, potem ni potrebe po dodatnih ukrepih, če že s pravilnim postopkom, ki naj bil nekaj normalnega, po vaših besedah zagotovijo varnost in ustrezno higieno za ostale paciente. Čemu potem dodatni ukrepi?

delavec44 ::

Zaradi varnosti zdravnika. Če se recimo ureže, bi se lahko okužil.

BigWhale ::

starfotr je izjavil:

Če zobozdravniki menjajo svedre in ostalo, zakaj je treba povedat pred posegom, da ima pacient npr. AIDS ali kako drugo bolezen.


A ljubi jezus ... sej nisi tega vprasal, a ne? Namerno se delas debila?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laser - Zobozdravnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
839191 (2795) Jure14
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722814 (11883) w0mbat
»

Kje ugodno kupiti razkužilo za roke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9019315 (17471) echo
»

Zobozdravnik - vprašalnik

Oddelek: Loža
348693 (5690) Twix
»

Kako najhitreje do novega zoba?

Oddelek: Loža
4617694 (16429) MadMax

Več podobnih tem