» »

Google bo za ponudnike iskanja prirejal dražbe

Google bo za ponudnike iskanja prirejal dražbe

Slo-Tech - Potem, ko je Google lani v EU skupil 4,34 milijarde evrov težko kazen zaradi domnevnega onemogočanja konkurence na področju iskalnikov na mobilnih napravah, bomo lahko Evropejci (natančneje prebivalci držav podpisnic Sporazuma o Evropskem gospodarskem prostoru, EEA) od prihodnjega leta dalje na platformi Android izbirali med Googlom in še tremi iskalniškimi konkurenti.

Bolj presenetljivo je dejstvo, da bo Google trojico soponudnikov izbral s pomočjo zbiranja ponudb. Pretendenti bodo morali oddati zaprto ponudbo, v kateri bodo navedli, koliko so pripravljeni plačati Googlu za vsakega uporabnika, ki bo na Andoidu izbral njihovo iskanje. Trojica najboljših bo potem v izbirnem meniju razporejena po naključnem vrstnem redu. Google bo za vsako državo določil tudi minimalno vrednost ponudbe, če ta ne bo dosežena, si bo pridržal možnost proste izbire med ponudniki, ki so na voljo.

Na prvi pogled ima sistem vsaj eno veliko pomanjkljivost, namreč, v trenutku izbire nas bodo ob Googlu pričakali trije najboljši plačniki, ne pa trije ponudniki najboljšega iskalnika, denimo najbolj inovativnega ali pa takega, ki uporabniku nudi največ zasebnosti.

25 komentarjev

dexterboy ::

Las Vegas medmrežja?
Legalno nakradene milijarde, ki se stekajo v davčne oaze?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zmaugy ::

No, če bo EU požegnala ta gnoj, potem pa lahko noč.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

§|\| /\ |<E ::

instaliraš apk mimo google playa pa je.

marS ::

Lukav je ta Gugl :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Vazelin ::

haha kako beden je postal google v nekaj letih.

vostok_1 ::

Pravim vam. Z novim papežem je dejansko katoliška cerkev postala več zaupanja vredna kot Google.

PS. Kot zanimivost. Google.


-go

To move or travel; proceed.


-ogle

To look or stare at, especially in a desirous manner.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

se spomnim časov okoli 2000 - MS bad
Gooogle je dolgo veljal za kredibilno podjetje, ki so ga mase naravnost ljubile. Sedaj pa skupaj s FB-jem povzročata čedalje več problemov.
To iz te novice je pa naravnost priskutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

vostok_1 ::

MS still bad.
Just not as much.


MS hoče linux zminirat. Z prejšnjimi generacijami, mu ga ni uspelo, so bile preveč močne.
Z današnjimi pa to ni več problem.
Če rabiš dokaz...poglej jypeta.
Gen X, ki pravi "najlepše v življenju je, ko sem se rešil MSja".

Današnji Z-jevci pa "vem oči, ampak Azure je tako priročen".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Utk ::


Na prvi pogled ima sistem vsaj eno veliko pomanjkljivost, namreč, v trenutku izbire nas bodo ob Googlu pričakali trije najboljši plačniki, ne pa trije ponudniki najboljšega iskalnika, denimo najbolj inovativnega ali pa takega, ki uporabniku nudi največ zasebnosti.

Morda na prvi pogled, na drugi je pa to najbolj pošteno. Kdo bo izbiral kater je "najboljši"? Google? Nudi največ zasebnosti? Kako pa to veš? Ali pa kako to ve google? Najbolje da google zastonj predlaga nek iskalnik, ki uporablja googld iskalnik, samo da vmes pohrusta vse piškotke...samo še šefi pri googlu morajo vsi postat idioti pa se to uresniči.

Gagatronix ::

vostok_1 je izjavil:

Pravim vam. Z novim papežem je dejansko katoliška cerkev postala več zaupanja vredna kot Google.

PS. Kot zanimivost. Google.


-go

To move or travel; proceed.


-ogle

To look or stare at, especially in a desirous manner.


Page and Brin originally nicknamed their new search engine "BackRub", because the system checked backlinks to estimate the importance of a site.[20][21][22] Eventually, they changed the name to Google; the name of the search engine originated from a misspelling of the word "googol",[23][24] the number 1 followed by 100 zeros, which was picked to signify that the search engine was intended to provide large quantities of information.[25]

bbbbbb2015 ::

marS je izjavil:

Lukav je ta Gugl :))


Google je vseeno delniška družba, ki posluje in dela za denar.
Če kdo misli, da bo "prišel" na desktop (ali karkoli, eko sistem, če hočete) 4 free - ne bo šlo.

