» »

Koliko bi računali?

Koliko bi računali?

Biooo ::

Koliko bi mi računalni za spletno stran kot jo ima ta selitveni servis ?

keworkian ::

400EUR.

opeter ::

Od 150 do 400 EUR. Seveda pa je vse odvisno od tega, koliko časa in energije si vložil v izdelavo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Biooo ::

Hvala ;-)

opeter ::

Sama stran ima 6 strani, je tako?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Biooo ::

Nekak tako. To sem dobil kot primer, kaksno si zelijo ;-)

AndrejS ::

Če na prvi strani klikneš na veliko sliko, ne najde strani :'(

Wox ::

750EUR+DDV+šumniki.
Commodore 64

gendale ::

opeter je izjavil:

Seveda pa je vse odvisno od tega, koliko časa in energije si vložil v izdelavo.

zakaj?
važno je kolk lahko iztrži

x3ca ::

Pod 400 EUR sigurno ne!! Kaj je z enimi narobe?!

P.S. pogrešam nek footer na strani.

P.S.2. Aja nisi ti delu, to je samo primer. V glavnem računaj pol še mal več (stranke na konc vedno hočejo več, kot je tist primer ki ga pokažejo :P)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: x3ca ()

borut_p ::

700€ za stran, ki jo narediš v enem dnevu? pa kaj ste vi nori. Razlika je edino, če moraš kakšne slike sam narest (grafično oblikovanje), ampak verjamem, da je nihče nebi ?!

lp

x3ca ::

Ja dizajn je seveda mišljeno, da sam naredi in računa. In spletne strani ne narediš v 1 dnevu, vsaj dobre ne. Pomisli malo. Najprej sestanek z naročnikom, potem načrtovanje zgradbe/postavitve vsebin, osnutek dizajna (ponavadi naročnik hoče celo več dizajnov, da si izbere enega), popravki in dodelava dizajna. Potem se šele začne razrez html/css/js, neka osnovna optimizacija. Naknadno ma stranka vedno še neke dodatne želje, popravke.. Vse to nanese pol kar nekaj ur, da ne omenjam ur ki si jih porabil, da si prišel do tega znanja :)

Wox ::

@x3ca: Ma pust froce saj nimajo pojma o čem govorijo. So pač enkrat skupaj spacal neko stran in zdaj mislijo, da so carji. Dejansko je za kaj takšnega 1kEUR minimalac.
Commodore 64

Pyr0Beast ::

Jup. 1kEUR +
S tem da moraš od tega odpuliti še davek in podobne zadeve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tody ::

Ja pa teksti se tud sami spišejo :)

technolog ::

Toliko kot so pripravljeni plačat + 10%, dammit. Če je to 100EUR, potem je to 110EUR, če pa 5000EUR pa 5500%EUR.

Naučte se že to, da je spletna stran vredna toliko kolikor je kupec še pripravljen plačat, to pa je po vseh pravilih zanj vsaj toliko, kolikor bo on na račun spletne strani dobil novega profita oz. novih strank.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

technolog je izjavil:

Toliko kot so pripravljeni plačat + 10%, dammit. Če je to 100EUR, potem je to 110EUR, če pa 5000EUR pa 5500%EUR.

Naučte se že to, da je spletna stran vredna toliko kolikor je kupec še pripravljen plačat, to pa je po vseh pravilih zanj vsaj toliko, kolikor bo on na račun spletne strani dobil novega profita oz. novih strank.


Torej dam jst teb narest stran pa sem zanjo pripravljen plačat 20eur pa še boš ti dodal 10% pa bo?

imagodei ::

> "Torej dam jst teb narest stran pa sem zanjo pripravljen plačat 20eur pa še boš ti dodal 10% pa bo?"

Hehe, ne, seveda ne. :) Kupec bo na prostem trgu pač prisiljen plačati "malce" višjo ceno.

Technolog ima sicer popolnoma prav, ko pravi:
Naučte se že to, da je spletna stran vredna toliko kolikor je kupec še pripravljen plačat,

ampak drobni tisk je privzeto pustil izklopljen, ker menda predvideva, da vsi vemo, da ceno določata ponudba in povpraševanje.

Če obstaja realna ponudba, da bo nekdo OP-ju naredil takšno stran za 20 EUR (pa pustimo sedaj "nepomembne detajle" glede resnične funkcionalnosti, designa in vzdrževanja), potem zna biti, da je to tudi najvišja cena, ki jo je kupec (oz. OP) še pripravljen plačat. :)
- Hoc est qui sumus -

technolog ::

mihec87 je izjavil:

technolog je izjavil:

Toliko kot so pripravljeni plačat + 10%, dammit. Če je to 100EUR, potem je to 110EUR, če pa 5000EUR pa 5500%EUR.

