» »

Avto in "sporen" zadnji brisalec

Avto in "sporen" zadnji brisalec

«
1
2

Microsoft ::

Že dolgo časa me preganaj, zakaj je tako.

Namreč, avti tipa VW Passat limuzina (nevem, kak se takim tipom oblike avta reče) nimajo na zadnji šipi brisalca. To so tisti avti, ki se jim pri odpiranju prtlažnika dvigne samo pleh, šipa pa ne.

Kaka fore je torej pri teh avtih, da ne vgradijo brisalca na zadnjo šipo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

fora pr teh je, da na zadnjo sipo ne leti umazajija s ceste, tako kot pri tistih ki nimajo podaljsanega zadka. cist preprosto in logicno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Microsoft ::

Zakaj ma pa pol VW Passat karavan (in ostali seveda...) briaslc, ko je pa zadnja šipa čisto pokonc?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

zato ker je sipa cist nakonc avta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Ma, kake fore govoriš.:P

Lej, maš dva avta. Oba sta limuzine po obliki. Enim se pri odpiranju prtlažnika dvigne samo pleh, drugim pa pleh in šipa. Oba pa imasta isti naklon šip.

Zakaj zdej prvim na zadnjo šipo ne leti umazanija, drugim pa? Al pa med počasnim kruzingom po mestu ko sneži?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

unim k se tut sipa odpira, ma zadnji konc cist kratek, tistim ki se pa ne odpira, ma pa dolg zadnji konc, v tem je fora :)
edini avto za katerga vem, da ma zadi brisalec in da se mu sipa zadi ne opira je ford orion....prog grdo zgleda :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Sam sigurno je kej avtu, ki ima dolgi rep, pa se pri odpiranju prtlažnika odpre tud šipa. ;)

Pa neglede na to, kak rep ma, ko sneži, bo na obeh snega na zadnji šipi...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

to je res, sam ni fora v tem.

lej cist en lep primer enga avta v dveh razlicnih izvedbah.




prva vectra, ma krajsi zadnji konec, zato se umazanija nabira na zadnji sipi, druga ga pa nima ker je zadek podaljsan in umazanija ne pride so sipe. s snegom pa nima nobene veze to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Microsoft ::

Bo kar držala tale tvoja teorija. :))


by Miha

p.s.:Bom pa za hec kupil oba avta, stestiral in poročal.:D
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Bluzita oba.
Gre za butaste odlocitve proizvajalcev. Tudi na limuzinah jih kdaj dajo. Tam kjer jih ni bi prisli prav, a jih ne dajo.

Sploh kaksen VW je pa itak znan kot nepoboljsljiva skrtica.

Kdaj pa tudi zaradi estetike ne dajo.

Res je, da se kakim mazejo manj kakim vec samo nimajo vsi, ki bi potrebovali.

Dr_M ::

Caligula: ubistvu to ni bluzenje, ampak dejstvo...oz nenapisano pravilo, ki se ga vec ali mn drzijo vsi svetovni proizvajalci :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MadMicka ::

Tale o umazaniji je pa res lovska. Kaj pa če dež pada ali pa sneži??? Kaj pa tedaj??
Gre se preprosto za to, da na avtomobile višjega cenovnega razreda ne tlačijo brisalcev na zadnje šipe.... zdej zakaj taka politika, to je pa drugo vprašanje...

TribesMan ::

Dr_M ima prav... tle ni debate tako je. Štirivratni so vsi brez brisalca, medtem ko imajo pet ali trivratni avti vedno brisalec... iz točno tega razloga ki ga je navedel Dr_M...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Tale o umazaniji je pa res lovska. Kaj pa če dež pada ali pa sneži??? Kaj pa tedaj??

sicer zate nevem, ampak ce dezuje, jest useen vidim cez zadnjo sipo. stvar je v tem, da ce je zadnja sipa umazana ne vidis nic, zato majo nekateri avtomobili zadi tisto sobo za brizganje cistila in brisalec s katerim pobrises zadevo. kot sm ze reku, sneg tuki nima nikakrzne veze, ker se na sipo ne prime. ce ti pa avto stoji v snegu, jo mors pa tako ali tako prej spucat.
mal vam manjka logike fantje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

e-marko ::

Mah, pusti jih... Kdor nima avta sploh ne ve v čem je fora.
Dr_M ima prav od začetka.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Maximus ::

Lejte, podaljsan zadek je limuzina, tisi s krajsim zadkom pa pa bi lahk rekl "hatchback". Pri limuzini niti ni take potrebe za zadnjim brisalcem, ker se dejansko umazanija gor ne nabira. Glede snega in dežja pa je tko, da hitr dol zleze, tud če je počasna vožnja. Drgac pa tud mal pomaga ogrevanje zadnje šipe. Pri hatchbak-u pa je treba met zadnji brisalc, ker umazanijo in vodo z zadnjih koles pa verjetn se s kje gor na zadnjo šipo meče in je treba pač tok več pucat.

