» »

Na Win10 se mi prikazujejo oglasi - kako jih izklopiti?

Na Win10 se mi prikazujejo oglasi - kako jih izklopiti?

spam321 ::

Počasi popizdevam, ker so se mi kar naenkrat začeli prikazovati frdamani oglasi (spodaj-desno, glej sliko). Windowsi so original, licenčni, sem zanje plačal 120€ in zdaj tole! Grrrrr, popizdevam res. Kako se tole sranje izklopi? Da bi jih človek obesil! Razumem, da so oglasi na brezplačnih spletnih straneh ampak, da mi smetijo po Windowsih, ki sem jih prekleto drago plačal?!?

spam321 ::

Vsakih 10min nov oglas. Nov oglas tudi pri vsakem prehodu iz "sleep stanja". Za popizdit!



Kako se izklopi to govno?


*Sem ugotovil. Google chrome > Site Settings > Notification > preveriš, katere strani so dodane in jih po potrebi odstraniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Alien123 ::

Saj ti lepo piše google chrome, nwm zakaj si mislil da ima windows kaj tu zraven.

broken/link ::

ker windowse je plačal. chromea ni :)

Kebo ::

V chrome si na nekaterih straneh kliknil "obveščaj" me. Opdri chrome, vnesi "chrome://settings/content/notifications" v naslov in pobriši vse strani, kjer imaš obvestila vklopljena in jih ne poznaš.

Invictus ::

Uporabi Firefox in uBlock...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Redorange ::

https://pi-hole.net/ dela čudeže 8-)

Mercier ::

OS ima možnost obveščanja in nastavljanja. Saj ni tak zapleteno.

Windows>Settings>System>notifications@actions

SeMiNeSanja ::

Pa ste ziher, da OP ni navaden troll?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

Mimogrede, ali imajo tile notificationi sploh kako uporabno vrednost?
Nedavno sem v Firefox globalno izklopil to "funkcionalnost", da ne teži več z onimi popupi "This site would like to send you notifications. Allow? YES/NO"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tech level ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, ali imajo tile notificationi sploh kako uporabno vrednost?
Nedavno sem v Firefox globalno izklopil to "funkcionalnost", da ne teži več z onimi popupi "This site would like to send you notifications. Allow? YES/NO"

kako to na operi?

opeter ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, ali imajo tile notificationi sploh kako uporabno vrednost?
Nedavno sem v Firefox globalno izklopil to "funkcionalnost", da ne teži več z onimi popupi "This site would like to send you notifications. Allow? YES/NO"


Kako to narediš?
EDIT: to je eno od teh, je tako?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Lonsarg ::

Tole je čisto realen problem in gre za nekaj novega, tega leto nazaj ni bilo!

V zadnje pol leta sem posredoval že na 5 PCjih ko se je ponesreči kdaj preveč kliknilo "dovoli" in pol noben ne zna izklopit. In sicer tako na Chrome kot tudi Edge, še v službi med samimi ITjevci sta že dva popenila in spraševala okoli kako izklopit(sploh je bila zmeda ker je zgledalo kot da pride od istoimenske desktop aplikacije kot je ime spletne strani).

Tu bodo browser vendorji morali nekaj naredit, popup ki te vpraša če to dovoliš je totalno sneaky!

Tudi na svojem računalniku mi je nevede uspelo 10 strani klikniti dovoli! Ker sem pač mislil da sprašuje za cookie...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

opeter ::

V Firefoxu je tu:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mercier ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, ali imajo tile notificationi sploh kako uporabno vrednost?
Nedavno sem v Firefox globalno izklopil to "funkcionalnost", da ne teži več z onimi popupi "This site would like to send you notifications. Allow? YES/NO"

Jaz se razveselim edino obvestila obskurnega poštnega odjemalca, ki ga sicer niti ne bi preverjal.

Bi pa pasalo, da bi prodajali "poslovne" programe, ki bi znali izkoriščati obvestila. Kar nekateri so blazno inovativni z dodatnimi konfiguracijami obveščanja.