Naučte se že to, da je spletna stran vredna toliko kolikor je kupec še pripravljen plačat, to pa je po vseh pravilih zanj vsaj toliko, kolikor bo on na račun spletne strani dobil novega profita oz. novih strank.


Torej dam jst teb narest stran pa sem zanjo pripravljen plačat 20eur pa še boš ti dodal 10% pa bo?


NE imam še zmeraj pravico rečt, kaj praviš. Saj zaradi takih stvari se pa o ceni pogovarja pred začetkom dela, ne po.

Tvojo ponudbo za 20EUR bom sprejel šele, ko jo bom prislijen sprejet in mi bodo vsi ostali ponudili 10EUR.

Zgodovina sprememb…

videc ::

A ko ti pridejo ploščice polagat jim tudi rečeš:"Toliko sem vam pripravljen plačati."
Me prav zanima, kako hitro bi pospravili in izginili.
Fantje, ne prodajajte znanja pod ceno.

mihec87 ::

technolog je izjavil:

mihec87 je izjavil:

technolog je izjavil:

Toliko kot so pripravljeni plačat + 10%, dammit. Če je to 100EUR, potem je to 110EUR, če pa 5000EUR pa 5500%EUR.

Naučte se že to, da je spletna stran vredna toliko kolikor je kupec še pripravljen plačat, to pa je po vseh pravilih zanj vsaj toliko, kolikor bo on na račun spletne strani dobil novega profita oz. novih strank.


Torej dam jst teb narest stran pa sem zanjo pripravljen plačat 20eur pa še boš ti dodal 10% pa bo?


NE imam še zmeraj pravico rečt, kaj praviš. Saj zaradi takih stvari se pa o ceni pogovarja pred začetkom dela, ne po.

Tvojo ponudbo za 20EUR bom sprejel šele, ko jo bom prislijen sprejet in mi bodo vsi ostali ponudili 10EUR.


Potem boš ostal brez dela namreč podjetje bo ponudilo najmanjšo možno ti gladko odkloniš,in bodo šli drugam kjer jim bo jasno povedal ceno(seveda neko realno ne preveč nabito) pa se bojo dogovorili.

Tvoj sistem bi deloval če bi firme zadevo realno ocenile tako pa se bolj kot ne gre za to da pride čim ceneje.Tukaj je potrebno obdržati zdravo mero razuma na obeh straneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

technolog ::

Kakšno bedarijo si pa sedaj napisal?

Najprej bodo oni meni ponudili najamnjšo možno (torej 0 EUR), in potem bodo prišli k drugemu ponudniku in jim bo rekel 1000EUR in bodo samo pokimali, brez da bi mene kontaktirali nazaj, če naredim za 800EUR?

mihec87 ::

technolog je izjavil:

Kakšno bedarijo si pa sedaj napisal?

Najprej bodo oni meni ponudili najamnjšo možno (torej 0 EUR), in potem bodo prišli k drugemu ponudniku in jim bo rekel 1000EUR in bodo samo pokimali, brez da bi mene kontaktirali nazaj, če naredim za 800EUR?


Gdo govori o 0eur(ne pretiravat).Če ti njih zavrneš z 100eur brez kakih pogajanj pa naslednji računa 200 ni rečeno da bi te kontaktirali nazaj.

Ker po tvoji logiki če vsa podjetja ponudijo za spletno stran 20eur potem se jih bo pač delalo za 20eur+10%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

technolog ::

Rekel si najmanjšo možno. Pika! Jst ne vem a misliš 50EUR, 10EUR, 200EUR? Ok, pa pustva to.

Ni smiselno, da bi se oni po pogajanju z mano ustalili na 100EUR, ker oni ne bi hoteli dat več. Potem bi šli pa k naslednjemu in bi računal 200EUR in bi sprejeli. To smrdi po korupciji. :)

mihec87 ::

Smrdi po neumnosti prvega ki se ni pogajal za več pač pa je samo zavrnil.Gre se zato da bo kupec najprej poskušal po najnižji ceni pri večih ponudnikih. Pa da ne bomo preveč zapenjali okrog tega.

Pri tej stvari je kot sem že napisal pomoje treba obdržati zdravo mero razuma tako pri tistem ki izdeluje ter tistem ki kupuje.

Čeprav mislim da bi vsi imeli radi zamenjane gume za 5eur pa noben mehanik ne dela tega pač pa postavi konkurenčno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

technolog ::

Kdo je rekel da se ni pogajal? Kako sva imela na začetku zastavljeno? Poglej še enkrat.