Sam namreč vozim Opel Vectro limuzino in sm enkrat opazil ko je blo mal snega na strehi in ga je malo zdrsnilo na zadnjo šipo, se je rahlo "vrtel" na njej zaradi zračnih vrtincev. Vozil pa sm ene 120 km/h.

LP!

Matev ::

sem imel kratek avto brez zadka in brisalec na zadnji šipi katerega sem pogosto uporabljal - da sem sčistil šipo

sedaj imam avto z zadkom (4,7m) in brisalca zadaj nimam - pa ga tud ne pogrešam ker ga enostavno ne rabim (sneg se stopi če mam gretje vključeno, dež pa ne moti pogled)

Lith ::

sam vam ponujam drugo razlago:

če je avto s krajšim zadkom ima ponavadi res brisalec, zato ker naj bi se umazanija nabirala na zadnji šipi prej kot pri limuzinah z zadkom zaradi vetrnih turbulenc (ali nekaj takega)

za lažjo predstavo ena ročna skica


komentirajte .

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Matev ::

to že ves čas razlagamo

ali3n ::

Lith - teb se pa roke tresejo.... >:D

hec - čist ok slikca je - dovolj nazorna za nejeverne Tomaže....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dr_M ::

Lith: to sm jest tupiu skos....ampak hvala za sliko :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Maximus ::

To sm tud jz povedu.

Matev ::

zdej je pa vsem jasno

prej pa nben ni verjel

samo zanimiva stvar tole...... nikol nisem niti razmišlu zakaj nimam brisalca (sem mislu da je pač prejšnji lastnik škrtaru pri dodatni opremi)

Dr_M ::

sej....najlazji se je sprehodit cez parkirisce, pa ti je takoj jasno, zakaj je tako kot je :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matev ::

kaj pa ta fora da majo nekateri avtomobili še na lučeh brisalce

to so pa fanatiki
ane?

pa ogrevana ogledala
pa vibra zice ..... čist za spužvake

iskra ::

Na lučeh brisalci ti pridejo včasih prav, ko ti zmrzuje sneha na lučeh oz. ko se veliko voziš po prašnatih/batnih poteh v temi.

Ogrevana ogledala raztopijo morebiten led na njih, "vibra zitz" pa dobro dene damam. OK, ta zadnja je bila šala. Vibrirajoč sedež pride prav, ko voziš na zelo dolge razdalje in nimaš namena počivati vmes in se raztegniti. Prprečuje nastanek morebitnih krvnih strdkov ter pospešuje krvni obtok.

Matev ::

pred 200 leti niso imel klime, ogrevanih zicov, vibra ogledala
pa se ni noben pritoževal


samo cika coka je delal

Caligula ::

Seveda ne-takrat so ble prostituke pocen kot kava v lokalu :D
Koga pol brigajo brisalci >:D

Takrat se je zenske nabrisavalo 0:)

BigWhale ::

Meni na luceh nic ne zmrzuje, ker da zarnica zadost toplote... ;)

Vibra zici? Krvni strdki? Pa sej ne vozis tri mesce skupaj... :P

Kaj bi pa vibra ogledalo delalo pa si tud z mojo domisljijo ne morem predstavljat ;>

Microsoft ::

Ma brisalci za luč znajo bit ful uporabni. To je ponavad takrat, ko je cesta USRANA do konca, pa še mokra. Pol se pa peleš za avtom, pa ti ga takoj "prefarba" v rjavga.

No in pol take luči tak slabo svetjo, da že skor temo delajo.:P

[krneki]
Če me spomin ne vara, se to dogaja takrat, ko je zima pa mrzlo. Nikol ne bom pozabu tistih for, ko se takle peleš za enim avtom, ti čisto omaže šipo, pol pa spustiš vodo na steklo in ta zmrzne!>:D Seveda si lahka predstavlate, kak fajn potem vidiš...:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

az0346 ::

Kolko jaz vem, pri teh avtih ni zadnjega brisalca, ker je dosti bolj nerodna vgradnja zaradi odpiranja samo pleha. Zaradi tega je namreč motorček na izpostavljenem mestu, in se hokaj hitro poškoduje, ponekod pa je pri odpiranju celo premalo prostora med plehom in steklom.

lp, az0346

perci ::

Pri avtomobilih cenovnega razreda 80k evrov, jim to gotovo ne dela tezav. Jst pač mislim, da je tuki mal tega kar je rekel Dr_M, mal pa tradicije.

iskra ::

~az0346: videl sem tudi avte z brisalci montiranimi nad zadnjim steklom pod spojlerjem in je bilo res estetsko ... :\ Modela in firme se ne spomnem ... Žal, če ne, bi prilepil sliko.