Fasal je kazen. V redu. Fair enough.

Rabite "konkurenco"? Jo boste dobili. Za dnar.

vostok_1 ::

Gagatronix je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Pravim vam. Z novim papežem je dejansko katoliška cerkev postala več zaupanja vredna kot Google.

PS. Kot zanimivost. Google.


-go

To move or travel; proceed.


-ogle

To look or stare at, especially in a desirous manner.


Page and Brin originally nicknamed their new search engine "BackRub", because the system checked backlinks to estimate the importance of a site.[20][21][22] Eventually, they changed the name to Google; the name of the search engine originated from a misspelling of the word "googol",[23][24] the number 1 followed by 100 zeros, which was picked to signify that the search engine was intended to provide large quantities of information.[25]


Če Poljska ne bi napadla Nemčije tistega 39', bi nam prišparano veliko trpljenja...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Tody ::

Večina bo itak izbrala google :)

Hermit Bob ::

Upam, da jih EU se enkrat "pr'tegne" za nekaj miljard...

Tody je izjavil:

Večina bo itak izbrala google :)


Vcasih vecina tudi ni instalirala nobenega drugega browserja in je uporabljala internet explorer...

ZigaZiga ::

vostok_1 je izjavil:

MS still bad.
Just not as much.


MS hoče linux zminirat. Z prejšnjimi generacijami, mu ga ni uspelo, so bile preveč močne.
Z današnjimi pa to ni več problem.
Če rabiš dokaz...poglej jypeta.
Gen X, ki pravi "najlepše v življenju je, ko sem se rešil MSja".

Današnji Z-jevci pa "vem oči, ampak Azure je tako priročen".


Nekateri Z-jevci tudi vzklikamo, ko nam ni treba MS stvari uporabljat oziroma ko lahko presedlamo na Linux.

Trenutno še vedno uporabljam Gmail in Google-ove pisarniške aplikacije, vendar aktivno iščem všečno zamenjavo (ja, je klinc, ko te lepo navadijo na urejanje v brskalniku brez dodatnih programov). Že dolgo pa ne uporabljam Chrome-a.
Sem pa šel zamenjat Gungl z bolj prizemljenim ponudnikom, dokler še ni teh dražb.

Še najbolj odprto vprašanje je, s čim zamenjat Android. Po eni strani, ja, lahko dražji iPhone z iOS-om, po drugi strani me pa muči radovednost in bi poskusil tudi kakšen manj popularen OS, vendar bi v večini primerov potreboval starejši / rabljen Android telefon, ki ga nek OS podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

vostok_1 ::

Potem si redek. Najbrž večina tvojih sovrstnikov veselo uporablja kar jim je servirano.
Kak age range sploh govorimo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MrStein ::

Serviraj nekaj boljšega, pa bodo vsi še danes preklopili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ZigaZiga ::

vostok_1 je izjavil:

Kak age range sploh govorimo?


Generacija Z naj bi bila 199x ("mid 1990s to early 2000"). Menda s svojimi 25 leti spadam na začetek / prvo polovico te generacije.

ZigaZiga ::

ZigaZiga je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kak age range sploh govorimo?


Generacija Z naj bi bila 199x ("mid 1990s to early 2000"). Menda s svojimi 25 leti spadam na začetek / prvo polovico te generacije.


Eh, glede na Wikipedijo sem nekaj med Y in Z.
Kakorkoli, nazaj na novico, MrStein ima prav. Bo treba nekaj (boljšega) ustvarit.

vostok_1 ::

Nekaj boljšega že obstaja. Uporabljam že vrsto let.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ZigaZiga ::

vostok_1 je izjavil:

Nekaj boljšega že obstaja. Uporabljam že vrsto let.

Ja ok, ti ja. Večina uporabnikov moderne tehnologije pa uporablja MS, Google itd. In na to večino uporabnikov je letela izjava MrStein-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

Mavrik ::

ZigaZiga je izjavil:



Še najbolj odprto vprašanje je, s čim zamenjat Android. Po eni strani, ja, lahko dražji iPhone z iOS-om, po drugi strani me pa muči radovednost in bi poskusil tudi kakšen manj popularen OS, vendar bi v večini primerov potreboval starejši / rabljen Android telefon, ki ga nek OS podpira.