Naučte se že to, da je spletna stran vredna toliko kolikor je kupec še pripravljen plačat,


To pomeni, da se jaz pogajam za največjo možno vrednost, dokler oni še pristanejo.

mihec87 ::

Spletna stran je vredna toliko kolikor ur si porabil za izdelavo.Ura je vredna toliko kot pač je urna postavka tega poklica.Torej če so spletne strani predrage je prevelika urna postavka tega poklica ali je pač samo premalo cenjeno to delo?

Pač na koncu je res da če ni kupca oz naročnika, lahko mi opletamo z urami ter urno postavko kolikor hočemo...

Spletna stran podjetja je danes skoraj nuja torej naročnikov ne bo lih zmanjkalo,torej imajo izdelovalci spletnih strani v rokah "aduta" nuje po spletni strani.

Prav tako kot pri mehaniku,lahko vsi jamramo kako draga je menjava gum pa jih na koncu gremo vseeno zamenjati(čeprav niso spustili cen)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

blackbfm ::

Spletna stran je vredna toliko kolikor ur si porabil za izdelavo.Ura je vredna toliko kot pač je urna postavka tega poklica.


Torej po tvoje lahko nek amater na koncu več zaračuna (ker porabi več časa) kot nekdo ki se s tem profesionalno ukvarja. Fajn logika res:D

mihec87 ::

Zato pa daš povpraševanje večim firmam in ne enemu lokalnemu paglavcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mihec87 ::

In takšni amaterčki ki stran iz prednarejenih templatov pacajo večnost ter računajo nekaj malega, zbijajo ceno ljudem ki so v to vložili veliko svojega časa da so prišli do oz osvojili določeno znanje.

gendale ::

Spletna stran je vredna toliko kolikor ur si porabil za izdelavo.Ura je vredna toliko kot pač je urna postavka tega poklica.Torej če so spletne strani predrage je prevelika urna postavka tega poklica ali je pač samo premalo cenjeno to delo?

spletna stran (oziroma katerikoli izdelek) je vredna toliko kot so kupci pripravljeni plačat za njo
če si jo ti delal 1 uro ali pa 1 mesec tuki nima čisto nobene veze
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mihec87 ::

Torej so urne postavke v tem poklicu pretirane oz po vaše nimajo veze z končnim izdelkom?
Saj nihče ni pripravljen plačati takšne vsote?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

technolog ::

Od kje ti jemlješ vse te stvari? Kdo je rekel, da so postavke pretirane?

Imaš pa prav, da imajo vezo s končnim izdelkom. Če je podjetje pripravljeno plačat 300EUR in ga nekdo konča v 30 urah ima urno postavko 10EUR/uro, če ga pa naredim jaz v 10 urah, imam pa postavko 30EUR/uro.


Saj nihče ni pripravljen plačati takšne vsote?


Kakšne vsote?

mihec87 ::

Bil je vprašalni stavek glede pretirane urne postavke.

Če si ti isto zadevo naredil v 10h urah negdo pa porabil 30ur je ta počasen oz se mi poraja dvom v njegovo izkušenost in s tem tudi višina urne postavke(če bi vzel isto postavko kot ti bi bil nategun).Če bi pa ti vzel njegovo urno postavko bi razvrednotil svoje delo.

Vsota ki bi se poklapala z urno postavko tvojega poklica.

Vem da hočeš povedat da če nihče noče kupiti spletne strani, ti džabe cena ter vse,samo treba je vedeti da večina naročnikov bi rada dobila čim ceneje, verjetno dosti pod realno vrednostjo.Ne moremo pa reči da ni povpraševanja po spletnih straneh.

Jst bi tut rad imel zamenjane gume za 5eur pa opran avto za 1 eur pa me vsepovsod samo čudno pogledajo..Rabi tudi proizvajalec držati neko svojo ceno.

Možno pa tudi da tega ne poštekam,ker se ne ukvarjam s tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Wox ::

S čim se pa ukvarjaš?
Commodore 64

mihec87 ::

Trenutno z luftanjem(in ne vlečem iz zavoda, pač pa z čisto drugega transferja), pa nebi tukaj zakaj tako, rečem lahko da zdravje je hudič.Skušam kaj narediti oz pridobiti znanje iz področja ki je obravnavano v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Wox ::

Potem pa raje samo beri in ne komentiraj.
Commodore 64

foppa ::

CleanCut wordpress template iz Theme Forrest :)

DiTi ::

Wox je izjavil:

Potem pa raje samo beri in ne komentiraj.

amen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urna postavka - outsourcing

Oddelek: Programiranje
205405 (4151) AndrejO
»

Ocena strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6315495 (12947) technolog
»

Koliko naj računam za stran

Oddelek: Izdelava spletišč
323636 (2457) DiTi
»

Koliko bi vi zaračunali za to spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
294170 (3026) System
»

(O)cena spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
101224 (1070) alessio2

Več podobnih tem