Azrael ::

Brisalci na lučeh se nekako ne obnesejo. Preveč kamenčkov in druge svinjarije in metlice brisalcev so hitro preč in ni več pravega učinka. Najraje so brisalce na lučeh imeli pri Ladi, pa tudi drugi avtomobili iz Vzhoda so jih imeli, vsaj kot možno dodatno opremo (Wartburg, Škoda, Moskvič). Današnja alternativa brisalcem so šobe za pranje.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

alesrosina ::

se strinjam z dr_m jem.
Vozim limuzino (vw passat) in nekak ne vidim potrebe po brisalcu (ok, razan kadar pada un ogabn mokr sneg, k se prime cist na vse - sam takrtat itak sploh ne maram it vn iz bajte).

zdej brisalci na sprednjih luceh ... kulkr jst gledam avte, jih majo samo terenci in skandinavski avti (volvo, saab). Terenci verjetno, ker se bos vozu blazno po blatu, skandinavci pa verjetno zato, ker majo vecino casa sneg ....
gretje v stranskih speglih zna bit zelo uporabna zadeva, namrec jst vedno piz*im, kadar je sneg, ker se mi vse zarosi in pol ne vidm nch u spegle ... ce gres pa med vozno z roko spucat, je pa sam se slabs ...

MadMicka ::

Jaz sicer ne vem, kje se vi vozte, ampak če se vozte po normalnih cestah, bi rad vidu, kako se vam lahko umaže zadnja šipa. Še spredna šipa se umaže sam takrat, kadar te zalije al tisti, ki vozi pred tabo, al pa tisti, ki vozi mimo tebe.

Zdej me pa res zanima, kva morte narest, da se vam umaže zadnja šipa??? (razen dežja in snega)

Pa še to, pravte, če dež pada, ni problema, itak prec dol steče, ja madona, a ste že kdaj vozil v nalivu??? Brez sprednih brisalcev nebi prov daleč prišli, isto velja, če bi peljali vzratno....

Matev ::

micka
fora je v tem da se NE peleš vzratno

Reso ::

Pomoje so zadnji brisalci samo pri 5 vratnihavtomobilih ker je pri 4 vratnih mehanizem zelo težje vgraditi.
Ko sem kupoval mazdo6 mi je prodajalec rekel da 4 vratna verzija nima brisalca ker je steklo bolj položno in je kot za brisalec premajhen.

Drugače pa ne verjamem ravno v to da pri 4 vratni limuzini blato ne leti na zadnje steklo pri 5 vratni pa. Obe limuzini imata vsak pol metra dolg prtlažnjik in tistih nekaj centimetrov se ne pozna.
Brisalec pa pride v dežju zelo prav, da lahko gledaš nazaj če kaka prijetna deklca za tabo voz ;)

Matev ::

joj so eni tumpasti

pa kaj vam je a ne morte razumet da daljši ko je avto uzad ....manj brisalca rabi

kaj tupite da je težko vgradit brisalce.... a v 15miljonov drag TAPATA avto je pretežko vgradit

medtem ko pa na avto do miljona in pol lahko vgradijo

pa dejte nehte no ste kekci


pa še to .... število vrat nima nbene veze pri nabiranju umazanije na zadnji šipi......
joj joj

perci ::

pa še to .... število vrat nima nbene veze pri nabiranju umazanije na zadnji šipi......
joj joj

Sicer se vse strinjam s tabo, razen tegale odstavka. Seveda ima vezo število vrat! Avto s petimi vrati je hatchback, avto s štirimi pa limuzina. Kako potem nima veze?

Reso ::

"Limuzine" z 5 vrati imajo brisalce. Krajše so pa le za kak centimeter ali dva od 4 vratnih limuzin tako da kok dolg je avto pri limuzinah nima veze z brisalcem zadi.
Da je težje vgraditi na 4 vratnih limuzinah brisalc je pa zato ker se mu prtljažnik dvigne ravno tam kjer imajo 5 vratne limuzine-hatchback motor za brisalec.