Lonsarg ::

Uporabnost to sicer ima v sklopu sodobnih web aplikacij (PWA) ki bi nadomestile desktop aplikacije ter "Apps" na mobitelih. Brez notificationa tega ne moreš.

Ampak to je treba popolnoma drugače izpeljat, jaz bi take notificatione omogočil zgolj za Web Aplikacije ki jih "pinamo" na svoj start meni ali kaj takega, ne kar za vse kar obiščeš halo, to so se čisto neumno lotili.

Mercier ::

Ampak dejansko se enostavno poklika po željah. A kaj manjka, oziroma je preveč pri klikanju? Pa sem jaz tudi moral pogledat kje se poklika preden sem oddal post v temo.

Uporaba, recimo: imaš DMS, ki sicer uporablja web odjemalce, ampak za obveščanje moraš pa namestit program na računalnike (po možnosti SCCM nezavedajoč) ali imaš DMS, ki uporablja običnega odjemalca, pa ti omogočijo obveščanje v primeru ugasnjenega programa tako, da pre****š poštni strežnik na staripridpogledattole način.

PS
Tale tema IMO ne spada v tole forum.

Lonsarg ::

Problem so cookiji in navada da ob odprtju strani vedno kliknemo yes. Namesto cookija se pokaže obvestilo o tem da hoče spletna stran pošiljati obvestila, ki ni toliko drugačno od cookija.

Še meni kot geeku mi je uspelo se nevede na 10 strani prijavit za obvestila predno sem pogruntal da ta funkcionalnost sploh obstaja, kaj šele kak laik...

DePalmo ::

Potem pa nisi geek, ker še moja mami ne klika na te bedarije. Če je pa že kaj zelo nadležno, pa pokliče mene da ji ponovim da se tega ne klika.

Osebno ne klikam niti na potrdila za piškotke, ampak jih ignoriram. Če pa ne znate brati na kaj klikate, se naj vam pa kažejo oglasi.

Lonsarg ::

Real estate modernih strani je že tko manjši, ne moreš kar teh oken pustit odprtih, marsikje so celo fullscreen ali halfscreen, moraš nekaj izbrat in kliknit predno začneš brati. Da bi kak tekst bral predno kaj kliknem odpade, že 0.1s pri zapiranju nesnage cele minute življenje vzame.

Tole najnovejšo nesnago od notificationov sedaj ločim vizuelno da tiste 50krat na dan poklikam brez zamude, no sicer tako masovno je ker ravno nekaj raziskujem, to je zdaj sam ekstremni primer za vizualizacijo.

Nekateri pa namesto da kritizirate nesnago dajeta izjave "sem kul in pazim kaj klikam, zato me ne moti". Najbolš da še minsko polje damo na pločnik, "saj bomo pazili".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mercier ::

Lonsarg je izjavil:

Problem so cookiji in navada da ob odprtju strani vedno kliknemo yes. Namesto cookija se pokaže obvestilo o tem da hoče spletna stran pošiljati obvestila, ki ni toliko drugačno od cookija.

Še meni kot geeku mi je uspelo se nevede na 10 strani prijavit za obvestila predno sem pogruntal da ta funkcionalnost sploh obstaja, kaj šele kak laik...
Se strinjam, se najdem v opisu ... pa vendar, v OS-u se da rešit za vsak program, ali pa za funkcionalnost v celoti z enim klikom.

Sem se pa malo sprehodil po svojem seznamu in ugotavljam, da mogoče nekateri programi to izkoriščajo zaradi možnosti same (take ma Mercier rad). Ima kdo idejo, čemu bi mi VPN odjemalec sporočal, da je povezan ali razvezan, če pa to jasno vidim na ikoni v taskbar-u?

DePalmo ::

Lonsarg je izjavil:

Nekateri pa namesto da kritizirate nesnago dajeta izjave "sem kul in pazim kaj klikam, zato me ne moti". Najbolš da še minsko polje damo na pločnik, "saj bomo pazili".

O, me moti in kaj sedaj? Naj jokam po forumu? Naj spišemo 10 strani koliko nam gre na X organ? Ali se pač sprijaznim da je to tak trend na katerega nimam vpliva in se raje sekiram zaradi bolj pomembnih stvari, kot naprimer kako bom več zaslužil da si bom lahko privoščil hišo? No, kaj je bolj pomembno?