A kak Librem 5 pa ne bi bil ok? https://puri.sm/products/librem-5/
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

Pa to je že eno leto v pre-order.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Hermit Bob ::

ZigaZiga je izjavil:

Še najbolj odprto vprašanje je, s čim zamenjat Android. Po eni strani, ja, lahko dražji iPhone z iOS-om, po drugi strani me pa muči radovednost in bi poskusil tudi kakšen manj popularen OS, vendar bi v večini primerov potreboval starejši / rabljen Android telefon, ki ga nek OS podpira.


https://sailfishos.org/

Ves android ekosistem je toksicen. Placas, ne placas, v vsakem primeru aplikacije kradejo podatke iz telefona (razen ce jim serviras bullshit...). Malo prej sem aplikacijo nekega naftasa decompilal (morda celo slovenskega - se bom izognil imenu, da se ne bojo prevec matrali me loviti po netu), da bruhas. Njihove kode za pest riza, zadeva je pa velika 50mb. Vse sranje notri samo zbira podatke in jih servira skoraj vsakemu, ki so ga nasli. Pa vprasanje kaj se na server sidu delajo.

Kompleten google pa zamenjas s svojim serverjem. Ni zahebano, si moras pa cas vzet.

Preko palca, ce je saas ne uporabljas (Spyware As A Service) potem si za silo na boljsem.

Zgodovina sprememb…

ZigaZiga ::

Mavrik je izjavil:

ZigaZiga je izjavil:



Še najbolj odprto vprašanje je, s čim zamenjat Android. Po eni strani, ja, lahko dražji iPhone z iOS-om, po drugi strani me pa muči radovednost in bi poskusil tudi kakšen manj popularen OS, vendar bi v večini primerov potreboval starejši / rabljen Android telefon, ki ga nek OS podpira.


A kak Librem 5 pa ne bi bil ok? https://puri.sm/products/librem-5/

Ja, Librem bi bil super. Ampak sem bolj ziheraš in čakam, da res potrdijo, kdaj bo na voljo. So si pri Purismu kar veliko nalogo zadali.

Hermit Bob je izjavil:

ZigaZiga je izjavil:

Še najbolj odprto vprašanje je, s čim zamenjat Android. Po eni strani, ja, lahko dražji iPhone z iOS-om, po drugi strani me pa muči radovednost in bi poskusil tudi kakšen manj popularen OS, vendar bi v večini primerov potreboval starejši / rabljen Android telefon, ki ga nek OS podpira.


https://sailfishos.org/

Ves android ekosistem je toksicen. Placas, ne placas, v vsakem primeru aplikacije kradejo podatke iz telefona (razen ce jim serviras bullshit...). Malo prej sem aplikacijo nekega naftasa decompilal (morda celo slovenskega - se bom izognil imenu, da se ne bojo prevec matrali me loviti po netu), da bruhas. Njihove kode za pest riza, zadeva je pa velika 50mb. Vse sranje notri samo zbira podatke in jih servira skoraj vsakemu, ki so ga nasli. Pa vprasanje kaj se na server sidu delajo.

Kompleten google pa zamenjas s svojim serverjem. Ni zahebano, si moras pa cas vzet.

Preko palca, ce je saas ne uporabljas (Spyware As A Service) potem si za silo na boljsem.

Sailfish je zagotovo kandidat, ampak podpira sorazmerno malo naprav. Razen Sony Xperia XA2 so vse ostale naprave iz leta 2017 ali prej in je težko dobit nov oziroma dobro ohranjen rabljen telefon. Vem, sliši se kot jamranje in v resnici ni tako težko, samo nisem si še vzel dovolj časa za to.
Hvala za ostale nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi rezultati Googlove dražbe iskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6413649 (10835) MrStein
»

Google bo za ponudnike iskanja prirejal dražbe

Oddelek: Novice / Android
256552 (4702) ZigaZiga
»

Evropska komisija razširja protimonopolno preiskavo Googla zaradi Androida

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4516741 (15080) čuhalev
»

Google je postal mobilni operater (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5819386 (13938) Jupito
»

Cena za spletno trgovino?

Oddelek: Izdelava spletišč
396176 (5227) HardFu

Več podobnih tem