Matev ::

to al je 5 al 3 al štiri vrat je čist vseen

če JE zadek ni brisalcev (tudi če so tri ali pa če je samo dvoje vrat)

če pa zadka NI.... pa je brisalec pa če so tri ali štiri vrata ali pa če je avto brez vrat in se vstopa skozi strešno okno....


kar se pa tiče težave pri vgradnji brisalcev pa BREZVEZE
to da se ne da vgradit nekaj nekam je čist za lase privlečeno

zakaj se pa v recimo unota da vgradit brisalec
pa se mu dvigne cela zadnja stran z šipo vred....
al pa recimo škodi oktaviji kjer se tudi celotna zadnja stran dvigne pa nima brisalca

pa nej zdej ne tupi kakšen genij da se ne da v 5 miljonov vreden avto vggradit enga brisalca



.....

Matev ::

evo če kdo ne verjame da se cela stran dvigne



če pa še kdo misli da se sem ne da vgradit enga brisalca
pa naj tko misli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Dr_M ::

Krajše so pa le za kak centimeter ali dva od 4 vratnih limuzin tako da kok dolg je avto pri limuzinah nima veze z brisalcem zadi.

to je sicer res, ampak je sipa pod precej drugacnim kotom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Fora je samo v tem kolikšna je razdalja med koncem zadnje šipe in zadkom avtomobila. V primeru 4 vratnih limuzin je ta razdalja ponavadi večja in zaradi tega se umazanija, ki jo prinese s seboj vrteči se zrak za avtomobilom, ne nabira na šipi amapak na zadku avtomobila. Isto je pri tej petvratni Octavii, ki ima dovolj dolg podaljšek, da tega brisalca ne rabi. V primeru da pa je zadek kratek, potem zračni vrtinci nanašajo umazanijo tudi na zadnjo šipo, kar je slabo. In to nima nobene veze z številom vrat, saj ima recimo Megane Coupe (prva generacija), ki ima samo dve vrati, in se mu zadnja šipa ne odpira, vgrajen brisalec zadnje šipe. Zato, ker je zadek kratek in bi se na šipi nabira umazanija.

Upam da smo zdej na čistem. Z brisalci al pa brez njih.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BigWhale ::

> Upam da smo zdej na čistem. Z brisalci al pa brez njih.

Odvisno od umazanije na cesti, jasno!

;>

Lith ::

@ TribesMan : JAP, naj si še pogledajo 'mojo skico' potem pa res ne vem kako ne more bit nekomu jasno

R0K ::

Tista skica sploh ni prav. Ne vem, zakaj bi pri limuzini zrak se vrtinčil nazaj. Tisti zrak potuje potem lepo nazaj, pri HB je pa prov.

Avto pri 4v limuzini nima brisalca zato, ker ko se pelješ gre veter preko strehe, in potem lepo elegantno dol po šipi in ima še celo zadnjo haubo, da se ne vrtinči.

Pri HB avtomobilih pa zrak potuje preko strehe, potem pa je kr odrezan in se zrak zelo vrtinči zadaj in nanese več umazanije. Pri limuzinah, pa se okno skoraj samo 'čisti'.

V tem je tudi fora top speeda. HB avto ne bo nikoli šol tako hitro, kot pa ena limuzina, pri istem motorju, menjalniku, vremenskih pogojih, itd.

freserovski ::

Bravo, lepa razlaga in pomoje pravilna. Vzadaj na okno limunzine padaja dežne kapljice, ki potem lepo zdrsijo dol s pomočjo vetra. Malo težje je, če se pelje vzratno, ampak zakaj so že parkirni senzorji >:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

ROK, tvoja razlaga v splošnem ne drži! Ravno danes sem opazoval pojav na mojem avtu (Mazda 323 sedan (limuzina) letnik 90) da v hitrostnem rasponu od 80 do 120 km/h kapljice ne spozlijo po zadnji šipi navzdol, temveč obstojijo na mestu zaradi povratnega zračnega toka, ki je posledica vrtinčneja za zadnjo šipo vozila. Sam bi v vsakem primeru bil kar zadovoljen, če bi imel zadnji brisalec.

V splošnem velja, da je potrebno obravnavati vsako vozilo posebej, saj je vrtinčenje zraka za vozilom odvisno od oblike vozila (še posebej izvedbe prehoda strehe in stranic v površino zadnje šipe) ter relativne hitrosti zraka napram vozilu.....

Ja, pa lep razgled nazaj skozi zadnjo šipo Vam želim...

LP

Jože
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Guma na brisalcu

Oddelek: Na cesti
395379 (4170) Gambino
»

Vožnja brez brisalca

Oddelek: Na cesti
202865 (1579) GupeM
»

Zadnji brisalec na limuzinah

Oddelek: Na cesti
162006 (360) FTad
»

Brisalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6215015 (13073) GrimReaper
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469812 (7200) ...:TOMI:...

Več podobnih tem