In tudi taka obvestila kjer zasedajo pol strani ponavadi ne klikam. Preberem če lahko, drugače pa pač poiščem alternativni vir.

zmaugy ::

DePalmo je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Nekateri pa namesto da kritizirate nesnago dajeta izjave "sem kul in pazim kaj klikam, zato me ne moti". Najbolš da še minsko polje damo na pločnik, "saj bomo pazili".

O, me moti in kaj sedaj? Naj jokam po forumu? Naj spišemo 10 strani koliko nam gre na X organ? Ali se pač sprijaznim da je to tak trend na katerega nimam vpliva in se raje sekiram zaradi bolj pomembnih stvari, kot naprimer kako bom več zaslužil da si bom lahko privoščil hišo? No, kaj je bolj pomembno?

In tudi taka obvestila kjer zasedajo pol strani ponavadi ne klikam. Preberem če lahko, drugače pa pač poiščem alternativni vir.


Javno pritoževanje nad kretenskimi prijemi ponudnikov programske opreme rezultira v spremembah kretenskih poslovnih praks, zato ja, treba se je nad tem pritoževati čim večkrat.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Lonsarg ::

Regulacija strani do sedaj je bolj slaba bla, čeprav je kaj koristnega vmes bi skoraj lahko rekli več škode kot koristi.

Čas je da se namesto spletnih strani regulira kar same brskalnike.
- od brskalnikov zahteva morebitna cookie obvestila če kaka stran zahteva
- od brskalnikov zahteva vsaj delno anonimizacijo uporabnika, predno gre kak request na kako stran
- od brskalnikov zahteva striktna opt-in obvestila za 3rd party cookije ki so na spletnih straneh

SambaShare ::

Notifikacije so ena večjih bedarij v zadnjem letu, popolnoma neuporabno, samo nov način posiljevanja z reklamami. Človek si misli da je iz te web devel gnojnice že vsega vajen, pa te še zmeraj presenetijo.

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

Tole je čisto realen problem in gre za nekaj novega, tega leto nazaj ni bilo!

V zadnje pol leta sem posredoval že na 5 PCjih ko se je ponesreči kdaj preveč kliknilo "dovoli" in pol noben ne zna izklopit. In sicer tako na Chrome kot tudi Edge, še v službi med samimi ITjevci sta že dva popenila in spraševala okoli kako izklopit(sploh je bila zmeda ker je zgledalo kot da pride od istoimenske desktop aplikacije kot je ime spletne strani).

Tu bodo browser vendorji morali nekaj naredit, popup ki te vpraša če to dovoliš je totalno sneaky!

Tudi na svojem računalniku mi je nevede uspelo 10 strani klikniti dovoli! Ker sem pač mislil da sprašuje za cookie...

1. To je star problem....
2. ce si na petih pc-jih prjavljen recimo v chrom z istim userjem, je dovolj da kliknes ja samo na enem, pa se bo pojavljalo na vseh...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmaugy ::

SambaShare je izjavil:

Notifikacije so ena večjih bedarij v zadnjem letu, popolnoma neuporabno, samo nov način posiljevanja z reklamami. Človek si misli da je iz te web devel gnojnice že vsega vajen, pa te še zmeraj presenetijo.


To je itak povsem neuporabno, dobiš obvestilo o tem da imaš nov email pol ure potem, ko si ga že prebral in nanj odgovoril, obvešča te, da antivirus ni vklopljen, čeprav je in podobno sranje.
Še en brezvezen in nepotreben Barbie feature, ki se ga izklopi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Funkcija Do Not Track v glavnem nekoristna

Oddelek: Novice / Zasebnost
228161 (6573) Unknown_001
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744204802 (156368) Tydek
»

ZEKom-1 po dveh tednih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9319911 (14848) jype
»

Google namerno zaobšel nastavitve brskalnika Safari, da je lahko sledil uporabnikom

Oddelek: Novice / Zasebnost
3316928 (14108) bojsi

Več podobnih tem